Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
2. led 2009

kubi: já bych měla strach, že mě to bude při depilaci bolet, au,au. 😉
zuzi: u našich pohoda, válení u televize a žranice. Ani na procházku jsem nešla, bylo ale tak krásně, no prostě Jeseník - nádhera.
Byla jsem teda akorát u kamarádky co bydlí na naší ulici, má tři týdny staré miminko - tak to bylo taky super.
to předsevzetí už jsem ti psala, pokud se nezadaří začnu cvičit mojžíšku a začnu pravidelně měřit teplotu a budu více aktivnější a nejenom ležet u telky. Jo a taky začnu dřív chodit spát.
Jestli začnu zase chodit do práce, tak ráno vstávám ve čtyři hodiny a pak večer brzo umírám únavou.

zuzka11
2. led 2009

Jej, já to přehlídla, promiň- na Mojžu máš kazetu nebo knížku???

Ve 4h vstávat je strašný, fakt děs, já vstávala v 5,10 a taky to pro mě bylo přemáhání, ale co člověk nadělá, viď??

Asmee a co dárečky u tebe??

asmeena
2. led 2009

Já si říkám, že půjdu raději dřív do práce, a´t jsem potom dřív doma.
Na Mojžíšku zatím nic nemám, ale kousek od baráku mám nějakou rehabilitaci kde to dělají. Tak bych se potom domluvila tam.

A dárečky, od manžela parfém, řasenka, bayleis se skleničkama, ferero rocher z hořké čokolády, kartridž (nebo jak se to píše) do tiskárny.
Od tchánů samé praktické věci 2 x vodka (což moc nemusím) s příchutí, ale alkohol se nikdy neztratí, belgické pralinky, prací prášek atd...
A u našich super nože z Teskomy, super botičky od Santé, spoustu šampónů a mýdel, super polštářek -www.cuddle-buddy.cz
od bráchy perfektní varnou konvici, která je osvětlena led diodami když vaří a čaje atd,,, no suprovní dárky.

zuzka11
2. led 2009

Tak to zní dobře Asmee, hlavně jestli byla dobrá atmoška, vid? A pro mě je vždycky důležité, že se mi s dárkama, i třeba malýma, trefí manžel - s ním jsem denně, měl by mě znát nejlíp 😀 A naštěstí to vachází a dovede mě skvěle překvapit.

Jinak k mému nakupování - v obhcodě jsem koupila mouky a taky jednu směs, když by se nepodařilo, a%ť nejsme na víkend bez pečiva 😀 , hodně různých zrníček a pak se s tím táhla 😀

A taky jsem si koupila pleťovou masku a po běhání si ji dám - sakra to jsem to rozjela po Novém roce 😀

Jak se máš ty psychicky, jsi v pohodě, stresuješ, bojíš se???

Mony a co ty? Jak se zaměstnala? Ty značky cos vyjmenovala vypadají super, určitě něco pěkného objevíš!!!!

Kubi a co ty, jak sis užila Vánoce? Když píšeš, že máš pekárnu a vypadá to, že už docela dloiuho, poradíš mi nějaký receptík??? 😉

asmeena
2. led 2009

Zuzi: tak to ses trošku pronesla ne? Budete ale hodně zdraví z tolika semínek a domácího chlebíčku.
ještě si mi ale nenapsala co to máš za tu pekárnu?
Já jsem zatím jinak v pohodě, obávám se akorát mrchy a už mě štve, že je na testu pořád jenom jedna čárka. Trošku se smiřuju s tím, že budu muset zase nastoupit do práce.
Mony: to si měla taky super dárek poukázku - aspoň si vybereš přesně to co se ti líbí.

zuzka11
2. led 2009

Asmee máme Panasonic, je to ten nový tip , tuším, že na konci je 255, loňská měla 254....už peču, ale jako správný srabík ze směsi, musím si to ještě pořádně pročíst.......

A kolikátý den po ET jsi? Ztratila jsem přehled.........a testy máš jak citlivé???Nesnáším ty stínující, to by mě kleplo, člověk začně doufat a pak zase nic.....

Jinak ti napíšu co naše návštěva v porubě - byla krátká, přijeli jsme cca v 16 a pak ráno v 10 odjíždeli, ale stačilo to, večer jsme se ještě byli projít po Hlavní třídě, a trošku mě zklamala výzdoba, nějak jsem měla zafixováno, že bývala lepší....přišlo mi to hrozně tmavé........a taky všude ťamani...........ale jinak fajn, vždycky se tam moc ráda vracím.....

Co máš v plánu na víkend?

asmeena
2. led 2009

já jsem dnes 12 den po transferu. A mám testy 25 MIu/ml mamatest.

Já třeba Hlavní třídu nemám vůbec ráda, je to samá hospoda a ťaman, skoro vůbec tam nechodím, když nemusím - chodím na opačnou stranu mezi rodinné domky.

A moje plány na víkend? Stejné jako teď - koukat na telku, možná něco vyžehlím. Dneska jsem se přemoha a vyžehlila tady jednu hromádku. Manža mi sehnal film Anděl na horách, trošku jsem ho propásla na Nový rok a tak budu asi zítra koukat.

miky123
2. led 2009

holky ahojtak já už to mám potvrzené z krve aNIC ☹
zuzi: já chodim na dobré recepty na Mimi bazar recepty cz ,bohužel neumím sem dát odkaz.Ale je to tam dobře rozděleno.na cukroví,maso,pekárna atd.když budeš spokojena tak i ohodnot 😉

asmeena
2. led 2009

miky: tak to je mi moc líto, ale jak jsme říkali, tento rok zabojujeme a určitě bude úspěšnější.

zuzka11
3. led 2009

Dobré ránko! 🙂

Miky -moc díky za odkaz, já si to najdu, včera jak už jsem psala, tak jsem byla srabík a dala jsem zase ze směsi, ale s jinýma oříškama a na bake rapid, předtím jenom bake a byl super!
Moc moc mě to mrzí ☹ , ale jak píše Asmee, nás to nedostane a BOJUJEME DÁL!!! I když je to někdy strašně těžké!!!!

Asmee - vidíš, a já Hl.třídu jako malá milovala, mléčný bar, knihkupectví, tak jsem byla schopná strávit dopoledne a pak koupák 😉
Anděl na horách, to myslíš ten starý film? jestli jo,. tak je super!!!!U nás dneska dávají Porotu, zfilmovanou knížku od Grishama, tak se těšíám, a včera večer jsem se taky hecla a žehlila, hlavně těch košil se mi nahromadilo........
Péťa jde dneska do práce, chudák, tak plánuju nějaký sportík a pak asi experiment s vařením - dostala jsem k Vánocům svázanou knihu Apetitů, tak snad něco vykouzlím a pak čteníčko a pohoda 😀

Co Monča - ahoooj, ozvi se mi, ať vím, že jsi OK, prosím!

hnedoocka23
3. led 2009

Ahoj holky,mám za sebou první IVF,dnes mám 18den po ET,ale už jsem začala ted krvácet 😠 tak jdeme dál a musím bojovat,já se nevzdám 😵 v pondělí mě sice ještě čekají výsledky krve,ale když krvácím,je zbytečné ještě doufat!

zuzka11
3. led 2009

Ahoj hnědoočko!

Dívala jsem se na testujeme na N.R. a moc ti fandila! Jasně, jedeme dál a dáme to!!!!! Nechci ti dávat zbytečné naděje, ale vzdej to, jestli jsi si opravdu jistá, že je to MS, pokud je to jenom trochu jiné, máš naději!

Každopádně jsem ráda, že jsi tu s námi!!!! 😉

hnedoocka23
3. led 2009

Zuzi,děkuji,já už jsem se s tím docela smířila..jak jsem začala špinit,věděla jsem,že není něco v pořádku a dnes se to už rozjelo..další Ivf plánujeme na únor-březen,pokud teda nezapadnu přirozeně 😵 zítra si koupím listovku,už mám objednaný femigard a dvd cviky od Mojžíšové..a taky ted začínám pít kontryhelový čaj.. 😵 tak to musí sakra vyjít 🙂 a Zuzi,ty máš kolik IVF za sebou??

zuzka11
3. led 2009

Hnědoočko, já mám za sebou 3x IUI a 2xIVF.......nebo možná 3xIVF, u toho 2.pokusu se nám neoplodnily vajíčka, takže žádný transfer nebyl a u toho 3.pokusu bylo všechno super, krásná embryjka, transfer bez problémů, ale bohužel nic........a to nám "nic" není, všechny vásledky máme v CAR ua 1 😒 Tak nevím, jestli takovou roli hraje psychika, nebo je to prostě náhoda, že zrovna ti nebyly ty pravé........každopádně taky doufám a jsem moc ráda, že tahle diskuse je, člověk se tu může svěřit a ulevit si 🙂

Uvažuješ správně, teď to nevyšlo, ale jdeme do boje a ono to vyjde!!!!

Listovka, čajík, Mojžíška, nic z toho nemůže zaškodit a člověk má aspoň pocit, že něco dělá, viď? 😉

Tahle diskuse je i o pocitech - bylo ti moc smutno???

Já ten 2.pokus hodně oplakala, holky tady mi moc pomohly.......takže když by ses chtěla vypsat, jsme tu pro tebe!!!!

hnedoocka23
3. led 2009

já mám taky 3x IUI za sebou..manžel měl vždy dobrý spermiogram,ale nevyšlo to..a další ivf,podstoupíš??Do jakého Caru chodíš?
už nebrečím,jsem smířená..ale hodně jsem si poplakala předevčírem,kdy jsem začala špinit a na testu se neobjevili nic.. 😠 já si test dělala 11-12den,měla jsem tam druhou čárku,sice byla slabší ale ten druhý den silnější 🙂 byla jsem ráda a doufala,že se to povedlo..pak jsem to zkusila za dva dny a po čárce ani stopa 😒 tak nevím,co to mělo znamenat..zavedli mi jenom jedno embryjko béčkové kvality..další se nevyvíjela jak měla 😠
já si pořád říkám,co tě nezabije,to tě posílí 😵 😵

zuzka11
3. led 2009

Jojo, ale někdy je hodně těžké si to říkat, viď? Zvlášť když v okolí to jde samo....... Na další IVF se taky chystám, ale asi si tam šoupnu možná možná KET, z toho 1.IVF jsme nic neměli, ale teď máme jednoho odvážlivce, tak jestli se rozmrazí.........u mě je to komplikovanější, chodím do Genentu, ale teď jsme s manželem do srpna v Německu, takže dojíždím......

Kam chodíš ty???

Podle těch čárek bych tipla, že mimi bylo, ale asi geneticky špatně, ale zase jsi se posunula, je vidět, že uchytit se může!!!!Teď už jenom to dobré abude to. Psalas o manželovi, a tobě něco našli???

asmeena
3. led 2009

správně Peti, to je dobrý přístup. Budeme tak posílené, že nás nic nerozhodí a čím víc budeme silné, tím to bude lepší a půjde nám to všechno lépe.
Já se dnes testovala a mám tam trošku stín druhé čárky, ale vylezl asi až po 20 minutách. Měla jsem to nějaký neznámý test, tak nevím jestli to zase ta druhá čárka nebyla nějaká předvyražená.

zuzka11
3. led 2009

Asmee tak DRŽÍM PALCE!!!!! A jaký to byl test? zítra dej zase vědět, jo???? To by bylo, aby nebylo, už ti plánuju ten kočárek pro čtyřčata! 😉

asmeena
3. led 2009

Byl to nějaký test Galmed plus - fialovo růžová krabička.
Ty dej pokoj pořád s tím čtyřkočárkem - brr, tak to bych ti dvě děti darovala. 😀 a už bych tak velký kočárek nepotřebovala. 😀

asmeena
3. led 2009

zuzi a ten film - jo to je ten starý s bručounem Marvanem. Dávali ho teď 1.1., ale to jsme se zrovna u našich chystali na oběd a k odjezdu, takže jsem ho neviděla. Včera jsem koukala na Dovolenou s andělem a u toho žehlila, tak dnes pustím Anděl na horách a nebudu žehlit (musím teda jenom pověsit prádlo) a budu u toho hajat.
Tak zatím, pá

asmeena
3. led 2009

Tak mrcha dorazila, nedá se nic dělat. Takže zkusíme tu metodu dle Jonáše, výpočet plodných dní dle lunárního kalendáře.http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiol...

hnedoocka23
3. led 2009

Zuzi,promin,ale jeli jsme nakupovat a pak taky na oěd 🙂manžel má spermiogram dobrý..pohyblivost taky ok..ve mně přežívá normálně,druhý den po styku bylo ve mně 50 procent pohyblivých spermiií,což je v normálu,navzájem nemáme protilátky,které by nám škodily..byla jsem na genetice,asi dopadla dobře,když mi nic neřekli a hormonální obraz taky v poho,vše sedí jak má být..na laparoskopii jsem nebyla,nevím jestli mám vejcovody průchodné 😒 už jsem o ní ale uvažovala,pokud by se to nepodařilo ted přirodní cestou a pak následovně úmělou..
Ted mi zjistili,že mám PCO..tak jestli v tomhle nebude problém..ale nechápu to,menstruaci mám pravidelnou,možná den dva zpoždění nebo přijde o den dříve..ovulaci mám každý měsíc 🙂 a to prý u PCO je rozhozené..

asmeena
3. led 2009

Očko: nám když dělali ten poskoituální test (nebo jak se to píše), tak jsem tam měla jenom dvě spermie a ještě mrtvé a vůbec nic mi k tomu neřekli, tak vůbec nevím jestli to má nějaký vliv? ještě ten den mi dělali první IUI.

asmeena
3. led 2009

Jo teď jsem se dočetla, že ten postkoitální test se dělá nejpozději osm hodin po nechráněném pohlavním styku a my jsme se milovali večer v osm a na kontrolu jsme jeli druhý den na devět hodin (tak to už časově trošku nesedí). ☹ Ale posledních vyšetření máme spermiogram velmi dobrý.

hnedoocka23
3. led 2009

my jsme se museli snažit ve 23h večer a ráno kolem 8hod byla kontrola a i tak byl dobrý výsledek..já se s Holubem v pondělí domluvím,jestli bych mohla jít na ten profuk,kdyby možno,tento měsíc..jestli to neva po IVF..asmeen,ty jsi na tom byla??a ten den jsi jela domů,že??

asmeena
3. led 2009

na profukách jsem byla pod narkózou a v pohodě, dělal mi to Dr. Vodička.

hnedoocka23
3. led 2009

a na laparce jsi nebyla?první pújdu na ty profuky a pak uvidím,kdyžtak zkusím později laparku,jestli nemám srůsty nebo tak..myslíš,že může dr.zjistit přes UTZ,jestli mám endometriozu??nevíš,jaké jsou příznaky?

asmeena
3. led 2009

já vůbec nevím co to je endometrióza.
Dr. Vodička mi po těch profukách, jak jsem se probudila z narkózy, přišel říct výsledek, sedl si na postel a řekl mi, že je vše v pořádku až na pár srůstů nebo polypů či co, už si to přesně nepamatuji, že prý klidně nastimuluju 8 vajíček a že mám všechno o.k., že můžu rodit i normálně. A jedna holka, která tam byla se mnou, tak jí řekl, že pokud ona bude chtít rodit, tak jedině císařem. 😉

hnedoocka23
3. led 2009

asmeen a to ti dělali přímo ve fertasu?no já jsem zvědavá..

asmeena
3. led 2009

jo, dělali mi to v Olomouci. Zase stejně jako u punkce. 😉 Naštěstí mě z toho nic nebolelo. 😎