Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
9. led 2009

Tak jsem dodělala hovězí vývar, nikdy jsem to nedělala, ale od teď už místo drůbežího hovězí, je silnější a má výraznější chuť. A taky jsem dělala rajskou a musím se pochválit, taková vynikající se mi ještě nepovedla nikdy. Použila jsem místo rajčatového protlaku nějaká prolisovaná rajčata (bylo to tekutější než rajčatový protlak), ale opravdu je moc dobrá. Manžel mě určitě pochválí.
On si zatím užívá s kámošema, protože zapíjí narození miminka jednoho z nich. Nejdřív říkal, že nikam nejde, že se mu nechce, pak že půjdeme spolu, ale protože to byla jen pánská společnost, tak jsem ho umluvila, že zůstanu doma. Tak říkal, že půjde jenom na chvilku, že všechny ty kluky nezná, no a už je tam 2 hodiny, takže se mu tam asi líbí.

Normálně nikam nechodí, většinou chodíme vždycky spolu, tak mu to možná taky přijde vhod, že se může trošku jinak pobavit. On je hodně společenský. 🙂

asmeena
9. led 2009

Očko: ty si neměla v albumu ty fotečky jak sedíš s tím pejsek na posteli? A ještě jednu fotečku toho pejska? to sis smazala sama?
Mně se totiž z alba ztratila fotečka a holky mi říkali, že mi to asi smázli admini, že tam prý nesmí být fotečky pejsků.

zuzka11
10. led 2009

Dobré sobotní ránko!

Peťi - prosím o fotečku, klidně s brýlema 😀 A ještě jednou moc díky za nápad s koláčem.

Asmee - ty jsi fakt kuchařka, smekám.........já ani problém s vymýšlením nemám, večer nevaříme , takže jenom v so a neděli k obědu, a to vždycky něco najdu, a protože milujeme italskou a středomořskou kuchyni je to jasné 😉

Jinak čtu Mary Jane Clark a doslovny překla titulu se jmenuje - Vidím co ty ne a zatím je to fakt super....

Dneska asi zase pokročím, za chíli se možná vydám na hon za svetrem, pokud mě nepřemůže líná, Péťa musel zase do práce asi do večera, tak mám času dost......už se tam těším, až mus končí tenhle klient - asi ve středu a zase bude mít normální pracovní dobu, nebude ve stresu.......snažím se mu maximálně dělat doma pohodu, aby aspoň na těch pár hodin byl v pohodě.....

Miky - halo, jak se máš ty?????A co ty Moni?

Holky, co plánujete vy na dnešek? U Asmee vím - ti budou baštit pochoutky 😉 Btw.co ten ricochett, už máte permici? My možná dáme zítra squash.....

ywushka
10. led 2009

Ahojky holky,ja chci taky nejaky dobry recept na neco dobreho,vcera tady myslim nekdo psal recept na nejakou dobrutku ze susenek neee???

zuzka11
10. led 2009

Pošlu, Iwuško...je to náš nejoblíbenější? 😀

ywushka
10. led 2009

Ja vymyslim porad neco aby mi to cekani rychleji ubihalo!Jsme 2,5 mesice na neschopence a porad musim delat neco cim bych se zabavila🙂) (pres vareni,uklizeni az po ubroskovou techniku,pleteni kosicku a nbeo patchwork 😀 😀 )

zuzka11
10. led 2009

Super, a nechceš Ivi, tak yposlat nějakou fotečku výtvoru? patchwork mě vždycky lákal!mamka se ted daa na kresleni akvarelu a vitzare, zasobuje me sperkama 😀 Já dělala keramiku, malovala na sklo, a ted jsem se chystala na 30.10 na jednodenni kurz vareni, mel byt uplne super, ale musime na oslavu narozenin 😒

ywushka
10. led 2009

Ja se teprve ucim,jsou to zatim vsechno jen zkusebni vytvorky!!

asmeena
10. led 2009

ahoj holky, takže taky výtvarnice, já jsem teď dělala všem holkám v práci jako vánoční dárky trička savovací technikou, a taky maluji hedvábné šátky. Před vánocema mě s tím pořád někdo otravoval a pak už mě to ani moc nebavilo,když jsem nemohla dělat podle sebe. 😒

Manžel je úplně ujetý po tom cheescaku - pořád jenom, jestli mu ještě dám, ale ono toho bohužel není zas až tolik a už je tam poslední trojúhelníček.

A taky teď před chvilkou našel někde na netu, že prý dříve nějaké babky kořenářky měly recept na plodnost "Runa plodnosti" - to se nakreslí jakési dva kříže pod sebe. No tak můj patlal to namaloval (z malování měl vždycky troju), utrhl to namalované a strčil mi to pod tričko na břicho, tak teď mám kus počmáraného papíru na břichu a myslí, že z toho otěhotním. Prý mám mlčet a nechat si to tam. To je ťuťan.

zuzka11
10. led 2009

Tak pak si necháš udělat patent, jo? 😀

Jsem fakt moc ráda, že má cheescake úspěch, ani nevíš jak! 🙂

Já se byla projít ve městě a ze zač.byla kosa jak blázen , ale pak velezlo sluníčko a bylo to moc fajn! Svetr není, jenom tričko, ale zato s dlouhým rukávem, které jsem taky potřebovala, takže dnešní akce byla úspěšná 😀

Taky jsem zachránila jednu starou paní - chudák byla zmatená v metru - strašně často se mi stává, že mě jako cizinky se spousta lidí ptá ne cestu, sranda, dneska 3 😀

hnedoocka23
10. led 2009

Zuzi,dala jsem tam dvě fotky,tak kukni,než to zase smažou..jinačí nemám.. 😒

hnedoocka23
10. led 2009

na zítřejší tvůj koláč už mám suroviny nakoupené..tak se už těšíme 😵
zítra dělám recept od babicy a to kuře pro chlapi,je to rychlé a vypadá to dobře..

zuzka11
10. led 2009

Peťko - díky! Koktejly mám taky ráda, hlavně mojitko 😀 Vůbec jsem netušila, že tady někdo fotky maže? 😕

Holky, užívejte si sobotní večer, pohodičku a snažílkování 😉

hnedoocka23
10. led 2009

admini to mažou..už mi smazaki mého pejsana 😠 taky přeji pěkný večer..já jsem spíše na pina-coladku 🙂 nejlepší jsem měla na Krétě..

asmeena
10. led 2009

Peti, jsi opravdu kočka, ty jsi měla dělat modelku.
Kuře pro chlapi? to se musím kouknout na netu na recept.

Zuzi: tak to je fajn, že aspoň tričko, svetr bude příště a když je ten starej ještě tak fajn (tak spěchat nemusíš 😀 ).
Mojito taky miluji, děláme si ho v létě doma pořád. Přidáváme do něho ještě jahodový kompot, tak je to takové dobré slaďoučké.

hnedoocka23
10. led 2009

as,děkuji za lichotku,ale já na to nemám.. 😎 na to musí být povaha a mít kuráž,což já nemám..pro mě je důležitější rodina..než se někde honit za penězi a v třiceti zjistit,že nemám nic(přitele,dítě)..
Tak jsem se dneska překonala a udšlala ted ten cheescake,už se peče 😉 aspon bude lepší, do zítřka proleželý 😵

asmeena
10. led 2009

Jo proleželý byl lepší. Manža ho dneska dojedl (teda spíš dožral 😀 ).

Zuzi: jak má ten koláč být asi vysoký? Já jsem ho měla tak 2cm.

asmeena
10. led 2009

Ale Peti musím říct, že na svých 24 jsi hodně šikovná hospodyňka. 🙂 To moje švagrová má 34, a má dvě děti, je na mateřské, ale co ty zvládáš ona není schopná (vařit neumí, teď začala chodit tady vedle do školky pro obědy). 😖

hnedoocka23
10. led 2009

já tam dala i tu zakys.smetanu..já bych řekla,že to mám taky vysoké tak těch 2-3cm..krásně to voní a za 10 minutek to vytahuji..po zítřejším obědě to bude sladká tečička na konec 😝 😵
jakmile jsem se přestěhovala k manželovi..po roce chození..tak jsem se pomalu učila vařit,co jsem nevěděla,ihned jsem volala mamce o rady 😉 a dost jsem se naučila..co akorát jsem ještě nedělala tak svíčkovou,ale na tu se chystám v neděli příští..jinač další omáčky zvládám,akorát je moc nedělám(třeba rajskou)tu manžel nesnáší,koprovku taky nemá rád..to co já miluji,on nesnáší..ale zase si rádi pošmakneme na haluškách s brynzou a špekem nebo s uzeným a se zelím..to miluji 😀 a nejvíce dělám hov.vývar bud s nudlemi,knedlíčky nebo kapáním..málokdy zahuštěné bílé..ale zítra zrovna dělám porkovou a bramborem..
Já myslím,že pokud jednou žena chce mít dítě,tak je potřeba se naučit vařit,kdy to pak chceš umět dohánět..

hnedoocka23
10. led 2009

a to stou tvojí švagrovou..i takové se najdou..ale zaráží mě,když má dvě děti,že nevaří.. 😅 chudák děti..osobně žádnou takovou neznám,nebo se mi žádná nepochlubila,že neumí vařit 😉
je to zajímavé,sestra byla doted taky na mateřské,má 2 děti a to skvěle vaří,řekla bych skoro denně a do toho denně napečeno(bábovky nebo koláče,buchty)..je to jenom o tom mít snahu..což tvoje švagrová nemá a ani děti jí k tomu nedonutili 😒

miky123
10. led 2009

holky čaute,
u nás se ted začíná projevovat ta propouštěcí krize,tak šefino po mně stále něco chce 😠 ,zítra jdu taky na chvíli do práce ,děti mi pohlídá tchýně takže doufám že to u ní ve zdraví přečkají 😕 ,ona je totiž strašně zbrklá 😠 ,takže sem neměla moc času tady za vámi jít.
Dneska sem na oběd vařila svíčkovou a maso k tomu bylo z kance ,tchán je vašnivý myslivec a ke kávě měl být ten zuzčin kolač,ale bohužel sem ho nestihla udělat.
a ještě k tomu seznámení:
Naše seznámeni bylo zvláštní, šla jsem na houby ,v tom mistě kde on bydlel a dali sme se do řeči a už jsem s ním 12let,a to štastně.
Jinak manža ted furt řeší jaký bude tento rok,má strach jak to bude s prací ,když nastala taková špatná finanční situace,ve státě.Pocítili jste tuto krizi taky někdo na vlastní kuži??

hnedoocka23
10. led 2009

holky dobrou noc..jsem dost unavená..ahoj miky 😉 my to nepocítili,já nepracuji a manžel je spokojen má restauraci a lidí chodí čím dál více..dobrou noc 😵 hezký zbytek večera..

zuzka11
11. led 2009

Dobré ránko!

Ahooooj Miky - no konečn! jsem moc ráda, že ses nám tu objevila, chápu, tak krize je blbá 😒 u nás zatím OK, i když si taky nemůžeme vyskakovat, jsem v zahraničí, já nepracuju, zato si vymýšlím jazykové kurzy a Peťa má práci doboru, naštěstí byt v Čechách máme pronajatý, takže neplatíme dva nájmy.....takže OK, uvidíme co bude dál, ta pravá krize má prý teprve pořádně uhodit.......... 😝

Holky, tady se to rozběhlo "po kuchařsku" 😀 nestačím se divit. Já docela vařím ráda, nejlíp podle Apetitu - vždycky j něčemu - Vánoce, narozky dostanu ten svázaný a mám vystaráno.....na klasiku českou nejsme, takže omajdy neumím 😒

Peti, Asmee - cheescake je u mě velký cca 3cm 😵 Jinak ty tmavé bebe jsou jen aby to bylo barevně hezčí, tady je neprodávají, tak jsem koupila něco na ten způsob a světlé a taky super!

hnedoocka23
11. led 2009

dobré ránko všem 🙂

zuzka11
11. led 2009

Tady se nám někdo vykulil! Vítej 😀

hnedoocka23
11. led 2009

jojo Zuzi,musela jsem jít s našim piškotem na procházku a ted se chystám pomalu do vaření 🙂
tak schválně jsem poměřila ten koláč a mám ho něco málo pčes 3cm..už se na něj po obídku těšíme 🙂 krásně při pečení voněl,řekla bych dost podobně,jak ten můj recept,protože v obou dvou je skořice 😎

hnedoocka23
11. led 2009

a hlavně to není težké na přípravu,taková rychlovka,žádný bordel z toho.. 😀

zuzka11
11. led 2009

Právě🙂))A vypadá to i efelktně, když ho chcete nabídnout návštěvě, tak kupte čoko polevu v lahvičce s úzkým hrdlem, myslím nesquik a i jině a jenom to jako v restauraci počárkujte - a nááádhera!

hnedoocka23
11. led 2009

Zuzi..mnamka to je..opravdu výborné 🙂 bohužel čokol.toping nemám,ale našla jsem karamelový,tak jsem ho tam pěkně na to nastříkala 🙂 děkuji za recept..

zuzka11
11. led 2009

Není zač.jsem ráda, že chutná! 😉