Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
20. led 2009

mám tu záchvaty jak pipka..já toho mojeho nepouštím,ten by mi hned zaběhl..a to neriskuji..on je s každým kámoš i s cigánama 😠

ywushka
21. led 2009

sugi je dobrmanka 😀 !!Ted jeste spi a dela ze se mnou nekraramadi,ale jediny kdo se s ni tady nebavi jsem ted ja 😀 !!!Me tak strasne nastvala!!!Nejhorsi na tom je to,ze to udelala ï v sobotu a musela jsem volat i na veterinu,protoze se zrovna hara,takz v unoru jedeme na ultrazvuk,jestli si nahodou nekde neuzivala s nejakym psem!Si rikala,ze kdyz nemuzes mit miminko tak budu mit ja stnatka 😀 !!!Kra...jedna!!Ona je ptoma,dela vzdycky u doktorky strasne bordel...!!!Chce si se vsem hrat a pak ma rozbit celou ordinaci!!
Jinak dobre ranko

hnedoocka23
21. led 2009

hezké poledne všem 🙂 Zuzi,jak je???Už lépe,doufám.. 😵

monajs
21. led 2009

Bré ránko,
Zuzi moc na tebe myslím a držím všecky palce.To bude všechno OK. 🙂 a děkuju za odpověď.

Ywus,ta suzi je pěkná potvůrka 😉
Peti díky za chválu,jsem ráda,že se ti metr líbí. 🙂

Včera jsem plavala se samýma důchodcema a všichni brblali,proč je tam ve 2 hodiny tolik lidí.Že snad nechodí nikdo do práce.Bylo tam hrůza lidí,ale včera jsem to uplavala levou zadní. 😉 Akorát jsem se nalokala vody a večer jsem se z toho pos.... 😝
Zítra jdu zase a pak s holkama s práce na kafíčko.Mňam.

ywushka
21. led 2009

Je to SUGI,ale nevadi! 😀
jejda jsem uplne rozhorcena!!Kukla jsem se do diskuze na www.iprima.cz na ten porad jak se stavi sen,to je hruza,jak nekteri z tohoto naseho ceskeho naroda jsou dementni nebo ja fakt nevim!!!

monajs
21. led 2009

Jejda,promiň. 😉
Taky zírám,co je kolem nás za magorky... 😲

ywushka
21. led 2009

Ne nic se nedeje!!Ale tam je k tomu poradu proste diskuze,ale kazdy druhy tam pise,kde s emuzu prihlasit,poslite me email kde se mam prihlasit,chtela bych darek pro manzela k 30tym narozeninam jako promenu bytu a podobne!!!Uz jsem jim tam napsala,ze je tam jasne uvedene,ze zadne prihlasky nepijimaji,ale stejne uz jsou tam zase dalsi lidi,co tam napisi,vyberte si me....postele me prihlasku na muj email...jsou snad sileni,cely tento porad je o znamostech a toto delaji jen lidem kolem sebe a svym znamym,si snad ti lidi mysli,ze si vyberou zrovna jeee!!Me to strasne vzteka a zveda mi to tlak....nechapu tu jejich mentalitu

ywushka
21. led 2009

Jedu s manzelem na STKacko,pak se tu jeste ukazu!!Pa

asmeena
21. led 2009

Ahoj holky, dva dny v práci už je na mě asi moc, protože jsem se dnes ráno nemohla pořádně probudit, a teď už taky za chviličku asi usnu.
Koupils jsem dnes tvarohy (čtyři) a jdu dělat z dvojíté dávky cheescake. Ale možná usnu, tak ho udělám až zítra, aspoň bude víc na víkend. 😀

asmeena
21. led 2009

Holky kde vás mám? Si vás vůbec neužiju, když tady píšete v době, kdy já jsem v práci.
Dnes jsem zkoušela vyrábět pejska z ponožek, tak jsem si koupila u ťamanů ponožky za 19,-Kč a pejsek vůbec nevypadá jako pejsek, ale manžel řekl, že to je lachtan (můžete kouknout do albíčka).
Nejdřív jsem to vyráběla jako dáreček pro kamarádku, pak mi to přišlo trapné a tak jsme se rozhodli, že si to necháme s manželem jako talisman. 😀

hnedoocka23
21. led 2009

Zuzi,zítra jen dobré výsledky přeji.. 😵 budu na Tebe myslet,at to dopadne co nejlíp.. 😵 dobrou

asmeena
21. led 2009

monajs: ty jsi stejně šikulka, že si se tak vrhla do toho plavání, já se pořád nemůžu nijak pořádně do něčeho odhodlat. Rotoped už jsem taky viděla naposledy před dvěma dny, ale zítra to musím napravit. Teda pokud na to bude čas. Dnes jsem totiž ten cheescake nestihla a tak se na něho vrhnu zítra - ještě že je to tak rychlé. 😉

hnedoocka23
22. led 2009

hezké poledne všem přeji,ikdyž je venku hnusně sychravo 😖
lde jste všechny..Zuzi,ovečko..jak je??? 😵

monajs
22. led 2009

Ahoj kočenky,
tak teď jsem vstala a zase frčím plavat. 🙂

Holky,před týdnem jsme si koupily novou váhu - měří tuk i vodu v těle - no to je jedno.A manža našel brožurku o obezitě a začali jsme zdravě jíst.Teda já jak co.Každý den se vážíme a zapisujeme si to.Vždy po probuzení.Manža se úplně zbláznil.Kupuje plno zeleniny,cereální pečivo.... 😀 Ale konečně po 6 letech začal snídat a dokonce si ráno k tomu uvaří kafe.On má za týden 3 kg dolů 😲 Já 1 kg a to chodím plavat.Ale taky toho sním o moc víc než on.Tak jsem zvědavá jak dlouho nám to vydrží,ale když to dodržujeme oba dva,tak snad dlouho.Ani jednomu nám to neuškodí... 😉

Asmee tak co rotoped? Já ho mám doma taky a nejsem schopná.

Zuzi,co ty?Jak ti je beruško?

monajs
22. led 2009

Asmee, aje to pes!! Je to moc jrásné 😀

hnedoocka23
22. led 2009

ahoj monajs,tak to je super,že se spolu stravujete zdravě,u nás to nejde..spíše u manžy 😉 chlapi hubnou rychleji jak my,to už jsem slyšela,tak se neznepokojuj 😉 tím plaváním,si krásně vyformuješ postavičku a budeš jí mít pevnou 🙂 já mám dneska uklízecí mánii..ted mám pauzu,už mám hlad,tak jsem si udělala jen chleba 😒 vařit budu až večer a budeme to mít i na zítra..Zuziík ty nás trápíš,už druhý den ses neozvala ☹ 😔 myslíme na Tebe..

zuzka11
22. led 2009

Cauki holky, jste zlate, ze na me tak myslite, dnesni vysledky docela dobre, rozhodujici bude ultrazvuk pristi tyden, ted bylo HCG OK na to mladsi tehu - snad, tak stale muzu doufat.....zase jsem se nekam posunula, uz chapu, jak je pacientkam, kdy jim reknu ze vysledek bude ZA TYDEN, neli za 14 dni!!! je to jako 2 mesice!!!!!!Clovek ale holt musi vydrzet.
Moc díky za podporu!!!!!!

Peti - omlouvám se za neozvání, včera jsem hlídala, pak jsem spala a pak šla na Aj, dneska jsem hlídala a pak spala a hned po probuzení vám píšu!!!!!

Asmee - moc díky za IP, jsi zlatíčko!!!

Mony - chlapi to mají holt jednodušší, ale jak říká Peťa, ty ji budeš mít suoer vysportovanou!!!!!!

asmeena
22. led 2009

Zuzi: celý den jsem sledovala přes internet v mobilu, jestli se ozveš a jaké budou výsledky a konečně už píšeš. To jsem ráda, že to zatím vypadá dobře. Je to super zpráva. Konečně něco pořádně pozitivního. Musíš nám to tady pořádně zamořit těhu bacily.

Teda Moni: ty jses do toho sportování teda pořádně zakousla, to bude opravdu postavička do plavek jak dělaná, a stejně ti za nějakou dobu naroste pořádné bříško 😀 a pak budeš sportovat maximálně s kočárkem. 😵

asmeena
22. led 2009

Zrovna jsem dopekla cheescake. A ještě horký jsem si dala - mniam. Manža po mně pokukoval, tak jsem mu musela dát taky, protože už mu tekly skoro sliny. 😀

zuzka11
22. led 2009

As ahoooj! jak se máš ty, co v práci, do doma, co cheescake???? 😉

asmeena
22. led 2009

Jsem příšerný lenoch, už jsem z té práce tak unavená, a pak doma sednu akorát ke koníkovi a už se nezvednu. Hned jak jsem přišla z práce, tak jsem musela udělat ten cheescake, jinak kdybych ho chtěla dělat později, tak už by se mi možná ani nechtělo.

Zuzi ty mi děláš takovou radost ani nevíš, jak si mi tou zprávičkou zvedla náladu. Ještě vydržet to čekání před UTZ a snad bude vše vpořádku. 😵

zuzka11
22. led 2009

Taky máš důvod být unavená!!!!!Vstávat tak strašně brzo, to se vůbec nedivím!!!!!

Cheescake taky teď peču - zítra přijede jeden kamarád a ještě jsem se přemluvila dát rpát prádlo - ne že bych byla až takový lenoch, ale my máme pračku ve sklepě, a mě se strašně nechce nikdy oblíkat, přezouvat a nosit to ty dvě patra dolů........takže asi lenoch jsem 😀

Asmee - opravdu strašně moc děkuju za podporu, a jak se cítíš ty, kočko???Všechno OK???Za chvíli už je to týden!!!!!

asmeena
22. led 2009

Já na sobě nepociťuju žádné změny. Beru to úplně v pohodě. Jenom sexovat už se mi nechce - to mám ale asi z té práce, když jsem tak unavená.
Jsem hodně zvědavá jestli mrška dorazí. Mám to dostat koncem ledna.

zuzka11
22. led 2009

Takže koncem příštího týdne???? Budu mooooc držet palce, ať nedorazí..... 😵 As, ty jsi psala, že koukáš na seriály, napiš mi ze zkratce, co se děje v Ordinaci, ať jsem v obraze????

asmeena
22. led 2009

jo Zuzi tak ordinaci bohužel nesleduju, já sleduju jenom Ulici a nic jiného, takže bohužel v tom ti nepomůžu. 😎

vladka.t
22. led 2009

Ahojte popiste mi ake mate skusenosti so IVf? Celkovo ako to prebieha a ci vam to cele hradila poistovna 😅

zuzka11
22. led 2009

Nevadí Asmee 😀 Jsem zvědavá jestli holky uhodnou ty tvoje slova, já vím jen chumaj 😀

Peťo - kde se flákáš????

Mony????Miky????Pojďte k nám!!!!! 😀

Vlaďko, promiň, možná to tak nemyslíš, ale je to na hodně dlouho a nějak mi chybí v tom co jsi napsala slovo prosím.........

asmeena
22. led 2009

No tak hádej i ostatní. 😉

zuzka11
22. led 2009

Vlaďko - fakt jsem to nemyslela zle, ale vůbec tě neznáme, teď tady budeme 10min smolit vysvětlení všeho co potřebuješ a nevím, jestli jsi svůj dotaz napsala jenom k nám nebo do v´šech diskuzí tákajících se neplodnosti aIVF......to bych si pak přišla jako idiot......

asmeena
22. led 2009

moňajsku kde jsi? Plaveš? Já jsem si dala 30 minut na rotopedu.
A to prádlo co je už hodinu vyprané v pračce je tam pořád a já se nějak nemám abych ho šla pověsit.