Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
12. bře 2009

škoda Ivi...ale aspon víš,že tak by to nemělo cenu a další cyklus by byl v háji 🙂 to sletí jak voda..

asmeena
12. bře 2009

Ivuš: ale pořád lepší takhle, než ztratit jeden pokus a zbytečně se rvát hormonama (né, že by teda v té antikoncepci nebyly, ale pořád si myslím, že to je menší zlo) a potom už budeš mít super počasí a budeš si to pupíčkování víc užívat. 😉

ywushka
12. bře 2009

jste zlate holky,dnes jsem z toho docela spatna!Byli jsme s manzele na vychazce,tak snad to bude ok!!!

zuzka11
12. bře 2009

Bude Ivuš, je strašně fajn, že vám ty testy takhle často dělají, měla bys jeden pokus vyplýtvaný zbytečně....vím, že teď je pro tebe měsíc čekání strašný, ale uteče to, uvidíš!

ywushka
12. bře 2009

dekuju moc

ywushka
13. bře 2009

Dobre ranicko holky moje krasne!!🙂 Jak jste se vypali??🙂 Preju krasny den!!!

zuzka11
13. bře 2009

Ahoj holky, hlavně teda Ivuš, je ještě někdo probraný? 😉

Ivi, je líp? Já jsem si včera udělal radost a koupila si na ebay tričko, těším se až dorazí!!!!! 😀 Co máte dneska v plánu???tady je strašně hnusně, jako v deštivém listopadu......

asmeena
13. bře 2009

Dobré poledne,

tady je teda hnusné počasí. Dneska jedu vytahovat stehy, tak s doktorem proberu v čem je zakopaný problém toho našeho snažení a pozeptám se na ten prednison. 😉

Zuzi: tak tričenko? Musíme si dělat radosti. Mně ráno volala zásilková služba, že mi mezi 10:45 - 11:15 dovezou šicí stroj, tak at si nachystám penízky. 🙂

zuzka11
13. bře 2009

Super, a co plánuješ šít? nějak jsem zapomněla, asi jsi to tu už psala....to se na to hned vrhneš, viď???Držím palce na ty stehy, to nic není, hlavně ať má dr.nápad a navrhne to co dál, ať se máš čeho chytit......

tady je pořád tak hnusně a já sedím u počítače jako fantomas - dala jsem si pleť.masku 😀

hnedoocka23
13. bře 2009

aho kočeny,jdu Vás jen pozdravit..uklízím...a pak jdu od 17hod za bar..dnes i zítra.. 🙂 hezký víkend přeji,ikdyž je pěkně hnusný 😠

ywushka
13. bře 2009

as:jak se uziva ten kajensky pepr??Uz mi dorazil!!

zuzka:dnes uz je o trosku lip,ale porad me to pekne stve!Dnes jsem cele dopoledne nekama jezdila,porad neco vyrizlovala,zastavila jsem se az pred obedem a do ted jsem zase delala chlebicky pro manzela!!

Mam uplne vybornou pomazanku-2 krabicky krenoveho pomazankoveho masla a majonezu-smichat trosku dosolit a je to🙂

ocka:tak si to uzij v praci,ja bych sla taky hned za bar,ale nikdo me nechce pustit na smenu🙂

hnedoocka23
13. bře 2009

myslím že 1-2kapsle denně při jídle... 🙂 já budu brát jednu..a mělo by mi to taky dneska přijít..

zuzka11
13. bře 2009

Teda tady se rozjíždí pepř ve velkém! já dostala od kamarádů z Thajska pravé chilip papričky, občas je použiju.....jsem zvědavá jak bude účinkovat.... a jestli vás nebude pálit i na WC 😀

Ivuš - díky za tip na pomazánku, u nás frčí krabí nebo vajíčková s tuňákem.....

Peti - fajn, že máš co dělat, zaměstnáš mozek a myšlenky neutíkají kam nemají......

Asmee - co stehy? už jsi jako nová?

Mony, Miky - halóoooooooo

asmeena
13. bře 2009

Ahoj holky, hlásím příchod od doktora, dnes hýřil optimismem. Jsem úplně pozitivně naladěná, doufám, že mi to tak vydrží dlouho.
Stehy vytažené a v pondělí můžu do práce, říkal, že se stejně určitě doma nudím a že v práci zapomenu na spoustu myšlenek.
Na UTZ mám krásný folikul 17mm a sliznici 12mm, takže to vypadá, že (né jak ukazovaly ovu testy) teprve folíček praskne a snaženíčko může pokračovat.
Jinak říkal doktor, že jsme oba s partnerem v pořádku a že by se takhle mohlo i přirozeně otěhotnět a co prý mám dál v úmyslu, tak jsem mu řekla, že v příštím cyklu ještě IUI (to už budou mé poslední hrazené pojišťovnou), pak že to zkusíme přirozeně a pokud nic, tak ještě 3.IVF ale to až tak za rok. Tak říkal, že určitě mi to tak doporučuje.
Ptala jsem se taky na imuno a to říkal, že může vyjít dobře nebo špatně, ale to že teď ještě řešit nebudeme, tak nevím. Na ten prednison jsem se ho ani raději už neptala.

asmeena
13. bře 2009

Ivi: pomazánka vypadá dobře. Miluju pomazánky na čerstvém domácím chlebíčku.
Zuzi: ty teď v těhu teda nepečeš? Myslím, že jsi psala, že ti z toho není dobře.

asmeena
13. bře 2009

Jo pardón ještě k pepři, beru jenom jednu denně , nechci to zase moc přehánět - první den mě to příšerně protáhlo, až mě prdel štípala. Ale už je to v pohodě. Musíš to jíst během jídla. Já si kousnu ráno do chleba, pak si dám tu tabletku a pak to pořádně zajím a dobrý. 😉

Zuzi: chci šít, ale pořádně nevím co. Asi si koupím hedvábí a něco namaluju (něco abstraktního) a pak to našiju na povlak z polštáře (který si teda nejprve taky ušiju) a pak si koupím v Ikea polštářky a budu to mít v té své nové ložnici, kterou zatím teda jenom plánuju.
A pak si chci v létě našít pytlíčky, které budu plnit levandulí a mateřídouškou a dám si to do prádla. 😉

zuzka11
13. bře 2009

Asmee proš ses ho RADŠI nezeptala? To nechápu 😕

Já chleba peču, ale nejím....jenom manžel.......ale plánuju že upeču něco jiného,ať z té pekárny taky něco mám......

Šití obdivuju, já jsem levoň, možná polštáře bych zvláda, ale oblečení.......

ty testy jsou teda dost divné, nemyslíš????Čárky jako blázen, radost pohledět a podle UZ ještě nic...... 😕 na co se teda spolehnout?

asmeena
13. bře 2009

asi na ten UTZ zuzi. 😀
No, nevím proč jsem se ho nezeptala, zkusím se ho zeptat příště. Už tak jsem měla milión jiných otázek

ywushka
13. bře 2009

Jejda vy se mate,muzete si pekne uzivat snazenicko i doma a treba i s nejakym efektem a ja zase nic,zase abych si uzivala jen to co delam do ted....☹ Jejda me to tak svet,ale zase si rikam,ze by me vic nastvalo,kdybych do toho cyklu ted sla a pak by z toho nic nebylo!!!Jo tabletecky mam doma,ale jeste jsem si nedela!!!
Byla jsem otevrit okna na stavbe u nas,aby nam pekne vysychala ta zem co nam minuly tyden zalili!Pristi tyden by uz mel prijit obkladac a muzeme radostne pokracovat,hlavne aby nam uz konecne povolili tu hyposku!!!Zitra jsme chteli jet na vystavu nabytku do nitry na slovensko,ale auticko jsme si dali trosku poserizovat do servisu a bude hotove az pristi tyden,takze zase nic,jest ze je nejaka podobna vystava i pristi tyden v brne!!!

asmeena
13. bře 2009

Tak aspoň tu výplatu hned Ivuš nerozfofrujete. 😎 Jo snaženíčko, kdyby z toho už aspoň něco bylo, u nás v tématu Kelišky z Fertimedu se to teď nějak rozjelo, máme další těhulky přirozeně, po IUI i IVF, tak už se nám to snad dá do pohybu. 😉
A ty Ivuš nezoufej, aspoň to tvé telíčko bude pořádně připravé po stimulce přijmout embroušky.

hnedoocka23
13. bře 2009

mám v sobě první tabletku kájenského pepře a prozatím dobrý...snědla jsem chlebík,dala si tabletku a pak zajedla druhým chlebíkem... 🙂 nic mě nepálí,uvidím co na wc 😀

ywushka
13. bře 2009

as:no tak to doufam,ze mas pravdu!!!

asmeena
13. bře 2009

očko: já si první den na záchodě docela užila, ale další dny už jsou úplně v pohodě. 😉

hnedoocka23
13. bře 2009

hm,a to dneska zrovna jdu do práce 😀 budu pořád sedět na wc..

asmeena
13. bře 2009

očko: ty to zvládneš uvidíš, když tak si sem tam odskočíš. 😉

ywushka
13. bře 2009

🙂 jejda holky,moc me nestraste,uz jsem si taky dala prvni tabletecku toho zazracneho leku🙂!Chtela bych to uzivat az do te doby,dokud neukoncim pak ten cyklus!!!

asmeena
13. bře 2009

já myslím, že to můžeš brát do ET, ale raději se koukni do tématu chilli před ET a chilli po ET. Vůbec nemám představu jak dlouho se to může brát, aby to pak mimišku neuškodilo.
Ivuš: tak dnes musíš sedět doma co nejblíž záchodu, protože to může být rychlovka. 😀 Né dělám si srandu. 😉 Nevím jak zvládáš ostré věci, ale mně to vůbec nepřijde, protože to vlastně spolkneš v té tabletě a to nic necítíš a až pak se to začne rozkládat. 🙂

asmeena
13. bře 2009

Ivuš: a co vlásky? Máš další pozitivní ohlasy? Co ti na to řekl manžel? Jsi pro něho ta nejkrásnější? 😵

asmeena
13. bře 2009

Včera jsme se dívali na pořad na Primě, jmenovalo se to Ano šéfe, a dělali tam úžasné hamburgery, tak asi zajedeme do Teska nakoupit a k tomu vínečku co mám v ledničce si je uděláme. Už bych to víno mohla vytáhnout, aby nebylo zase moc studené, že? 😀 😵

zuzka11
13. bře 2009

Asmee a jak zazracne je delali? To byly kupovane nebo se delaly z nejakeho masa? jsem neznalek......