Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
15. bře 2009

to se ivuš máš, to já teprve vařím. Dělám zapečené těstoviny, s brokolicí a kuřecím masem, zalité smetanovou omáčkou. 😉 a zasypané tvrdým sýrem. Ale já mám chuť na hranolky, tak si dělám zvlášť kuřecí maso a hranolky. 😀¨
Co jste měly vy Ivuš na oběd?

zuzka11
15. bře 2009

Asmee Ivuš už určitě vychrupuje 😀

ywushka
15. bře 2009

🙂 Ivus uz je vyspinkana🙂!!Ted se vzbudila🙂!!Meli jsme bramborovy salat a rizky,manzel by me to vyhodil z okna,kdybych mu udelala v nedeli na obed zapecene testoviny🙂To jsou pry jidla na vsedni den🙂

asmeena
15. bře 2009

tak to můj manža má rád ta nejobyčejnější jídla. Obědy má přes týden v práci, tak vařím jen pro sebe a o víkendu mu je jedno co je k jídlu, on sní vše.

zuzka11
15. bře 2009

Abychom nerozebiraly jen jidlo - mimochodem ja si udelala lososa s pestem a salatem 😀

Dotaz pro zkusene - nemate zkusenosti s barvenim kalhot? mam jedny kdysi cerne ted sere a chtela bych je "obnovit" - jak na to a nesrazi se mi??? Ted si zadne zmensovani velikosti nemuzu dovolit 😉

asmeena
15. bře 2009

Zuzi: normálně v barvě na textil, u nás je Duha nebo Iberie a dá se to barvit i v pračce, ale nevím jestli by se tím ta pračka nezašpinila. Nejlepší je to povařit v té barvě. Takže to chce velký hrnec.

Co to je to pesto? To si můžu udělet?

zuzka11
15. bře 2009

Muzes, ale lepsi je koupit🙂)))teda stejne dobry vysledek - podle me a bez prace, najdi si v obchode, kde jsou veci k testovinam, omacky a tak pesto, maji ruzne prichute, nejepsi testoviny a ryby jsou s bazalkovym.

Asmee prave proto se ptam, musi to teda byt do horke vody a varit, takze se asi zmensi, co????

asmeena
15. bře 2009

Dnes je tady tak hnusně, dala jsem se do převlíkání postele (ale tak moc mě to nebavilo, že mi to trvalo asi hodinu, vždycky jsem si od toho odběhla k telce, vypít kafíčko atd...). Pak jsem dělala přání sestřence k narození miminka jako freebe a tiskla na fotopapír a musím se pochválit, můj první výtvor a moc se mi to povedlo. 😀

asmeena
15. bře 2009

já myslím, že se nezmenší. Nebo jsem to dělala i tak, že jsem vzala velký kýbl, do něho jsem dala vařící vodu + kalhoty a nechala stát půl dne a občas promíchala. Potom vyprala ve studené vodě, protože v teplé mi přišlo, že ta barva pořád pouštěla. Přidáš sůl a ocet. 😉

zuzka11
15. bře 2009

As sůl a ocet kolik a kam? Do té teplé?Moc díky za rady.....

asmeena
15. bře 2009

jo, to by mělo víc zafixovat tu barvu, myslím, že to je přímo napsané na tom balíčku té barvy - u Duhy to je 7-10 litrů vody na jednu barvu + 10lžic soli. Ocet tam není napsaný, tak ho tam nedávej.

ywushka
15. bře 2009

Ja kdyz jsem neco barvila,tak jsem to varila na varici ve slane vode a pak jsem to vymachala ve vode s troskou octu a pak jeste ve studene vode ciste!!!🙂
jinak rpiejmeny vecer

asmeena
15. bře 2009

Toto napsala Očka do diskuze kam chodíme:

ahoj holky,jdu Vás jen pozdravit..chci Vám říct,že Vás mám moc ráda,pomáháte mi v nejhorších chvílích..ale ted to prostě nedávám,bolest je veliká...a čím dál horší...musím se z toho dostat..
Nějakou dobu tady nebudu..bude to takhle pro mě lepší..nemám ani náladu s nikým se pomalu ani nebavím..

Tak Vám chci jen holky popřát hodně štěstíčka(hlavně těm,co mají před IVf)..ale celkově prostě všem...
Nezlobte se,snad mě pochopíte...

As:vyřid to prosím i ZUzce..děkuji...pá

ywushka
16. bře 2009

as:jejda nechapu....co se stalo???

Jinak prijemny den...dnes mi prijede pan ktery nam pujde vyrizovat hyposku,jsem zvedava,jestli konecne neco dostaneme....

asmeena
16. bře 2009

Ivuš: peťce se minulý týden zabil kamarád v autě. 😖

ywushka
16. bře 2009

No to viiim....

ywushka
16. bře 2009

vzdyt jsem ji psala svuj pribeh....ani to ji nepomohlo...??

asmeena
16. bře 2009

asi né Ivuš, musí se s tím srovnat. Ono možná jestli chodí pomáhat za ten bar, tak tam jsou lidi, kteří ho taky znali a jestli to pořád probírají, tak je to pořád drží ve stavu smutnění. Ještě má myslím tento týden pohřeb, tak je to těžké.

ywushka
16. bře 2009

no ja to znam,to si pis ze je to tezke...!!Ja jsem zacala chodit na ty stranky www.omlazeni.cz a jsou tam vyborne rady snad uplne na vsechno,akorat ted nevim na co si budu driv kupovat pripravky,jestli na rust vlasu nebo na zestihleni🙂 nebo snad na liceni🙂 jejda...🙂 to jsem se ja zenska jedna mela zase kam dostat🙂

ywushka
16. bře 2009

kdeee jste kdooo dnes???

miky123
16. bře 2009

Hezký den,
tak dneska zase jen tady taková rychlovka 😎

-musím do práce,opět na policii,mají na zhlédnutí další foto,pak do kaufu a s malým k babičce.
Zítra jsem obědnaná k Dr.na konzultaci a pro léky na to další ivf.,sestra mi volala že Dr.od středy musí odjet tak bych musela k jinému Dr. a to nechci.

Holky zaujalo mě když Yvuska psala že ji ted před ivf. brali krev.
U nás se bere jen když se začne do centra chodit a pak už ne,u vás kdo už máte více ivf. za sebou ,tak taky berou před každou krevní obraz????
To je právě dobré ,protože vlastně před 1 a 2 ivf.je ta pauza 3měsíce a to se v těle muže změnit věcí.

asmeena
16. bře 2009

miky: taky mi před každou IVF dělali hormonální profil z krve, zjišťovala se hladina FSH, pokud by byla moc vysoká, tak by se IVF odložilo, protože by prý nemusely dobře fungovat vaječníky a nic by se nemuselo nastimulovat.

ywushka
16. bře 2009

U nás se bere vždycky behem stimulky na kazde kontrole,takze mi ji rano vzali s tim ze nikdo nepocital ze stimulka nebude a pak jeste berou cely krevni obraz,srazlivost ai biochemku pred anestezii!!Me behem stimulky berou krev i 4x

asmeena
16. bře 2009

taky nám berou ještě v průběhu stimulace.
Co si dnes Ivuš dělala?

gabina79
16. bře 2009

Ahojte...Ywuš dneska celý den držela pěstičky, tak nemohla nic dělat 😀 😀 😀 ...zakladatelka naší diskuze dneska porodila, tak jsme byly všechny jak na trní 🙂

ywushka
16. bře 2009

gabi:mas pravdu!!

as:jinak jsem dnes skoro nic nedelala,jen jsem byla v lekarne a nakoupit!!A pak jsem sedela u pocitace a pak jsem jeste cekala na toho pana co nam vyizuje hypoteku na barak!!!a pak jsem umyvala schodiste a podobne!!🙂 a ty uz chodis do prace???

gabina79
16. bře 2009

Ywuš, a dostali jste tu hypotéku?

asmeena
16. bře 2009

Jo, ode dneška už chodím do práce, ale přišla jsem domů šíleně unavená. Tak jsem si hned udělala dva hambáče a zapila to šampusem. 😀

ywushka
16. bře 2009

gabi:no to jeste neviiime,teprve jsem mu dnes davala papiry aby se to ten pan pokusil vyridit!!On nam to udela vsechno,vsechno nam vybeha!!Takze to je uplne super!!Nemusim to obehavat ja

as:ty mas teda chute🙂

asmeena
17. bře 2009

Dobré ráno berušky,

Monajs: dnes jdeš do CARu? Tak držím pěstičky.

A kde jsme měli včera Zuzíka?