Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

kuspitka
9. led 2009

Ahojte dievcata,nepoznate niekoho kto bol na IVF bez ICSI a etse mal aj darcovske spermie????

monajs
9. led 2009

Ahoj kuspitka, to nevím,já měla vždy ICSI a spermošky naše.Ale určitě se někdo najde kdo ti poradí 🙂

hnedoocka23
9. led 2009

ahoj holky..kuspitko..já mám za sebou 1 IVF a měla jsem ICSI a naše spermošky..tak neporadím 😉
Doporučení prozatím na ty cviky nemám,doktor je nemocný,tak zase až v pondělí..a mám výsledky,vše dobré,až na zvýšené erytrocyty(červ.krvinky)..tak jsem zvědavá,co mi na to dr.řekne a jestli tohle nebyl problém u IVF 😠

monajs
9. led 2009

Já chci taky dělat koláč,ale mám rozbitý mixér ☹

Zuzi,já tě moc chválím za čočkovku,já ji vařila včera a přidávala jsem i hrách a taky se mi moc povedla.Já luštěniny miluju 🙂

Asmee,ty pstruhy bych asi nezmákla,já teda ryby ráda nemám,ale jednou za čas se překonám na filé.Možná bych dala aj toho pstruha.Napíšeš mi do IP recept?

Jo a vitamíny jsem zapomněla kooupit.Byla jsem totiž nakonec utratit tu pokázku 🙂 Mám rifličky Mustangy a nový páseček.Až mi je zkrátí,pošlu foto jak jsem krásná. 😀
DSo lékárny frknu zítra.

kuspitka
9. led 2009

mojnajs neviem ci sa niekto najde asi nie

hnedoocka23
9. led 2009

Zuzi,na ten báječný recept od tebe se chystám v neděli 🙂 snad se mi to povede..co vzládám je malakov a muffiny,pudinkový koláč s jablky...ale nic víc..jo a jednou jsem dělala krtkův dort.. 😀 jinač jsem antitalent 😅

monajs
9. led 2009

kuspitka a ani na jiných diskuzích se ti nikdo neozval? Normálně napiš do všech a uvidíš

kuspitka
9. led 2009

nie nikto ...uz neviem ako dalej stymto som nerata

babulka123
9. led 2009

kuspitka... cmuk05 ak sa nemylim oni mali darcovske a cakaju 2jicky...

kuspitka
9. led 2009

babulka viem pisala som jej ale oni mali ICSI

babulka123
9. led 2009

a preco nehcete ICSI? ved to je uz jedno nie ?

kuspitka
9. led 2009

nie mojka nemame tolko penazi aby sme si mohli dovolit ICSI

monajs
9. led 2009

Tak to zkuste tak,určitě se něco oplodní i tak,no ale je to riziko 😒

hnedoocka23
9. led 2009

my jelikož jsme měli jen 3 vajíčka a ten den špatný spermiogram,měli jsme icsi..a to nám nakonec jedno ebryjko zdegenerovalo a to druhé se neoplodnilo a to bylo přes icsi..tak bylo k zavedení jen jedno ☹ kvality B..měla jsem předčasnou ovulku..nějak se to celé nevychytalo.. 😠

monajs
9. led 2009

To se vám očko fakt nějak nevydařilo.Je to k vzteku co? 😠

asmeena
9. led 2009

Zuzi, takže limeťák je hotový, ale možná jsem mohla koupit o jeden tvaroh víc, protože jsem si blbě přečetla, že mají být dva tvarohy, ale větší a já měla normální kostky, takže mi trošku prosvítají ty Bebečka. Jsem zvědavá jestli se mi to povedlo. Mám to venku chladit, tak možná za chvilku ochutnám. 😉
Jinak čočkovku ti chválím, já ji sice vařím, ale pokaždé se mi povede jiná chuť.

asmeena
9. led 2009

Holky nějak na mě padla únava, takže se odmlčuji a večer na vás kouknu. Jsem nějaká unavená. Tak té poobědové siesty musím ještě využít dokud jsem na nemocenské. 🙂

hnedoocka23
9. led 2009

monajs..jojo,celé to první Ivf bylo na prd..doktor říkal,že pokud teda půjdu na další,tak to musíme podchytit všechno..takže místo jedné noci před odběrem,budu ležet tak 3-4 noci,denně mě budou kontrolovat UTZ a brát krev..tak snad bude pěknější a větší úroda..ted jsem měla 8 pěkných folikulů..píchala jsem si fostimon,ale ted zvažujeme ted puregon,je to lepší,nebolí to tak a můžu si to píchat sama 🙂 a nikoho neotravovat..někteří říkají,že i vajíčka jsou potom více kvalitní,tak nevím..

asmeena
9. led 2009

No očko, nad tím jsem taky přemýšlela, že když tam zůstaneš před punkcí třeba 3 dny a pícháš do zadku fostimon, kdo ti to tam večer píchne, když už tam není ani jedna sestřička a ty budeš třeba sama na pokoji? (mně to píchal manžel, ale pochybuji, že by tam se mnou ležel 3 dny). To ten puregon je opravdu pohodlnější a pokud máte penízky, tak bych do něho určitě šla. Platila jsem asi o 9.000,- víc než u fostimonu. Potřebovala jsem totiž nějaké jednotky navíc a to už potom nehradila pojišťovna. Ale stálo to za to.

Zuzi, koláček výborný, ptala jsem se manžela, jestli chce ochutnat, hned jak jsem to dopekla a říkal, že né, že je přejezený z oběda, ale když to viděl, jak to krásně vypadá na talíři, tak neodolal.
Po obědě jsem si na hodinku a půl zdřímla a když jsem se probudila, tak jsem se ho ptala, jestli chce ještě kokinko, tak hned že jo, že je to moc dobré.
Takže děkuji za recepísek, bude se hodit i na příští kuchtění. Úspěch veliký. 🙂

hnedoocka23
9. led 2009

taky pochybuji,že by tam manžel semnou 3 noci spal..ale co já tam budu dělat,opravdu nevím ☹ se tam zblázním..kéž bych už nemusela ivf podstupovat.. 🙂 jinačí řešení nevidím,než místo fostimonu začít píchat puregon..sice to bude o dost dražší,ale co..

asmeena
9. led 2009

Je to dražší, ale myslím, že o hodně pohodlnější. No a za pohodlí se platí. 😉

hnedoocka23
9. led 2009

holky,tak se mějte hezky..jedu k segře na čajíček a prostě pokecat,dlouho jsme se neviděli 😉 nevím,zda večer nakouknu..tak se raději rozloučím..pápá a zítra zase tady 🙂
snad už nás tady bude více a pokecáme 😉

asmeena
9. led 2009

pá očko. Jak máš starou ségru? 🙂

hnedoocka23
9. led 2009

31let 😵 a ještě mám bráchu 20let a dvě nevlastní kolem 30let 😀

zuzka11
9. led 2009

Zdravím!

Moc moc díky za recepty a za chválu - vím,, že proti tomu, co tu kuchtí Asmee je nezasloužená, ale odvaha se taky musí pochválit, žejo? 😀

Asmee to mě mrzí, že jsem nezdůraznila 2 velké....ale jestli se to i tak povedlo, tak perfektní!!!!!!

Mony - a kdy to budeš mít zkrácené? Ať vím, kdy tě urgovat s fotkou 😉

Peti - užij si segru a čajík, je perfektní, že si rozumíte!!!! Jinak ti ještě musím "vynadat" na té fotce co máš tady vypadáš úplně jinak než na ostatních 😕 Nosíš vlasy spíš zvlněné, nebo rovné???Nechceš přidat nějakou fotku v civilu? 😉

Holky, tak jsem se odhodlala a byla jsem v knihovně a pak jsem chtěla do města, už nutně potřebuju svetr, za ten co mam se stydím a nějak se mi chce nosit jenom ten - je černý a má super střih....krize, no a nedokopala jsem se.......takže pořád starý........

asmeena
9. led 2009

zuzi: já nevařím žádné extra jídla. Teď mám zrovna v papiňáku hovězí a dělám vývar a masíčko použiju zítra k rajské a v neděli k dušené mrkvičce (to je naše oblíbené). Nejhorší je, co pořád vymýšlet.

A do toho svého receptu jsi napsala dva velké tvarohy, ale já si přečetla jenom dva tvarohy a na víc jsem nehleděla. Moje blbost, měla jsem to akorát trošku nižší, ale zase si říkám, že kdyby na tom bylo moc tvarohu, tak to bude zase moc tvarohovaté. Takhle jak to je nám to moc chutná. Je to hlavně rychlé. Udělám to teď v únoru do práce, jak budu slavit narozeniny.

A s tím svetrem to znám. Já mám jeden super černý na zip, perfektně mi sedí (nevypadám v něm ani moc tlustě), jenomže už je plný takový těch žmolíků a to není pěkné, tak jsem si koupila podobný, jenomže ten se mi po pár nošeních roztáhl a už není pěkný, takže se opět vracím ke starému žmolíkáči (i když do práce ho už raději nenosím) 😉

zuzka11
9. led 2009

To je přesně ono, Asmee, taky mám msvetrů plný šuplík, ale ten pravý je jenom ten jeden.....

Kuspitka - co potřebuješ vědět ohledně ICSI a dárcovských spermií???

zuzka11
9. led 2009

Holky, omlouvám se, ale jsem strašně začtená, asi se odmlčím a zase ahoj zítra, OK? Krásný večer plný snažilkování 😉

hnedoocka23
9. led 2009

Zuzi,jak jinak..to bude asi těmi vlasy..já mám od přírody vlasy vlnité..né sice moc..ale raději si je žehlím..s těma kudrlinama ten účes špatně drží a pak vypadám jako čertice 😀 jedině můžu přidat nějakou fotku z dovolené poslední..ale tam mám všude brýle 😀
když jsem se vdávala,vlasy jsem měla natočené..ale barva do dnešního dne pořád moje přírodní 🙂

asmeena
9. led 2009

co čteš zuzi? Já jsem teď měla půl hodinku na rotopedu, snažím se zase dostat do nějakého rytmu. 😀