Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

macous
19. říj 2008

Kubi, no teda, to je teda pacholek, dej mu na prdel, ty to máš těžší, tak mu řekni, ať si to nechá pro někoho jinýho - to práskání dveřma, a že se nebudeš s ním dohadovat, že tě to pak mocc mrzí a je ti smutno, a on vyměkne - teda doufám 😅
No a neboj se že prohraješ, u nás zatím nic neproběhlo - lenoch líná, dokonce se ani včera nevykoupal, má to s tou noho těžší, ale stejně 😠
Chlapi zatracený, já se včera navoněla a čekala do půl druhý do rána, jestli mi náhodou nedá přednost před TV a hádej co - nedal 🙄 🙄

imiska24
19. říj 2008

Achoj holky,můžu se k Vám přidat?

Abych se Vám v rychlosti představila,o miminko se snažíme 2roky.Bohužel stále bez úspěchu.
V září 2007 po roce snažení jsem skončila na první laparoskopii.Vaječníky v pořádku,vejcovody oba naprd.Bohužel neměli můj souhlas k odstranění,tak mi je tam nechali.Tak jsem v listopadu přes známí nakonec skončila v Motole.Tam už mi levej vejcovod odstranili a v pravo mi udělali fimbroplastiku vejcovodu.
Půl roku mě nechali ať to zkoušíme přirozeně,bohužel opět bez jakéhokoliv úspěchu.Takže to byla pro mě úplně zbytečná laparka,která mi víc vzala než dala.
V srpnu jsem se konečně dopracovala ke své první IVF.A při tý příležitosti jsme začali zjišťovat že tam asi nebude vše tak jak má být.Reagoval jen pravý vaječník,a ještě málo.Napříč vší tý smůle ale ET proběhl.Dali mi jedno embryjko a jedno zmrazili.Neúspěšně.
Tak jsem šla na třetí laparo,tam mi našel nefunkční levej vaječník a vzal pravej vejcovod.
Tak teď jen doufám že to bude bojovníček a že se nám zadaří Ketík.
Ale určitě nic nevzdávám a jsem připravena bojovat dál,a věřím že se i NÁM VŠEM BRZY ZADAŘÍ,A BUDEME SE I MY MOCT CHLUBIT SVÝMI IVFkovými MIMINKY.

Tak nám všem přeji ať brzy máme na testíku ty //. 🙂

kuba2
19. říj 2008

No Macousi u nás je taky pro něj na 1.místě TV ☹ On nevyměkne-bohužel-je to rozmazlený jedináček ☹ ale co nadělám, měla jsem to vědět dříve.
Vítám Imisku a vidím že máš za sebou taky hodně.

lajcikova
19. říj 2008

ahojte

kubi ty si taky všude 😀 nic myslim že sem taky patřim 😒 mam podobny osud jako imiska,jen mam ty vejcovody,ale vaječnik mi reagoval jen pravej,měla sem jedno vajičko-nic,a ted po druhy sem měla darovane ujmuly se dvě-ale v 5tt zamlkle těhu,tož tak. ☹
mame před sebou posledni pokus,takže v lednu znova do pořadniku,jen ted řešime to že by sme chtěli přejit do fn olomouc,musim zjistit kde to bude vyhodnějši 😉

tak hezkou neděli všem vam 🙂

kuba2
19. říj 2008

ahoj Lajčíková 🙂 Na FN slyším taky samou chválu 🙂 už máš nějaké výsledky z vyšetření co ti dělali po ZT? Mě to čeká tento týden takže výsledky budu mít až v půlce listopadu.

imiska24
19. říj 2008

Děkuji za přijedtí,kubi z toho jedináčka si nic nedělej.Já mám doma to samý 😀
Lajciku,nedá mi to abych se nezeptala,tak se předem omlouvám,ale proč jsi měla dárce?
Já určitě pudu do všech možných pokusů,a dárcovství nezavrhuji.Spíš mě napadlo že když budu já takhle naprd,že si zažádám o dárce vajuch a dáme tam naše spermijky.Aby to bylo biologicky aspoň přítelovo mimi.
Jestli to takhle vůbec jde.. 🙂

macous
19. říj 2008

Vítám Imisku a Lajcika 😀
Kubi, no jedináček je blbý, ale já to taky říkám, co jsem si vzala to mám a teď už s tím musím holt nějak pracovat. Můj manže je 3 dětí, ale je jedinej kluk, takže taky trošku rozmazlíno 😀

imiska24
19. říj 2008

Macoušku,kdypak začínáš se stimolkou na druhý(poslední 😉 )pokus?

lajcikova
19. říj 2008

imisku my sme měli darkyni vajiček a manželovo sperma 😉 takže to jde 🙂 ale nepřeju ti to,to čekani je hrozne,i když je fakt že po darovanych vajičkach je uspěšnost až 60%jenže pozitivni test ještě nic neznamena se to zvrtne a je to v haji 😢

kubi prvni vysledky budu vědět ve středu a dalši z te hematologie až 6.11,a to sou pro mě ty nejduležitějši 😉

macous
19. říj 2008

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 vajíček,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, plán OPU na 22/10.

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 8 je zamraženo, 6 se zatím vyvíjí krásně, u 1 se zatím neví, ET 20. nebo 21.10.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

vika34
20. říj 2008

ahojte,celý vikend sme malovali,a večer som zlomila muža,takže ak ste nezabudli zpioísať Kuba,Macouš ,tak,že by som bola prvá? 😀 ,ale kedže som bola 5 DC ,TAK z toho tehu nebudem 😢 ,ale aspoň sa u nás prelomili ľady

macous
20. říj 2008

Ahojky, no tak to jsi fakt první Viky - gratuluji, já včera zase čekala marně, manže opět čuměl na TV 😔
Kubi - to je viď, si přijdu jak idiotka 😅

Holky mám po kontrole, a ještě mě čeká jeden utz ve středu, folíků mám stále okolo 15 a mají cca 15 mm, takže OPU v pátek na tuty 😉

kuba2
20. říj 2008

Viko tak to gratuluji 🙂 A po jaké době to bylo? U nás nic ☹ Tak jsme na tom Macouši stejně 😒

vika34
20. říj 2008

čaute,tak mi sme mali veľkú pauzu od júna,lebo od 15.6. sme boli s dcérou na dovolenke,v júli stimulácia a odkedy som otehotnela ,21.7.tak zas nič a potratila som cca 13.9. a dlho som sa čistila/nebola som na kyretáži/,tak niekedy začiatkom oktobra sme sa zhodli ,že už je vhodné a teraz som si zase povedala,ja,že po dobre vykonanej práci treba odmena,takže teraz to bolo iba po dvoch týždňoch,no tiež to nie je čo bývavalo 😀

modena11
20. říj 2008

Ahoj,jsem tady nová,jdu poprvé na IVF a opravdu nevím,jak to se mnou zamává,když se to nepovede napoprvé!!!Máte nějaký recept,jak se uklidnit? 🙂

vika34
20. říj 2008

ahoj modena,moje prianie pre teba :aby si nemusela písať do tejto témy svoje zážitky a ked tak len tie dobré 😅

modena11
20. říj 2008

Vika,tak to děkuji,byla bych za to ráda!Jsem docela dost pozitivní člověk,ale nemám tucha co to se mnou udělá!

vika34
20. říj 2008

to je strašne individuálne,ja som si myslela,že tie hormony mi nič nerobili,ale v robote mi hovorili,že som bola obžvlášť udrdlaná ,tak neviem

modena11
20. říj 2008

Ty jsi nebyla doma,chodila jsi do práce??

vika34
20. říj 2008

ja som bola doma iba v deň punkcie a myslím ,že aj deň potom a mňa nič nebolelo,tak sa mi nechcelo byť doma a ked mi robili transfer b ola sobota,trak som normálne išla v pondelok do roboty.Umňa to všetci vedeli sme malá firma 10 ľudí,fandili mi,no bohužiaľ potratila som

modena11
20. říj 2008

Tak to je mi líto,taky se musím nějak domluvit s mým lékařem,abych to nějak nahlásila v práci!A byla jsi na prvním IVF?

vika34
20. říj 2008

hej bola som prvý raz a asi aj posledný,ja totiž môžem otehotneť aj spontánne,ale vždy potratím ,tak teraz mi robili špeciálne predimplantačné genetické vyšetrenie embrií,ale nepomihlo,ale nebudem ťa strašiť,som nejaká vadná a nikto mi nevie povedať prečo

modena11
20. říj 2008

Aha,tak to jo,já mám endometriozu,tak kvůli ní!Prej bych mohla taky otěhotnět i když jí mám,že spouta žen ji má a ani o tom neví,ale že se nedá říct jak by to dlouho trvalo!

vika34
20. říj 2008

tak ti držím palce a ked budeš potrebovať ,napíš ,dobrú

modena11
20. říj 2008

děkuji,tak dobrou noc 😉

kuba2
20. říj 2008

Ahoj Modeno a držím palce aby se povedlo hned napoprvé 🙂 Já jsem taky chodila vždy do práce, se mnou stimulace nedělala nic-jen po utrogestanu jsem byla unavená.
Viko tak to byla dlouhá pauza, no u nás je teda už celkem taky ☹ . Na revizi jsem byla 29.9.-tak vím, že bych ještě raději měla počkat do 1.MS-ale ta pauza od 1.8. je pro mě šílená-ale zřejmě jen pro mě-druhé polovičce to asi nevadí ☹ On byl vždy málo aktivní, ale co je moc to je moc. No uvidíme do budoucna. Snad z těch všech IVF už nezblbnul a není z toho impotentní 🙂

vika34
21. říj 2008

neboj kuba ,hádam to prejde,ten môj bol po poslednom potrate totálne depresívny a ked chlap nie je v pohode ,tak je celá rodina vykolajená,teda aspoň u nás,ked je chorý ,tak to je zážitok,horšie ako dieťa 😀

modena11
21. říj 2008

ahoj,koukám že vy teda máte zážitky,že už jste něco zažily teda??!!!

modena11
21. říj 2008

Ahoj Kuba 2,děkuji ti snad to nějak dopadne,no uvidíme!

buresinka
autor
21. říj 2008

Ahoj holky, jen v rychlosti, tak už mám u sebe dvě embryjka a ještě 12 zmrzlinek. 🙂