Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
5. bře 2009

Zdravím!
nemohla jsem dřív na net, ale As jsem držela palce!!!Tak superm že to má za sebou, teď jen dobré zprávy, jak to dopadlo.

Ivuš - užijte si společnou kuplířskou véču, perfektní, když by to klaplo!!! 😉

U nás zase prší a je hnusně, asi vám to posílám....... 😖

hnedoocka23
5. bře 2009

my tady máme taky hnusně....ale do těch 14hod bylo nádherně a 13st...sluníčko.....

zuzka11
5. bře 2009

To hned byla nálada, co Peti? 😉 jak to vypadá s prací nebo brigádou, našlas něco,??

hnedoocka23
5. bře 2009

no bylo to fajn,jsme šli právě s bráchou městem a ob jsme se shodli,že není na jaro 🙂 hned je líp a vše děláme s úsměvem..
no holky semnou po víkendu za barem byli spokojené,vyšli na tringeltech nádherně...takže semnou počítají vždy co 14 dní a jsem ráda..vydělala jsem si za ten víkend 1500,- 😉
uvidím...rýsuje se další,ale myslím si že to je šmečko...balení letáků do ofrankovaných obálek a rozesílání jen přes poštu..výdělek 4000,- měsíc....uvidíme,jestli zašlou materiál...registraci mi ale potvrdili..tak tiše doufám...
je to práce na doma... 😉

hnedoocka23
5. bře 2009

Zu a co tvé chutě,už je zvládáš??? 😉 Nebo přestaly....jsi těhulka,jen papej....dej nám tady už nějakou fotečku bříška..

zuzka11
5. bře 2009

Tak já ji dám, zítra se vyfotím, slibuju, ale bude taky přechodně 😀 Jinak chutě -někdy zvládám a je to stejné jako normálně, někdy jako dneska ujedu a měla jsem čoko 😕 , ale jinak se to už srovnává, už si můžu i dát čaj, takže pohoda....jen to spaní mi bere čas 😖

Však to za chvíli poznáš 😉

hnedoocka23
5. bře 2009

jojo,snad za chvíli 🙂 ale už se na ty chutě,rost.bříško...a vše kolem toho těším...a jak 😀 i na to zvracení....

zuzka11
5. bře 2009

Já mám v út.kontrolu, po měsíci, mám trochu strach, teď se totiž už vůbec těhotně necítím........břicho pořád malá vypouklina, alias špíček a jina nic..........uvidíme, snad bude vše OK......a ještě chutě - včera jsem neodolala a koupila si naprosto nezdravou grepovou limonádu, prostě nešlo odolat 😀

Těším se až nám to tu pak budš všechno líčit a Ivuš a As a mony ti budou přizvukovat 😀

hnedoocka23
5. bře 2009

Zuzi,bříško ti může z ničeho nic najednou vykouknout 🙂 u někoho to jde vidět brzy,druhá si musí počkat...
grepová limča,hmmm to zní zajímavě 🙂 já má strašně ráda top topic...mnamka...a s bílým vinkem to v létě parádně osvěží....

hnedoocka23
5. bře 2009

asmeen mi psala,nic ji nenašli,opravdu nic..neví,jesttli se má radovat,když ani není z čeho,kdyby ji něco našli,aspon by věděla v čem je problém,tak neví,kde to vázne....všechny moc zdraví,děkuje za podporu a cítí se lépe,bolesti trošku ustali...
taky jsem ji pozdravila od všech....zbytek vám napíše zítra tady... 🙂

miky123
6. bře 2009

hezké ráno,

muj zážitek dne,
měla sem jít včera ještě do práce (mělo to být jen na chvilku,zkontrolovat jestli byly provedeny zadané ukoly)Nestihla jsem to,(měli nám dovézt nějaké nčerpadlo,nedovezli ,vyprdli se na to) tak jsem čekala a nic .Takže jsem jela z domu velmi brzy a to kolem 3,45hod.,všude tma ,nikde se nesvítilo.Od nás tak ve 20 domu je zahradní restaurace,a před ní stáli 2 mladíci v mikině přes hlavu.Ten jeden když jsem je míjela se otočil ke mně zády a druhý ke mně obličejem ,asi proto že mi auto vjelo do nějaké díry na silnici a světla jinak zasvítily tak se na mně podíval.V 6hod jsem jela zpět domu a tam kde byli ti hoši už stály policejní auta.Restauraci vykradli nějací fetáci a mám čekat doma ,policie přijede ke mně abych podala informace a na sestavení autoportrétu,ach jo dnešní den zase zabity 😖

Tak ted si vás jdu dočíst 🙂

zuzka11
6. bře 2009

Teda Miky to je akční, a vidělas něco? V té tmě a rychlosti???

Asmee moc chápu, já taky po každém vyšetření - imuno, hemato, genetika vyšla na 1 a nevěděla jesli se má radovat nebo být zklamaná.......ať se raduje, ono to pak vyjde samo, když tomu nic nebrání!

Peti - top topic taky miluju, od malinka 😀

Ivu - jak dopadla kuplířská akce? 😉

Mony - jak se máš ty kočko?

ywushka
6. bře 2009

Dobre ranicko holky!Ja jsem prisla v pul jedenacte vecer domu,v pet jsme vztavala a myslela jsem si ze pojedu autobusem,to se me nechtelo,tak jsem si vzala aut,uz jsem doma!Jsem pry pripravena na MS,ale i tam mi pichli agolutin na vyvolani!!!Ted jsem doma,preslecu se neco pouklizim a pak hura odpocivat,jsem unavena a hlavne nevyspana!Silnice jsou naprosto po te zime znicene,neda se po tom ani jet!!No hruuuza!!!krasny den vam preju

zuzka11
6. bře 2009

Ivu a co ten sraz???? Jinak po těch koňsých dávkách tu bude MS na to šup, uvidíš!

hnedoocka23
6. bře 2009

dobré ránko holky....miky,tak to je jak z nějakého filmu,ty jo..to ti nezávidím ani trochu...a vidělas jim do obličeje??? 😕
Ivi,já stále nic 😀 už mi z toho začíná hrabat a po ránu jsem pěkně mrská 😠

zuzka11
6. bře 2009

Peti mrsklá nebo mrzutá? Zase ty jazykové rozdíly 😉 Každopádně ať je líp!!!! Tady hnusně zataženo, na náladě to nepřidá........ 😒

hnedoocka23
6. bře 2009

Zuzu,mrská..není semnou vůbec po ránu řeč a schytá to vždy manžel..to je tou ms...už mi z toho fakt hrabe 😔

zuzka11
6. bře 2009

Co si udělat nějakou radost? Kafíčko s kamarádkou, nebo jít třeba do knihkupectví, nebo si koupit super časopis a počíst pár drbů???Bude zase líp, uvidíš, chápu, že je to na palici........nebo si dej TopTopic 😀

A Ivuš nám snad už konečně odtajní tu svojí kaci, jaký byl úspěch a my se tu třeba zasmějeme!!!! 😀

hnedoocka23
6. bře 2009

😀 😀 😀 😀 dneska večer jdu za bráchou do práce,dělá ještě s jednou brigoškou je starší,fajn ženská..tak dáme vínečko a pokecáme.. 😵 už se těším.....a top topic jsem měla zrovna včera 😀 t
taky jsem zvědavá,co Iva a večeře..jestli se ji dohazovací rande povedlo...

hnedoocka23
6. bře 2009

Holky psala jsem asmeen,ted zrovna dorazila domů a jde si lehnout,spala jen 2 hodky... 🙂

ywushka
6. bře 2009

No ja nevim🙂!!Sla jsem nakonec s nima sama!!🙂 ha ha ha....a mluvila jsem skoro porad jen ja-Igor byl unaveny (ten kamarad) prijel zrovna z prace a martina je jinak silene upovidana,ale vcera ji to moc neslo!🙂Dneska mame jit na diskoteku🙂,ale asi jen s martou!Ja jsem ale uplne mrtva...nevypada to,ze nekam vecer pujdu!!!Ale kazde odreagovani me udela dobre!
Ocko:taky to tak mam...vzdycky to schat manzel....dnes byl docela na me nechutny...kvuli tomu,ze sel taky pozde slpat a kdyz jsem se v pokoji oblekala,tak vzteky vztal,ze to je hruza,co pry delam za kraval kdyz si hledam obleceni!!!No a pak jsem mu naspala,ze me pekne leze na nervy!!A hned se me pak zacal omlouvat,tak to ma byt🙂 😀
Ja musim jet za chvili pro obed...nejak se mi tam ale dnes nechce!🙂

hnedoocka23
6. bře 2009

takže rade nic moc..třeba se pak domluví nějak spolu a zajdou sami pokecat,co ty víš....holt každý má jiný vkus....

Ivi,to je tím zpožděním,já nikdy taková nebyla..právě naopak...když dorazila ms..cítila jsem se fajn,narozdíl od kamáradky,tak s nikým nemluví a je mrská jak stará babka!!!!A štve mě,že věci stojí na jednom místě,už by se to mohlo popohnout........

eva.a
6. bře 2009

Holky, slouží tady ta diskuze k vylití srdce? Nebo už to spíš normální kecací diskuze? 🙂

Čeká nás v červnu první IVF, v květnu budeme mít svatbu, takže chceme počkat až po ní... Přítel má velmi, velmi špatný spermiogram a já jsem v životě spíš pesimista. Vše beru tak, že to nevyjde, vše vidím černě. Samozřejmě vidím černě i náš případný úspěch.

Velmi chytře jsem včera brouzdala na internetu a někde jsem našla, že celková pravděpodobnost početí při IVF je 50%. Myslím tím prostě podíl všech žen, které někdy po IVF otěhotněly (je jedno jestli při prvním, nebo při třetím, nebo při pátém...) na celkovém počtu žen, které IVF někdy podstoupily. TO číslo mi přišlo příšerně malé (prostě je to bu'd a nebo) a samozřejmě na mě depka padla ještě víc. Nemá se čeho chytit, jen čísel z oficiálních tabulek různých CARů (kde bývá úspěšnost jednoho IVF asi 30%) a pak tady těch 50%. Dneska v noci jsem ani moc nespala.

Jak se hodit do pohody? Jak neřešit čísla? Nemáte nějakou radu? Je mi totiž jasné, že když už teď takhle vyšiluju, tak se moje šance na úspěch snižuje už tím, že mám špatný přístup ☹

asmeena
6. bře 2009

ahoj holky, tak už konečně zdravím z domu. Nedalo mi to, když mi očko poslala sms a snažila jsem se vás dočítat.

Miky: to je jak z dobré kriminálky. A ty jsi hlavní svědek 😎

Jsem ráda, že jste na mě všechny myslely, je to na prd, nic mi nenašli, všechno v pořádku, vaječníky ovulující se známkami žlutých tělísek, vejcovody průchozí, jen za dělohou nějaké jizvičky prý možná po vyléčené endometrióze, ale to není jisté. Jinak jsem v pořádku, tak prý může být imunologický problém, a to je tak na darování spermii, ale prý nám to nechce nabízet, že ví, že o to nestojíme, že chceme vlastní miminko. 😉

asmeena
6. bře 2009

Chce se mi z toho pořád brečet, protože kdyby mi něco našli, tak aspoň vím na čem jsem, ale takhle jsem zase na začátku.

ywushka
6. bře 2009

eva.a:ahojky evi,myslim ze se zname z diskuze z obilnaku,ze??Urcite se k nam muzes pridat...tady jsou same hodne holky!!

as: konecne jsi doma,ze??To jsi mela ale peknou rychlovku🙂!!!No vidis,tak zase v ti to trosku vyplachli...a treba to pomuze!!!

ocko:No oni chteli jit dnes spolu vecer ven,ale Igor onemocnel,uz vcera si stezoval ze mu neni dobre!!Tak ze nikam nepujde!!!Ja nevim,treba spolu jeste nekam zajdou!Uvidime!!Ale on mi dnes napsal,ze to spis vidi jen jako kamaradku!!!Tak nevim no....Mozna zmeni jeste nazor!!!

Ja jsem holky byla strasne unavena,tak jse mudla spat...skoro az do ctyr,ted jsem se najedla a je mi mnohel lepsi!My se jedeme zitra do karvine podivat na nejake auto,budeme mit vylet🙂!!!

zuzka11
6. bře 2009

Asmee ahoooj, jsem ráda, že jsi OK doma........neblázni, jak jsem tu psala, tvoje pocity znám, člověk by chtěl aby mu našli banalitu a ta šla odstaranit, ale jste oba v pořádku, zatím to vyšetření dokázaly!!!!A to je šance na spontánní otěhotnění!!!!

Evi - ahoj, vítám tě mezi námi! jasně že je to vypovídávací diskuse, my se tu už všechny známe déle a z "těch" púrpblémů jsem se vypovídaly, těď "řešíme" aktuální situace....podlě mě máš větší šanci něž 50%, protože u vás je porkazatnmá chyba na straně muže a ta se ICSI odstaní, 50% se bere celkově. nezoufej, těš se na svatbu a pak to vyjde, uvidíš!!!!

Ivuš - já myslím, že ksyž jim to šlo přes SMS, tak jim to půjde, třeba se i trochu styděli....dají si sraz sami, kde budou chtít a pak se uvidí, jestli to zajiskří.........

ywushka
6. bře 2009

No uvidime🙂 treba jim to vyjde🙂!!!

asmeena
6. bře 2009

Zuzi: jenom teda nevím, když u mě problém není a manža má jen horší spg, tak proč se nepovedlo IVF??? Mám strach, že v tom bude ta imunita a já prostě se svým mužem nezapadnu.

monajs
6. bře 2009

Ahoj Asmeenko,zdravím tě kočenko.
Neboj,ono to bude dobrý.Já vím,že teď máš černé myšlenky,ale je jaro a přece jsme si řekli,že TY,PEŤA,YW a JÁ budeme teď na jaro těhu. 😀 Já tomu naprosto věřím 🙂 🙂 🙂 jinak bych se zcvokla.Tak nzoufej beruško a myset pozitivně. 😀