Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
5. únor 2009

Dobré ránko! jste tu některá???? Holky opperantky ať vám všechno dopadne dobře!!!!

As - super, že sis užila masáž!!!!A cítíš se líp? narovnanější????

zuzka11
5. únor 2009

Nikde nikdo, mrtvo, ticho............... 😕 😕 😕

asmeena
5. únor 2009

Tak prý Očko dneska na laparku nešla, že měli nějaké zmatky ve špitále, takže jde prý zítra ráno. Dnes byla jen o polívce a dostane klistýr. 😖

asmeena
5. únor 2009

Konečně jsem se konečně po celém dni dostala k PC. V práci jsem měla fofry, protože mám od zítra volno a do práce jdu až v úterý. Jedeme k rodičům do Jeseníku a v pondělí mám dovču, abych nemusela v práci rozebírat, proč jdu zase co CARu (mám další IUI).
Hned jak jsem přišla z práce, tak jsme šli na ricochet a pak jsem začala péct krtkův dort bráchovi k narozeninám. A protože jsem čuňátko a zasvinila jsem si celou kuchyň, tak jsem to do teď drhla.
Ještě jsem vykoupala psa, aby voněla a mohla se s náma válet v posteli (ona se teda válí i špinavá) 😀

asmeena
5. únor 2009

a teď jsem si udělala kontryhelový čaj a popíjím. 😉

asmeena
5. únor 2009

Holky přeji vám pěkný víkend už dnes, protože zítra ráno jedeme k našim a na net se asi nedostanu (mamka by měla kecy, že se jí nevěnuji a čučím pořád do počítače) 😉

zuzka11
6. únor 2009

Asmee ty jsi teda ale byla pilná!!!!Užij si víkendík u vašich a v pondělí ať tě tu máme jako na koni!!!!!Mimochodem, ty strašně lětíš???Mám pocit, že máš to IUI každý týden!! 😉 Dělám si srandu, to jenom ten čas tak letííííííííí.

Chudák peťa - celý den čekání a jenom za odměnu klystýr...................ona nám poreferuje.

Mony - jak je, cítíš se líp?????A jak v práci, co plánuješ na víkendík?????

Ivuš, Peťo - holy moc na vás myslíiíííííííím!!!!!

Miky - haloooooooooo, jsi v pohodě?

ywushka
7. únor 2009

ahojky holky!Petka vas pozdravuje!Ta je jeste v nemocnici,ta tam mela snad vsechno co jen mohla mit-pres endometriozu myslim ze i srusty a podobne!!ted ji vytahovoali dren!Ja jsem mela jen endometriozu a bez drenu,takze uz jsem doma!!Jeste ze taaak ani nevite jak jsem rada,ze uz je to za mnou!Za mesic zacnu stimulku!!!Teda jak se dostavi ms!!Mejte se hezky a dekuji za podporu!!!

asmeena
7. únor 2009

Ivuš: tak to je fajn, že už jsi doma. Chudák očko.
A na tu endometriozu ti teď dají nějaké léky?

ywushka
7. únor 2009

neee tu me odstranili a prave jdeme hned do stimulky nez mi zase znovu naroste,protoze se casto obnovuje...☹!!!Jo petky je me taky lito,ale snad uz pujde zitra domu!!!Pna ten vykon nakonec mela taky vcera!!!Nejak to tam mela spatne domluvene,myslela si ze pujde hned v ten ctvrtek,ale nakonec sla tak jak ja v patek!!!Myslim ze dokonce nejak ve stejny cas!!!Ja jsem mela jit az v 11 a nakonec jsem sla neco pop devate!!!Nedali me nic,takze ted budu cekat na MS!muze pry prijit driv nebo pozdeji!Ale neni to zrovna dvakrat prijemne ten vykon,ale prezit se to da!!!

asmeena
7. únor 2009

Ivuš, je fajn, že to máš už za sebou a teď budeš mít aspoň vyšší šanci otěhotnět.

zuzka11
7. únor 2009

Holky, to jsou novinky, takže na začátek - jsem moc ráda, že to máte za sebou!!!!!!A jsem přesvědčená, že teď bez endometriosy to vyjde!!!!!

Asmee ahoj -jak si užíváš "maminkovské" prstředí? lyže dneska byly????

Ivuš - a jak v nemocnici, sestřičky, doktoři v pohodě? Super, že za měsíc stimuluješ, budme všechny moc držet palce!!!!!!!!

Mony, Miky - ahoooj, doufám, že se máte fajn!!!!

My dneska vyrazili na výlet, já prochajda, manže běžky, ale na prochajdu to tam moc nebylo, tak jsem zkončila v restauraci 😕 a pěkně si nacpala bříško......a teď čtu knížku, pohoda, klasika...........Co vy???

asmeena
7. únor 2009

V Jeseníku super, včera jsme byli hrát squash a dnes jsme šli hrát šipky a na mojito. Bohužel lyže se nekonají, protože to všechno roztálo. 😉
Zuzi: tak ty máš takový veget? to máš fajn. Ještě hlídáváš té kamarádce miminko?

miky123
8. únor 2009

Ahoj holčiny,
zuzi:Moc gratuluji tak hezky se divá na ty tvé TT 😲 😵 ,si hodná že si si na mně vzpomněla 😉 .Nebyla jsem doma ,byla jsem hodně nemocná,a manža se nechtěl dát přemluvit aby sem napsal ,nic beze mně nestihal 😎 😖 Tomu staršímu klukovi mi Dr.navrhla lazně na 6týdnu a to Dolní lipovou nebo lazně Pressnitz tak nevím které mu mám zvolit je to od nás tak daleko ,sme se dohodli s manžou že by jsme tam jeli ke konci na týdenní pobyt a hned Davču vzali domu.
Dneska příšli za mnou na návštěvu kamarádky,té jedné se ted po 8letech snažení podařilo otěhotnět a ještě jí v Pa.Dr.řekl že se ji to jedno vajíčko začlo dělit ,tak se má těšit na jednovaječné dvojčata ,tak to ještě dnes rozdýchávala 😵
A ta druha Renata se zase chystá na svou 7 interupci ☹
Má už 3 dospělé děti a jedno asi 5letou holčičku Aničku,říkala že má problémy se štítnou žlázou a Dr.jí nedovolil antikoncepci ,a manža prezervativ nechce a že to je prý pak ten výsledek 😠
Tak sme měli pořád co probírat.
asme:ty a očko jdete na laparoskopii k Jarošovi do Bílovce?
já když jsem byla v nemocnici v Bílovci tak na mně to tam pusobilo tak staře,a pak mi sestra řekla že kdysi to byla porodnice ted to hygiena povolila jen jako jednodenní stacionář.
U mně se nic nezměnilo ,jen mi v prosinci při braní utroše se prodloužil cyklus o pět dní takže stále čekám na MS v březnu a pak začínám další ivf.

ywushka
8. únor 2009

zuzka:sestricky super,jen v ten patek byly dost neprijemne,dokonce ta jedna na nas dost zvysovala hlas,ale i takove sestry jsou bohuzel i kdyz by takove byt nemeli!!Ale i ty jsem nastesti prezila!!!Jinak jsou tam sestricky strasne mile a ochotne!!!
Jinak vsem dobre ranko a prijemny den vsem

zuzka11
8. únor 2009

Dobré ránko!!!

Miky - jsem moc ráda, že ses ozvala, já ti tipovala na chřipku nebo na moc práce........Co je davčovi, že musí do lázní????Dýchací potíže???Ale asi bych to udělala taky tak, vzít si pak dovču, a pak si ho odvést domů.........

ad kamarádky - jsou typickým zastoupením společnosti, někomu se nedaří a nedaří...a někomu pořád a nechce to..........moc mě mrzí, že za druhá musí snášet ty interrupce, určitě jí z toho taky není pěkně po těle.....a první kámošce strašně moc gratuluju, je to paráda, když to vyjde a ještě dvojčata!!!!!!!Připíjím jablečným džusem! 😀

Ivuš - a nemělas jako sestřička protekci? 😉 Jsem ráda, že to šlo, břicho bolí? Co manžel, pěkně si tě rozmazluje????

Doufám, že se připojí Očka, ať víme, že je OK............

As - áááá, zapomněla jsem, co ses ptala, jenom se mi moc líbil váš program!!!!A představ si, dneska jsem se probudila do záááávějí sněhu, včera jao 7st., a dneska tohle! Tak asi to k vám míří.....ale squash byl taky super......a s Mojitkem mi nedělěj chutě, to je moje nejoblíbenější...... 😀

Už vím - mimi hlídám, ale teď mám 14dní pauzu, kamarádka musela do ČR......a mě taky není pořád úplně dobře a jsem fakt utahaná, takže jsem za pauzu ráda......ale strašně se flákám, nemůžu se přinutit něco dělat....... 😒

ywushka
8. únor 2009

zuzka:jo manzel rozmazluje,zrovna mi jede do obchodu pro nejake dobrutky a dzusicek na odpoledne,aby az se budeme valet v posteli aby jsme meli co pozobkavat!🙂
Jinak me vsichni rozmazluji,mamka po me vyjimecne nic nechce,vari ona!🙂
A ja jen se valim po dekou!Bricho je uz dnes mnohem mirnejsi!Temer uz nejde ani citit,to jsem uplne rada!!!

zuzka11
8. únor 2009

Super, užívej si rozmazlováníčko, však sis ho zasloužila!!!!!!Závidím tu obyčejnou věc, že manžel jde v neděli nakupovat, my máme zavřené obchody.........grrrrrr...........to mi tady fakt chybí.........a já zaručené dostávám na "něco chut" v neděli když je zavřeno, musim to něčím nahrazovat a splácám toho 3x víc..... 😖

asmeena
8. únor 2009

Miky: já kdybych měla vybrat mezi Lipovou a Priessnitzem tak jdu do Priessnitze - je to tam hezčí. Já jsem se narodila v Jeseníku, takže to tu znám. Lipová je taková vesnička kde nic není. Na Priessnitzovi myslím je víc aktivit. Jsou tam i tenisové kurty, hřiště s teepem pro děcka a jiné... 😉

asmeena
8. únor 2009

zuzi: jak to, že miky má fotečku // a já ne? 😠 😀

zuzka11
8. únor 2009

Jakou fotku má Miky? pna našla //????Já myslela, že má v plánu IVF..........jsem z toho jelen, asi mi to "takhle po ránu"nemyslí 😉

Teď jsem As četla na seznamu, že i vás sněží, tak bacha na zpáteční cestu!!!!

asmeena
8. únor 2009

jo, sněží tady, ale hned to taje, tak snad bude cesta dobrá. Nesnáším totiž cestování ve sněhu. To nám tak šíleně sněžilo jak jsem jela v prosinci na ten ET a byla jsem tak šíleně vystresovaná, že se mi podlamovaly nohy. 😒 Možná to pak mělo vliv na ten náš neúspěch.

Né Miky na svém testu, ale to co psala, tak jsem pochopila, že si jí poslala fotečku tvého testu. Napsala totiž, že se tak dobře dívá na ty tvé TT??? Jsem to nepochopila asi já. 😉

zuzka11
8. únor 2009

Ona myslela jak vy tam máte snž.nahoře, tak já mám týdny těhotenství....... 😀 To bych ti přece neudělala! 😉 Myslím na vás, jeďtě pomalu a ať dorazíte v pohodě, na horách to musí být teprve masakr..........A zítra je velký den!!!!!!!nemysli si, že jsem zapomněla, budu držet i palce u nohou!!!!!!! 😉

hnedoocka23
8. únor 2009

ahojjjj holkyy,jsem konečně domaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵

zuzka11
8. únor 2009

Ahoooooooj Peto!!!tak povídej, co to bylo za zmatky s tou tvojí OP???? 😠

hnedoocka23
8. únor 2009

takže..měla jsem srůsty,myom 1cm u vaječníku...endometriozu a slepák mi tlačil na dělohu,tak mi to tam vše odstarnili a dali do kupy!!!!!ale hlavní je,že oba vejcovody jsou průchozí!!!!! další mesíc půjdu na IUI se stimulací..
jinač na sále jsem byla od 8hod...na pokoji jsem se probrala v 9.55hod..měla jsem velkou zimnici a mírné bolesti...spíše mě bolely záda...a to dost!!!!první den jsem začala ihned chodit,sedat si,ale nešlo to,omdlévala jsem...i ve sprše...zepšilo se to až o půlnoci..pak jsem už byla sama na wc..jinač klistýr pohodička,vydržela jsem 7min!!!raději 20x na klistýr než vytahovat dren!!!!!!JE TO HUMUS NEPŘÍJEMNÝ...

zuzka11
8. únor 2009

Ale jak píšeš, jsi v kupě a je tu super!!!!At te taky doma vsichni rozmazluji, odpocin si...ale stjen ej to divny vid?melas nejake problemy???Bolesti velke pri MS???Tohle bych necekala.......

miky123
8. únor 2009

čaute,

takže ty TT sem opravdu myslela to co je vedle názvu jmena ,někdo má snž. ,ale to TT je mnooooooohem krásnější 😵 Zuzka za nic nemuže,já sem to měla napsat srozumitelněji 😎 😉

asme:moc děkuji ,za vysvětlení s těmi lázněmi je rozhodnuto ,jede se do Priessnitze.My jsme si prévě říkali že v té vesnici by se nám asi dovolená trávit nechtěla,ještě jsme v těchto místech nebyli.A když od tamtud pocházíš ,je tam něco hezkého ke zhlédnutí co bychom si neměli nechat ujít?Prosim a mohla by jsi mi poradit nějaké dobré a ne moc drahé ubytování. U těchto lázní nám nabídli ubytování 1osoba se snídaní - 790,-kč to se mi zdá teda dost hodně a to by jsme jeli 2 dospělí a dítě do 3 let a na něj taky žádná sleva.

zuzi:mohla by si mi poradit,David byl na odběrech krve a moči chcou to před příjmem do lázní.Dr. mi vzkázala že se mu v moči oběvila bílkovina a aceton.Bílkovinu chápu,to je třeba po chřipce ale z čeho nebo jak se nabral ten aceton?

Jo a Davča jede do lázní kvuli problémum se štítnou žlázou.

zuzka11
9. únor 2009

Dobré ránko!

Miky - neděs se, chtlo by to zopaknout testy, ale aceton muze byt kvuli tomu, ze treba delsi dobu nejedl, ten nejjednodussi duvod......Super, ze As poradila, ja zadne z tech lazni neznam, pak nam reknes, jak bylo 😀

Asmee - MOC DRZIM PALCE!!!!!Kdy jedes? Dopo, odpo????Jaka byla cesta a jeste zbytek navstevy????

Peti, Ivus - jak je, doufam, ze brisko uz neboli........

Mony - ahojjjjj, marode, je ti uz uplne dobre????Jak jsi ztravila vikend????

hnedoocka23
9. únor 2009

dobré ráno,noc byla v poho,snad se to bude lepšit... 🙂 jinač stehy moc necítím,spíše mě trápí ty větry a velké bolesti zad..to je z toho vzduchu,co do mě pouštěli...snad to brzy přestane ☹ protože si připadám jak po brutální mlátičce 😀
jinač stále polehávám,semtam nakouknu tady a tak dokola 😉 do zítřka se chci šetřit...ve středu jedu k dr.k vůli PN..