Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
27. led 2009

jak na mě 😉 záleží spíš na tobě,jakou máš fantazii a co je pro tebe husté nebo řídké 😀
Zuzi a vy jste tomu ted nechávali volný průběh??nebo sis hlídala ovulku a teploty? 😉

asmeena
27. led 2009

Zuzi mám ti napsat recept na palačinky co dělám já? Je to teda přesně podle kuchařky.

Přišla jsem pozdě, protože musíme naddělávat že nám dělají světla a místo nadpracovaných 8 hodin si můžeme vzít jeden den volna. 😉

hnedoocka23
27. led 2009

holky,tak právě jsem se dověděla,že Bruntál se zítra nekoná,až další úterý,atak jsem se těšila ☹ tatkovi to zítra nevyhovuje..

zuzka11
27. led 2009

Tak to bude zase fajn, co???A kdy si ho vybereš? ten recept ano, prosím......

Peťko - nic jsem neměřila, nic nehlídala a myslím, že Gyrosek se povedl až dávno po ovulaci.......každá z nás tuší, že někdy kolem 12-14 dne je to ONO, ale tohle bylo myslím 17 a později...kdy už jsme si jenom užívali a nemysleli...tím neříkám, že kdo na to myslí, neotěhotní, blbost.....ale u nás fakt zázrak, nepovedené IVF, na leden domluvený KET........ale ty to máš jasné, nestresuj se s nějakým měřením, v létě už budeš těhulinka, potvrdily ti to 2 kartážky nezávisle na sobě, co chtít víc?????!!!!! Pak ti já budu "závidět", že budeš mít dvě najednou 😀

A As nás trumfne s trojčatama, protože u ní v CAR to teda sakra pojišťujou a až to vyjde , tak to bude bobmaaaaa, to si pak přijdu jako "nic moc" 😀

asmeena
27. led 2009

Zuzi, ale jak to tak u tebe vidím, tak se mi už do dalšího IVF teď nechce a asi to teď prozkoušíme těma všema hrazenýma IUI a pak tu lapárku a potom přirozeně a možná tak za rok další IVF. Potřebuju chvilku oddych. Zas tak stará nejsem 29let, tak klidně můžu na IVF i ve 33. Už to neřeším. Zítra si porelaxuju na masáži a jestli mě to chytne, tak budu chodit častěji. Ta paní dělá i dornovu metodu, tak se jí na to zeptám. 😉

asmeena
27. led 2009

Recept: jdu pro kuchařku.

asmeena
27. led 2009

Stranu v kuchařce znám na zpaměť č. 348.
Palačinky (asi tak 10ks): 1-2 vejce, špetka soli, 40g cukru, 1/2litru mléka,200g hladké mouky, zavařeninu na pomazání a olej na smažení.

Já dám vajíčko, cukr a mléko a mixuji (mám jenom ruční metličkový mixér) a postupně do toho vsypávám tu mouku.

Dělám to přesně z takto navážených surovin.

Dobrou chuť. 😵 A pošli mi.
To má manža za odměnu, že se mu tak povedl Gyrosek?

zuzka11
27. led 2009

Zeptej se, za to nic nedáš!!! A pak poreferuj! Já dostala tuším k předloňským Vánocům lávovými kameny a úpně jsem si lebedila!A paní si pochvalovala moje záda, pr je mám masážně krásná 😀

Jasně že nejsi stará, řiď se svými pocity, třeba bude IUI to pravé, nebo tě to pak žačne štvát a nebudeš chtít nic, nebo naopak IVF.....je to o tom, abys ty byla jistá, že to, co podstupuješ, chceš!!!!!

hnedoocka23
27. led 2009

Zuzu,tak ted jsi mě rozesmála..já po nevydařeném Ivf na to kašlu a neměřím se a aani netestuji..nechávám tomu volný průběh,jestli mrcha přijde,tak at,aspon se už objednám na laparku 😉
je to fakt super,že vám to vyšlo..tolik peněz jste nechali v IVF a nakonec to vyjde přirozeně 😉 někdy to nechápu..

asmeena
27. led 2009

Já se pořád cítím tak na 15let a jedna brigádnice mi v práci řekla, že myslela, že mi je 13. Tak nevím jestli vzhledem nebo spíš tím mým praštěným chováním. Je mě všude plno a pořád se řehtám.
Holky nechápaly, jak když jsem stimulovala, že jsem chodila do práce ještě vysmátá, protože naše šéfka (nemá děti), když šla na IVF, tak byla furt naštvaná. Jo hold na každého to působí jinak a já jsme hodně pozitivně založená, takže to beru v poho. Krom těch kontrol, to byly vždy nervy na pochodu.

Teď jsem i ráda, že IVF nedopadlo a další stres ze mě spadl.

asmeena
27. led 2009

Nebo né nedopadlo, to jsem napsala blbě, ale je fajn, že už jsme to absolovali a máme to za sebou, že už nečekám třeba na punkci a strach kolik bude vajíček a pak strach jestli je embryjko a kolik atd... Však to znáte..

hnedoocka23
27. led 2009

známe,ale už to nechi znát 😀

hnedoocka23
27. led 2009

a poznat..

hnedoocka23
27. led 2009

holky,jdu si pustit dvd-romeo a julii 😎 romantika 😕

zuzka11
27. led 2009

Nikdo už nechceme stresy!!!!!!

Tak 13 - As!!!!!A díky za recept🙂)) manža je nemá za odměnu, je ještě v práci a pak jde na fotbal a palačinky nemá rád, to mě honí mlsoň, ale strašně, dneska mám vůbec sladký den 😉 😕

Peťo - vidíš....uklidnit se, neřešit....zvlášť když je to u tebe jistotka! 😉 Jinak pravda, peněz jsme tam nechali.....ale tak neuvažuju, vůbec na ně nemyslím, neřeším....jsou to "jenom" peníze.

hnedoocka23
27. led 2009

však jasně..ale kdyby jednou člověk věděl,že i po takových dlouhých letech nezdařeného snažilkování zapadne přír.cestou,tak ani na IVF nepomyslí..ale takhle to asi mělo být a dočkala ses 😵 zaslouženě 🙂

asmeena
27. led 2009

jo tak mlsná? Gyrosek je na sladké. 😀

Holky končím, jdu dělat další prográmek do práce a už teď mě bolí oči. Tak pá.

Tak si to zuzi udělej z poloviční dávky - 5ks ti bude stačit. 😀

ywushka
27. led 2009

Jeee zuzi gratulujuuu!!!!Jak se jinak dnes mate holky??My se cely den zase bavime o nasem domecku a vymyslime co do nej!!! 😀 dnes jsem zkoukla na netu asi tisce sedacek a samozdrejme vsechny co se nam libi nejsou jen tak za 100Kc 😀 😀 !!!

asmeena
27. led 2009

jo tak sedačky? To bych si dala taky líbit, to zařizování je nejkrásnější. Sice trošku nervy a shon, ale pořád se něco děje.

Zuzi tak co amolety?

zuzka11
27. led 2009

As - už sotva funím 😀 Zbouchala jsem je, pěkně s tvarohem, rozinkama, nam, ale nemůžu se odvalit od stolu 😀 Díky za návod!!!

Ivuš - jojo, sedačky, ony nejdou za 100Kč, ale často za 100 000Kč 😠 Máte už nějkého favorita?? A jak jste vlastně daleko, vím, že se tu rozebíraly polystyrény, takže barák stojí, co musíte dodělat???

ywushka
27. led 2009

No ted pokladame polystiren na zem a pak se to zalije a muzeme obkladat!!!Jinak elektrina se jen zkompletuje a na unor je zavolany obkladac na koupelny,tak snad to pujde...zacali jsme v cervnu 08 tak snad v cervnu 09 budeme bydlet!!To by se mi libilo!!Jo nejake sedacky me uz zaujaly,jen bohuzel nevim ty ceny 😀

zuzka11
27. led 2009

Tak to jde super rychle!!!!!!A dlaždičky už máte vybrané??? A postel a takové ty ostatní věci??? Já teď plánuju u truhláře stolek pod televizi a knihovnu za gauč......tak taky listuju časopisama.....

asmeena
27. led 2009

zuzi: ty budeš za chvíli listovat v časopise maminka a na stránkách s dětskými pokojíčky. 😀 Vyjdou v Německu levněji dětské oblečky? Nekoukala si už? 😉

asmeena
27. led 2009

Zuzi a už máš fotečku z UTZ?

zuzka11
27. led 2009

Nekoukala jsem na nic, Asmee, to má čas......Od Adama vím, že tu vyjdou snad líp plenky a výživy....ale na to je tuplem čas......a fotečku mám, prdelka má 2,7mm - obr, co? dělám si srandu, že je to jenom nos - Peťa ho má velký, tak bude Gyrosek po něm 😀

asmeena
28. led 2009

Dobré ráno kočky.
Včera jsem šla spát o půl deváté, ale celou noc jsem se budila, protože jsem šla spát asi tak brzo a na to nejsem zvyklá.
Ráno jsem se testovala - nic tam nebylo (teda až na slabý nádech druhé/ ale ten jsem si možná jen vysnila). Šel vidět jen v určitém úhlu naklonění testu. 😀 Jsem pako. Zkoumala jsem to jak debil přímo pod světlem, ve stínu, v tlumeném světle. 😀 Vím, že je ještě čas, ale mohla by tam zůstat a zesílit. 😵

ywushka
28. led 2009

Dobre ranicko,ja mam straaasne vazne nemocneho manzela,takze celou noc nespal (ma kasilek,rymecku a skrabe ho v krcku)!!!
No sedacky jsou naaadherne,postel uz mame taky predstavu,ale nejsem si nejak jista z barvama,proto shanim nejakeho schopneho a neee moc draheho designera,ktery by se alespon kuknul na barvy a na osvetleni-nejak se nemuzeme dohodnout-teda spis nejak sjednotit!!!

ywushka
28. led 2009

uz mam termin laparoskopie,5.2 jdu na prijem 😒

zuzka11
28. led 2009

Asmeee tak to vypadá víc než nadějně!!!!!Jupíííí!

Ivuš super, budeš to mít brzo za sebou!

Holky, jak se dneska máte???Tady sněží, zima uhodila.....

zuzka11
28. led 2009

Haló!!!Peťo, Ivuš, Miky, Mony, Asmee - neříkejte že všechny makáte jako šroubci!!!!!