Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
29. pro 2008

aaangie: já mám za sebou nejprve 2x IUI, pak 1.IVF, 2.IVF, třetí IUI a hned za tři dny na to zavedena tři rozmražená embryjka a teď čekám, jestli se něco chytlo. 😉

aannggiie
29. pro 2008

a dali ti všechny tři?

asmeena
29. pro 2008

jo dali, původně bylo jedno šestibuněčné a ta další dvě pětibuněčné (byly tři dny staré), ale po rozmražený se rozmrazilo celé jenom to šestibuněčné a ta pětibuněčná se trošku rozpadla, takže zůstaly jenom dvojbuněčné, ale doktor říkal že to nevadí a zavedl všechny. A to mi ještě tři dny předtím dělali inseminaci, takže pokud by se zadařilo i inseminací, tak bych tam měla čtyři bobečky, ale doktor říkal, že to nevadí, že nejdůležitější je otěhotnět, tak uvidíme. Dnes jsem právě 8 dní po transferu a už jsem nevydržela a testovala, ale byla jen /, jenomže mi to nedalo a i když vím, že se to nemá dělat, tak jsem na to koukla po několika hodinách a byla tam druhá slaboučká. Ale vím, že na to nemám brát ohled, tak uvidíme na Nový rok, budu asi znovu testovat. 🙂 😵

asmeena
29. pro 2008

miky a co ten tvůj opar v obličeji? Už jsi v pohodě?

aannggiie
29. pro 2008

já abych ti pravdu řekla nevim kolika buněčný maj být.Byla jsem na 2.pokusech IVF ISCI a nikdy mi neřekli kolika b jsou vždycky mi řekli kolik je jedničkovejch a dvojkovejch(jako jakostně) a nic se nechytlo a nic v mrazu.Ted jsem si řekla primáři o genetiku

asmeena
29. pro 2008

já jsem byla na genetice i s manželem, a bylo všechno v pořádku, tak taky uvažuji o tom co byla monajs: na té preimplantační diagnostice, ale když já mívám po stimulaci málo embryjek, tak nevím jestli to risknu.

aannggiie
29. pro 2008

jak dlouho si čekala na genetiku (objednání termínu) a potom jak dlouho trvaj výsledky

asmeena
29. pro 2008

angie: a taky jsi měla AH? Mně u 1.IVF doporučili darovanou cytoplazmu i AH i ISCI, ale bohužel, u 2.IVF jsme už dali jenom ISCI a AH

aannggiie
29. pro 2008

co je AH

asmeena
29. pro 2008

asistovaný hatching - to ti naříznou obal, aby se embryjko mohlo lépe uhnízdit
Kam chodíš do Caru?

aannggiie
29. pro 2008

mě řekli,že jsem v pohodě,manžel má málo a pomalé spermíky,takže jsme šli rovnou na IVF ISCI,ale když se to dvakrát nepodařilo tak si pořád řikám z čeho usoudili,že jsme jinak v pořádku,když nám dělali jenom základní vyšetření krve.Proto jsemšla 19.12 za primářem aby mi udělali imunologii-na tu jdu sama a genetiku (na tu oba).A na recepci mě dostal nejbližší termín 15.3 😠

aannggiie
29. pro 2008

tak to mi určitě nedělali.To by mi snad řekli a ještě bych to vyděla na účtu.jinak chodim Iscare Praha

asmeena
29. pro 2008

AH myslím stojí 3.500,- v našem CARu.

aannggiie
29. pro 2008

já už jsem tam nechala takovejch peněz,že bych to v tom součtu nepoznala

asmeena
29. pro 2008

no to já taky, včera jsem tady zrovna počítala, že jsem nechala u druhé IVF jenom za léky na stimulaci skoro 11.OOO,-

monajs
29. pro 2008

Holky,to jsou ale pálky,co 😠 😲 Nás tady to druhé IVF stálo komplet s lékama,ICSI+PGD - 67.000,- 😝
To je moje vysněná dovolená v africe na safari 😢

asmeena
29. pro 2008

no nás to celkem stálo všechno kolem 60.000,- ale to nepočítám cestování

monajs
29. pro 2008

To jsou ale pálky.My jezdili manželovým firemním autem a on se vždycky stavil zrovna v Brně pro zboží,tak aspoň ta cesta se ušetřila.
Asmee:ono se sice nemá koukat později na ten test,ale já to měla taky tak 😀

asmeena
29. pro 2008

no budu testovat 1.1. tak se ještě uvidí, zkoušela jsem to moc brzo- 8 dní po transferu

asmeena
29. pro 2008

ty ceny jsou šílené, ale co bychom za to mít miminko nedali, že?

asmeena
29. pro 2008

a koukala jsem na ty tvoje testíky a ty čárečky stále silnější, to je nádhera.

maciatko31
29. pro 2008

Ahojte, prepáčte, že vám sem takto skočím. Máte niekto skúsenosti s menštruáciou po ET? Som 8 den po ET a dnes sa mi mrcha riadne rozbehla. TT bol ráno negat. Krvácali ste aj vy? Dik.

asmeena
29. pro 2008

maciatko: já jsem u minulého IVF začala hodně silně krvácet 11 den po ET (přesně v den kdy jsem měla dostat MS) a bohužel to nedopadlo. Ale ve vyjímečných případech může být těhotenství a současně MS, lékař to vyloučí až z krevních testů.
Já se teď taky modlím, abych nezačala krvácet, dle cyklu mi to vychází na zítra nebo pozítří.

katuska23
29. pro 2008

Ahoj holky moc vám všem držím palce,jaktože jste tolik doplácely?To je hrůza 😔

asmeena
29. pro 2008

no léky něco stojí a hlavně ten nadstandard, což je asistovaný hatching 3.500,-Kč(tj. naříznutí embryjka, ať se líp uchytí ve sliznici dělohy), ISCI 8.00,-Kč- napíchnutí spermie přímo do vajíčka.Prodloužená kultivace nad dva dny 3.500,- no a to se hned nasbírá

katuska23
29. pro 2008

to je hrozný 😔 ale pokud to má šťastný konec 😵 my prý za lékydoplácet nebudeme,aspoň mi to tak říkala Mudr? 😕
ale asi bych si připlatila to naříznutí....

asmeena
29. pro 2008

No záleží čím budeš stimulovat. Já u prvního IVF měla fostimon a merional, ty nebyly tak drahé, ale u druhého jsem měla ten puregon a tam se za jednu lahvičku doplácí přes tisícovku.

maciatko31
29. pro 2008

asmeena: Dakujem.

asmeena
29. pro 2008

maciatko a pořád krvácíš?

monajs
30. pro 2008

Ahoj holky,
maciatko:to krvácení je mrcha.Já začala krvácet tehdy po KETU asi 12 den.Ale teď jsem po 2 IVF po ET a vypadá ro na // 😀 No vlastně s krve to máme potvrzené,teď jenom čekáme na UTZ jestli bude už něco vidět.Jdeme příští týden. 😵