Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

paraple98
9. lis 2009

Nápodobně 😉 A chidíš k Machačovi, nebo někomu jinému?

asmeena
9. lis 2009

Chodím k Machačovi, a ty chodíš kam do CARu?

zuzka11
9. lis 2009

Miky drzim palce, strasne moc 😉

paraple98
9. lis 2009

Asmi - teď do FN a jsem zatím velmi spokojená 😉

miky123
9. lis 2009

Ahoj holky,

Na krev jsem si musela přivstat ,šla jsem za sestřičkou a vše ji vysvětlila,proč chci jen krev an e k Dr.,byla vstřícna a chapavá 😉 Měla jsem to trošku komplikovanější 😎
Ale já ráno vozím Davida do školy na 7.45,ale jinak bych to nestihla tak jsme museli vstavat v 6.30,což bylo manžovi divne,tak jsem mu řekla že jedeme na krev(neřekla jsem mu ale kdo z nas) 😎 ,takže si automaticky myslel že Davča.Sestřička mě vzala jako první (a Dav. čekal v čekarně,je to soukrome takže nadhera,žadna poliklinika(vysvetluji to kvuli dalším okolnostem)Ja jsem vyšla a Davča už psychycky připraveny,tak byl zevlečeny do pul těla a tlačil se k sestře,což ona nechapala 😕 na co tam jde.Pak sem jim to vysvětlila jak to bylo s tou krvi rano doma,tak se smala i Dr.že se jim tam do vyšetřovny ještě nikdy netlačil žaden hošan tak jak ten D.
Ale D.sem nemohla nic vysvětlovat jelikož je strašny mluvka a vše by bylo prozrazeno,a tak mu to pak při cestě do školy nedalo a ptal se mě jestli mám tu prasečí chřipku co je ve světě 😀 když se o tom nesmí mluvit 😎 😀

Jinak na vysledky si mam zavolat ve 14.30,pak vam tu pisnu.Ale už předem hlasím že pokud bude doma manža tak to nepujde,on mi zahlíží přes rameno. 😀

zuzka11
9. lis 2009

Miky ty jsi cislo 😀 Myslim, tusim.....ze to bude miminkoooooo 😉

paraple98
9. lis 2009

Miky - to je konspirace 😉 😀 😀 Držím palce na pozitivní výsledek 😉

miky123
9. lis 2009

takže jen v rychlosti HCG je 2.710 😎 😵 😵 😵 ,jupííííííí

zuzka11
9. lis 2009

Parada,Miky..........ja mam takovou radost 😉 Jak to reknes tatkovi? 😀

asmeena
9. lis 2009

miky: teda Davča je expert, aspoň jde vidět, že není u doktorů žádný strašpytel. 😉
zuzi: co Adáme v postýlce?

miky123
9. lis 2009

Davča měl pravě blok z Dr.,po te važné nehodě co se mu přihodila,ale časem se to srovnalo,a ještě s jeho povahou ,mluvka ,však víte jaky je,zase na něco je to dobré.
Když jsem vam tady psala o hcg tak kluky pravě napadlo že by zkusili po sobě hazet měkké hrušky,přišla jsem pozdě 😠 už bylo po akci ☹ 🙄 Zed byla pošpiněna,no hruza,to nejde popsat ☹ Nervy zapracovaly a tak jsem jim řekla že se od nich odstěhuji ,když si nevaží moji prace,A D.to okomentoval,že se polepší a příště když by teda je napadlo hazet tak jen tvrdymi 😎 😀 ,a nemam odchazet že raději vyměníme tatínka, 😀 ktery teda o ničem nevěděl,nechapu kam na ty odpovědi chodí 😀 😎

miky123
9. lis 2009

zuzi:ja už jsem tak otestovana životem,že sem rozhodnuta to tatkovi říct až v prosinci,nebo na vanoce,až teda uvidí že vše postupuje jak ma.

A mě taky zajíma jak dopadl Adamek v postylce?

Ja se teda musím přiznat že Lukin ještě ted ve 3letech,přijde v noci i dvakrat si lehnout ke mně,ale to nejde ja jsem pak cela rozlamana.Ještě by to šlo když by ležel rovně,ale on se pořad točí.Manža pak hučí 😎 že jsem ho to měla včas odnaučit,ale když on přijde a ˇˇmami pošimˇˇ, 😵

asmeena
10. lis 2009

miky: se tady řehtám, jak máš úžasné syny. Vidíš jak je Davča pohotový, tvrdé hrušky a je to vyřešeno. 😀 Kolegyně z práce má taky dva kluky (9 a 5let) a ta když někdy vykládá zážitky z domu, tak jenom žasneme kde na to ty děcka přijdou.

paraple98
10. lis 2009

Miky - obrovské gratulace k mimísovi s ukázkovým hCG a taky k těm dvěma pohotovým čertíkům, prý příště tvrdýma, hahaha 😉

agatice
11. lis 2009

Ahoj holky, mohu se k vám občas přidat? 🙂 Jelikož jsem dlouhou dobu neúspěšná snažilka, tak tahle diskuze mi je hodně blízká. 😔

asmeena
11. lis 2009

ahoj agatice, vítáme tě mezi námi. Kam chodíš do CARu? A jak dlouho se snažíte?

paraple98
11. lis 2009

Nazdárek dámy, přeju krásný večer všem 🙂

asmeena
11. lis 2009

pěkný večer a dobrou noc, jdu do hajan.

zuzka11
12. lis 2009

Holky moje, diky za optani, spani - joooooo, spani🙂))V patek dobry, sobota plac, nedele, pondeli celkem dobry, vcera 2h uspavani 😝 😔 Ale celkove to hodnotim fakt dobre, jak s emi s nim spalo dobre, tak ted se proste mazlime pres den, moc moc moc a v noci se pritulim k petovi - to jsme taky potrebovali 😉 , byli jsme zvykli usinat v objeti a ted mezi namam byl tygr...takze ted mame trosku intimitu i my a uz nejsme jen "tatka s mamkou" ale zase Zuzanecka a Petrunka 😀

Neodpovedela jsem hned, mela jsem narocne dny, porad jsme s A.trajdala nekde venku nebo neco zarizovala......

Miky - chapu opatrnost, ale nebude mu to divne? Minimalne sex....nebo ty nebudes mit strach na zacatku?Bude to dobry, uvidis, mimco si vas tak hezky naslo!!!

As - co tvoje zmrzlinka, kdy jdete pro ni? Doufam, ze to bude poradna bojovnice 😉

Dneska jsem si byla nechat zapsat tygra do pasu, trvalo to 5min, byla jsem prijemne prekvapena🙂))A muzeme do zahranici 😉

agatice
12. lis 2009

Ahoj, koukám, že tady se moc nežvaní 😅 😅

Asmeen- díky za přivítání. Od března 2008 chodím do Hradeckého Sanusu ,ale o mimi se snažíme od roku 2005.Mám za sebou 2.IVF z toho 7 transferů. Nikdy jsem nebyla těhotná ani na potratu. Já jsem v pořádku a manžel má zhoršené spermio. Podle mého Mudr. bych měla otěhotnět i přirozeně, ale stále se prostě nedaří.
Při umělém se to nikdy ani nechytlo, prostě nic. Při 1.IVF jsem měla 24 vajíček a při 2.IVF 15. Vždy se jich oplodnilo dost ,ale zřejmě embrya nebyla tak silná.Embryoložka nám říkala, že vždy měli embrya nějaký rozpad ,ale i tak se z toho normálně těhotní.
Já už opravdu někdy nevím co si myslet, vím ,že doktoři dělají hodně a já nemůžu na mého Mudr. říct nic špatného. Jen už člověk hledá pomoc kde se dá. Byli jsme i u léčitele , manžel bere velice drahé vitamíny a taky se mu výsledky zlepšili. Máme za sebou genetiku, imunologii a já laparoskopii a vše je v pořádku.

paraple98
12. lis 2009

Nazdárek dámy, zdravím 😉

Agat - vítej....no koukám, že toho máš taky dost za sebou 😖 Tak už je na čase, aby se to konečně zlomilo k dobrému 😉

agatice
12. lis 2009

paraple- zas tak moc za sebou toho nemám, teda spíš myslím jako, že potraty a špatně ukončené těhu atd... Spíš jsem se nikdy dál než k transferu nedostala. A co ty a miminko???

paraple98
12. lis 2009

Agat - no já myslím, že ta "léčba" a 7 ET je dost 😉 My jsme na tom podobně,akorát ET jen 2 😉

agatice
12. lis 2009

paraple- už bychom si taky zasloužily mít miminka po tom všem trápení. Nehledě na to,že ani vztahu to moc nepřidá.

paraple98
12. lis 2009

Agat - to mi povídej, my se snažíme už 7 let a je to pěkně na bednu 😖

agatice
12. lis 2009

paraple- a u vás je problém jaký smím-li se zeptat.

paraple98
12. lis 2009

Agat - manža má horší SPG, já jsem momentálně prý OK, na začátku léčení jsem měla často anovulaci, ale za ta léta hormonů už je vše ok a přece se nedaří

agatice
12. lis 2009

paraple- já už si ty neúspěchy začínám vysvětlovat tím, že je prostě problém s uhnízděním embroušů.Do toho nikdo nevídí. Sliznici jsem vždy měla okolo 9 až 12 mm což je prý super ,ale stejně nic. A můj Mudr na štítnou žlázu mi řekl, že tělo může klidně mít nějaké protilátky na embrya a na to žádné vyšetření neexistuje. Co se děje v těle do toho nikdo nevidí.Ale tomu co řekl moc nevěřím.

asmeena
12. lis 2009

agat: já mám za sebou 9xIUI, 2x IVF, 1xKET, a 1xminimálku. Za týden jdu na KET, dnes jsem byla na kontrole sliznice a mám 8mm, což je prý velmi dobré. Jinak u nás žádný problém taky nezjistili, jen trošku horší spg. Co bere tvůj manžel za ty vitamínky?

zuzi: kam jedete do zahraničí. Mně by se asi s tak malým broučkem nikde cestovat daleko nechtělo. A to že ti tak rychle malého zapsali do pasu, to teda čučím. Vždy to na úřadech je naopak.
Si teď s manžou užíváte idilku, když je malý v postýlce? Neboj ono to pak skončí, jak se malý naučí vylézat s postýlky. 😀

agatice
12. lis 2009

asmeen-manža bere Profertil a Macu. Já jsem byla minulý měsíc poprvé na IUI a teď v pondělí jdu znova na UTZ a zkusíme to znovu.
Co je to 1xminimálka???? Co ti řekl Mudr na opakované neúspěchy???