Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
17. pro 2008

Mony, a nějaké špnění jsi měla???

A zapomněl jsem, DOBRÉ RÁNKO 😀 Včera jsem byla na 3 svařácích večer na vánočních trzích, jedním kamarád,m a bylo to super - -3 svařáky jsou můj osobní rekord nějak pomalu odbourávám alkohol, tak vypiju sklenku vína a stačí...ale včera mi to nějak sedlo.....

Jak se máte v?? Mony pořád oslavuje? 😉

Sukni hledám,hledám.....nebojte neošidím vás o ní 😉

asmeena
17. pro 2008

Monajs: já tě ráda podpořím, "Opovaž se koukat", až po výsledcích krve 😝 , to budeme zvědavé s tebou.
Předchvílí mi manžel píchl pregnyl, abych měla ovulaci, tak jsme se včera milovali a dnes na to skočíme znovu, k tomu si nechám zavést 3 zmrzlíčky a budu mít doma hotovou školku. 😀 😀 😀
Teda Zuzi ty sis včera dopřávala a s kamarádem, jo? Hm,hm,hm... 😎 Taky bych si dala nějaký dobrý svařáček a ještě víc bych se šla podívat na nějaké pěkné vánoční trhy, ale tady nic pořádného není, samé stánky s ponožkama a blbostma.Prý ale v zahraničí jsou ty trhy o něčem jiném (teda říkali v televizi) - je to tak Zuzi? Je tam pravá vánoční atmosféra? Já při té šílené ostravské inverzi ani žádnou atmosféru nepociťuji.
Na sukni stále čekáme (nebylo by rychlejší ji vyfotit? 😝 😉 😀 ) Vánočky se bohužel nedočkáte, dnes jí dávám kamarádce jako dárek k vánocům. Budu si muset pro sebe taky nějakou upéct, ale dnes jsem dojedla poslední krajíček chleba a protože mam v lednici kuřecí šunku, která se na vánočku moc nehodí, tak nejdřív upeču chlebík. 😎

monajs
17. pro 2008

Zuzi,ty si teda dopřáváš 😉 a přesně jak píše Asmee,s kamarádem,jo? Takovou mám chuť na svařák a nebo grog a šla bych na nějaké fakt super VÁNOČNÍ trhy.Předloni jsme byli ve Vídni,sice zboží fakt jenom - ozdoby,cukroví,punč a hračky.Ale ta atmosféra a muzika osvětlené stromy nádhernýma lampionama.Fakt krása. 😀
Zuzi a špinění žádné.Tak nevím.Protože jsem koza,tak si test dělám každé ráno a mám pocit,že je ta čárka čím dál víc slabší...? Je to možné? Tak zase stresuju. 😝
No ještě že mám vás dvě 🙂 😀 🙂
Asmee,to budeš mít ale opravdu školku. 🙂 😉 Pokud ještě dneska zase..... a pak ještě ty zmrzlíky.... no páni,to bude nadílky 😀 😀 😀

asmeena
17. pro 2008

Monajs: a testuješ pořád na stejných testech? Nestresuj, právě to ti vůbec neprospívá. A vykašli se na nějaké testování, prostě jsi těhotná a už se netestuj. A to že nešpiníš ani nekrváciš, je taky moc dobré znamení.
Monajs: jak si to napsala o té Vídni, tak normálně jsem ucítila vůni hřebíčku a skořice a už mám chuť oslavovat vánoce. Dnes po třetí hodině mě vyzvedne kamarádka a jedeme do práce, mají tam vánoční besídku, tak se tam zase sejdou všichni pracující i holky co jsou na mateřské se svými ratolestmi, tak bude chvilku sranda.
Co jste měli dobrého na oběd. Já jsem si udělala kuřecí prsíčka a měla jsem otevřenou smetanu, tak jsem k tomu přihodila od Maggy nějakou takovou tu hotovku (rajčata a bylinky) a byla z toho dobrá omáčka. Brambory jsem měla ze včerejška, tak to byla rychlovka.
Jo a holky, jestli vás baví tvořit na počítači, tak jsem objevila Freebie, je to úžasná věc, tvoří se různá přáníčka i s fotkama - já to dělám v programu Gimp (stáhla jsem to zdarma na netu). Dnes po 14 dnech jsem konečně pochopila přesně jak se to dělá.

ywushka
17. pro 2008

Ahojky holky,dnes jsem volala na embriologii a zjistovala jsem jak vypadaji ty nase vajicka-v pondeli pri opu ziskali osm vajicek-bohuzel zustavaji jen 4:(!!!3 jsou ted ctyrbunecne a jedno je2bunecne!!!Myslite si,ze to vypada trosku nadejne???Uz jsem z toho docela spatna:(!!Mam strach,ze to dopadne jak minule

monajs
17. pro 2008

Ahoj Ywushko, podle mně je to HODNĚ NADĚJNÉ,neboj.Všechno dobře dopadne 🙂

Já měla guláš od včera,tak taky rychlovka. 🙂 Asmee,máš pravdu,jaké stresy s testama?Stejně se mám testovat až v sobotu. 🙂
A jak děláš to Freebie?

aannggiie
17. pro 2008

ywu-vůbec na to nemysly.já ani nevěděla kolika buněčný jsou.

monajs
17. pro 2008

To je fakt:Proč si to musíme sami sobě tak komplikovat? 🙂

asmeena
17. pro 2008

ywus: to bude v pohodě uvidíš, já mám třeba zamražené 3 embryjka a to už byla třídenní a jsou jenom pětibuněčná a v jednom jsou dokonce nějaké cysty. Už jste slyšeli něco o cystách v embryjku? Může to mít nějaký zásadní vliv?
Freebie dělám v Gimpu, nejprve si nějaké stáhnu: http://www.digiscrapdepot.com/freebies/ uložíš to v zipu a pak si to rozbalíš a ono se ti to rozbalí jako jednotlivé segmenty (obrázky) a ty potom dle vlastní potřeby vkládáš pomocí toho gympu.

monajs
17. pro 2008

Jé děkuju.zkusím to,ale já jsem hrozný antitalent na cokoliv kolem pc 😉

Ale o těch cystách jsem ještě nikdy neslyšela ☹

ywushka
17. pro 2008

No myslim ze svym zpusobem mame ted vetsi nadeji nez minule,ale zase kdyz uz to vydrzely jen 4 vajicka-to neni zadna vyhra taky!!!Minule jsem mela jen 2 a druhy den (myslim tim dnesek) tenkrat byly jen 2bunecne!!!No ¨....uz mam strach....

monajs
17. pro 2008

Ywus,neboj.
Já měla 10 a z toho 5 geneticky OK a z těch 5-ti jenom 2 v pořádku.A vypadá to SNAD že se asi chytli,tak uvidíme po krvi a UTZ. 😉
Je pochopitelné,že se bojíš.Ale zkus na to tak nemyslet ( asi to ale nejde,co)Musíš si říkat,že budou aji tyhle dobré...

asmeena
17. pro 2008

ywus: nevěš hlavu, určitě to vyjde. A kdy se dozvíš výsledek?

zuzka11
17. pro 2008

Tak Ivuš -- neřeš počet, podle mš ty 4 buněčný vypadají výborně a ty míň jsou buď pomalejší a rozjedou se - což se taky stává, a často nebo ne, ale pořád tam máš ty šampiony!!!!Takže pokus se nestresovat a my ti budeme moc držet palce!!!!

I když tě chápu, já se taky každé ráno bála volat a ptát se na stav svých "dětí" 😀

Asmee - díky za tip, zítra na to mrknu a kdyžtak budu volat SOS, jo? 😀 Užij si besídku!!!

Mony - -jak říkala Asmee, nestresuj, čárky tam máš!!!!!Vím, že je to strašně těžké vydržet do UZ, ale už jsi toho zvládla tolik, tak dokážeš i tohle, jasnačka????A říkej si: Bude to dobrý!!!!

Ty trhy - -jmenuje se to tu Tollwood, prý byla atmoška lepší o víkendu, když sněžilo - včera byla jenom mlha, ale svařák byl výborný, společnost taky 😀
jojo, neudělala jsem nic špatného, manža o mém trajdání věděl, ale úplně čisťoučké svědomí nemám, protože tenhle chlap - chodíme spolu na Aj je opravdu super a já nebýt vdaná, tak do toho jdu!!!!Minimálně bych to zkusila 😉 Takhle to bylo fakt nevinné, mělo nás jít víc, ale nakonec to nestihli, tak jsem dali ty svařáky a pak jsme prohlíželi fotky - byl na podzim v japonsku....

Nepřijde vám to jako paradox, když jste zadané, potkáte super chlapa, a jako nezadané o vás nikdo nezakopne, nebo jenom debilové 🙂 A s mimčem je to to samé, chceš - nemáš, nechceš, máš hned! 😒

A házím vám odkaz na sukni -- snad púujde otevřít, po rozkliknutí sjeďte až dolů a ten obrázek vpravo je lepší 😀 Nemohla jsem ji najít nikde vyfocenou, tak až z téhle stránky...a ve skutečnosti, nevím, jestli je to dobře vidět, je u pasu tmavě modrá a přechází dolů po smetanovou...při chůzi to vypadá docela zajímavě 😀

A oběd??? Toast.....nestíhala jsem, tak mi nedělejte chutě, jo? 😉

kapr
17. pro 2008

ywush neboj!!! já měla naprosto to samé co ty🙂 nakonec mi dvě dali a jedno ani nemrazili. že prý to nemá cenu. A jaký jsem prý měla favority🙂

aannggiie
17. pro 2008

kapr-jak jste se všim daleko?

asmeena
17. pro 2008

Zuzi: to znám, ale já mám naštěstí úplně super chlapa a i kdyby se našel nějaký co by mě zblbl, tak doufám, že by rozum zvítězil. Lepšího chlapa jsem najít nemohla. Se vším mi pomůže, postará se mi o psa, kam potřebuju, tam mě odveze autem (já se bojím řídit).Jenom neumí vařit, ale to zas umím já. Jsme takový pár, že se k sobě máme jako nejlepší kamarádi, milenci a manželé. Jen kdyby to miminko....
Ale máš pravdu, když chceš miminko, tak ho nemůžeš mít a když máš partnera, tak se objeví další. Ale možná se objeví, protože se i my začneme jinak chovat, protože když chlapa nemáme, tak se na protějšky koukáme že bychom je chtěli zbalit a možná proto je odrazujeme. Ale když už chlapa máme, tak možná vyzařujeme nějakou pohodu, kterou najednou přitahujeme.¨
No to jsem se zase chytře rozepsala, že? Doufám, že to pochopíte.

aannggiie
17. pro 2008

asmi-to je krásný.to je jak u nás doma,fakt.a už 16 let.zase nevim jestli to neni k pláči

asmeena
17. pro 2008

16let? To je krásné. A topořád bez miminka?(jestli se můžu teda tak blbě ptát)

aannggiie
17. pro 2008

z prvního manželství mám 18.letého chlapečka 😕 a v druhém pořá čekáme a čekáme

asmeena
17. pro 2008

No ono je to opravdu tak jak psala zuzi, že když něco moc chceme tak to nemáme. A mně připadá, že v mém případě v tom hraje velkou roli psychika. Jsem strašný stresor a ze všeho si dělám hlavu a všechno musím pořád řešit. Když má nějaká má kamarádka miminko, tak si říkám, proč ona, teď jsem na řadě já a začnu se tím strašně zabívat a stresovat a vnitřně užírat. Já jim to přeju, ale když tak vidím v práci, že já jsem se začala snažit dřív než kolegyně a ty už budou letos končit mateřskou, tak je to na zbláznění. ☹

asmeena
17. pro 2008

děvčata jdu spát, zítra ráno v 7:00 vyjíždíme do Olomouce na kontrolu, jestli proběhla ovulace a dál domlouvat KET. Tak pá zítra.
Dobře se všechny vyspěte a hlavně se nebuďte a mějte krásné sny.

monajs
18. pro 2008

asmee,to o tom manželovi a tak, to jsi napsala moc krásně.
A jak píše Zuzi,asi na tom něco bude.U mě je to to samé,mám nejlepšího manžu na světě a teď jak na potvoru potkávám samé úžasné chlapy.Člověk se občas zasní.jak by, kdyby... Ale to je asi naprosto normální. 🙂
Jinak ta sukně je krásnáááá..
Asmee,ať dobře pořídíš v Olmicu
Aannggii, jednou to vyjít musí.Uvidíš! 😀
Ywus,fakt.to bude dobrý! 🙂

zuzka11
18. pro 2008

Ááááá Mony a její vstávání 😀 Jak se máš dneska, kočko???

Jinak taky souhlasím, asi je to tím, že se chováme jinak...v tom případě se to dá vztáhnout i na snažení......a je to v p. 😒

Já mám taky nejlepšího chlapa, nechci ho v žádném případě opustit, jenom mi to přišlo zajímavé, on ví, že vdaná jsem a je natolik fér, že pokud by k něemu mělo dojít, musela bych začít já......takže kamarádi 😉

Asmee taky držím palce - pak dej hned vědět!!!!

My jsme měli včera zajímavý večer- oba totálně zpruzení, a to se opravdu nestává často 😀 Péťa z práce, já nevím z čeho,asi ze života, včera jsem taky začínala posílat životopisy -- včera teda 1., jak se v srnu vracíme, tak už bych ráda něco měla....a asi to na mě padlo, že jsem celopu tu dobu tady měla mít mimi a být na mateřské....a takhle mám jenomra, jestli mě někam vezmou a jestli jsem všechno nezapomněla.....

Ywus - jak to s tebou vypadá????

monajs
18. pro 2008

Zuzi,já se mám zatím skvělě 😀 To víš,zase jsem měla hlad.. 😉
.Zítra uděláme oficiálně (o jeden den dřív) testík a voláme dr.Zkusíme se objednat už teď na sobotu,aby sme nemuseli cestovat v pondělí. 🙂
Neboj,určitě jsi nic nezapomněla! 😀

asmeena
18. pro 2008

Právě jsem přijela z kontroly z Olomouce a představte si, že mi doktor ještě před nedělním KETem navrhl (když teda viděl, že jsem přijela i s partnerem) inseminaci, že prý ovulace proběhla, tak bychom to mohli ještě zkusit. Jsem docela čučela. Nevěděla jsem, že je to možné takhle absolvovat, aby náhodou nedošlo k vícečetnému těhotenství. Ale předpokládám, že všechny 3 embryjka se nerozmrazí a jestli se přirozeně jedno zadaří a dvě budou uměle, tak to bychom ještě zvládli. No a nebo se taky nezadaří, ale na to raději ani nemyslím.
Laborantka nám řekla, že spermie mají výbornou pohyblivost, jenom jich je menší množství (není se čemu divit, když jsme se teď dva dny urputně snažili). Ale jestli mi vybrali ty nejlepší, tak to by bylo, aby nebylo. 😀
monajs: ty už jíš za dva nebo za tři? Já nevím, nejsem těhotná, ale ráno v šest hodin se taky budím hlady. Asi je to tím, že jsem vstávávala do práce ve 4:15 a v 5:30 jsem už v práci snídávala. Teď akorát ráno vstávám v 6:00 vezmu si kapičky Femigard a jdu zase spát, ale hlad mě honí, jenomže jíst nechci, abych se moc neprobudila, a pak ještě tak do 9:00 spím.
Zuzi: to tak někdy přijdou takové nálady, ale pak to zase přejde a bude to v pohodě, ještě až budeš mít v lednu ten KET, tak taky zase budeš myslet na miminko a třeba se zadaří a budeš potom na mateřské doma. 😉

zuzka11
18. pro 2008

Asmee tak to vypadá dobře!!!Taky jsem netušila, že se to dá tak kombinovat.......Až budeš těhz tak můžeš říkat, že přirozeně, protože při zákonu shcválnosti otěhotníš z vašeho snažení s manžou 😀

Mony - -zítra držím palce, a v sobotu už UZ a dutinka/ky 😀

Já chci takýýýýýýý ☹

Jdu se hecnout a konečně do města -- jo ještě mě napadlo, včera jsem chtěla vynrat peníze a bankomat mi píše - karta neplatná, tak jsem to ještě 1x zkusila a nic - mám ji týden!!!!Tak mě slečna u přepážky ujistila, že je opravdu neplatná a že mi objedná jinou -- holky, během 1,5roku to už je 4!!!!A Peťa má pořád tu první.....už jsme si z toho dělali srandu, že v tom má prsty on, abych neutrácela 😀

asmeena
18. pro 2008

No, třeba ti ji nějak zablokoval - a ty nějak moc utrácíš? Někdy si hold dopřád můžeme né? Chlapy toho tolik nepotřebují jako my ženské. Jinak jsem ti asi zapomněla napsat, že sukýnka super, ty teď budeš trhačka mužských srdcí, jak na ně budeš vystrkovat nožky z takové krásné sukně. 😎

No a taky jsme se s manželem smáli, protože bude sranda jestli otěhotním, tak opravdu nebudeme vědět jestli to bylo přirozeně nebo z IUI nebo ze zmrzlinek. Ale myslím, že pak už to bude úplně jedno. Jenom né paterčata

asmeena
18. pro 2008

holky už jste taky podstupovali IUI? a zaváděli vám na čípek takový jako plastový nebo silikonový klobouček? Tím se vlastně zamezí, aby spermie vytekli (si teda myslím) - ve Fertimedu to tak dělají. Necháte si ho tam tak 3 hodinky i déle a pak si ho vytáhnete za provázek jako tampón. Doktor byl moc šikovný vůbec mě to nebolí, ale jak mi to loni dělal jiný doktor, tak jsem myslela, že ani domů nedolezu jaká to byla bolest - nějak blbě mi to tam strčil a já to musela hned doma vytáhnout - ještě že tenkrát se mnou byl manžel, aby mě mohl podpírat. Nezapomenu, jak jsem se na zastávce modlila, ať co nejdřív přijede tramvaj a v křečích jsem dřepěla na zastávce a kroutila se jak paragraf - to muselo být divadlo.