Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

dckami
18. únor 2009

Moje barva vlasůje tmavě hnědá, ale šedivým, tak jsem obarvená na mahagonovozrzavou, melírky budu mít světlé a přes ně tuto barvu, takže o odstím světlejší.

Hele, holky, zrovna dnes je na Rodině na hlavní stránce zajímavé téma na přetřes ( nemyšlení na otěhotnění), tohle jsem tam zkopčila v diskuzi, přišlo mi to naprosto trefný... :

Místo snažit, začněte věřit.
(18.2.2009 10:19:10)
Je těžké na něco nemyslet, když se mimčo stane smyslem života. Největší problém je mít strach. Když člověk začne mít strach a pochybnosti, začne se roztáčet ona pomyslná spirála neúspěchu. Když Bůh zaslíbil Abrahamovi a Sáře Izáka, byli oba ve věku, kdy už to lidsky nebylo možné. Sára byla stará a neplodná. Abraham se bál, že nedokážou naplnit Boží zaslíbení a začal dělat věci, které byli úplně mimo. Teprve, až když vírou přijal naplnění Boží vůle, tak Sára počala a porodila zaslíbeného syna Izáka.
Tenhle příběh je hodně povzbudivý pro všechny lidi, kteří se snaží o miminko a ono nepřichází.
Když člověk věří Božím zaslíbením, může se přestat ,,snažit" a být neustále v napětí, co když to nevyjde! Prostě místo slova ,,snažit začne věřit," psychyka a tělo se uvolní a věci, které se zdají být nedostižné, se začnou stávat reálnými. 😵

zuzka11
18. únor 2009

Dckami dobrý názor, ale zárověň "na palici" 😉 Já stejně nemyslím, že za náš úspěch může nemyšlení na to, prostě příroda je mocná a když se setkají ty správné spermie a vajíčko...pak sposuta okolností tak to vyjde...je to zázrak, to uznávám....ale já jsem příklad toho, že jsem na to myslela, ono nejde nemyslet, nikdy jsem nebyla šílenka, která nakukuje do kočárků a svět se točí kolem mimča, ale přece jen, když se 2 roky nedaří, tak červíček hlodá, jestli se podaří vůbec někdy????ten měsíc co se to povedlo jsem chodila běhat stejně jako dřív, pila jsem víno - byly Vánoce a Silvestr a stejně se to povedlo, prostě je super víra v pozitivní konec.......

takže budeš mít hlavu připravenou na jaro 😀 Super...taky se chystám na melírek, původne jsem chtěla na zač.března, uvidíme......

ywushka
18. únor 2009

Holky jdu si uvarit caj,zavazt krk,nejak mi cele odpoledne neni dobre!!jsem asi nekde prochladla!!!hmmm a to chceme jet o vikendu na lyzovacku nekam!Musim to vylezet!!!krasny vecer!!!ja se jdu kulirovat!!!a to jsem se dnes tesila na tulinkovani a zase nic....

asmeena
18. únor 2009

Konečně se dnes hlásím i já. V práci jako vždy nestíhačka a jak jsem přišla domů, tak jsem si mákla - vzala jsem to tady z gruntu, ale teď už tu mám krásně čisťoučko. Zrovna jsem dosedla a jak jsem se znovu zvedla, abych si došla jenom pro kapesník, tak mě začala šíleně tupě píchat v lulince (to je název, který používá můj manžel) 😀 . Ale už to přestalo bolet, bolelo to jen při chůzi. doufám ,že to nic neznamená.

asmeena
18. únor 2009

Včera jsem měla na večeři jenom tu brokolici a pak už nic a teď večeřím grep. Naposledy jsem obědvala ve 12:00 a pak už nebyl čas, když jsem se tak vehementně pustila do ukllízení.
Těším se teď na Ulici, protože se trošku odreaguju. 😉

asmeena
18. únor 2009

Tak jsem to nevydržela ke grepu jsem si dala dva krajíčky domácího chleba (musela jsem dát péct hned další, jsou vynikající) a dala jsem si na něho tuňákovou pomazánku a rajče - mniam.

miky123
18. únor 2009

ahojte,

K holiči jdu i ja ,je potřeba nějak ty mé vlasy změnit,ma m je kaštanove barvy a manža mi furt připomína že sem mu kdysi slíbila že si je zesvětlím,tak si musím nechat poradit jak moc teda zesvětlit 😎

asme:ty si včera psala že sis polila brokolici sýrovou omáčkou.
Na sýrovou omáčku si smíchám mléko ,tavený sýr?,a necham prohřát?,nebo si měla vitana vaří za vás 😵
Brokolici mam už od čtvrtku a na smaženou teda chut nemám ,tokže zítra bude hokus pokus 😎 ,manža má radši guláš on na zeleninu moc není,no škoda 😖

Davča má prvni týden v březnu prazdniny,tak manža řeší kam bychom jeli na výlet 😕

miky123
18. únor 2009

holky nevíte někdo ,když jsem měla předoperační na prosinec ,jestli musí byt znovu když jduna ivf. v březnu.Dr. jde na operaci a bude mít zástup ,ale daleko a ještě je tam špatné spojení 😖

zuzka11
18. únor 2009

Miky bohužel musí, asi ti uznají odběry na HIV ty nemusíš opakovat, ale EKG aKO, jaterky a to všechno musí být znovu 😖

A kdy se chystáš? To budeme všechny nové 😉

As - jsi šikula, máš můj obdiv, já po večeři, normální, velké, zbodal čokošku 😕 stydím se, stydím......Ad pekárna - užívej si ji dokud můžeš......v těhu ji nebudeš moc ani vidět 🤐

Ivuš - že by všudypřítomná chřipka? Ať je ti brzo líp!!!!!Pkně čajíčkuj, zalez do postele, obkolpo se DVD a udělej si pohodu....je to ale otrava.....

As - tak lulinka se asi používá na Ostravsku, mamka to používá taky 😀

hnedoocka23
18. únor 2009

zuzík,ty nemáš spaní? 😕

zuzka11
18. únor 2009

Do teď jsem spala, nebo jak to myslíš???

Holky, omlouvám se, že to tu rozebírám,a le třeba my vy poradíte, strašně mě tvě to moje jídlo 😕 nějak nejsem pánem nad svým tělem a nevím co proti tomu dělat, mám velké porce, míchám a pak mám výčitky........jsem z toho fakt nešťastná....... ☹

hnedoocka23
18. únor 2009

Zu a proč jsi neštastná...vždyt si to ted můžeš dovolit...z čeho ty můžeš mít výčitky prosím tě 😵 když máš chut,tak jez..nač se omezovat... 😉 denně chodíš na procházky dlouhé...máš výdej energie,tak ji musíš i příjmat 😉

hnedoocka23
18. únor 2009

no,že tak dlouho bdíš,ty to máš asi obráceně,vid??přes den spíš a v noci bdíš 😀

hnedoocka23
18. únor 2009

jsi už 11tt..toto letí 🙂

zuzka11
18. únor 2009

No Peti on je to fakt zvláštní pocit, hlavně když nepřibíráš jen břicho ale i zadek, nohy, tak je to nic moc....ale i mi přijde, že nejím zdravě, vyváženě........před těhu to bylo o moc lepší.......a jsem na začátku a už některé oblečení mít nemůžu, je pravda, že jen to co bylo předtím na tělo, ale prostě dneska to na mě padlo, když jsem se vydala do města sešněrovaná v sukni a jen se těšila, až ji sundám.....asi to bude lepší, až se tělo srovná......moc díky žes mě "vyslechla"

Jinak podle UZ jsem teprve 10tt, podle MS 11, ale koník neopravuje a bere jen podle MS......

Jak se cítíš ty???

zuzka11
18. únor 2009

Ještě k tomu spaní, už asi 3 dm yjsme odpoledne nemusela spát, myslela jsem, že je to překonané, ale dneksa jsem padla a spala asi od 18 do půl 9, protoře to přišel manžel, jinak bych to asi ještě protáhla..... 😉

hnedoocka23
18. únor 2009

Zuzi,díky za optání..já báječně... 😵 poslední dobou(nepočítám laparku)se cítím skvěle,nálada suprovní,manža hodný...už se těšíme na březen a snažilkování...nějak pořád věřím v to,že zapadnu přirozeně a ne umělou cestou..prostě to tak cítím...možná že se mýlím 😀 uvidíme...

Zuzík,možná je to tím,že víš,že jsi těhu,tak sníš na co máš chut,neomezuješ se..víš že jíš za dva 🙂 ale ono se to ustálí...prostě si to ted užíváš a užívej..a tloustnutí k těhu patří 😵

hnedoocka23
18. únor 2009

třeba se jen moc sleduješ a to tloustnutí není takové,jak tady píšeš...víš přece,jaké jsme...my se vidíme jinač a chlapi nás taky vidí jinač... 😀 hlavní je,že se líbíš manžovi a máte se rádi 😵

hnedoocka23
18. únor 2009

Zuzík,loučím se...přepadla mě únava...brzy vstávám...mám zítra lítání..hezký zbytek večera....pá a dobrou noc...a nebud neštastná.. 😉

zuzka11
18. únor 2009

Já vím, neřeším to, ale dneska to na mě nějak "padlo". A tak mě napadá, jak to že ty nespíš? 😀

Jsem moc ráda, že se máš fajn, ony ty kartářky, hend dvě když se shodly, určitě nelhaly.....a vyjde to 😉 Já tomu věřím, jsem jenom zvědavá, jestli fakt vyjdou ty dvojčata, to bychom kartářkách udělaly reklamu 😀

A co vlastně nákupy, chtělas před nebo po kinu ještě doplnit šatník, povedlo se????

asmeena
19. únor 2009

Zdravím vás z pracovního procesu.

Zuzi: vůbec nemusíš mít výčitky, jak psala Očko, ty ten přísun jídla zase vychodíš. Musíš myslet pozitivněji, mimišek si prostě říká, že je ještě nenapapaný. Tak mu trošku dopřej. 😉 😀

Miky: sýrovou omáčku jsem dělala tak, že jsem rozehřála asi 250ml mléka, do toho dala dvě kostky sýra taveného (záleží jak máš velké, já mám nějaký z Polska, tak to jsou velké kostky) - nesmí ta chuť být moc mlíková, potom jsem tam protlačila dva stroužky česneku a dochutila vegetou. A nechala provést varem. A je to mniamka. Tak ať brokolička chutná. Manža se jenom olizoval - myslela jsem, že mi to otříská o hlavu, ale když jsem viděla jak vylizuje talíř a má špičku nosu od té omáčky, tak jsem se musela smát. 😀

ywushka
19. únor 2009

dobre ranko vsem!Vcera jsem si dala na noc sirup proti chripce a pak po nem spim jak medved!Jsem se zase teprve pred chvili vzbudila a to jsem sla spat v osm🙂!!!Jinak vsem krasny den

zuzka11
19. únor 2009

Dobré ránko!

a jak ti je Ivuš, sirup zabral???

Asmee - je to výborný a lehký recet, super nápad 😉

Holky já včera ještě ve 2 ráno strašila na koňovi, pak jsem teda šla spát, ale nechtělo se mi, tak jsem ještě asi hodinu a půl koukala do tmy.......hrůza 😒

monajs
19. únor 2009

Ahoj kočenky,
tak jsem dorazila z plavání ,posnídala ajsem tu.Ještě musím ale uklízet 😒

Zuziku,jenom pěkně papej,ať se má mimi dobře.Asi to potřebuje? 😉 Ale nějak to holka na tebe padlo,co? Už je dneska líp?

A co Iwuš? Sirupek zabral?

Píšete,jak jdete k holiči,tak já teda půjdu taky a budeme všecky kočky 😀

Jo dnes jsem volala na hematologii a pan Dr mi řekl,že výsledky přišly,jestli by jsme se nad nima mohli sejít a prodiskutovat to.V úterý.Tak nevím nevím,jestli mi něco nenašli.Ale aspoň budeme vědět co a jak.Taky jsem se objednala na to úterý hned do caru.Naštěstí měli volno,tak to Brno sfoukneme zaráz v jeden den.Ale máme hrůzu s počasí.A sněží a sněží a sněží.....

monajs
19. únor 2009

Ahoj Zuzi,poslala jsem ti IP.Prosím o radu,děkujíííí 🙂

hnedoocka23
19. únor 2009

ahoj dobré ráno...Zu..nekoupila jsem si nic..my přijeli úplně naknap před filmem a po se nám už nechctělo deptat a jeeli jsme hned domů 🙂 ale dneska vyrážím na nákup jídla..tak se mrknu po nějakých kalhotech 😉 snad budu mít úspěch...
ted chci ještě cvičit,půjdu se sprchnout,nalíčit a vyrazím..v 16h mám nehty,tak mám dnes na pilno 🙂
na oběd jsem dneska dělala rychlovku kuř.prsa niko s bramborem..polévku mám ze včerejška..
tak se mějte hezky a já se ozvu až večer...pá

zuzka11
19. únor 2009

Mony, odepsala jsem ti 😉 Jinak tě fakt obdivuju s tím plavání, to prostě není můj sport, studená voda.......brrr, ale fakt to obdivuju......a hlavně že ti to dělá dobře a účinkuje!

jsem zvědavá na tu hematologii, podle mě to bude když už něco, tak něco co se vyřeší buď braním Anopyrinu nebo kys.listove.......ja obe tyhle věci taky beru, nic mi nenašli, ale profylakticky říkali, že to nezaškodí.....a super, že tě vezmou i v CAR, aspoň tam nemusíte dvakrát.....

peti - dobře pořiď, kalhoty kupovat je pro mě nejtěžší, tefit dobrý střih.....co jsou prsa Niko?? 😕

monajs
19. únor 2009

Zuzi děkuju.Snad to nic nebude.Ale listovku a anopyrin jsem brala i minule tak nevím.Nechám se překvapit.

Já bych zase hrozně ráda běhala.Učitě by mě to bavilo,ale já nic nevydržím.Ani s dechem a ani se silama.Ani na základce jsem nikdy neuběhla celou 1500.Ostuda a to jsem se snažila.Já jenom sprinty,na to jsem byla dobrá 😀

zuzka11
19. únor 2009

Nebo to ještě přijde, já běhání nenáviděla, jen když to bylo s míčem, ale pak to samo začlo, pomalu, taky jsem nevydržela dlouho, a nebyl dech, ale to zlepšení jde hodně rychle a pak je to droga 😀

Co v práci Mony???Kdy máš v plánu další IVF? To se až dohodnete v CAR nebo už předběžně víš???

monajs
19. únor 2009

V práci je to na pytel,ale buďme rádi,že je 😒
To IVF bych chtěla co nejdřív-taky dokud mám ještě práci- ale to dohodneme asi v to úterý.Už se moc těším

Tak Zuzi,já jdu papkat.Manža včera vařil fazolačku.mňam
papa a buď na sebe opatrná a pořádně papej 😀