Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
9. únor 2009

peti - bude líp, tohle je normální!!!A v oblasti bříška máš ještě vzduch anje nafouklé protože se v té oblasti parcovalo....bude dobře.....hodně pij.

Ivuš - tak to jí samo taky gratuluju!!!!!dělají to tam u vás v CAR dobře!!!! 😉

hnedoocka23
9. únor 2009

očekávám mamču..měla přijít sice až ve středu,ale já se tak nudím,že jsem ji volala at okamžitě dorazí!!!!dostala jsem chut na uhlířské špagety,tak mi je pomůže uvařit 😉
Ivi,taky velikánská gratulace kamarádce...a Tobě budeme gratulovat už ten příští měsíc 😵 😵

hnedoocka23
9. únor 2009

Ivuš,když čůráš bolí tě spodek trošku??

hnedoocka23
9. únor 2009

a co ta naše domácí kutilka asmeena????už máš po IUI?????

zuzka11
9. únor 2009

ňamka.....Tak uhlířské špagety????To je tuším s uzeným a vajíčkem??? 😀

Asmeee - haloooo,jsi OK????

ywushka
9. únor 2009

ocka:to me palilo jen ten den operace a druhy den po operaci,ale jinak ted uz necitim nic,ani brisko nic,jen nekdy kdyz se nejak spatne pohnu tak me to trosku zaboli!Nooo to by me zajimalo co to je za spagety!snad mas pravdu!Ted jsem zvedava kdy dorazi ms!!!

asmeena
9. únor 2009

Ahoj holky, tak se hlásím. Hned jak jsme přijeli, tak jsem to zapíchla do postele a probudila se před chvilkou.
Dnes jsem docela dlouho čekali, protože doktor měl prý povídavou náladu. Manža měl horší SPG jenom 15mil. a moje folíky dva na levo (jeden 1,6) a na pravo jeden dominantní 2,1, takže mi píchli pregnyl a ve středu jdu na reinseminaci.
Už Zuzi nemám zítra dovču, musím do práce. Nejraději bych ale ležela doma a nic nedělala. 😀 Jenomže z toho bych asi moc peněz neměla. 😀

Monajs: ahojky, tak už zdravoučká? Ty taky jenom pendluješ asi mezi postelí a prací, že?

asmeena
9. únor 2009

A ještě jsem vám zapomněla napsat, že to dnes tolik nebolelo, jenom jsem měla tlaky v podbříšku. Dneska to máme ještě večer posichrovat. 😵
Jak jsem si odpoledne zdřímla, tak teď jsem jak praštěná po hlavě (strašně mě bolí hlava). ☹

asmeena
9. únor 2009

Holky a psala jsem vám, že jsem dostala od kamarádky na narozeniny karty Léčení s vílami? Je to super, to si vyvěštíte co potřebujete a požádáte o pomoc víly. Tak jsem si včera věštila, jestli mě to dnes bude po IUI bolet a vyšla mi karta Šťastný konec (to znamená, že když budu myslet pozitivně, tak si nepřivodím negativní následky) a vidíte? Ono to vyšlo. Taky mi tato karta vyšla, když jsem se ptala jestli otěhotním. 😉 Takže myslet jen pozitivně a vůbec nenechávat někde na pozadí běžet myšlenku, že to nevyjde.

Taky s manžou plánujeme radikální změnu ložnice. Pořád jsem si říkala, že to tam měnit nebudu, protože jednou přijde miminko a co pak budu dělat s tím novým nábytkem, ale teď jsme se rozhodli, že to změníme - vymalujeme, vyměníme radiátor, koupíme nový koberec, postel, skříně a třeba se v nové ložnici budou dělat lépe děti.
Teď to máme zařízené sice jako ložnici, ale se skříňkama dětského pokoje, které kdysi dostal manžel od rodičů jako první vybavení bytu, když se od rodičů stěhoval. Pořád jsem si říkala, že ten děcák využijí naše děti, ale už na to nespoléhám - stejně bych jim asi potom chtěla koupit úplně něco jiného. 😀

ywushka
9. únor 2009

jejda tak doufam ze uz to konecne vyjde a nejaka ta mrska konecne doplave tam kam ma!!!

asmeena
9. únor 2009

ivuš: děkuji, to je taky fajn, že je ti lépe. Se máte, že už jste to podstoupili a teď už máte zase blíž k tomu vysněnému miminkul. Jste s očkou hodně statečné, že jste to tak v pohodě zvládly. 😉

ywushka
9. únor 2009

no az tak v pohode jsem se urcite necitila po vykonu🙂 ale dneska uz se mi to frajeri!!🙂!Manzel prisel z prace a sel hned na stvabu ani jsem si ho neuzila a uz tam neco kuti jsem mu chtela pomoc,ale nemuzu se jeste nejak moc ohybat a sice se tam topi,ale jen tri topeni co mame v pokojich na spani a neni tam zrovna nejtepleji tak jsem ho tam radeji nechala samotneho!!

asmeena
9. únor 2009

ivuš ty odpočívej, do ničeho se nehrň, práce ti neuteče a manžu máš určitě šikovného, ten to vzládne sám. 😉

Teď jsem se rozhodla, že pojedeme 21.2. do Brna na výstavu Tutanchamon, tak budu zítra rezervovat lístky, doufám, že budou nějaké volné. 😉

ywushka
9. únor 2009

tam neco takoveho jeee?my chceme jet mezi 10-15breznem na slovensko do nitry na vystavu nabytku,je to i s prodejem,tak snad neco koupime,ale to manza musi neco nasetrit!🙂

asmeena
9. únor 2009

jojo je, dověděla jsem se to o víkendu od kamarádky. 😉

zuzka11
9. únor 2009

Ahooooj Asmeee - tak super, i když je dost dovné, že v tom vašem centru pořád dělají inseminaci a reinseminaci......ale hlavně ať to vyjde.....a manžu šetři,ať tam v pátek něco má 😉

Kamarádka ty karty má taky a nemůže so je vynachválit, dost se splnilo, talže mysli pozitivně a výměna ložnice je první krok!!!Dělat si radosti!!!!!!

Ivuš - pomalu, pomalu ohýbat ponalu a zítra bude zase líp.....

Peta je ted nekde se spagetama, dala bych si........snad pak da vedet, jak se delaji, ja tyhle mela snad x v zivote.......

asmeena
9. únor 2009

zuzi: je pravda, že jak jsem si včera vyložila tu kartu, že mám pozitivně myslet a nemyslet na to že mě to bude bolet, tak to asi zabralo. Pořád jsem si říkala, že to nebude bolet, ani jsem moc nestresovala jako minule.

Proč je divné, že dělají insemnace a reinseminace? Už by to mohlo vyjít, abych nemusela v březnu na tu laparku. 😉

zuzka11
9. únor 2009

Tak se zeptej víl........ty inseminace, protože my to měli správně naplánovat podle UZ a tvůj muž dávat spermije jen 1x, ještě když ten SPG není hoooodně nadstandartní........ale jak říkám, každý dělá jinak, hlavně ať to vyjde, to se počítá!!!!!

Tak když by bylo nejhůř, tak v březnu laparka? to už je ale taky za pár!!!!!!!

asmeena
9. únor 2009

zuzi: já mám prý dominantní folikl, který může co nevidět prasknout, tak mi to udělali dnes, dnes se máme ještě snažit a protože tam mám víc těch folíků, tak třeba se zadaří i z jiného, takže ve středu reinseminace. Aspoň si to rychle vyplýtvám (to co hradí pojišťovna) a na další nepůjdu, to už budeme zkoušet přirozeně. Těším se, až tam přestanu chodit a tím na to už taky tolik nebudu myslet. 😉

zuzka11
9. únor 2009

Jasně, jak říkám, hlavně aby to vyšlo!Tak si užijte snaženíčko 😉

asmeena
9. únor 2009

Teď jsem udělala bramboračku dle vlastního výmyslu, a jdu ji testovat. 😎

zuzka11
9. únor 2009

Super, tu jsem měla minulý týden a byla ňam 😉 Teď peču chleba 😉 a koukám na dva měsíce staré Ordinace, nové nemám..........As budeš čekat na MS a když by to nevyšlo, tak se objednáváš, nebo jak to máš v plánu???

asmeena
9. únor 2009

no, počkám zase na MS a pokud dorazí, tak se hned obědnám na tu laparku. 😒
Polívečka vynikající - musím se pochválit. Za pár korun a za chviličku taková mňamka.
Jaký pečeš chlebík? Nějaký zrníčkový? 😉

zuzka11
9. únor 2009

Jojo, zrníčkový...ale malý, jenom pro manžela, mě nechutná.......bohužel mi strašně smrdí...... 😒 Dalas do ní i houby?jaá malinko, fakt ňamka.......... 😉

asmeena
9. únor 2009

jo, dala jsem houbičky, měla jsem je od dopoledne namočené, ale už mi dochází. Musím říct mamce, loni jsme nic nesušili, tak mi bude muset dát mamka z jejich zásob.

zuzka11
9. únor 2009

Já musela do obchodu, taky pro sušené....ale u nás houbaří jenom tchánovci a to trošku a dělají z toho sami, teda většinou když tam přijedeme, třeba na Vánoce kubu a tak........

As ať ti to zítra uteče v právi, přiď se na nás juknouta ve středu IUI zdar!!!!! 😉

asmeena
9. únor 2009

Zuzi díky, jdeme potuplovat tu dnešní IUI. Tak se loučím. Pá zítra.
Ty si taky užívej to těhotenství.

zuzka11
9. únor 2009

Užijte si tuplování 😉 Závistička 😀

asmeena
9. únor 2009

však ty můžeš přece taky. 😉

zuzka11
9. únor 2009

zatím ne ☹ ale můj čas přijde!!!!!!To bude tornádo po takové pauze 😉 země se otřese 😀