Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
3. led 2009

Asmee je mi to moc líto..........zároveň mi to nedá, pamatuješ jak jsem mezi vás přišla tak jsem psala, že Galmed NEBRAT - stínuje, sviňák....já taky doufala a pak si mohla vyplakat oči........

Holky já jsem úplný magor, chtěla jsem na net a zapomněla jsem heslo 😒 normálně bych řekla, že mám mlíko na mozku, takhle nevím 😀

Peto -tak tě oslovila Asmee, tak snad můžu i já 😉 , je zvláštní, že ti na PCO přišli tak pozdě, to je vidět na každém UZ!!!!A podle fotky nejsi "při těle" a jak píšeš nemáš dlouhé cykly.........

Asmee užij si filmík, Marvana mám ráda 🙂

Já jsem ještě sama, P.je pořád ještě v práci.....chudák 😕

hnedoocka23
3. led 2009

no,každého to bolí jinač..já po punkci,docela v poho,nejostřejší bolest asi 20min po a do hodiny super 😉 akorát jsem byla dost nafouklá

asmeena
3. led 2009

Jo Zuzi, tak to už jsem si nepamatovala a ještě ke všemu ten test koupil manžel. 😉

hnedoocka23
3. led 2009

Zuzi,jasně můžeš mi tak říkat 😉 no,jestli jsem to spíše neměla ted po té stimulaci..asi reakce na hormony..nevím no..těžko říct..a nevíš jak to je s tou endometriozou??jde poznat na UTZ,nebo jen na laparce??a příznaky?

asmeena
3. led 2009

no já se budu snažit po IUI přejít do FN v Olomouci, možná budou hledat příčinu, nejenom nabízet IVF jako ve ferťasu.

hnedoocka23
3. led 2009

asmeen,moje známá byla ve Fn velmi spokojená,1 ivf se ji podařila a to je silná cukrovkářka..za ten puregon,který stojí ve fertimedu kolem 8-10000,-kč nedávala nic..řekli ji,že v nějaké lékarně v Olmíku jsou zadara..a taky že je měla 😠 pochvalovala si hodně dr.Obornou,že ví co dělá..zavedli ji dvě,velmi výborné áčkové 16buněc´čné a jedno se chytlo a ted v únoru má rodit a bude to Bára 😵

hnedoocka23
3. led 2009

myslíš,že bude nějaký problém odejít..ale zase ty stejná vyšetření co ti dělali ve fertasu,ti už nemusí dělat ve fakultce..snad by nám měli předat nějakou dokumentaci pro ně,at jsou v obraze 🙂
asmeen,taky o tom uvažuji..a ty ceny jsou o něčem jiném 😅

zuzka11
3. led 2009

Holky fakt byl Puregon bez dopaltku??? Tomu se mi ani nechce věřit.......

Asmee - já si ho blbka koupila sama, ale předtím jsem ho neznala, takže jsem nevěděla....a tak jsem doufala......příště mamatest.....

Peťko - endometrioza se pozná na UZ pokud je velká, jinak ty bys ji mohla poznat bolestivostí MS nebo při styku, ale samozřejmě pokud je malá tak na laparce......

Peťo ty jsi jako Asmee moravačka??

asmeena
3. led 2009

očko, já ještě počkám po těch IUI, ale další IVF nechci ve Fertimedu absolvovat. Taky jsem slyšela, že si hodně holek FN chválí. Možná tam po výsledcích z krve zavolám a objednám se, protože tam je hodně dlohá čekačka na ten první pohovor.
Já kdybych potřebovala výpis z Fertimedu, tak řeknu, že to chci sama pro sebe. Nebudu jim říkat, že odcházím.

hnedoocka23
3. led 2009

já pořád váhám..vím,že se tam právě dlouho čeká ☹ já nevím,pro mě je pohodlnější jezdit do polanky a když se tam bude dělat už vše.. 😉 musím to probrat s manželem..
Zuzi,tak při ms mě bolí jen jeden břicho a někdy to jde i bez prášků..a při styku mě nic nebolí,tak snad..NE!!ano,od asmmen bydlím zhruba 30km..

hnedoocka23
3. led 2009

a myslíš,že ten výpis ti jen tak dají??

hnedoocka23
3. led 2009

o tom puregonu zadara ve Fn mluvila myslím i lajciková..
ona měla prodlouž.kultivačku,ICSI,a ještě to chtěla co nejhlouběji zavést(si zaplatila)-celkem 11.500,- i s lékama..

hnedoocka23
3. led 2009

oni na tom nechtějí vydělávat,chtějí ti především pomoct 😵

asmeena
3. led 2009

no já nechci pomlouvat Fertimed, ale přece jenom je to soukromá klinika, kdežto FN je soukromá. Teď jsem se o tom bavila s manželem a domluvili jsme se,že jak budu vědět ve čtvrtek výsledek z krve z Fertimedu a pokud bude teda negativní, tak hned zavolám do FN a objednám se, objednačka může být klidně i 3 měsíce, takže kdyby mě objednali třeba na duben nebo květen, tak ještě mezitím podstoupím ve Ferťasu IUI a pak to rozjedeme ve FN - třeba mi přijdou na něco co ve Fertimedu neřešili. O spoustu vyšetření jsem si musela zažádat sama, vůbec mi je nedělali samovolně.

asmeena
3. led 2009

Nejvíc mě třeba očko naštvalo, že po 1.IVF, když mi oznámili že to nevyšlo, tak mi Dr. Koutná hned nabízela, ať začnu uvažovat o darovaném vajíčku? Nechápu proč, když po stimulaci vajíčka mám, tak to bych šla nejdříve snad na preimplantační diagnostiku, abych zjistila jestli mám dobrá embryjka, ale já nechci dítě geneticky po někom jiném. To budu řešit až po třeba šestém pokusu.

asmeena
3. led 2009

chtěla jsem napsat, že FN je státní

hnedoocka23
3. led 2009

asmmen a jaké máš vůbec ty testy??které je třeba ještě udělat??

asmeena
3. led 2009

no znovu test na štítnou žlázu, protože mám snížený nějaký hormon, který ovlivňuje hypofýzu (myslím) a ta potom ovlivňuje vaječníky. Tak třeba je tam zádrhel - jenom že to jsem taky žádala, ať mi to vyšetření udělají, když jsem šla minule na vyšetření HCG z krve. Dr. se moc netvářil, co si to zas vymýšlím, ale udělali a zjistili nižší hladinu, tak musím teď jak mi budou brát krev zase říct, ať udělají vyšetření na štítnou žlázu. Protože ta snížená hladina může být zapřičiněna i tou stimulací.

asmeena
3. led 2009

pak mi dělali profuky, postkoitální test, FSH před každou stimulací, sperimiogram (to samozřejmě), jinak už si nepamatuju. Možná mi něco dělali, a já ani nevím.

zuzka11
4. led 2009

Dobré ránko!

Asmee mě ani postkoitál nedělali a FSH před každou stimulací taky ne a to jim věřím - dr.je moje kamarádka, která vím, že by nic nezanedbala!!!!! Zato mám za seboiu genetiku, imunologii a hematologii.......

Budu ti držet palce 🙂

Holky my máme v bytě takovou zimu,teda v obýváku teplo a v ložnici si zatopíme otrochu než jdeme spát apak vypínáme - že když potřebuju na záchod tak vždycky proběhnu chodbou, kdejaký sprinter by mi záviděl 😉

Stalo se vám někdy, že jste měly suché bradavky??? jako opravdu suché, divné na dotek??? Jsem z toho paf, tak jsem si je dneska namazala vazelinovym krémem, snad to pomůže.....

hnedoocka23
4. led 2009

aho a dobré ránko..Zuzi..mi vždycky odebírali krev u stimulace,myslím že tak 3-4x..na genetice jsem byla..ale na hematologii,ne..to je k čemu dobré,co ti tím zjistí?
Zuzko,tak se domluv s dr,at ti udělá ten postkoitál test.. 🙂 a ty bradavky,někdy se mi i loupou..ale ne pořád,jen v nějaké části cyklu..a děsně mě někdy svědí 😉 podle mě to neic není..

zuzka11
4. led 2009

Díky Peťi, já to ještě neměla, tak mě to překvapilo, ale asi jsou to ty následky všech hormonů a tělo je zmatené....

Co má v plánu na dnešek??? taky je u vás tak krásně slunečně, ale zima jako p.??? 😀 My zkoušíme nový elektrický kartáček na zuby, je to prča 😀

hnedoocka23
4. led 2009

My dneska jdeme na oběd ke tchýni a tam zkysneme tak do 17hod určitě,ještě dáme kafčo,pokecáme 😉 takže taková nedělní rodinná pohodička 😵 my tady máme -2st..a sněží,ted se to pěkně rozjelo..máme úplně bílo 🙂 škoda,že takhle nebyly zasněžené Vánoce,byly by kouzelnější..
manžel taky uvažuje o tom elektr.kartáčku..já raději ručně..jeden jsem už měla a já se s ním necítím 🙂

hnedoocka23
4. led 2009

jo a večer budeme snažilkovat..podle Jonašovy metody 🙂 a zítra ráno musíme taky..slyšela jsi někdy o tom??

zuzka11
4. led 2009

Slyšela, že prý to vychází úplně mimo "normální" ovulační termíny, ale někomu to i vyšlo, tak proč ne!!!

Peti, četla jsem, ty máš ještě naději??? Moc držím palce!! takže to opravdová MS ještě není, viď??

Super, že máš takový vztah s tchýní, je to velká výhra.

zuzka11
4. led 2009

Test jsi dělala???

hnedoocka23
4. led 2009

test jsem nedělala a teplotu taky neměřila dobře že tak..nechám se překvapit

no mi právě to snažilkování vychází podle té Jon.metody vždy na menzes..tak jsem zvědavá 🙂 prý je tam velká šance 😉 manžel se prvně tomu smál a řekl,že už z toho blázním..ale včera jsme se tak různě bavili a je pro,musíme vše vyzkoušet 😉
no mám ji slabou a nejde ze mě sliznice..tak nevím..a spíš to mám takové hnědočervené 😒

zuzka11
4. led 2009

A to nejsi zvědavá??? 😕 Dneska jsi 19 den po ET, aspoň myslím, to by tam určitě něco bylo! A pokud nemáš jasnou krev, tak to vypadá dobře!!!!

Užijte si oběd, já si jdu číst. papa 😉

hnedoocka23
4. led 2009


j se..Zuzko..pěkně počteníčko 🙂 pá

hnedoocka23
4. led 2009

jsem 19den..po ET..