Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
7. bře 2009

Tak to vám ten rozpis pošlou docela hodně pozdě, ne?

miky123
7. bře 2009

asme:jo taky sem si to říkala že v po.rozpis a hned ve st.nástup ,ale velmi se mi omlouvali ,vzniklo to tím že nás převedli první do Jeseniku a pak přeposlali do Bludova.Ale že nastupuje už v tu středu sem se dozvěděla v pátek,tak se to v nejhorším dalo to ,co chybělo dokoupit přes so-ne.

Ale zase to má alespon tu výhodu že přes tu nadcházející stimulaci budu mít více klidu 😉

zuzka11
7. bře 2009

Asmee hormony ne, manžel, občas na zabití - uznám že málokdy, ale prostě je to chlap, takže z Marsu a někdy je toho najednou dost.........pořád mě to ještě nepřešlo, grrrrrr 😠

Myslím, že fakt může mít souvislost, já jsem taky alergik........vidíš a vyšlo to v zimě......

Asmee co manža u tebe stará se o tebe? jsi opečovávaná?Na snažilkách v zahraničí jsem řešily romantiku u manžela, holky jak to máte vy? Kytičky, dárečky, pozornosti jsou na denním pořádku??

miky123
7. bře 2009

mužete mi prosím někdo napsat z čeho se zjistí ta špatná imunita ?,to odeberou krev a pak výsledky?
a jaký je postup při vyšetření na genetice?

My jsme byli na genetice asi před 12lety a to nám dělali jen rodokmen?
A někde jsem četla že se na genetice taky odebírá krev ,u nás tehdy nic,tak sem z toho jelen 😨

zuzi:tak sem sem se zamyslela nad těma kytičkama ,dárečkama(a zrovna přišel manža)tak sem mu to mezi řečí jen tak prohodila a on mi odvětil :Včera si dostala velký darek ,si zapomněla? a tak mě zajímalo co že to teda bylo?,no dovezli nám drahe tepelné čerpadlo na vodu,to máš málo 😕 😨
Tak to jsou darky po 13 letech manželství 😎 😀 😀

zuzka11
7. bře 2009

Miky na genetiku i imunologii se odebírá krev - podle toho jak s tebou imunoložka mluví, rozhodne co odebere, pro mě bylo překvápko, snad jsem to tu už nepsala, abych neotravovala dvakrát - že za neplodnost může moct i přecitlivělost na lepek - a může to být jediný příznak, já znám lidi s touhle nemocí, ale vždycky u toho byla bolest břicha, průjmy....tohle mě nenapadlo.....může se to projevit jen častěji nafouklým břichem a neplodností.....a taky zajímavá je přecitlivělost na kravské mléko....jinak ti tam většinou zaškrtnou imunitu na spermie, vaječníky, vejcovody, trofoblast - to poslední je u tebe vyloučené - neměla bys kluky a došlo by k oplodnění, uhlízdění, ale pak by to nevyšlo......myslela jsem si, že to mám já, prootže po prvním IVF jsem asi 8-9den dostala vysoké horečky, průjmy a pak 14 den začala krvácet, ale nic se neprokázalo.......a genetika z krve zkoumají chromozomy.........zkus to nahodit u svého Dr.

Tak dárečky po 13ti letech je čerpadlo? 😀

hnedoocka23
7. bře 2009

ahoj holky,kde jste...já si dělala dneska nehty u sestry,využila jsem toho když má všechny věci na to..a docela se povedly...co bych taky chtěla na poprvé
děcka hodné...ségra volala,že na plese je teda pěkná a nuda a že budou brzy doma...ani nepije..za to švagr je prý furt někde u baru...ten zase bude vypadat.. zítra jim uvařím oběd a mizím..pak jsem slíbila babičce od manžži,že spolu zajdeme na jídelko někam..a prý jestli bude chut,tak můžeme dát i vínečko no nevím,nevím.... 😅 😀

ywushka
8. bře 2009

Dobre ranicko
as: No ta moje MS nikde....agolutinek snad zapusobi uz tento tyden...Za to ocka by ji mohla uz ocekavat kazdym dnem🙂

Jinak vam dnes preju krasny den,my jedeme s manzelem dnes do senice ke svagrovi (tam zase slavi svatek-meniny),takze jedeme na oslavu 😀 😀 😀
To se mi ale hrozne libi,jak tam udrzuji vztahy,u nas se neudrzuji vubec!!!

miky123
8. bře 2009

hezký den

zuzi:dík za vysvětlení,ale není mi jasné proč mě nikam ,v té době čekací ,neposlali na nějaké vyšetření.Ze by to bylo tim že mám už děti a zdá se jim to zbytečné,no nic během příštích 14dnu se mám zastavit pro léky na stimulaci tak se uvidí.

Manžovi se to včera asi s tou romantikou rozleželo v hlavě a věčer se chtěl šmajchlovat 😀 Děti vypadaly že spí ,tak stejnoměrně oddychovaly 🤐 ,toho menšího máme ještě v postýlce u naších postelí.
Omyl,když to bylo nejlepší ,tak ten menší u nás v posteli zaregistroval pohyb a on když chce jít k nám tak skočí šipku aby se teda dostal přes tu dřevěnou zábranu okolo,a on zrovna byl v tom nejlepším a hupsnul mu na záda 😕 😀 😀 a bylo po sexování.Manža jen konstatoval ,co mylo kdysi k potěšeni ted je k amputaci 😎 😀 😀

očko,yvuš :se máte ,někam dete ,manža jel do práce ,momentálně jsem sama doma a čekám až přijde babička z kostela a přihlídne mi děti a já musím na chvíli do práce a do kaufu na nákup.
Takže nedělní výhled, teda nic moc.

hnedoocka23
8. bře 2009

dobré ráno nedělní ovečky...já už udělala polévku,brambory se vaří a řízky si udělá ségra,jelikož před chvíli vstala 🙂

asmeena
8. bře 2009

Ahoj zlatíčka.

Tak romantiku? Na tu bohužel manžel moc není. Takže abych dostala alespoň kytičku k svátku, tak musím manželovi den předem říct, ať mi ji nezapomene koupit. 🙂 Ale jak jsme spolu začali chodit, tak druhý den mi donesl na rande květ orchideje, kterou sám vypěstoval - ale to bývalo před sedmi lety. 😀

Zuzi: já jsem jenom alergická na pyly a kočičí srst. Jinak na nic.
Genetika nám vyšla na jedničku, dělali nám to taky z krve a měsíc jsme čekali na výsledek.
Jinak manža se o mě stará jen tak, když mu řeknu, tak mi třeba uvaří čaj. Dnes ráno jsem už snídani chystala já (vaječinku s osmaženým poličanem - mniam, domácí chlebíček s čerstvým máslem 🙂 )
Včera už jsem mu říkala, že mu sbalím věci a odstěhuje se 😀 jestli se o mě nezačne starat. Slíbil mi, jak jsem šla do špitálu, že vysaje a utře prách, když já jsem víkend předtím omývala okna, prala záclony, uklízela ložnici, kuchyň a koupelnu. Ale jak jsem přišla ze špitálu, tak doma bordel jak v tanku, protože on neměl čas, koukal se na filmy. 😠

ywushka
8. bře 2009

Taaak uz se chystam na vylet ke svagrovi🙂!!A cele dopoledne jsem varila🙂,jeste ze uz je to vsechno v mycce a hura ze necim prijemnejsim🙂!!Tady sem tam vykukne i slunicko-jupiii

asmeena
8. bře 2009

No, tak tady sluníčko nic moc. 😖 😠

hnedoocka23
8. bře 2009

holky dneska máme tady nádherně..talže obídek s babi jsem zrušila a jdu se segrou i smalou do sadů a vezmeme i psy..už se těším.... 🙂 než trčet v hospodě 😎
a co holky,vzpomněli si na Vás chlapi???
já dostala jarní kytičku..tulipány a ještě cosi..maličká,ale moc pěkná 🙂

asmeena
8. bře 2009

já dostala tak velké kulové. Říkám, že žádná romantika. Manža mi řekl, že přece nejsem žádná mamina. Tak jsem mu vysvětlila, že zkratka MDŽ je mezinárodní den žen a né den matek. 😠

asmeena
8. bře 2009

Zuzi: co tvoje nálada? Už je to s přicházejícím jarem lepší? Mě už to poléhávání nebaví a pořád manžovi akorát nadávám, protože tady je šílený nepořádek a on to není schopný uklidit dle mých představ.

zuzka11
8. bře 2009

Asmee diky,nalada v pohode, asi jsem se z toho vyspala🙂)))Dnesek byl v pohode, sla jsem na sraz s kamaradkou , na kafco, pocasi uplne jarni....snad to vydrzi......Do kdy mas neschopenku; A jak je, lezis jenom nebo normalne chodis po byte a bricho neboli???

hnedoocka23
8. bře 2009

Ahoj Zuzík..to je dobře,že ses z toho vyspala 🙂 sluníčko taky dělás svoje...já dneaka byla v těch sadech a bylo mi fajn..provětrala jsem..nasávala už skoro ten jarní vzdoušek..no paráda...lidí bylo pěkně hafo...

ywushka
9. bře 2009

Dobre ranko holky,ja uz musim vztavat,jelikoz nam v pul sedme vypnou elektrinu a ja si potrebuju vyoukat vlasy jeste!!!Takze jsem dnes byla prinucenavztavat!!
Preju vam krasny den,ukazu se tu nejdrive az kolem treti,driv to urcite nezapnou

Ja jsem taky nic nedostala na "svatek"🙂

KRASNY DEN

asmeena
9. bře 2009

Zuzi: normálně chodím, ale trošku to pobolívá. Nemám nemocenskou, vzala jsem si jenom dovolenou, protože od nového roku se vůbec nevyplatí vzít si nemocenskou na pár dní. V pátek jdu vytahovat stehy a uvidím jak mi bude, ale nejraději bych šla v pondělí už do práce. Doma je to na mašlu.

Ivuš: tak to jsi dobrá, že se tak přinutíš kvůli vyfoukání vlasů vstát, já bych se na to asi ten jeden den prostě vyprdla. 🙂

miky123
9. bře 2009

ahoj,

Na MDZ ,od manže nic ,až když si to uvědomil tak potom velkou pusu 😀
Ale v tu neděli sem byla na chvíli v práci a tam jsem od jednoho mladého muže dostala véééélkou kapučíno-čokoládu.Doma jsem ji položila na stul a manžovi to nedalo a co že to mám,no a pak se na ni všichni kluci pustili,a manža mi to oduvodnil ,když už ji mám od jiného chlapa tak aby mi nebylo s ni špatně 😎 😀 😀

asme:A to že si alergická na srst atd. ti řekli jen z vyšetření té krve?

asmeena
9. bře 2009

to vím miky od svého alergologa. S alergií bojuji už od první třídy. 😉

hnedoocka23
9. bře 2009

ahojte...dneska nám tady pěkně lije..vidím to na celý den v posteli,k tomů dobrý film a kopa jídla 😀 😀 😀

ywushka
9. bře 2009

my jsme jeli s mamkou a s manzelem do brna🙂 tak jsem si koupila ty svoje vysnene kalhoty🙂 a hlavne mam nove vlasky-takove ty co se daji pekne nasadit a pak zase sundat vecer🙂 jeee uz jsem myslela,ze se ani nedockam nez mi prijdou!!🙂

asmeena
9. bře 2009

vlasky? Jako paruku? 🙂

hnedoocka23
9. bře 2009

Ivi,taky nechápu 😅 😕

zuzka11
9. bře 2009

Přidám se, taky nechápu - příšesek?? 😕

Asmee doufám, že jsi obklopená knížkama, dobrým jídlem, filmíkama, občas za tebou skočí nějaká kamarádka a užíváš si to "bytí doma" co to jde!!!!Jinak já taky extra aergik nejsem, snad mi vyšla lípa a prach, ale nikdy jsem neměla problémy.....

Kytička, čoko taky nic, ale dneska jsem se fakt lekla, že jsem ztratila snubák......naštěstí jsem si ho sundala když jsem si krémovala ruce a byl na mikrovlnce, ulevilo se mi.......

ywushka
9. bře 2009

Ne to jsou takovce ty vlasky na sponecka co se schovaji pod tvoje vlasky....proste si je tam pripnes v takovych pramenech!!Ja jsem si je ted barvila,foukala a zehlila🙂 a tak ted uz to vypada mnohem lip🙂!!!Ale mam je nafocene,kdyz jsem si je dala hned dnes doma...🙂,ale to me jeste nejak neladilo,mely byt cerne,ale byly takove tmave hnede,jsou to prirodni vlasy,takze se s nima da delat vsechno

hnedoocka23
9. bře 2009

aha,tak to vůbec nevím,že něco existuje takového..aspon ti to vlasy neničí...a kolik to proboha stojí??vyfot se a hod to albíčka 🙂

ywushka
9. bře 2009

ted uz jsem skareda,jsem odlicena a neni to pekne,jsem si je ted nasadila,kdyz jsem je obarvila,ale dam tam fotecku jak jsem je jeste nemela dobarvene!Tato delka 42 cm vysla na 1600Kc,ale jsou i delsi!nekdo si to kupuje na dohusteni vlasu a tak!!!Proste to funguje na systemu clip in-clip out!🙂

ywushka
9. bře 2009

jsou tam,ale pocitejte s tim,ze je to jeste neupravene,hned odpoledne kdyz jsem si je privezla!!🙂