Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
9. bře 2009

vypadá to super Ivuš, mě se to fakt líbí! je to těžké si je připnout?A kde se kupují? taky jsem neslyšela...... 😕

hnedoocka23
9. bře 2009

Ivi,pěkné to je..kdybych nevěděla,že to máš připlé a neznala tě..myslela bych si,že to máš svoje takové 🙂 a sluší ti ...pěkné rifle..já mám takové tepláky 🙂 střih

ywushka
9. bře 2009

no ja jsem si je koupila na auku,od jednoho pana,ale jeste je tam nejaka pani a ta ma jeste vic pozitivnich komentaru!!!Jinak to prodavaji i v ruznych salonech,ale za strasne premrstene ceny!!!Je to uplne jednoduche to pripnout,proste jsou to jak takove zubate lupkacka,takove ty sponecky,to se nasadi vzdycky a pricvakne,pekne to drzi a nejde to vuuubec videt!!!A ja se v tom citim hodne prijemne,to tak vypda,ze je budu nosit kazdy den🙂
ja mam i teplaky takove a overal na diskoteku,ale dnes jsem si koupila i rifle🙂,rada to nosim🙂

asmeena
9. bře 2009

Ivuš: tak to fakt vypadá super, moc ti to sluší.

zuzka11
9. bře 2009

Ja jsem fakt nadsena, Ivus je to nazvanane jako pricesek? Nebo jak???Fakt kocka 😉

Asmee co ty? Jak je , jak se mas?

asmeena
9. bře 2009

Já jsem se dnes Zuzi dívala na Bathory, bylo to pěkné, ale dlouhé. Obídek jsem měla ze včerejška takže jsem vařit nemusela, ale zítra budu dělat asi palačinky mám už na ně docela chuť. Dnes jsme poprvé po lapárce sexovali, tak uvidíme jestli to něco přineslo. 😉
Jinak se rozhoduji, jestli už půjdu příští týden do práce, doma mě to moc nebaví a v práci to rychle uteče.

gabina79
9. bře 2009

Ahojte holky, promiňte, že Vám sem lezu, ale Ywuš už skoro nechodí do naší diskuze a mě to tam teď mezi těma maminama moc nebaví ☹ Ywuš, dívala jsem se ti do albíčka a nevěřila jsem svým očím, když jsem viděla, jakou malinkou jizvu máš na bříšku po té laparce 😕 to já mám aspoň 3 cm...ne že by mi to nějak extra vadilo.
Jinak já chodím do caru v Brně na Obilňák, sice mám za sebou jen jedno IVF, ale už dva MA a asi tři roky snažilkování...teď mě čeká KET, tak někdy v dubnu, ještě nevím

asmeena
9. bře 2009

ahoj gabi: vítej mezi námi. Klidně se můžeš přidat. 😉 Ale máme tady taky maminu Zuzíka. 😵 Ta tady má za úkol, plivat na nás těhu bacily.

zuzka11
9. bře 2009

Ahoj Gabi, vitam te 😉 Tak v dubnu budeme drzet palce, tady se chysta velka akce na brezen 😀

Asmee - Bathory jsem videla v lete, zajimave pojate..........vyuzij casu a poradne se vyspi, pak budes zase vstavat.......

asmeena
9. bře 2009

přijde mi, že už jsem nějaká moc přeležená. Zítra se tady vrhnu asi trošku na uklízení, je to tady jak po výbuchu.

zuzka11
9. bře 2009

Ale do pohody.....jestli bude hezky, dej klidne i prochajdu, at ti to "nepada na hlavu"........Asmee tys psala, zes o vanocich tusim psala, zes v pekarne delala vanocku, nemas recept??Peklas tam jeste neco sladkeho?

asmeena
9. bře 2009

já jsem měla směs na vánočku, ale dala mi kamarádka recept a je to prý stejné. Napíšu ti to do IP. 😉

gabina79
9. bře 2009

díky, tak držím pěsti na tu velkou březnovou akci 😀
maminy mi normálně nevadí, akorát, že teď je jich u nás nějak nakoncentrováno a mě to přijde nějak líto ☹ I když zase je to dobré znamení - že to fakt může vyjít 😉

asmeena
9. bře 2009

ja gabi to znám. Nejhorší je to, že já jak jsem začala tak jsem byla první snažilka u nás v práci a za tu dobu co se snažím už máme 11 miminek a holky už se dokonce vrací z mateřské. No to je na mašli.

gabina79
9. bře 2009

asmeeno, tak to taky znám...není to moc příjemné...pořád někomu přispívám na výbavičkku a sama si ji koupit nemůžu 😢 ...tak ale snad nám to už vyjde, ne? 😉

zuzka11
9. bře 2009

Gabi tyhle pocity zname vsechny, kamkoliv do diskuze jsem prisla, zustavala jsem sama, Asmee ti povi jak to tu vypadalo pred vanoci, vypadalo to, ze zase zustanu sama.........

Asmee moc diky, ted jsem zjistila, ze nemama olej, dosel a nekoupil se 😀 Tak zitra, ale hoi me mlson 😀

Gabi - kolik mas mrazacku?
Holky, koukam ted na "romanticky film" aspon podle TV programu, a hned umrela matka pri porodu, romantika jako blazen 😒

gabina79
9. bře 2009

ahoj zuzko, ale koukám, že ty už budeš mamina....to je skvělé. Mě prostě někdy chytnou chmury a o těhotenství nemůžu ani slyšet, natož vidět těhule či malého mimíska...a někdy je to zase dobré a věřím, že nám to brzy taky vyjde 🙂
máme 5 zmrzlíků...nic moc, tak doufám, že aspoň všichni přečkají rozmražení 🙂

asmeena
9. bře 2009

no, tak to je teda romantika. Já se o víkendu dívala na Medvídka a musela jsem se přemáhat, abych neuronila slzu.

zuzka11
9. bře 2009

Taky me dojal Asmee.....Zajimave osudy, co?Tady ted bezi v kinech pry pohodovka Marley a ja, cetla jsem knizku, ta je uzasna.....fil je s Jennifer Aniston a ukazky vypadaly super, mozna kdyz bude o vikendu cas ze bychom vyrazili?

Gabi - pry malo, ja se chystala na KET s jednim.......bala jsem se, ze se nerozmrazi, 5 je krasny pocet!!!!!Vsechny ty pocity zname - snad muzu mluvit i za holky, ale bavily jsme se tu o tom.....nekdy to clovek zvlada, nekdy je citlivy........

ywushka
10. bře 2009

gabi:ahojky:-),tady jsou super zenske,sem klidne muzes chodit!!🙂,lepsi holky snad ani neznam🙂

zuzka: ne to jsou takove vlasky na praminkach-od nejsirsiho po nejuzsi a ty se tam pak napojuji pod tvoje vlasky pomoci takovych cvakacek,ktere jsou na tom nasite!!!Uplne jednoducha aplikace a muzes s tema vlasama delat uplne vsechno,barvit je,strihat,zehlit a pod!Hodne holek to nosi denne a delaji s tim porad nejake pokusy!!A je to pomerne pohodlne!!!Poslu ti odkaz do IP!!

Ja jsem holky spala uz zase v osm hodin!!Takze jsem vyspinkana!

JINAK PREJU KRASNY DEN,PLNY SLUNICKA🙂

gabina79
10. bře 2009

Dobré ránko
Ywuš, ty vlasy máš moc pěkné, sluší ti víc delší než kratší...akorát by mě otravovalo to i přisponkovávat. Jak na tom si s tou MS? Teď nevím, máš potom brát ještě HA nebo jdeš zrovna do IVF? (ale myslím, že jdeš zrovna, že?) Já už se nemůžu dočkat 🙂
Zuzko a ty jsi těhu po KET? No, jestli ti to vyšlo s jedním mražáčkem, tak to je haluz 🙂 ..Já vím, že některé holky nemají třeba žádné mražáčky, že jsme na tom ještě dobře...tak jenom, aby to k něčemu bylo 🙂

ywushka
10. bře 2009

gabi: jsi hodna dekuji!Ja jsem byla v patek na vyvolavacce a jak dostanu MS,tak zacinam IVFko!!!!Uz aby to taky bylo!!!Ja ted jdu uklizet!!!🙂Krasny den

asmeena
10. bře 2009

gab: Zuzik je příkladem, že to jde i přirozeně. 😉 Je tady taková naše jiskřička naděje, že si to naše těla rozmyslí a taky budeme co nevidět těhule.
Já jsem byla v prosinci na KET a měla jsem 3 mrazáčky a všichni přežili, jenom dva byli trošku rozpadlí, ale i tak mi je všechny tři zavedli. Druhá věc je, že se nezadařilo. 😉

Ivuš: a to na těch vlasech můžeš i spát? Nebo je musíš sundávat, aby tě ty sponečky netlačily? Opravdu to vypadá suprovně.

ywushka
10. bře 2009

na noc se to musi sundavat!!asi by sis to mozna v noci mohla i vytrhnout!!jestli chces poslu ti do ip info,kde se to da poridit nebo video jak se to dela!!Je to uplne jednoduche!!mamce ani babine se to nelibi,ale jinak to zatim vsichni chvalili!My jsme meli jet zitra na vystavu nabytku,ale bohuzel manzel bude tri dny ted v praci tak tam budeme muset jet az v sobotu kdyz bude nejvetsi tlacenice!!!ale co nadelame!!!Alespon mezi tim budeme mit nejakou vyplatu oba a budeme mit sebou i nejake penizky,kdyby se nam neco moc libilo!!!

asmeena
10. bře 2009

no vidíš, všechno je k něčemu dobré, tak budete mít aspoň sebou nabyté prkenice. 😀
Jo, určitě mi to pošli, ráda kouknu. Já mám na hlavě jen pět chlupů, tak třeba by mi to taky pomohlo.

ywushka
10. bře 2009

Mas to tam🙂

asmeena
10. bře 2009

díky, je to teda dobře vyřešené na ty klipací sponečky, přesně tak to máš i ty? Já akorát nevím, jestli bych si to tam dokázala sama našpendlit, jsem antitalent na účesy.

zuzka11
10. bře 2009

Ivuš taky moc díky, hned jak se odpoledne vrátí z města, mrknu na to........Asmee taky mám pár chlupů 😀

Gabi - Asmee dlouho vypadala na čtyřčata, už jsme jí tu vymýšlely kočárek a málem dělaly rozpisy na hlídání 😀

Asmee co ty dneska, už úplně v pohodě s bříškem??

Já jdu za chvíli na kontrolu, zase mám staženou prdelku....pokud bude vše OK, šoupnu vám se pár fotek, na chvíli - stydím se 😕

asmeena
10. bře 2009

jojo, šoupni a ať ti kontrola dobře dopadne, proč by taky nedopadla, že? 😵
Já myslím, že už jsem v pohodě, nevím co se mi teda děje vevnitř, tam nevidím. Sice nesmím dělat prudké pohyby, ale to mám pod kontrolou.
Teď jsem pověsila na balkón prádlo, chvilku to vypadalo, že bude pršet, ale nějak nám začíná vykukovat sluníčko. Tak a´t pěkně svítí a krásně to profouká a uschne. Už aby to jaro vypuklo. 😉

Čtyřčata, jo to bývalo. Teď se budu snažit o jedno a přirozeně. A budu potom Zuzíka dohánět v růstu bříška. 😀
Zuzi: ten prednisol mi asi jen tak nedají pokud nebudu mít výsledky z imuna, že?

zuzka11
10. bře 2009

Asmee mě prednison dávali na každé IVF, půl tablety tuším, i když výsledky nebyly, v Genentu je to standart.Tak snad i u vás, každopádně neškodí a nic tím nezkazíš, tak proč by se měli bránit......

A v břichu mě jen tak nedoženeš, jedu závratnou rychlostí - teda spíš hmotností 😕 dneska jsem hupsla na váhu - musím si ji psát do průkazky před každou kontrolou a jde to fakt nahoru......

tady taky svítilo sluníčko, vypadalo to tak krásně jarně, ale zase se zatahuje...... 😖 Co plánuješ dneska kuchtit nebo péct? Uděláš manžovi překvápko nebo sobě hostinu?