Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
23. únor 2009

No Peti - je to spíš drsný....je to o homosexuálech, jejich lásce, pocitech, hodně zajímavě natočené, loni nebo předloni? to dostalo dost Oscarů...je to hodně o úzkoprsosti okolí, zajímavé a smutné........
A jak chutnal ten kanec?

Já mám dneska asi pracovní den, už dlouho jsem se flákala, takže jsem už vyluxovala, vytřela, pak se chystám an kuchyň a koupelnu a pak číst knížku ke zkouše, přihlásila jsem se na překladatelskou zkoušku z Nj, tak musím začít něco dělat, a k té zkoušce sjou napsané knížky co musím přečíst......jednu už mám doma, tak s ena ni vrhnu....a pak bych chtěla svojí tradiční denní prochaju.

Asmee, Miky, Moni halooooo - co plánujete vy???

Asmee zapomněla jsem poděkovat za recepty - ty řízky tak dělám, rybku vyzkouším 😉

hnedoocka23
23. únor 2009

aha..no může to být pěkný film určitě.. 😉
já měla jen ovar maso...bylo to dobré...(jemné,žádné tučné)...a pak jsem si dala k večeru zabij.polévku..byla dobrá...jitrničky a jelitka jsem neměla...
já jdu dělat oběd konečně!

ywushka
23. únor 2009

jejda dnes jsem byla mamce vyzvednout poukaz co od nas dostala na narozeniny,zitra ma narozeniny a tak jsem ji koupila za 1000kc poukazku ke kosmeticce kam chodi pravidelne,nic jineho me teda opravdu nenapadlo!Prisla mi objednana sukne z aukra,mit o 2kg min a vypadam v ni mnohem lip,ale jinak je moc pekna,stala me 250kc a je od miss sixty!!🙂
ja musim dnes obalit file,uz strasne dlouho mam na to chut,zustla nam bramborovy salat od vcerejsku,takze to bude rychlovka!🙂 a jeste budu pect dnes dort!No jo zitra mam jet na ten pohovor,jsem opravdu zvedava,trebas tam ani neodjedu🙂,jsem straspitel co se tyce takovych veci🙂!!
Byla jsem dnes odeslat zadost jeste do lazni a i mamce-ta si udelala sanitarsky kurz tak trebas ji vezmnou do lazni jako sanitarku!!🙂

zuzka11
23. únor 2009

Ivuš a víš co si vezmeš zítra na sebe???

Peti - ovar maso neznám, ale jak píšeš, že ňamka, atka si ano.....a polěvku jsem taky neměla, jsem v tomhle neználek....ale když by ses mě zeptala na zepečené cukety, či jinou zeleninu, tak posloužím 😉

Mě včera došla kůra na vlasy, je super v tom, že se dává púřed noc, zatím sedím přilepená u compu, ale za chvíli si půju umýt vlasy a řeknu vám výsledek 😀

Ivuš - tak aukro? já mám ráda ebay 😉

asmeena
23. únor 2009

zdravím vás po víkendu. Dnes mám ještě dovolenou.
Jinak výstava tutanchamon v Brně mě trošku zklamala. Stálo to 350,-Kč a půl času jsme strávili koukáním na dokument, který jsem si klidně mohla koupit na takovém tom levném DVD co prodávají k novinám. 😉

Dnes se chystáme ne 14:00 hodin do cinestaru na Líbáš jako Bůh - očko mě navnadila. Dnes se hraje za zlevněné vstupné a koukala jsem, že by tam mělo být málo lidí. Všichni budou totiž možná ještě v práci.

asmeena
23. únor 2009

Jdu vás trošku dočíst. Nevím jestli to zvládnu.

zuzka11
23. únor 2009

Asmee ahooooj! Škoda té výstavy, ale jinak jste si víkend užili? Co jeseníky??? tak dneska kinečko - supeeeer 😉 Já má rávě umytou hlavu a pak se chystám do obchodu pro ovoce, strašně u nás mizí 😉 Je pravda, že ho taky neberu moc, nechci toho moc tahat, takže musím ob den 😒

ywushka
23. únor 2009

ja nakupuju na aukru,ne ebay to nejak neumim🙂!!!
To netusim co si vezmu na sebe🙂 jeste nevim jestli tam vubec dojedu🙂!!!uvidime🙂!!Jsem si rikala ze si dam mozna jen kalhoty se zvysenym pasem a bilou kosilu,tim prece nemuzu vubec nic pokazit nee???
uz jsem konecne dopekla ten dort-delala jsem pisecky!🙂 celou dobu jsem olizovala slehacku🙂!!Uz jsem se ji i prejedla nez jsem ten dort dokoncila🙂

zuzka11
23. únor 2009

Ivuš já psala, že JÁ mám ráda ebay, ne ty..........kalhotama a košilí určitě nic nezkazíš, budu moc držet palce....

Asmee - už nedočítej, napiš, jak se máš! 😀

ywushka
23. únor 2009

jejda jsem tam mela preklep, chtela jsem napsat ze na ebay to neumim 😀

mieva
23. únor 2009

Ahoj holky. Zas mám jeden dotaz - nemáte zkušenost, jak se řeší, když nerostou embrya? Dnes mi to sdělili, tak jak se postupuje dál?

ywushka
23. únor 2009

no to se mi stalo kdyz jsem stimulovala poprve,proste se nevyvijeli!Nepostupuje se temer nijak!Proste nedojde k transferu,protoze vlastne nemaji ani co zavadet,pokud jsi slozila nejakou zalohu,tak ti cast vrati!!A pak pujdes na dalsi cyklus!A tento cyklus by se ti nemel pocitat jako prvni,ale az ten druhy by mel byt jako prvni cyklus!!!Proste nekdy se toto prihodi!!

mieva
23. únor 2009

No prave mi do tel. rikali, ze budu muset podstoupit dalsi vysetreni. Tak me zajimalo, co to je? ☹

dckami
23. únor 2009

ahoj kočky, ráda bych se vás zeptala, zda vám v CARu dělali imunologické vyšetření. Mě totiž dělali pouze hormonální profil, tak nevím, zda mám o toto vyšetření požádat, co od toho mohu čekat za výsledky ....

ywushka
23. únor 2009

mieva: nas po tom prvnim neuspechu poslali na geneticke vysetreni!!!nekomu dekuji imunologicke a podobne!Ja jsem po druhem neuspechu sla na laparoskopii,ted jsem asi uz skoro 3 tydny potom!🙂 a ted cekam na ms a na dalsi stimulku!!

Holky to me nebute verit,se mi rozbila klavesnice,proste me prestala fungovat a tak jsem si musela jet koupit novou🙂

ywushka
23. únor 2009

dckami:netusim co to vlastne to imuno je,ja ho udelane teda nemam!!!Takze ti s timto asi neporadim!!!

zuzka11
23. únor 2009

Dckami - imuno mám za sebou, je to pohovor s imunoložkou a ona rozhodně ,co všechno ti vyšetří - ideberou sposutu krve a asi za 3 týdny máš vásledky, mezi záklas patří protilátky proti trofoblastu, spermíjím, co mě překvapilo je alergie na lepek a mléčnou bílkovinu, to se taky může projevit jen neplodností.......

Meiva - může to bát náhoda....nám se to stalo u 2.IVF, spermiej odignorovaly vajíčko, nikdo nechápal proč, u prvního pokusu vše OK....asi bát tebou bych šla na genetiku, imuno bych v tom nehledala, to když by nedošlo k oplodnění nebo k nidaci.

asmeena
23. únor 2009

Ivuš: se nediv, když tak koníkuješ, to ani klávesnice nevydrží. A kalhotama a bílou halenkou nic nezkazíš. Budu ti držet pěstičky, ať ti to zítra dobře dopadne.

Holky film Líbáš jako bůh super. Měla jsem akorát dilema jestli si dát sladký nebo slaný popcorn, tak jsem si koupila malý sladký a manžovi střední slaný a pak jsem mu ujídala. 😀

Dnes jak jsem blbě spala, tak mám skříplý sval na zádech, že nezvednu hlavu, tak se musím otáček celá. Stáří už mi asi klepe na záda. 😀

zuzka11
23. únor 2009

Asmee a nemáš ty teď někdy holka testovat? Nás neošidíš 😀

miky123
23. únor 2009

ahojte,
sem přišla před chvílí ,nëž sem uklidila ten binec 🙄 po celém dni 😝

jen vás dočtu ,musím zítra odvezt Davču do školy a pak hned zase do práce a už je tolik hodin,jsem to šefinovi slíbila ,tuž končim,abych ráno vubec vstala.

Zuzi:dik za radu s tím předoperačním,zítra jdu k Dr.
čaute ,už fakt mizím.

ywushka
24. únor 2009

dobre ranko holky🙂
Dnes mi prileti segra s anglie i s pritelem!🙂 a zitra mame velkolepou party,ma promoce!A dnes jedeme n vecu🙂,jelikoz dnes ma mamina ty narozeniny!🙂To ted budou prijemne dva dny🙂!!
Dnes musim jet jeste segre koupit nejaky darek-asi nejake nausnicky nebo tak neco!!!

jejda tak to tak vidim,ze si budu muset zajit i ja do kina🙂

as: no jo pekne se testni🙂 a hned nqahlas vysledek🙂

ocko:ms ti uz dorazila?me neee jako....☹

zuzka11
24. únor 2009

Ivuš tfuj tfuj tfuj na dnešek, ať to dopadne tak jak má! 😉

Holky, já se dneska vzbudila, no možná už jsem šla spát "zadkem nahoru", takže den blbec začal...... 😖

ywushka
24. únor 2009

no ja jsem se dnes pohadala rano s manzelem,protoze on nema zadnou kratkodobou pamet a co mu reknu,za 10 minut uz davno nevi a pak se se mnou hada,ze jsem mu nic takoveho nerekla!!Takze jsem dnes vybuchla a uz jsem mu fakt nadala!!!

zuzka11
24. únor 2009

Snad bude líp, Ivuš! třeba přijdou ostatní holky, jak je dneska krásně, co se jim už povedlo.........mě strašně naštval včerejší rozhovor s tchýní a to si jinak fakt skvěle rozumíme, když jsem se snažili, vůbec se do toho nepletla, povzbutovala, ale teď se mnou vůbec nemluví normálně, jenom rady co MUSÍM a co naopak NESMÍM, fakt mě nasrala.......pardon a depkoidní vsuvku......

hnedoocka23
24. únor 2009

ahojec..dobré ránko 😵 😵 mi je fajn..a těm co není...tak at se to rrychle změní 😀
Ivi nedostala..a nic tomu nenasvědčuje..žádné bolesti břicha,prsou..ani zimnice...kdybych aspon sexovala..tak to je jasné..ale nedělali jsme nic poctivě těch 14dní...

zuzka11
24. únor 2009

Konečně jeden optimista 😉 nemáš recept? Čoko nepomáhá, tu už jsem zkusila, spíš mi je po ní těžko 😖
Co máš peti dneska v plánu??

dasule
24. únor 2009

Ahoj kočenky...moc se omlouvám,ale neměla jsem vůbec čas! 😅 Letos je toho staraaašně hodně!Čekejí nás tři svatby,z toho jedna bude od ségry,jdu za svědka 😉 Jinak už chodím do školy...arojip 😀 hučí mi z toho v hlavě,právě píšu seminární práci 😝
Pomalinku začínáme stavět baráček...
17 února jsem byla u léčitele.Strašně šikovný,hodný pán.Ani mě neznal,prostě jsem se k němu objednala a ledva jsem přišla,nasál mou energii a už na mě začal chrlit diagnozy.Prostě se trefil úplně do všeho!Nízká plodnost,hypothyreoza,nadledvinky!Taky mi řekl,co mě čeká a nemine.Napsal mi jídelíček,podle kterého se mám řídit 2,5 roku...tak aby se mi vyčistil organismus a začaly orgány fungovat tak,jak by měly!
Hlavně musím cvičit,pravidelně provádět dechové cviky,procházky a posilovat pánevní dno.
Miminko budume mít do tří let přirozenou cestou a můžeme mít i tři děti,pokud budeme chtít.Hlavně už nemám podstupovat žádné umělé a hlavně nemám brát žádné hormony!Byla jsem úplně nadšená,protože jsem cítila,že pokud budu opravdu dělat vše,co mi doporučil,určitě to prostě vyjde 😉
No a včera jsem byla ve FN OL u Doc. Dostála...poprvé...
manželovi doporučil nový spermiogram a urologické vyšetření.Já jsem po gyn. stránce ok,dokonce mám dnes ovulaci a jeden folikl o velikosti 18 mm vpravo,tak máme domácí snažení,ikdyž nám nabídnul,abychom dnes přijeli na IUI,ale nemáme opravdu čas tak často jezdit do OL,je to přece jen hodina a půl cesty!Mám si oderat krev v období MS 3 den cyklu a 21 cyklu a pak nám řekne,co dál....Samozřejmě jsme takový rychlí postup nečekali!Hned jsme se s manželem v autě pohádali,že už nám to stačilo minulý rok a že bych se teď měla zaměřit na sebe,že je chyba v nás a léky nám nepomůžou!Tak pravděpodobně to uděláme tak,že podstoupíme jen ty vyšetření,počkáme si na výsledky a pak se na IVF vykašleme a začneme u sebe!Na IVF mám ještě minimálně 4 roky čas,asi bychom to chtěli zkusit ještě přirozenou cestou a potom IVF,pokud to nepůjde jinak 🙂

hnedoocka23
24. únor 2009

čoko nejííím 😀 momentálně..já myslím,se dobře vyspat..ráno na snídani se najíst...pustit si nějakou oblíbenou hudbu a den začíná krásně... 😵
já nic..akorát od 16hod jedu s mamkou k segře... 😉

zuzka11
24. únor 2009

Tak to máš fajn, peti!!!A co včerejší francie povedly se???

dckami
24. únor 2009

ahoj kočky,
Dasule - také jsem byla loni u léčitele, dělá reiki. Je to tchán mojí kamarádky, bylo mi po tom moc dobře, ale nemohu k němu chodit věčně.... 😒
Dneska jedu na rehabilitaci cvičit Mojžíšku, také jsem se na zítra objednala na masáž, tak se moc těším... 🙂