Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
8. led 2009

Do Vlčnova to mám 5 km a nikdy jsem na jízdě nebyla.Ostida,já vím 😒 Ale dostat někam manžu,to je nadlidský úkol.A bez něj se mi nikam nechce.Kámoškám se to nelíbí,ale mně tobez něj prostě nikde nebaví...Nechápou,že jsem do něj pořád zamilovaná po 6 letech společného bydlení. 😀

asmeena
8. led 2009

no tak to máte Moni stejně, taky u nás láska kvete, bez sebe ani ránu. My jsme za těch sedm let (bude to teď v dubnu) bez sebe byli maximálně 40 dní a to proto, že jsem našim hlídala sama v jeseníku barák a nebo Vítek jel s taťkou do Ruska, ale jinak pořád všude spolu.
Už jsme plánovali jak začneme spolu chodit hrát i ricochet. Už plánoval jak koupí permanentku. Tak přemýšlím, že když s tím začneme co nejdříve, tak to bude nejlepší, tak bych to viděla třeba na zítřek.

zuzka11
8. led 2009

Tak teď jsem mě rozesmály, nám tchýně říká ze srandy "břečťánci" , jak jsem pořád spolu a máme se rádi🙂))

Jinak sjme to na dvě hodiny zalomila, nemohla jsem jinak 😉

Na výpočet taky kouknu, díky Asmee.

Mony ty si užij návštěvu, já se snad odhodlám - poprvé chci jít na tu bikram jógu......

hnedoocka23
8. led 2009

Ahoj holky 😉 teda,tak vy jste se tady rozjeli 😀 pěkně jste to tady všechno na sebe práskli..tak já se teda přidám,snad nezapomenu na vše,co jste tady řešili..

takže my a prdy 😀 u nás se to neřeší,a tak to do vztahu nějak patří..ale taky se nepředháníme,kdo víc za ten den si prdne 😎 samozřejmě vede manžel,já až takový problém jako on nemám..a někdy je to velmi vtipné a nevěřím mnohdy svým uším..
tak pokud dobře vzpomínám,naše první seznámení bylo takové:chodila jsem zrovna do druháku a jako skoro každý den po škole,jsme zašli s kámoškou bud někam do města..nebo si sednout na kafčo a tak pokecat..ten den mi řekla,že si našla nového borce(zedníka),že je starší(tehdy kolem 30let,tak jako můj manžel)a hlavně v posteli zkušenější.Čuměla jsem,co za dva dny sním už vše vyzkoušela..a jestli bych byla hodná a zašla bych s ní za ním,že dělá u jednoho svého kamaráda na bytu(u mého manži)..tak jsem byla pro..domluvili jsem se na určitou hodinu a vyrazili jsme..od mé kámošky nový objev mě jaksi vůbec nezaujal a připadal mi takový vesnický buran,s pěkně ujetým chováním..takže jsem moc nadšená nebyla a těšila se už brzy domů..taky jsem se seznámila s pánem bytu..v tu chvíli byl na mě dost vyzrálý a měl úplně jiné názory,než ostatní kluci..byl vtipný,doost ukecanýa docela i pozorný..domluvili jsem se ještě na večer,že bychom mohli zajít na vínko(popravdě se mi moc nechtělo),ale proč ne..večer nakonec proběhl velmi vydařeně..oba dva nás neustále byvili s výma historkama a vtipama..a já zjištovala,že si s mým mužem mám co říct a tak nějak mi imponuje čím dál více 🙂 a hlavně to byl už zkušený chlap a ne puberták dvacetiletý..

hnedoocka23
8. led 2009

vyměnili jsem si čísla mobilu a ten cečer mi ještě pal..že od svého rozvodu nepoznal tak pěknou a čistou holku blá blá blá..a že by si semnou dokázal představit vztah..nějak jsem na to ještě nereagovala..spíš jsem nevěděla,co chci..no ale na další den jsem se těšila,protože opět po škole jsme se tam stavovali a domlouvali se na další den,že bychom udělali u něj na bytě pařbu..no a jak to dopadlo??došlo na první milování a na vztah,který trvá až do dnes a to už bude v březnu sedm krásných let..
když se o tom tak dneska bavíme,tak mi manžel řekl,že u něj to byla láska na první pohled a nikdy nezapomene na ten okamžik,kdy mě viděl poprvé,jak stál na balkoně a já šla..přžestal okamžitě pracovat a prý civěl a kamarádčině příteli řekl,že tu musí mít,jenže netušil,že se do toho až tak moc zamotá a ztratí ze mě hlavu 😀 popravdě u mě to na první pohled ani dtuhý a třetí nebylo..ale ten třetí den už jsem začal pomalu zjištovat,že v jeho blízkosti se cítím nesmírně dobře..a už mi nevadila ni ten věkový rozdíl..naopak jsem dneska ráda,že mám vedle sebe chlapa,o kterého se můžu opřít,který mě neustále učí a můžu se na něj spolehnout..mladé nevyzrálé bych už nebrala..

hnedoocka23
8. led 2009

a naše vztahy s rodičema..tchýni a tchánovi tykám,myslím že krátce před svatbou mi to nabídli..dokonce tchýně mě ještě na střední učila 😉 a to už jsme spolu pachtlovali..já si nemůžu stěžovat,mám je moc ráda..tchán nic neřeší,má svůj svět a svoje starosti,více si hledí své práce..tchýně,mi ze začátku přišla dost tvrdá,ale není to tak..nesnaží se nám vnucovat své názory a pořád poučovat..jsem ráda,že dobře spolu vycházíme..vidíme se,řekla bych 1x týdně..babička od manžela,to je moje zlatíčko..vždy vše probereme a pomluvíme 🙂
no a můj manžel s našima,žádný problém,rozumí si až moc dobře 😀 prý lepší tchýni mu ten život přichystat neuměl 😀

hnedoocka23
8. led 2009

no a s manželem slabost pro hady a pavouky nemáme..takže máme doma jen pejsana yorka 15měsíčního a ted se nám tady začíná rýsovat mořské akvarium..ještě to není dokompletované a prozatím máme v akvárku jen moř.vodu a korály a příšt.týden začneme přidávat živé věci.. 😉 už se těším..hlavně na rybičky,moské jsou nádherné,ale taky drahé 😠

řešili jste tady i dovolené,kde jste byli,mám pocit..s manželem většinou jezdíme přelom srpen září(je alergik) a zvládli jsme už:Krétu,Kos,Chalchidiky,Tunisko(džerba)..a Slovensko..a krásy u nás.. 😉
a já sama se sestrou ještě Korfu,Španělsko,Italie..tento rok ještě nevíme,kdoví co nám osud připraví a kdyžtak pojedeme last minute..ale naším snem je Kuba..nebo spojené arabské emiráty..

asmeena
8. led 2009

Teda očko, ty ses rozepsala. Super. Takže podle toho co jsem tady tak přečetla a vypočetla, tak mezi vámi je 13 let rozdíl? A co ti na to ze začátku řekli rodiče, když jsi jim oznámila, že máš staršího chlapa?
Ale jinak to je úplně příběh jako z pohádky.

To mořské akvárium, to musí být nádhera.To budete mít asi s tou zabudovanou filtrací a čištěním, že? Akvárium je pro mě velmi uklidňující. Já mám jen sladkovodní a přes řasu, už není těch mých 10 rybiček ani vidět. Mám malé akvárko, takže vždycky poprosím manžela aby mi asistoval, vylejeme kompletně vodu, kamínky, přikoupíme nové rostlinky, omyjeme šutříky (ty mám natahené z Řecka, jsou tam takové krásné mini valounky), nově to osázím a je zase krásné, čisté.

hnedoocka23
8. led 2009

no to jsem se rozepsala 😉 přesně tak,je mezi námi 13 let věk.rozdíl..a vůbec mi to nevadí ani manželovi..hodně mých kamarádek mi řeklo,že od té doby,co jsem s ním,tak jsem jiná,uvažuji jinač,mám jiné názory než ostatní holky v mém věku a je pro mě víc důležité rodina..děti..než nějaké pařby a ským se vyspím tento víkend a kdy se zase ožeru 🙂 proto jsem všechny kamarádky ztratila a našla si nové ve věku kolem 28-31let a vic si s něma rozumím,než s těma,ještě pořád pro mě pubertačkama..
rodiče zezačátku tomu nedávali šanci,byla to moje první velká láska(úlety neberu),atak si mysleli,že teprve ten pravý na mě někde čeká..ale zmýlili se 😉 a ted by ho neměnili ani za nic a já jeho taky ne..
je pravda,že mi dva bez sebe ani ránu..jednu noc ještě přetrpím,ale to pořád visíme na mobilu a píšeme si..kartářka to uhodla úplně přesně a v ten okamžik,kdy mi řekla,že vidií jak mě miluje a neumí si život beze mně představit,vyhrkly mi slzičky 🙂 a je to oboustrané..
jo jo,vše máme zabudované..my máme staršně dlouhý obývak,vlastně spojený s kuchyní do písmene L..atak jsme ho chtěli přepážit a proto máme uprostřed to akvárium..je 180cm dlouhé..

asmeena
8. led 2009

Zuzi: ty jsi asi hodně sportovně založená, že? Co to je bikram joga?

hnedoocka23
8. led 2009

podle mě,to se cvičí joga v tom nesnesitelném horku..kdy tam je myslím přes čtyřicet stupnu..já bych se tam asi vybulila..horko mi nijak nevadí,ale když jsem u vody a né abych ještě v něm cvičila 😀 to by byl můj konec..ale jinač je to super,hodně mých známých na to chodí..ale tak já zase nemusím mít vše 😅

hnedoocka23
8. led 2009

jdu žžehlit tu včerejší vypranou várku..je toho málo,tak at to mám z krku a nehromadí se to.. 😉

asmeena
8. led 2009

očko ty jsi ale zodpovědná hospodyňka 🙂

zuzka11
8. led 2009

Hlásím, že na bikram jsem se vyprdla a usnula 😀 Odkládá se na zítra.....sama nevím, ale chci ji zkusit, jsem ale na akčnější sporty, tak z toho mám malinko vítr, ale zase proč se něčemu bránit. Teď jsem taky žehlila 😉

Peťko - super, že ses přidala, hned je to tu osobnější a my nejsme jen nereálné postavy, fakt moc milé od tebe.

Monča u tchýňky stvrdla nějak dlouho 😉

Jo, ještě jsem dokoukala u žehlení pasti - i tu o zneužívání a běhal mi mráz po zádech........

asmeena
8. led 2009

To s tím Etzlerem? Tak to byl jeden z nejbrutálnějších dílů. Ale je to opravdu ze života. I takové věci se dějí. 😠

zuzka11
8. led 2009

Jojo, Asmee ten, ale dobře zahraný....a pak jsem ještě viděla ten s Geislerovou, taky podle mě super....malý tyran je taky často..........

asmeena
8. led 2009

Je to všechno podle reality a to se mi na tom moc líbilo.

A ta bikrám jóga se opravdu cvičí v takovém horku jak psala Peťa? 😲

zuzka11
8. led 2009

Asmee prý při 38 st. - tak uvidíme.........děda má dneska narozeniny, chci mu zavolat, ale muž je pořád v práci a já nemám roaming....sakra.........

monajs
9. led 2009

Dobré ránko berušky 🙂
Teda Očko,to máte fakt hezký seznámení 🙂.Holky,ale stejně máme na ty naše chlapy štěstí,co? 😀 Jsou někdy fakt na zabití,ale dlouho to nevydržím a jdu se tulit. 😉

Zuzi,to není tchýně,to je moje mamina, 🙂 Já tchýni nemám,jenom skoro tchýni,ale ta je fajn.Tchánovi bude příští měsíc 58 a ona je od něj o 9 let starší.Alekočka,absolutně nevypadá na svůj věk.A on taky vypadá trošku starší než je,tak seto srovná.
Pavel je ode mne přesně o 2 roky mladší.Máme stejně narozeniny.No den po sobě.Ale mi máme mladší chlapy v rodině.Mamina byla od t´tky taky starší o 2 roky a Tchán byl od Pavlovi mamky vlastně taky o 2.
Ale manža je kus chlapa a před těmi skoro 8 lety měl fakt na svůj věk takové "starší" názory a hlavně je strašně zodpovědný a dokonce na některé věci má takové staromódní názory(ale rozumné) 😉 A nejradši je doma na dvoře a pořád něco kutá.Udělal si 8 kubíkové jezírko,postavil si přes něj mostek,postavil psovi kotec,postavil pergolu,atd.... Ještě že je zima a teď sedí se mnou doma.Jinak jsme spolu na dvoře nebo se psem na procházce.
Holky já vám pošlu na mail fotky jezírka,jo? Musím se přece pochlubit 😀

Zuzi,popřej dědovi i za mne 😉

monajs
9. led 2009

To horko v té józe bych nedala,já nesnáším léto.Hrozně se potím v obličeji při teplotě nad 20st.a strašně to nesnáším.ˇuplně ze mně vždycky leje 😝

zuzka11
9. led 2009

Dobré ránko!

Tak u Monči jsou na zajíčky! 😉 😀 Obdivuju, co všechno tvůj manžel dokáže sestavit,opravit....... je fakt šikula.
A jaké to bylo včera????

Peťas přišel až po půl 22, ale volala jsem stejně a děda měl radost, on je taková černá kronika, atkže mi hned říkal, že v TV novinách hlásili, že Čechy mají zásobu plynu na 40 dní a co pak? No, tak jsem mu řekla, ať se seberou a přijednou k nám🙂))))))On strašně nerad cestuje, kolikrát jsme je zvali, ale teď by je to třeba donutilo 😉

Tak co, holky, už mi tam mrznete?

Jinak jsme měli doma filosofickou úvahu na téma, proč němci mají plynu dopst - stejný přísun a přišli jsme na to, v Čechách je totiž v bytech teplo! Kdežto tady topíš a je ti zima a ještě to reguluje pronajímatek.........což nás sere 😒

monajs
9. led 2009

Zuzi,děkuju za chválu,až se červenám. 🙂 No a na zajíčky fakt jsem,ale já za to nemůžu.Vypadala jsem dřív mladší než jsem.Pavel si taky myslel,že jsem od něj mladší...prostě jsem dobře zachovalá 😀

S tím plynem,to je nářez co?Já topím jak o život a je mi furt zima ☹ a Pavlovi zas horko.Tak si beru k TV deky 😉

Ale zima je tu fest.Máme staré okna a ráno je máme celé zamrzlé hvězdičkama a kytičkama a ž nahoru. 😉

zuzka11
9. led 2009

Krize. Já vyrůstala v paneláku, teplíčko a v Čechách jsme si pak koupili byt, skoro jsem nemuseli topit, ale taky super telo - nová opravdu těsnící okna atd....a tady? Koukali s ena mě jako blázni, když jsem se paní majitelové ptala v listopadu, kdyže začne ta topná sezóna? Pak teda asi po týdnu milostivě přišli......tohle mě tu strašně štve, člověk tu platí jako mourovatý a ještě si nemůže rozhodnout jak a kolik chce topit - oni nám třeba topení po 23h hooodně stahují a když máš návštěvu a sedíte cca do 2, tak už leda v dekách a to moc fajn není.......

My s manžou jsme prý taky mladší, ale na ty poznámky jsem si zvykla.......a v nemocnici jsem to měla na denním pořádku - sestřičko????????a sestřičko?????jé, vy jste doktorka??? 😕 a to jako fakt????? 😵

monajs
9. led 2009

No asi budeme kočky 😉 😀

zuzka11
9. led 2009

Holky, kde jste???? Monča šupajdila do lékárny, ale co ta naše Asmee, Miky a Peťka????Tak to já vyrazím taky do města, ať se tu nebojím..........pa odpoledne.

asmeena
9. led 2009

Zuzi potřebuji radu.

asmeena
9. led 2009

Budu teď dělat ten tvarohovník a potřebuju vědět kolik tam mám dát asi té limetové šťávy a kolik cukru? Nevíš tak zhruba kolik lžic? 🙂

zuzka11
9. led 2009

Já to dávám Asmee podle oka, ale zkusím to -
nejdřív dej do misky jajíčka, pak 3 lžíce limetky a pak tam nasyp cukt,zkus půl hrníčku, pak dej tvaroh, promíchej to mixérem a pak ochutnej a podle chuti, přidej bud limetku nebo cukr......

asmeena
9. led 2009

Dobře, jdu to zkusit. Budu teď péct pstruhy plněné petrželí a gervém, tak když bude rozehřátá trouba, tak to zkusím. Děkuji moc za radu a musím se zase odmlčet, chlop má už hlad a já taky. 😉

zuzka11
9. led 2009

teda to zní strašně složitě, jsi dobrá! 🙂 Já se původně chtěla pochlubit, že jsem dneska uvařila poprvé čočkovou polévku a výbornou, ale po tom tvém menu, mlčím 😀

Držím palce, cca za 3h tu jsem zase., Jinak výsledná chut té hmoty než ji naliješ na korpus má být slaďoučce nakysla 😀