Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
4. led 2009

Klidně se ptej, pokud budeme vědět, rády ti poradíme. 😉

asmeena
4. led 2009

Zuzi: já dělám na zákonném pojištění, platíme lidem co se jim staly pracovní úrazy nebo mají nemoci z povolání.

zuzka11
4. led 2009

1.DC je ale kdyz mas opravdu cervenou krev, ne to spineni pred......jak rikala Asmee, klidne se ptej a rzim palce, at vsechno dopadne dobre!

Asmee a to musis vstavat tak brzo 😕 Chudinko...me stacilo 5,10......manzel je zvykly chodit spat pozde, hodne pozde a prichazi z prace pozde, tak se mi nechtelo chodit spat brzo, abych si ho uzila apak jsem tezce vstavala.....

asmeena
4. led 2009

no já začínám sice v práci až v šest hodin. Cesta mi trvá tak 20 minut, příprava tak 30 minut (musím venčit pejska). Ale já chodím do práce dřív, je dobré když tam nikdo není, tak se dobře pracuje, telefony nedrnčí, tak se můžu lépe soustředit. V šest hodin si dám snídani a je to fajn, ale pak od sedmi, když přijdou další do kanceláře, tak už je to mazec. V kanclu je nás pět, okna máme na hlavní cestu kde jezdí tramvaje, takže hodně rušno. Kolegyně si ještě zapíná rádio (které přímo nesnáším, ale musím být tolerantní).

zuzka11
4. led 2009

Chapu, taky mam rada klid pre nebo po - kdyz tam nejsou lidi, to se to soustredi......

Ted jsem neodolala a koukala do albicek a zase je mi smutno...tolika lidem to hned vychazi...... ☹ Ale na nas to taky ceka, vid?

dckami
4. led 2009

ještě jednou díky, jste zlatíčka 😅 .

Já jdu zítra také po 14 dnech do práce a holka do školy, to bude vstávání 😖 . Uklidňuje mě snad jen to, že do práce půjdu na měsíc a potom budu na neschopence. Od kdy jste se nechávaly napsat PN - od stimulace nebo až od OPU?

zuzka11
4. led 2009

Jednou jsem mela od stimulace, ale ne ze by mi bylo nejak spatne, ale potrebovala jsem to a sestricky mi ji klidne napsaly a u druheho jsem nemela zadnou, bylo volno.........dej si ji tak, abys byla v pohode.

miky123
4. led 2009

zuzi ,tak sem ráda že si napsala o tom špinění já sem myslela že se to počítá za 1 DC
před chvílí jsme přišli od tchýně,no mam nějakou špatnou náladu ,asi na mně dopadla ta jedna / čárka ☹
Tchýně měla ještě k tomu špatnou náladu,takže nedělní navštěva ohpdnocena na 5- 😢

asmeena
4. led 2009

miky nic si z toho nedělej, nejsi v tom sama. Já jsem začala včera špinit a dnes hodně silně krvácet, test negativní. Takže jedeme znovu snažení. Našli jsme nějakou Jonášovu metodu, což je výpočet plodných dní dle lunárního kalendáře. Někde jsme tady uváděli stránky. Tak to můžeš taky zkusit. Za to nic nedáme.
Dnes jsem si objednala ovulační testy, tak to už musí být. Taky si koupím kontryhelový čaj a půjdu na to vědecky. 😀

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...

zuzka11
4. led 2009

Miky to je mi lito!!!!Tak si dej vinko a zkus jeste ten vecer napravit.....Jinak takove vecery znam, jsou na prd......Jdes zitra do prace???

asmeena
4. led 2009

A na tchýni se vyprdni, mysli hlavně na sebe. 😵

miky123
4. led 2009

taky jdu už zitra do práce,a ještě na krev do gy.centra,aby mi řekli to co už vím 😔
a ještě mi dnes přišlo v poště že musím jít s klukem ,co je po te auto-nehodě na neurologii nezdají se jim nějaké výsledky ☹ ,manža na takové věci odmítá chodit,tak je to vše na mně 🙄

asmeena
4. led 2009

hm, tak to budeš mít asi pěknou lítačku. ☹

dckami
4. led 2009

také mám adresu na výpočet plodných dnů dle data narození: http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

miky123
4. led 2009

asme:a prosím tě jak to dále probíhá oni mi ted vezmou krev apak až se přijde za ty dva měsíce?,jak je to prosím u vas ?

asmeena
4. led 2009

to jsou stejné stránky, akorát nejsou přeložené a není tam přesná hodina narození

asmeena
4. led 2009

miky počkej chvilku, hned ti odpovím, jenom dohraju slovní fotbal na netu

asmeena
4. led 2009

miky: takže já jdu ve středu na krev, kdybych nekrvácela (jenom špinila), tak mi udělají UTZ. Výsledek krve bude až druhý den, tak si budu volat.
Ještě ve středu jak tam budu se domluvím, že bych chtěla chodit na inseminace. Už hned tento cyklus. No a pak bych chtěla uschopnit od příštího pondělí.

miky123
4. led 2009

mi zbyvá jen jít na ivf tak to semnou asi nic v tom volném čase dělat nebudou 😖

asmeena
4. led 2009

a proč ti zbývá už jen to IVF (nějak si nepamatuju, jestli si to už psala, tak se omlouvám) 😉

miky123
4. led 2009

zuz:a ty ted bydlíš v Praze?,není ti smutno po domovině 😉

asmeena
4. led 2009

Holky jdu si lehnout, mějte se a zítra pá. Dobrou noc. A načerpejte hodně sil. 🙂

miky123
4. led 2009

asme:nechaváme si dělat PGD a ještě mě tlačí věk.

asmeena
4. led 2009

a zůstáváš teda v gyncentru?

miky123
4. led 2009

tedy upřímně řečeno,když sem slyšela že v Polance se má začít provádět všechnyzákroky tak mě to táhne k Dr.Jarošovi.A ty nezvažuješ že by jsi začala chodit do Polanky?,já o OL.nemužu uvažovat je to pro mě hodně daleko.

asmeena
4. led 2009

no já nemám dobrou zkušenost s Dr. Holubem, který je v Polance, ale ten tam prý ordinuje jenom odpoledne a Dr. Jaroš dopoledne. Nebýt těchto stránek, tak ani nevím, že tam je nějaký Dr. Jaroš. Asi to teď zkusím k němu na ty inseminace. Ale nerada bych se potkala s Holubem.

asmeena
4. led 2009

Už opravdu utíkám do hajan. Pá zítra.

miky123
4. led 2009

prosím tě a nevíš je to pravda že se v Polance má od tohoto roku provádět i IVF.?

hnedoocka23
4. led 2009

asmeen,nechápu tu jonašovu metodu..jak můžu otěhotnět,když nemám plodné dny..žádné vajíčko ted momentálně,které by ted čekalo ve vejcovodu na spermošku..pořád mi to nejde do palice 😀 a ješte mám mencky

hnedoocka23
4. led 2009

miky..je to pravda,vše je tam připraveni už na ty zákroky a IVf..jen se čekalo na schválení pojištovny..snad už to je schválené..na strá nkách od fertimedu je už pokj z polanky i laboratoř vyfocená 😉 www.fertimed.cz