Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

semetrika
11. bře 2009

To je pravda, že máme, ale manželův syn má už svůj život a s mým synem máme díky mé matce problematický vztah. Každému mimčo přeju, ale kdokoli z mého okolí čeká dítě, vždy to obulím. Před Vámi, co máte za sebou několik pokusů, smekám. Ale život je boj, díky mému manželovi pomalu, ale jistě dosahuji toho, co jsem si v životě vytkla, tak snad i to dítě. Je mi jedno holka kluk, jedno dvě, hlavně ať je to zdravé. Manžel se kácí při představě dvojčat, prý budu opět matka samoživitelka, neb se odstěhuje do stanu na zahradu 🙂 , ale mě je to fakt úplně jedno 😉 . Příští čtvrtek jdu k lékaři, začneme připravovat další pokus. Cpu se vitamínem E, makám, přemýšlím nad výstavou pro psa, tak uvidím.

asmeena
11. bře 2009

sem: a odkud si a jaký CAR navštěvuješ. Je to blbé, že už si to musíte celé hradit sami. To jsou šílené pálky. Mě už bude taky čekat poslední pokus (i když ono to taky není zadarmo, za jeden i když hrazený pojišťovnou dám taky kolem 25.000,-) a pak celé hrazení bude na nás. Ale prý existují levnější varianty - říká se tomu myslím nativ, někde tady v tématech jsem to viděla.
Přeji ti, aby jste se taky brzy svého společného miminka (třeba i více) dočkali. 😵

hnedoocka23
11. bře 2009

ahoj holky,zdravím nové a vítám je....
mrcha dorazila konečně..tak hurá do snažilkování a IUI..měj te se...
mě dneska čeká brigáda v býv.práci 🙂

ywushka
11. bře 2009

ocka: gratuluju🙂,tak jsme na tomn stejne!!🙂 zitra si jedu pro pichadla🙂!!!

semetrika
11. bře 2009

Bydlíme v Krkonoších a jezdíme do Pronatalu do Prahy, protože můj lékař s nimi spolupracuje. Takže veškeré injekce a kontroly jsem absolvovala tady u nás a jedině na odběr vajíček a následně na ET jsme jeli do Prahy. O tom nativu jsem také tady něco četla. Problém je, že máme nově postavený dům, nějaké nedodělky a peníze ještě pár let poputují tímto směrem. Pořád tajně doufám, že se to podaří.
A co Ty, odkud jsi a co děláš?

asmeena
11. bře 2009

Já jsem z Ostravy a jezdíme do Fertimedu v Olomouci (pobočku mají 10minut od Ostravy v Polance), takže to mám taky kousek, ale na ET a OPU se musí do Olomouce. ale taky doufám, že to už vyjde přirozeně. Teď jsem si dala do albíčka fotečky ovu testíků, dnes jsem 15DC a mám krásnou druhou čárku, tak už honím manžela, ať si pohne z práce. 😉

gabina79
11. bře 2009

As a na co je dobrý kájenský pepř???? 😕 To jsem ještě neslyšela.
Očce taky přeji úspěšné snažilkování 😉

semetrika
11. bře 2009

Olomouc trochu znám, můj manžel odtamtud pochází. Určitě 2x ročně tam jezdíme, vždycky vymetu kostely, hrady, to mám ráda. V Ostravě jsem nikdy nebyla. Co to znamená DC? Vzhledem k tomu, že na tyhle diskuze moc nechodím, tak ty zkratky moc nechápu. 🙂

asmeena
11. bře 2009

DC je den cyklu. Neboj, to se všechno naučíš a pak budeš taky profík ve zkratkách.

Kájenský pepř gabi jsem se dočetla, že je dobrý, když máte imunologický problém (já teda nevím jestli ho máme), ale i tak jsem to chtěla zkusit. 😉

semetrika
11. bře 2009

No jo, když mi to takhle napíšeš, tak to chááááááááááápu 🙂 . Hm, to bych ho taky honila, ať už je doma v posteli. My měli včera sex po dlouhém měsíci. To jsem to dostala, pak měl chudáček zánět spojivek a to určitě chápeš, to se souložit nedá 😀 , pak měla já bolavou pipinu a měsíc v tahu. Tak už nám to lezlo na mozek.

Co se týká té imunologie, já slyšela i o čili papričkách. Asi cokoli je takhle pálivé, prohřeje organismus a rozproudí krev. Ale musí se opatrně. Můj manžel byl měsíc v Nepálu, naučil se tam nějaké pálivé jíst, pokračoval v tom doma a dostal ekzém. Takže opatrně.

asmeena
11. bře 2009

sem: tak uvidíme, jestli pepříček pomůže. To pak muselo být po takovém absťáku žůžo. 😀

ywushka
11. bře 2009

Jejda holky vy tady zase vedete tema!!🙂 Ja jsem taky o tom pepri nikdy neslysela a jak se to musi uzivat??To si teda taky objednam jestli to je neco co by nam mohlo pomoci!!🙂

asmeena
11. bře 2009

přečti si ivi v tématu čilli před transferem, je to hned na první stránce témat. Vede se tam teď o tom velká diskuze, holky to berou před transferem.

asmeena
11. bře 2009

Kde máme zase Zuzíka a Monajs mě štve, vůbec za náma nechodí. 😠

ywushka
11. bře 2009

jejda ale ja se na to fakt vyprdnu!!Uz jsem si nechala utect jednu nabidku pracovni a ted di bohuzel budu muset nechat zajit chut i na tu dalsi-dostala jsem nabidku na pohovor na soukromou ocni kliniku na operacni sal do brna,bohuzel pohovor je v praze a v patek nebo v utery☹!!Coz jsou moc brzke terminy...☹

asmeena
11. bře 2009

Ivuš tak to je škoda, ale ty budeš stejně maminka, takže budeš na mateřské. 😵 a u toho budeš studovat.

semetrika
11. bře 2009

asm: žůžo to bylo 😀 ,kdyby nebyl synátor doma, zbourala bych barák 😉 .
ywus,vždyť jsme zdravé ženské. Můj bývalý přítel sex moc nemusel, pořád říkal, jak a kdy to dělali s bývalkou, sex byl možná 1x měsíčně a občas u toho jako muž zkolaboval. Takže nejen proto, ale i proto jsem od něj odešla. Když jsme se seznámili s mým nyní manželem, bylo to i několikrát denně. A teď? Občas se zasním a vzpomínám, jaké to bylo. 😉 Sex po 30, to je věc

asmeena
11. bře 2009

Tak mně je 29let a sex máme už opravdu jen kvůli miminku. Si to člověk ani pořádně nevychutná.

ywushka
11. bře 2009

Jejda holky,me je necelych 23 let🙂,manzel ma temer 30let a pravidelny sex urcite nemame a myslim si,ze jsme jeste dost mladi na to aby jsme si ho uzivali dosytosti,ale nejak na to nemam chut,pokud nemam uplny klid a harmonii,potom me to nebavi!!!Na dovolene si to vzdycky uzivame i kazdy den,ale jakmile nastanou starosti,prace a bezny zivot me to vyhovuje klidne jednou za tyden nebo 14 dnu 😀

zuzka11
11. bře 2009

Zdravím!

teď jsem dorazila a tady takových stránek, kecalky 😀 Zdravím semetriku - fajn, žes k nám zašla, my tě tu smutnit nenecháme! 😉

Peti , Ivuš - tak vy jsem kočky úplně nastejno??Paráda 😀

Asmee - já taky slyšela o chilli papričkách, někdy si je dávám do jídla, o pepři jsem neslyšela, ale proč to nezkusit 😉

Ad sex - jojo, cože to prosím je?? 😀 Před těhu jsme měli asi cca 3x týdne, někdy víc, podle pracovní vytíženosti, víkendy to vždycky jistily 😀 , teď zatím jen 1x, ale chystáme se zase.......včera mě na kontrole tak potrápila UZ, že mám trochu výtok a pálilo mě, tak jsem včera hned nechtěla......

ywushka
11. bře 2009

zuzka: tyyy jo ty jsi teda naruzivka🙂,zatim rekordmanka z nas vsech🙂!!!

Uz jsem te pani ten pohovor bohuzel odmitla,nechci jim tim zpusobovat nejake problemy....tak zase nic...myslela jsem ze kdyz hledaji sestru az od cervna-to se ta klinika teprve otevira,ze pohovor bude nejdrive za mesic,ale ja jsem jim vcera poslala zadost a pohovor uz chteji v patek!!!Takze z toho nic nebude,se na to asi vyprdnu

asmeena
11. bře 2009

zuzi a fotečka je kde?

ywushka
11. bře 2009

as: ty mas ten kajensky pepr???takove to baleni po 100 kusech??jsem si o tom precetla,asi si to taky objednam,da se to polykat???

asmeena
11. bře 2009

jo, to přesně mám, dá se to dobře polykat, ale už jsem byla dnes dvakrát na záchodě a docela to pálí. 😀 Ale dobře to protáhne. 😀

asmeena
11. bře 2009

http://www.001shop.cz/Kajensky-pepr
tady jsem to objednala a do tří dnů jsem to měla doma. 😉

ywushka
11. bře 2009

Uz to mam taky objednane!!A vycetla jsi v te diskuzi ze to nekomu pomohlo???

asmeena
11. bře 2009

no, těžko říct jestli to bylo po tom pepři, ale prý se zadařilo. Tolik peněz to není, tak to zkusím, pokud ale budu mít každý den takovou sr...ku, tak to budu muset nechat.

ywushka
11. bře 2009

aha no nevadi,alespon z toho treba zhubneme🙂,kdyz mas prujem,tak i hubnes🙂 😀

asmeena
11. bře 2009

no právě, jsem se dočetla, že to pomáhá k rychlejšímu metabolismu, tak aspoň něco. 😀

ywushka
11. bře 2009

😀 jaj to je vybrona tobolecky,to bych mela jist denne a po kilech🙂