Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
20. pro 2008

Nakonec společný dárek nebude, protože je to moooc drahé - -letenky každá tak za 200 EURo a to jenom ty nejlevnější.....takže teď kupuje jenom pro taťku a asi se potí 😀 Na akci varážíme za půl hoďky, tak jsem zvědavá, s čím přijde 😉

Právě před chvílí jsem zase dostala typický mail - Matýsek - fotky....kupodivu jsem v takové pohodě, že jsem hned odepsala, pochvaálila....holky, byly byste na mě pyšné! 😀

Jojo, Asmee, chlapi to domotají...ale hlavně že přinesl něco 😉

miky123
20. pro 2008

zuzi:tak ti kluci jsou manža-Petr ,syn David 8 let,syn Lukašek 2roky a 7měsícu a to vše (tedy jen ti kluci 😀 jsou diky gyn.centru 😉 )

A protože mám moc hodného manžu(i když ze začátku mooooc stávkoval ,tak sem musela použít ženskou diplomacii 😎 ,a zabralo to 😉 ) tak jsme začli chodit do centra ,ješte na jedno mimatko 😲 😉

No nic musím zatím končit ,tlačí se mi tu manža. 🙄

asmeena
20. pro 2008

No aspoň nebudu zítra na KETu hlady. Tak si užij akci (ty už jsi tam stejně v tuto dobu kdy píšu vyrazila).
Já taky dostávám od kamarádky permanentně fotky jejího týdenního mimiška a jsem moc ráda, aspoň něčím se můžu kochat a říkat si, že příští rok už budeme taky slavit vánoce s miminkem (věřím v to) 😵

miky123
20. pro 2008

asme:a když jdeš na ET. tak jak dlouho tam po transferu mužeš zustat ležet,u nás tak 30min a alou domu ☹ Mi se tedy zdá že je to krátká doba ☹

miky123
20. pro 2008

zuzi:a at se ti to večer vydaří ,alespon přijdeš na jiné myšlenky 😉

asme:a tobě držím palce at se ti mimiši pořádně zavrtají do připravené peřinky.

asmeena
20. pro 2008

miiky: musíš zůstat ležet 4 hodiny a pak buď zůstáváš pořád na lůžku až do druhého dne do rána, nebo se přesuneš o patro víš a ležíš na dvoulůžkovém pokoji třeba s partnerem (za ubytování se platí i se snídaní za jednoho 300,-Kč - takže docela komfort, na pokoji televize, ratanový nábytek a umyvadlo).
Já ale tentokrát po 4 hodinách pojedu domů, protože máme pejska a nemá nám ho kdo hlídat.

miky123
20. pro 2008

asme:teeeda to je nadstandard proti mému centru ☹
A po kolikati dnech chodívate na krevni testy,já si myslím že u mně to vypadá až na toho 4.1

asmeena
20. pro 2008

miky: a ty jsi teď po ET? A kam chodíš do CARu? Ve Fertimedu v Olomouci se chodí na krevní testy a UTZ po ET taky kolem toho 14 až 16 den.

asmeena
20. pro 2008

jé já jsem debil miky, proč se tě ptám znovu, když vím, že chodíš do gyn. centra a jdeš v pondělí na transfer. Jsem z toho už zblblá, protože navštěvuji ještě jednu diskuzi a už nevím co jsem si s kým říkala. Promiň.

miky123
20. pro 2008

asme:to nevadí,pročítala jsem si diskuzi spět a prosím tě ,nejmenuje se tvuj manža René?

asmeena
20. pro 2008

nejmenuje. Můj je Vítek. A co že jste se rozhodli pro třetí miminko? 😉 To asi nebydlíte v 2+1 jako já,že? Mně kdyby se narodila trojčata, tak budu mít docela problém, abychom se tady poskládali. 😀

miky123
20. pro 2008

asme:já jsem u toho druhého klučíny čekala dvojčata(kluky)ale nebylo mi přáno aby se mi oba narodili ☹
a od te doby pořád cítím že mi něco chybí,a taky bych se nezlobila kdyby to pro tentokrát byllo děvčátko 😉 😵
Jo máš pravdu představa více dětí v malém bytě,no nevím,i když zvládnout se prý da všechno 😵 😎

A v kolik hodin jdeš na ten ET.?

asmeena
20. pro 2008

To ještě přesně nevím, protože tam mám být na půl devátou a teprve potom je budou rozmrazovat, a jestli se rozmrazí, tak teprve potom na to půjdu. Rozmrazování prý trvá kolem půl hodiny. No uvidíme. Snad to dopadne, a budu příští rok taky chovat aspoň jedno miminko, i když bych chtěla dvojčátka (aspoň by to bylo jedním vrzem, když už se tak dlouho snažíme).

asmeena
20. pro 2008

Jdu spát, ať jsem ráno použitelná. Pá a dobrou noc.

miky123
20. pro 2008

asme:tak ti budu držet mooooooc palce 😉

Já se zase bojím co mi zítra zavolají,ach jo musím vydržet 🙄

zuzka11
21. pro 2008

Asmee držím palce!!!

Mony - jak jsi dopadla???

Miky - to je super, že už vám to 2x vyšlo!!!!To by bylo, aby to nevyšlo do třetice!!!!! Tak v pondělí dej vědět, jo? Asi jsem taky zmatená, ale kolikáté IVF či KET to teď je???

Akce s fotbalistama dobrá, vrátili jsme se v půl 2 😀 Podle toho sme i dneska vstávali....a vyhlašuju pohodovou neděličku!!! 😀 😉

asmeena
21. pro 2008

Ahoj holky,prave jsem pul hodiny po KETu,jsme tady 3 holky a tak kecame.Rozmrazila se mi všechna tri embrya,tak me doktor upozornil,ze muzou byt čtyřcata.Jedno rozmražené je celé ale dalsi dve se trosku rozpadly,takze zůstaly jen dvojbuněčné.Ale i tak se pry muzou chytit.

miky123
21. pro 2008

zuzi:takže ten starší kluk je z IUI na podruhé,ten mladší z 1IVF žádná IUI,pak spontanní těhotenství (mimi se mělo narodit letos v srpnu,ale syna (staršího) přejelo auto .Ten který to zpusobil s ním špatně zacházel ,svědci uvedli že po něm řval a natlačil ho do kufru!!!!,jak pak zduvodnil:velmi mu tekla krev a nechtěl si zašpinit své auto za 1,5milionu ☹ Těhotenstvi do té doby v poho.pak psichicky jsem na tom byla špatně a potratila.Musim říct že ještě do ted to neni ta nehoda vyřízena,ten viník dělá vše pro to aby se nemusel dostavit k soudu 😠

Jo a KET sem zatím neměla žádný.

zuzka11
21. pro 2008

Bože Miky to je strašný!!!!! Ale věřím, že se to stalo, protože ve svém okolí slýchám podobné history, při kterých á člověk husí kůži.......

Strašně bych ti přála, aby to zítra vyšlo, budu na tebe moc myslet!!!!

Asmee - tak to abyste už měnili byt, viď? 😉 Zasurfuju a najdu ti nějaké pěkné kočárky pro čtyřčata 😀

asmeena
21. pro 2008

miky: taky držím na zítra palečky.
Já jsem byla po KETu ještě 3 hodiny na lůžku a pak jsem jela domů a teď odpočívám u postele. Zapálila jsem si poslední svíčku na adventním věnci a dělám si vánoční atmosféru.

Zuzi: to si mě s tím kočárkem docela pobavila. Snad to nebude tak horké. Dvojčata by úplně stačila. Ale je pravda, že mi doktor sice doporučil zavést všechna tři embryjka, ale taky mi hned řekl, že možná budou čtyřčata. 😲

zuzka11
21. pro 2008

Pánbůh s tebou a zlé pryč, jak by řekla moje babička 😀 Každopádně ať to vyjde a pak budeme řešit počet, viď??? 😉

asmeena
21. pro 2008

To by bylo, aby to nevyšlo, když to máme tak potuplované ze všech stran. Byly jsme tam dnes tři na ET a tak jsme to tam prokecali, takže to docela rychle uteklo. Po třech hodinách ležení na posteli jsem se sebrala a jela domů (i když ležet se mělo prý pět hodin), ale spěchali jsme vyvenčit psa, tak se nedalo nic dělat. Říkám, že pokud se má zadařit, tak se zadaří.
Domluvila jsem se taky na změně místa pobytu na nemocenské, takže 30.12 - 1.1. jedu po dvou měsících do Jeseníku k rodičům. Bude druhý Ježíšek (možná vlastně třetí, jestli nám něco dají i tcháni 😝 )
Zuzi: takže dneska vegetíš, jo? To musela být párty - třeba už po takové párty nebudeš potřebovat na žádný KET. 😎 😀

asmeena
22. pro 2008

monajs: už jsem celá netrpělivá, co na UTZ. Doufám ,že všechno v pohodě.
Zuzi a co ty? Kdy jedete domů? Nebudete trávit vánoce v Německu nebo jo?

zuzka11
22. pro 2008

Ahoj mamčo Asmee 😀 Vánoce trávíme v Čechách, 24.u našich v Praze a 25.se přesouváme do Břeclavi k Péťovým rodičům.

Co ty, jak se cítíš, jaká je nálada???

Monča nás pěkně napíná, asi se vzpamatovává ze šoku nad počtem dutinek 😉

Miky - moc držím palce!!!!

Já - snad vám tady nebudu moc depkařit, vůbec nemám vánoční náladu, teď jsem se vrátila z obchodu a koupila si svařený jablečný džus už namíchaný s kořením, tak si asi večer dáme a snad trochu nálady přijde.....a stavila jsem se v knihovně a přečetla si článek v nějakém hodnotném a důvěryhodném časopise stylu Vogue, že v Německu je každý 5.pár neplodný a že je to v psychice!!!!A taky psali, že se rok od roku zhoršují spermiogramy........prostě se nemáme stresovat, odstěhovat se někam na Aůjašku do lůna přírody, nepít, nejíst čokoládu a mít leháro......dost nesplnitelné 😠

asmeena
22. pro 2008

Já se mám báječně, nic nedělám. Teda zrovna si vařím špagety, omáčku na ně jsem měla na mrazáku, takže docela taková hotovka.
Třeba bude zuzi lépe, až budeš doma. Já jedu taky k našim na Silvestra, tak doufám, že předtím nebudu stresovat s děláním testů, protože by to stejně asi bylo ještě zbytečné.
Až na Aljašku, jo? A co bych tam jako dělala, bych se tam ukousala nudou, nebo že bych trénovala nějaká sobí spřežení na závody?

asmeena
22. pro 2008

tady vám posílám své vánoční přání na zasmání
http://www.vianocnyhit.sk/viewxmas.php?id=bbacc...

monajs
22. pro 2008

Ahóój holky,taky zdravím Miky 🙂
Právě jsme dorazili.UTZ nic,ještě je moc brzo,ale podle krve a nárustu hormonků jsme těhotní 😀 😀 😀
Na další UTZ jdeme až 7.1.tak uvidíme 🙂
Asmee a Miky,moc vám držím palce,to bude pěkný vstp do Nového roku.Hned po vás Zuzi,to bude úroda 😀

asmeena
22. pro 2008

monajs: super, gratulka, tak ať se to udrží. Tak pozor na manžela, ať ti zase nezruší pro švagra dárek. To je u vás další oslava,ne? 😀

monajs
22. pro 2008

Ahoj,děkuju. 😀 Prý už nebude pít 😉 😉

zuzka11
22. pro 2008

Taky se přidávám ke gratulacím!!!! Už jsem se trošku bála, že se tu neukazuješ!

Asmee a u tebe se těšíme na Nový rok na pořádné tlustice!!!!!