Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
8. led 2009

Zuzi drsné mi přišel Eltzer jak zneužíval tu nevlastní dceru a její matka ji nakonec ze všeho obvinila.Hrůza 😝

monajs
8. led 2009

Nejsem kočka ☹ Ještě jsem tam nebyla.Nejsem schopná se donutit a zajít tam.Teď mám takové jako depky-že tam na mojí maličkost nemají velikost 😀

monajs
8. led 2009

Zuzi a díky za fotku,odepsala jsem ti...hubeňoure 😉

zuzka11
8. led 2009

Já ti taky odepsala! Jsi lichotnice, zas tak hubená nejsem a problémové zóny mám jako každá 😀

Uvidíš, buď dostaneš chuť na shopping a pak tam vlítneš a vypleníš to nebo si dej chvíli zdravější povániční režim a pak až budeš v pohodě a spokojenější, tak se "odměň". A pak se nám pochlubíš, jasnačka? 😉

Jinak ten díl jsem ještě neviděla, možná mě čeká večer. Včera jsem večer koukala už asi po 3 na Mandolínu kpt.Correliho - teda konec, jak jsem přišla z Aj, z toho filmu se mi strašně líbí záběry na řeckou krajinu.......jak já se těším na léto!

Asmee a jak se máš dneska ty?

monajs
8. led 2009

No jo,Asmee se nám nějak odmlčela.
Já taky frčím,jdu si dát kafčo a musím dnes nutně žehlit,odpoledne jedeme za mamkou do nemocnice,dneska mám frmol 😝
Tak papa,možná se ještě ozvu.Já se na net odpoledne nedostanu.PC je u tchána v obýváku a nechci se ho chodit ptát jestli můžu...
Tak já tu jsem jenom do 15:00 😉

asmeena
8. led 2009

Jo, já se odmlčela, protože jsem si dělala kyvadlo, jak mi napsala ta kartářka, že není problém zdravotní, ale někde v práci nebo bydlení, že na to by to chtělo kyvadlo. Tak jsem si ho zkusila sama udělat a vyšlo mi, že v roce 2009 neotěhotním. Že půjdu na umělé, ale že bych na něho chodit neměla, protože z něho stejně neotěhotním. A že můj problém je v práci a né v bydlení. Že se v práci moc přepínám a že nemám dělat přesčasy. Mám dodržovat přesnou pracovní dobu. A taky mám začít cvičit Mojžíšovou. Já jsem úplná čarodějnice.
A že budu mít přirozeně 2 děti. Jsem si vyvěštila. 😀 😀 😀
Si myslíte, že jsem padlá na hlavu, že? No asi možná jo. 😀 😀 😀

zuzka11
8. led 2009

Asmee padlá nejsi, ale ber to s rezervou, každá kartářka ti řekne, že problém je buď v práci, nebo v bydlení...tam se najde každý a neznám člověka, teda pokud to není buď úplný ignorant nebo flegmatik, který by měl v práci na růžích ustláno a neměl stres........

A bydlení? Odstěhovali byste se do jeseníku, abys byla blíž vašim a třeba by depka skočila na manžela aměl by vystresované spermijky a zse by to nešlo. prostě jste spolu v OV, vaše navštěvujete, práce je práce, ale vy si budete užívat společně volný čas a budete v pohodě.

Moni, taky chodím u tchánovců nerada na net, maji ho teda v jiném pokoji, ale stejně.......a nesoustředím se na to, co píšu, tak to ani nemá cenu.......

Holky, jak vycházíte s tchánovcema? tykáte si? je to "druhá rodina" nebo spíš krize???

asmeena
8. led 2009

Zuzi: s tchánama o ničem, bydlí vedle ve vchodě i švagrová (ségra od manžela) má dvě děti a přítele (má snim děti, ale nevzali se) a je to šílené. Švagrová nám závidí, protože hodně cestujeme, užíváme si, jsme pořád s manželem spolu (zrovna včera nás viděla jít do té hospody a my se ještě ke všemu s manželem drželi za ruce). Její partner je na baterky, tak nám závidí, že se k sobě máme.
Tchýně kolem ní akorát skáče, vaří jí, pere, žehlí, vodí a vyzvedává děti ze školy a školky. No šílené. Před rokem jsem to trošku utla a přestala tchýni navštěvovat a ono to pomohlo. Tyto vánoce jsem měla trošku strach k ním jít, protože jsem se s ní bavila naposledy v červnu, ale dobré, najednou byla miloučká a příjemná. Neměla blbé kecy. Možná si uvědomuje, že nás ztrácí. Takže ale nesmím polevit a musíme opravdu uskutečňovat návštěvy jenom jednou za půl roku (teda aspoň já. Manžel tam chodí, protože dostává sms typu: přijď nám naladit televizi, nejede nám zase setobox, nejede nám internet....). ☹

asmeena
8. led 2009

Holky tak to stojí za to, přečtěte si jak nejrychleji uklidit, to by mě hamba fackovala. Už kvůli tomu pocitu pro sebe.

http://utulne.centrum.cz/2008/12/31/clanky/7-kr...

asmeena
8. led 2009

jo Zuzi a abych se vrátila ještě k té tvé fotečce jak jsem si tě představovala, než jsem ji viděla? Představovala jsem si tě tak nějak stejně, ale bez brýlí.

Až budeš mít zase cestu do Ostravy, tak se musíme sejít a zajít na kafčo. Monajs, kdyby si náhodou taky zavítala, tak pro tebe to samozřejmě platí taky. 😉

zuzka11
8. led 2009

Ojé, to je teda článek! I když mě uklízení nebaví a nemám v něm smysl života, tak takhle by to teda nešlo 😖

Asmee ty jsi ale drzoun, držet se s manželem za ruce, a ještě k tomu vypadat i PO svatbě spokojeně!!!!!!!!!Asi s tebou už nepormluvím! 😀

Jinak brýle občas střídám s čočkama, ale brýle častěji 🙂

Kafčo beru, třeba to vyjde? bylo by to super! Od září jsem v Praze, tak když byste holky měly cestu, moc ráda vás uvidím!!!!

Tchýně ve vedlejším vchodě???? Ojoj.Ale hlavně, že manžel stojí při tobě.
Já mám s tchánovcema super vztah, ani jsem nedoufala, že něco takového je - po zkušenosti s rodiči od předešlého přítele......takže stěžovat si nemůžu, ale stejně bych s nima třeba v jednom domě bydlela jenom nerada, prostě soukromí je soukromí a každý má jiné požadavky na pohodu, co kdy dělat.........

Asmee, kdy jste byli v té Itálii? A musím pohcválit, máš moc krásné brýle!

asmeena
8. led 2009

To není Itálie, ale Řecko a byli jsme tam teď přelom srpen, září. Bylo tam úžasně, půjčili jsme si skútr a celý ostrov Lefkáda projezdili. Nemám moc ráda ležet u moře, vydržím tak max. 2-3 hodiny, takže skútr byl super věc.

To máš super, že vycházíš s tchánama. Moje tchýně asi do teď nepřekousla, že jsem jí ukradla jejího syna. No, ale naštěstí je jenom vedle ve vchodě, ale né přímo v bytě. Takže super. Dřív měli i naše klíče od bytu, a my zatím co jsme byli v Jeseníku, tak tchán třeba přišel nakrmit rybyčky takovým způsobem, že mi tam vysypal půl krabičky krmení a za ty dva dny než jsme přijeli, všechno mrtvé, protože to tam zhnilo. Nebo donesl zákusky, nezabalené a šlehačkou mi otřel přes světlo v ledničce. no prostě pokaždé nějaká jobovky.
Pak jsme jim klíče zabavili, protože mi tchýně odmítla hlídat psa, když jsme jeli do Rakouska, tak jsem potřebovala klíče pro kamarádku, která mi pejska vyvenčila (jednalo se o jedno odpoĺedne, tchýně nemůže hlídat psa i když jsme na tom byly domluvené 2 měsíce, musí hlídat děti švagrové).
Prý nám budou pomáhat taky až budeme mít děti. No já beru psa taky jako dítě a nemůžu za to, že se nám nedaří.
Ale už jsem si na to zvykla a neberu to už tak tragicky, raději se jich o nic neprosím a uděláme si všechno s manželem sami. Je to jistota, aspoň nebudu poslouchat, my jsme pro vás tohle a vy pro nás nic... 😉

Takže buď Zuzi moc,moc ráda, že máš takový super vztah s tchánama.

zuzka11
8. led 2009

Já si toho vážím, strašně moc a chápu ti tebe, to co jsem zažila předtím byla černá můra, brrrr 😒

Omlouvám se za to Itálie versus Řecko, zblbla jsem to, každopádně super fotečky 😉

Já taky nevydržím jenom ležet, i když možná první den, kdy čtu a čtu a čtu, ale pak mám roupy 😀 A zkoušela jsi taky řídít skútr?Jak ti to šlo?

asmeena
8. led 2009

Nezkoušela jsem řídit, to já jsem posera. Jenom jsem se vozila Sice mám řidičák na auto, ale to taky neřídím, zkoušela jsem trošku řídit v létě v Jeseníku, ale to mi zase na další 4 roky stačilo. Já jsem nervák v autě, bojím se, že nabourám, někoho srazím.

zuzka11
8. led 2009

To by ale s praxí přešlo....třeba se někdy odhodláš.

Asmee jak teda vypadá časově co teď máte v plánu????A ta Polanka platí???

asmeena
8. led 2009

Tak mi teď miláček napsal, že jde dávat odpoledne krev,takžë to znamená, že zítra bude se mnou doma. Jupí.

asmeena
8. led 2009

Takže potvrzeno z krve, těhu nejsem. Dnes jsem začala brát clostilbegyt a příští týden jdu na IUI.

zuzka11
8. led 2009

Je mi to líto, Asmee, ale vyrážíme do boje, OK?

asmeena
8. led 2009

Jasně, to je poprvé,co jsem to vůbec po zavěšení telefonu neobrečela, ani slzička. Asi už jsem se s tím smířila. 😉 Stejně jsem si vyvěštila, že budu mít děti přirozeně, ale né v tomto roce.

zuzka11
8. led 2009

no to nám idiopatkám většinou klapne přirozeně, když to nečekáme.....doufám 😉

asmeena
8. led 2009

to já tady doufám. Jenomže nemyslet na to nejde, že?

monajs
8. led 2009

Ahoj kočeny,
Asmee,jaké fotky,já je chci taky vidět 😢

Jinak tchyni nemám,zemřela ,když bylo Pavlovi 17.Ale prý byla hrozně super.Mrzí mne.že jsem ji nepoznala.Tchán je takový malý Bonaparte.Měří jako já 160 cm a všechno a všem chce organizovat a on všechno ví a všemu rozumí.On bydlí v baráku dole a my nahoře.Ale máme společný vchod.Jinak mě nikdy neřekl křivé slovo,nebo tak něco.Ale myslím,že pokud je u nás nebo na mě něco špatně,tak to řekne Pavlovi a to se ke mně ani nedostane.Švagrové taky hodně pomáhá,hlavně finančně,ale těch řečí kolem.To jste měli takhle,to jste neměli kupovat,měli jste koupit to,a ten to udělá líp..... proč to švagr(její manžel)neudělal,co jste celýden dělali, a dej děcka do toho kroužku a tyhle hračky nekupuj,jsou to pi....,........atd....
Naštěstí má přítelkyni,která k nám občas jezdí a to si nás a ani švagrové vůbec nevšímá.Já vím,že to myslí dobře,ale FAKT to neumí podat.

Holky,takový blbý dotaz-co je to idiopatická neplodnost?

asmeena
8. led 2009

idiopatická neplodnost, že ti nezjistili žádnou příčinu, proč nemůžete mít s partnerem děti.

Holky zkuste kouknout na tyto stránky, třeba si tam vypočtěte jen tak pro zajímavost plodné dny, ať doma nelenošíte a taky se něčemu pořádnému věnujete. 😀 . My jsme si přes tyto stránky objednali astrologický kalendář plodných dní, kamarádce se podle toho narodily dvě děti a mně teda žádné.
http://www.havelka-astral.cz/

monajs: tak mi pošli email na IP adresu a já ti ty fotečky taky pošlu emailem, nechci se tady totiž nějak moc zviditelňovat. Nikdy nevíš kdo na to kouká. 😉

asmeena
8. led 2009

A mně teď podle toho propočtu plodných dní, vychází plodné dny přesně na den, kdy mi budou dělat IUI (pokud budu mít pěkný folikul)

monajs
8. led 2009

Posláno 🙂
Teda ty plodné dny budu muset omrknout.
A budeš to s manžou to IUI i doma nějak tuplovat? 😉 😉

asmeena
8. led 2009

Jasně, že budu, předtím IUI se chce manžel šetřit, ale večer na to skočíme a druhý den taky. snad už nebude pozdě. 😉
Holky měříte si třeba bazální teplotu? Já tento měsíc začnu a taky mám koupené ovu testy.

monajs
8. led 2009

Ty testy sis koupila v lékárně? Kolik to stojí?

asmeena
8. led 2009

né, objednala jsem si je tady od verusinky 10ks za 150,-

asmeena
8. led 2009

jdu si na chvilku lehnout, zatím pá a pak ti Moni pošlu ty fotky. 😉

asmeena
8. led 2009

Moni, když jsi tam z té jižní moravy, jezdíš do Vlčnova na jízdu králů. Ve Vlčnově mám kamaráda z intru, studovala jsem 2 roky v Kroměříži. Kroměříž je nádherné město, hned bych se tam přestěhovala. 🙂