Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
30. led 2009

byla jsem teda u mé dr.na odběry,měla jsem to sní domluvené..sestra byla dneska dost nepříjemná,ještě po mě vyjela,jakto,že nemám žádné doporučení na odběry..a co vlastně to má být jaké vyšetření..tak jsem ji to vysvětlila,moc se netvářila..myslím že stačí odběr na krevní obraz,ne???ekg si nechám udělat v Bohumíně..no a pro výsledky si mám přijít v úterý a ještě mě prohlídnou,tlak atd..
dneska je mi fajn,oproti včerejšku.. manžel jel do Zlína brzy ránoa po cestě zpět koupí ještě nějaké rybičky do akvárka,tak se těším.. no a můj dnešní plán..máme večer návštěvu,takže ještě trošilinku pouklízím,připravím tatarák,mísy obložené..a je to 😉
chtěla jsem napsat ahoj všem!! 😀

hnedoocka23
30. led 2009

Ivi,co jsi měla napsané na žádance na odběry..??k vůli te laparce 😉

ywushka
30. led 2009

Ja jsem taky nemala zadnou zadanku....jen mi sestricka nadiktovala vsechny odbery-mela tam byt biochemka-cely jaterni soubor,glukoza,cholestrerol,kyselina močová a podobne,pak krevni obraz+diferencial (t.j. srazlivost), koagulace,fibrinogen,krevni skupina

ywushka
30. led 2009

Ja jsem se ted pohadala s maminou,radeji jedu nekam pryc,tady nemuzu ted byt-pohadali jsme se proto,ze mi rekla,ze jen pres jeji mrtvolu nebudu delat nic jineho nez zdravotni sestru a budu ji delat poctive!!A nebudu si vymyslet jestli se smenama nebo bez smen.....proste ji budu delat v nemocnici abych pry mohla uzivit tim vsechny!!!

zuzka11
30. led 2009

Ahoj holky!!!

tak koukám, že páteční náleda nic moc.......

Asmee - už jsem věřila.......DOPRDELE!!!!!!!! 😠 ☹

Peti - taky myslím, že j narkóze je třeba KO, biochemie, jaterky, srážlivost a EKG - ale to jsi říkala, že ti udělají v B., někdo pokud je poctivý chce ještě moč - chemicky a sediment........
tak dneska pařba????Supeeer! tatarák miluju, jako správný opožděnes jsem ho měla cca před rokem a půl poprvé a přejedla se, jak mi to chutnalo az česneku na topinkách mě ještě dva dny pálila žáha....ale zážitek to neovlivnilo!!!Jsi dobrá, že ho umíš!!!!Kdo to k vám dneska přijde???

Ivuš - -jojo, konzervativní rodiče, o jaké práci bys uvažovala ty???oni - teda nevím, jestli mamča není taky sestřička, neví jaké to v nemocnici je, co to znameá totálně převrácený rytmus ze služeb......ale znáš to, je to tvůj život, manža stojí při tobě, to je nejdůležitější...........

ywushka
30. led 2009

No ja si podavam prihlasku na dalkove studium specialni pedagogiky-to ona nevi,jelikoz kdyz jsem ji dnes rekla a co kdybych sla studovat-tak jsem na to dostala odpoved-bez pomoci me to nikdy nezvladnes!Mamina ma zakladni vzdelani a ted si udelala kurz sanitarky,ale do ted nemela nic!ne to ona nevi jake to je!!!a jeste k tomu nasi podnikaji asi 16 let,takze jeji prace je starat se o vedeni nejdriv obchodu a ted baru-kde taky pracuje-ale jen 8 dnu z mesice!!!jinak je doma!!!

zuzka11
30. led 2009

Co ti na to říct???Jdi si za svým cílem, podle mě je to studium skvělá věc, nikdo ti to nevezme.......Nakonec sis tu přihlášku teda podala????Supeeer! A přijímačky dělat musíš nebo ne????

Haló, ostatní holky - chybíte mi, kde jste????

ywushka
30. led 2009

Ne je to bez prijimacek,ale zatim jsem to jeste neodeslala,jsem maly poseroutka 😀

zuzka11
30. led 2009

Jdi do toho, sakra!!!Za přihlášku přece nic nedáš!!!!!A víš jak na sebe budeš pyšná, že do něčeho jdeš???že nejsi jenom doma a neděláš nic????

ywushka
30. led 2009

Kdyz me nekdo rekne,to nezvladnes,ja se hned obratim a reknu si,ze si to teda radeji nebudu posilat!
Reknu ti to tak,mam sestru ta je o 5 let starsi,ted dokoncila MGR v olomouci,zije v anglii nejakou dobu,mam tam i pritele z irksa 4 roky,mamka mi ji hodne vzdycky predhazovala (i kdyz ona tvrdi,ze to tak neni) a ted mi vzdycky vycita,ze je segra pry nestastna ze spolu nemame zadny pekny sourozenecky vztah!Ji nikdy mamina nic nerekla,ale ja slysim porad neco jak jsem neschopna a jak chce videt az budeme bydlet sami,ze se pry na to prijde podivat jak to nebudu stihat!!!A kdyz jsem si chtela podat prihlasku do skoly hned po zdravce-tak me to zavrhla,ze si to podavat nemam...ze bych to nikdy nedodelala!!!Tak ja nevim co si o tom mam myslet a ted kdyz jsem vdana,tak mi stejne porad do tohoto trasne keca a reka ze budu vzdycky delat sestru a budu ji delat poctive a podobne kecy!!!Dnes jsem to uplne obrecela!!!Pak jsem to volala manzelovi i do prace!
Proste segra byla asi pro ni vzdycky lepsi,ja jsem jen zdravotni sestra,ktera se rozhodla se brzo vdat a podobne.....

ywushka
30. led 2009

Ja vim ze za to nic nedam!!!Manzel me strasne podporuje!!!Ani nevis jak bych si strasne prala,kdybych tu skolu treba dodelala alespon na BC a pak jsem to mohla prijit rict mamce,ze jsem bc!!!Ani nevis co by to pro me znamenalo!!!

zuzka11
30. led 2009

Ony ty vztahy k matkám bývají hodně těžké, věřím, že to tak nemyslí, Ivuš, jenom my jsme citlivky...taky ho mám s mamkou komplikovaný, snažím se jí brát takvou jaká je, ale taky neudělám nic dobře. Ale ty si žiješ ssvůj život, máš chlapa, co tě miluje a na nějaké podceňování kašli!!!Pokud všechno vzdáš, že ti někdo nevěří, tak se k ničemu nedohrabeš!!!!
Ono se vám uleví, až budete bydlet sami abudete se vídat občas!!!A se školou??? Na vzdávání je času dost, proč si brát tu možnost zkusit něco co by tě bavilo??Pokud zjistíš, že tě to nebaví nebo na to prostě nemáš, je vždycky možnost to ukončit, ale proč to vzdávat předem?????Vždycky bys to měla vzadu v hlavě a říkala si, co by bylo když bych tam šla.....takhle to zkušíš a buď ano nebone, ale ten červíček pochybností bude pryč a ty budeš klidná, že udělala všechno!!!!!

ywushka
30. led 2009

No jo,to mas pravdu,maminy musime brat takove jake jsou,ale nenkdy me fat straaasne stve!Jednou mi rekla,ze se do nas michat nebude,ale stejne to dela porad!!!To mi rekla i vestkyne,ze tu je clovek,ktery se mezi me a manzele bude porad vrtat....a me to stve,ale nic s tim nenadelam!!!

ywushka
30. led 2009

Jejda uz se radeji bavme na prijemnejsi tema!za chvili me prijede manzel 😀

zuzka11
30. led 2009

Tak to budeš mít hned o zábavu postaráno, co? Už je bez rýmičky??? 😉

ywushka
30. led 2009

😀 no trosku....

asmeena
30. led 2009

Holky mám dotaz, říkala jsem si ,že tento cyklus začnu pít kontryhelový čajík na sliznici hned 1.DC, ale trošku jsem to propásla, dnes jsem 2.DC a čaj zvládnu koupit až zítra. Nebude to vadit, že ho začnu pít až 3. DC?
Jsem si to ani neuvědomila a to tak rychle uletělo a mrcha už je zase tady (teda plánovala jsem, že už nepříjde, tak jsem ten čaj ani dopředu nekupovala a teď jsem se probudila po odpolední siestě - byla jsem šíleně unavená z práce a normálně jsem se probudila leknutím, že jsem si vzpomněla na ten čaj). Tak jsem koukla z okna, jestli naše lékárna ještě funguje, ale probudila jsem se v 18:10 a to už kvůli mně nikdo v pátek v lékárně stepovat nebude, že.

asmeena
30. led 2009

no Ivuš koukám, že to taky nemáš s rodinnýma vztahama nejlepší - já to mám zase pochroumané s rodinou ze strany manžel, ale už jsem se s tím já i manžel naučili žít a už se o tom ani tolik nebavím jak dřív. Čím víc jsem se o tom bavila tím víc jsem nad tím pořád přemýšlela a pořád jsem byla ve stresu.
Teď myslím jen na sebe (teda začínám se to učit), protože já mám zdraví jenom jedno a stresy mi moc nepomáhají. 😉
Ivuš: být tebou, tak tu přihlášku hned pošlu a uvidíš, buď to dáš nebo ne. Ale aspoň si dokážeš aspoň sama pro sebe, že jsi to zvládla už jenom tím ,že jsi to zkusila. 😉

Zuzi: jak se daří? Máš pořád jedlou náladu? 😀

zuzka11
30. led 2009

Holky já se asi loučím - teď jsem nakoukla, manža obsadil počítač a teď je na WC 😀 A na víkend jedeme pryč, takže se ozvu v pondělí a těším se na novinky!!!!

asmeena
30. led 2009

zuzi co s tím kontryhelovým čajem, nevíš? A užijte si víkend. 😉

ywushka
31. led 2009

Ahojky holky,me od vcerejsku nejak poskrabuje v krku!Dnes mi nesel od rana net,uz jsem z toho byla uplne nervooozni!!!
as:myslim ze to nevadi kdyz zacnes ten treti den cyklu!
My dnes jedeme na narozeniny manzelove neteri,ma myslim 13 let,nevedela jsem co ji mam koupit,tak jsem ji koupila takove nausnicky a privesek od Swarovskeho,snad mi to nehodi na hlavu!!!Maji ve zlatnictvi na to akci 10% slevu 😀 tak jsem toho musela hned vyuzit!
Jinak se mejte hezky!Mamka na me dnes uz i mluvi-zazrak! 😀 A zase vari ona 😀 takze ja to schytam zitra!!

asmeena
31. led 2009

ivuš: ale swarovský je hodně drahý ne?

ywushka
31. led 2009

neni!!!Ta sada nausnicky a privesek stal 500Kc

ywushka
31. led 2009

Nejaka chripka se o me pokousi,musim ji premoct!!! 😀 Piju cajicky,sirupky a papam vitaminky a paralenky,tak snad to pomuze

hnedoocka23
31. led 2009

ahpj holky..včerejší večírek na jedničku..všechny rolády a řezy bebe mi snědli,takže dneska musím dodělávat,na zítřajší dýchánek jinač večer jdu hlídat děti k ségře,mají oslavu,tak tam i spím..semtam na vás kouknu,pokud mě synovec pustí k pc,je to malý závislák hezkou sobotu..u nás sněží,a mám e už hooodně sněhu,byla by parádní koulovačka pá 😀 😀 😀

hnedoocka23
31. led 2009

asmeen,určitě můžeš pít čajík až ted,já ho minule pila od 3dc-do 10dc..a měla jsem krásnou sliznici.. 😉

ywushka
31. led 2009

ahojky,my jsme byli v senici na narozkach,popaklali jsme si dortiky,chlebicky a ted uz se mi zaviraji oci,nejak me ta chripajzna premaha!Dobrou nocku vsem...

hnedoocka23
31. led 2009

Ivi a to jdeš na laparku??? 😲

asmeena
31. led 2009

no, to má očko pravdu. Asi musíš být na tu lapárku zdravá, ne?

hnedoocka23
31. led 2009

nesmíš mít rýmu,horečky..no prostě nic.. 😉 ani vysoký tlak,ale ten neovlivníme..