Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

aannggiie
15. pro 2008

čau holky týden jsem vás nečetla a naposlední stránce vidím samou radůstku.
Monajs strašně gratuluji.A na kolikátý se to povedlo?
A co je tady nového kromě pečení a balení dárků?

asmeena
15. pro 2008

ahoj děvčata, tak jsme se konečně vrátili. Doktor mi řekl, že budu mít ovulaci asi ve středu nebo ve čtvrtek a že bych mohla v neděli na KET, ale ještě musím ve čtvrtek na kontrolu, jestli se mi uvolnilo vajíčko. Jinak sliznici dělohy mám prý super 1,03cm (to jsem ještě neměla, při 1.IVF jsem jí měla 0,6 - to jsem musela na podporu brát Estrofem, a při 2.IVF byla 0,7 a to už jsem na podporu nic nebrala, takže teď jsem ráda, že je ještě vyšší). Jinak jsem měla výsledky z odběru krve na štítnou žlázu a mám prý snížený nějaký tyreoluteální hormon (snad to píšu dobře), ale to může být v důsledku toho, že jsem si u stimulace píchala cetrotid. Budu muset, ale pro jistotu v lednu znovu na krev, a kdyby ten hormon byl pořád nizký, tak bych to musela řešit přes endokrynologii.

asmeena
15. pro 2008

Monajs: a testík super, krásné //, a co to je za ten test s tou zelenou čárkou? Ten co na něm máš ten nápis 15.12. to je ten co se počurává? Já bych měla strach, že se na něho netrefím. 😝

asmeena
15. pro 2008

Zuzi: a samotnou tě tady nenecháme. Pořád si bude o čem psát a ty jestli půjdeš v lednu na KET, tak to budeš mít taky za pár.

aannggiie
15. pro 2008

asme tak to na silvouše už budete mít zaděláno,viď

asmeena
15. pro 2008

angie: no asi možná ano. Nevíte jak to chodí na KETu, dají mi vědět dopředu jestli se mi něco rozmrazilo, abych nejezdila zbytečně.Nebo se to rozmrazuje až v den transferu? Já mám tři, jsou třídenní, ale jen 5ti buněčná, tak doufám, že se chytnou i tak.

monajs
16. pro 2008

Ahoj holky,moc děkuju. 😀 Sice je ještě brzo se radovat,ale to nejde.Přece ne nebudu stresovat hned od začátku. 🙂
Asmee,ty testy to jsou čurací. 😀 Taky se na ně špatně strefuju.Nevidám si přes břicho 😉
Uvidíš,na silvestra se manžel opije,že už budeš mít taky // 😀
Holky,koupily jsme švagrovi pod stromeček takovou moc pěknou pánskou tašku přes rameno.Taková sportovní ,dlouhé ucho,fakt super.Je v ní 8 piv Heineken.No a včera vylezu ze sprchy a ny stole otevřené 1 pivo Heineken.Manžel mi říká:otevřel jsem si ho na chuť.Já říkám,jak,na chuť,TO BYL DÁREK.Řekl že to bylo od radosti a tak od radosti jich z 8 vypil 5. 🙂 No musíme koupit jiný dárek.Né tak chuťově dobrý 😀

asmeena
16. pro 2008

monajs: tak to tvého chlopa plně chápu, dokoupíte jenom 5 lahví a je zase dárek celý 😝 . Ještě, že si s těma // nepřišla až 23.12., to už by se narychlo těžko něco shánělo. A jak vidím, tvůj muž je velmi pohotový. No jestli takhle bude zapíjet každý váš úspěch, tak to se máš na co těšit celých těch 9 měsíců. 😀

asmeena
16. pro 2008

Jinak koukám monajs v kolik hodin ty vstáváš? To nemáte s těma kulihráškama v bříšku spaní? 😉

zuzka11
16. pro 2008

Zdravím po ránku!

Asmee - perfekt, takž už se něco děje!!!!A v neděli na tebe budeme moc myslet, ať máš šampiony!!!!

Mony - že se na nněj ani nezlobila, co? 😉 Tady člověk musí uznat, že // za oslavu stojí!!!!Já piju teď skoro každý den, buď vínko nebo svařák - asi ze žalu 🙂

asmeena
16. pro 2008

zuzi: to nesmíš pít ze žalu, ale na krásná miminka, která budou z KETu v lednu. To chce pozitivní myšlení. Já vím sama, že to je těžké, ale musí se to překousnout. Zachvilku mi přijede kamarádka s miminkem, tak si u nás dáme čajík a pak pojedeme do Hornbachu, chci koupít skoro švagrové na vánoce motyčku a semínka bylinek, ať se může na jaře činit.

monajs
16. pro 2008

Ahoj holky 🙂
vstávám kolem půl 7.Taky to nechápu,je to strašně brzo,ale jáý se pořád budím.A dneska jsem měla hrozný hlad už takhle brzo ráno. 😀 Tak se nenapapej,že?

Zuzi,máš pravdu,fakt jsem se nezlobila.Ale zbytek jsem pro jistotu dnes schovala 😉

Asmee,tak už pofrčíš,co? Těšíš se?
🙂

monajs
16. pro 2008

Zuzi a už jste doma?

zuzka11
16. pro 2008

To "ze žalu" nebylo myšlano až tak vážně, teď to prostě neřeším, zase až v lednu.....

Asmee a chválím sliznici, to je paráda!!!!!Užij si kámošku a nákupy - snad tam bude takhle dopoledne málo lidí....

Mony - to říkají skoro všechny těhule - hlad hned po ránu a to hodně brzo 😀 A nespavost a prý napřímené bradavky🙂

Ahoj Angie! 🙂

monajs
16. pro 2008

aannggiiee,ty ses ptala na kolikátý pokus,že? Je to naše 2 IVF.Mezitím 1 neúspěšný KET.

asmeena
16. pro 2008

monajs: možná tomu právě pomohlo to PDG, že ti vyprali ta nejlepší. Taky zvažuju, že si to necháme u 3.IVF (snad na něho nedojde a někdy o Silvestru budu taky slavit //) udělat. Jistota je jistota, ale když já mám jenom tak 7 vajíček a z toho oplodnění schopných 3-5. Tak nevím, jestli by mi pak něco zbylo.Ale možná lepší to risknout, protože kdyby se mi stejně neujali, tak mám zbytečně pokud ET placený pojišťovnou prošvihnutý.
Jsem zvědavá jak dopadne ten KEt, zítra píchnu pregnyl a ve čtvrtek kontrola. Jsem docela čuměla, že se mi neudělala cysta, protože se mi dělá skoro pořád, když jedu na vyšetření a pak musím na punkci. Že by možná působil i ten Femigard co užívám, nebo ten klídeček doma na nemocenské (žádné pracovní stresy?)

zuzka11
16. pro 2008

Nebo to je prostě proto, že to teď má vyjít, Asmee!!! Všechno jak má být!!!

Mony -- já jsem se ztratila, já myslela, že teď to byl KET po 2.IVF a ono jenom 2.IVF???A víš jak probíhala ta PGD?

monajs
16. pro 2008

Holky,
tak paní dr.říkala,že: 4 den se z embryjka odebere 1-2 buňky a ty se vyšetří.Jesli mají správné počty chromozomů, atd. Tím pádem oni také hned ví,jakého pohlaví to embryjko je.My to teda nevíme,ale mají nám dojít domů výsledky z toho PGD.Prý musí zpracovat obrázky a pak nám to dojde.A tam máme taky napsané jaké je to pohlaví.No a tak jsme se rozhodli,že to nebudeme otvírat a necháme si to říct až v tom 4-5 měs.Jestli se tam ovšem dopracujeme.Jsem hrozná,že?Ještě to nemám potvrzené od dr.a už myslím na nejhorší.Tak od teď budu myslet jenom pozitivně 😀

zuzka11
16. pro 2008

Mony ony tam budou dvě, kluk a holčička🙂))

Tak koukám, že PGD je super věc, jenom těch peněz..........

Asmee i 5ti buněčn embryjka můžou být šampioni!!!!!!A s takovou sliznicí!!! 😀

monajs
16. pro 2008

Zuzi,to by bylo super,ale víme,že jsou stejného pohlaví...
Tak jsem sama zvědavá.Včera jsem s manželem uzavřela sázku.Já říkám kluci a on si myslí,že holky.Prý se dr.tak divně dívala.Nevím co tím myslel.mě přišla úplně normální,když nám to říkala 😉
Když vyhraju,tak bych měla dostat kočičku a pokud vyhraje on,tak si koupí "cosi" do jezírka.To si koupí stejně 🙂
Asmee uvidíš,to budou určitě kabrňáci! 😀

zuzka11
16. pro 2008

A to nás chceč napínat ještě 4 měsíce???Tyranko!! 😀

Asmee už asi čajíkuje, snad nám pak nahlásí co motyčka a sazeničky......

Holky, já se přiznám, včera jsem byla ještě před angličtinou nakupovat a koupoila jsem si sukni....strašně hezkou, když najdu foto na netu, tak vám to vložím, strašně jsem potřebovala si udělat radost....a ve čt jdu konečně definitivně dodělat ty dárky.....

monajs
16. pro 2008

Jejda,sukýnka.Ukaž 🙂

Možná vás nebudu napínat.Jak se znám,tak budu do manžela tak dlouho hučet,až chudák povolí a otevřeme obálku. 😀 Ví,že mu stejně jinak nedám pokoj. 😉

Tak já si jdu uvařit vývarek s nudličkama,mám na něj strašnou chuť.
papa 😉

asmeena
16. pro 2008

Holky, já jsem ale koza, jenom jsem viděla miminko a zapomněla jsem koupit motyčku i semínka, ale zase jsem si koupila chromovaný věšáček do koupelny, protože jsem měla jen nalepovací a ten moc dobře nedrží a pod tíhou županu se urve. Tak teď už to mám aspoň vyřešené.

asmeena
16. pro 2008

monaj: a pociťušek (kromě ranního hladu) na sobě nějaké jiné těhotenské příznaky?
zuzi: a jak to bude s tím tvojím KET? už jsi volala do CARu? Jdeš teda v tom lednu?

asmeena
16. pro 2008

monajs: já už bych to stejně nevydržela a na ta pohlaví miminek bych se asi podívala, nebo bych se podívala, až mi to těhotenství potvrdí z krve. Já si myslím, že to stejně nevydržíš, úplně stejně, jako s tím testováním. 😝 😀

zuzka11
16. pro 2008

Přidávám se, taky bych nevydržela....

Holky, KET asi v lednu, teď čekám 5.1.MS a pak jdeme na věc....snad bude sliznice dost vysoká, vždycky byla potvora hraniční, teď při IVF teda ne, to byla super, ale v nativních cyklech.....

Asmee, tak hlavně že máš věšáček 😀 Asi jako já sukni pro sebe, viď 😀 Ale co, ještě je čas....

Jinak Mony, nějak jsem přehlídla tvojí otázku - do Čech pojedem až 23. nebo 24, Péťa pracuje do poslední chvíle....

Asmee, kdy si máš volat, kolik se jich rozmrazilo???

asmeena
16. pro 2008

já si mám zítra píchnout pregnyl a ve čtvrtek na kontrolu, jestli byla ovulace, no a pak nevím, snad mi to řeknou po telefonu zda se něco rozmrazilo a nebudu muset potom jezdit jako trdlo třeba zbytečně.
Zuzi: a kde máme ten slibovaný obrázek sukně.
Holky peču moc dobrou vánočku v domácí pekárně (chtěla jsem ji nejprve po dokončení těsta vytáhnout, a uplést a pak dopéct v troubě, ale je mi jedno, že bude mít tvar válce, hlavně že bude dobrá, tak ji nechám udělat celou v pekárně.)
Monajs budete si kupovat tu perkárnu?

zuzka11
16. pro 2008

Mony, já ji hledám, neboj, hned jak ji najdu, šoupnu vám ji sem🙂))Jdu jí dneska večer hned provětrat🙂))

My snad pekárnu dostaneme od Ježuchy, když ne, tak po N.R.kupujeme a pak tě asmee budu prosit o recepty a zkušenosti🙂)

asmeena
16. pro 2008

zuzi to klidně můžeš, ale já peču hlavně ze směsí, vlastní těsto jsem ještě nedělala.

monajs
17. pro 2008

Ahoj holky 🙂
Teda vy dvě jste opice.Máte mě podpořit,abych se nedívala,když mám tak slabou vůli. 😀 No,ještě je stejně na všechno brzo.Klidná budu až po krvi a UTZ. 🙂
Ta pekárna nevím nevím,ale já ju prostě chcu a hotovo 😉
Asmee,ti zmrzlíci budou určitě OK,neboj 🙂
No a kde máme tu sukni a věšáček a VÁNOČKU.Jé já mám na ni hroznou chuť 🙂
Jinak vůbec žádné příznaky nemám.Jenom su ráno strašně hladná... 😀