Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
24. led 2010

😉 Ahoj holky, tak zítra mě čeká hysteroskopie - jsem zvědavá, co mi zjistí - chci vědět, proč už mi neroste ta sliznice - ale ať to dopadne jak chce, do 4 IVF půjdeme i kdybych měla zase jíst ty kvanta léků. Tak se všechny držte a bojujte 🙂 Jak píše Alča , čas strašně letí a letos budu mít taky 35 ale nemíním se zatím vzdát!!

zulik
24. led 2010

Ahojky Monajs,
držím Ti palečky, ať se najde důvod a vše dobře dopadne. Já taky stále doufám a to jsem o chlup starší, stavy rezignace samozřejmě taky mívám 😒 Kdo nic nedělá, nic nezkazí ale taky nic nezíská! A čas se opravdu nedá zastavit ☹

monajs
24. led 2010

Děkuju Zuliku, taky Ti držím palečky 🙂

agatice
24. led 2010

monajs- je naprosto skvělý, že máš takovýhle přístup a hlavně nervy. Já se někdy musím držet ,abych nevybouchla v hrozný pláč a stav bezmoci .Ale zase jsou chvilky a těch je teď už naštěstí více, že to beru vše s klidem a říkám si ,že mám ještě moře šancí. Ono by to snažení o mimi nebylo tak náročné kdyby to tolik nestálo. Kde má člověk na to pořád brát.

zuzka11
24. led 2010

I ja strasne moc drzim palce!!!

antoaneta
24. led 2010

Ahoj holky, je to fakt smutný, že je nás tolik smutných, ale zároveň fajn, že se vzájemně umíme podržet a že si rozumíme. Těžko se to všechno vykládá někomu, kdo si tím nemusel projít a neví tak ani co mi musíme prožívat, a co cítíme. 😖

Monajs: Nevím, jestli si to ještě stihneš dnes přečíst, ale zítra moc držím palce!!!! Určitě si na tebe zítra vzpomenu!!! A neboj!!! Ten zákrok není nějak moc velký, ještě ten den, budeš šlapkat po chodbě 😉 a další den na to, pak hurá domů!!!! A výsledek? Ten určitě dopadne dobře!!! A hlavně budeš vědět co a jak, a co s tebou lékaři mohou dělat dál!!! Tak zítra tfuj tfuj!!!! 🙂

Alčo: I já jsem si prošla tím, co píšeš, taky mi při původně banálním plánovaném zákroku přišli na špatný vejcovod, také údajně po zánětu, a mám teď jen jeden. Takže vím..... (ještě ti napíšu IP) Ale je super, jak i po tom všem, dokážeš v sobě najít sílu a jít dál!!! Držím palce!!! Věřím že se na nás štěstí nakonec usměje! 🙂

agatice: Také to cítím, jako ty, chci a nechci. Také mám moc strach z toho opakovaného neúspěchu. Je to fakt zničující. Ale uvidíš, že to štěstí, si nás opravdu nakonec najde, jen mi mu musíme ale trochu pomoc a jít mu alespoň naproti.... 😉
Ale přesně jak píšeš. Kdyby to naše snažení tolik nestálo. O to ten strach a ta bolest je asi pak horší. Už tak kolik doplácíme v rámci hrazených cyklech, ale nejhorší je to, že je to limitovaný na ty blbý tři pokusy. Asi proto nás i ten neúspěch pak tolik i zlomil a ranil. Moc jsme si to přáli, doufali a už i věřili a pak nic. Strašně to bolelo. A teď ten strach z dalšího neúspěchu. Je strašný, když si dva strašně moc přejí miminko a jsou tak limitovaní. Mám strach, že příště třeba na to taky nebudeme už mít. A co potom, když už ty pokusy vyčerpáme. ☹ Je to hrozný. Určitě je na světě tolik lidí, kteří si strašně moc přejí mít dítě, ale prostě na to nemají. Je to fakt hrozný. Když kvůli něčemu tak povrchnímu jako jsou peníze, se jim to jejich přání stává nedostupný. Hlavně že na všechny možný kraviny peníze jsou, ti naši debilní politici, by se měli zamyslet.....

monajs
27. led 2010

Ahoj kočky,
všem Vám moc děkuju za podporu.Výsledky za 2-3 týdny 😖 😠

Průběh asi hladký.Ale ráno na příjmu: bylo 7,30 (a já chodím kolem 8 pravidelně na záchod,ale nebylo to tak akutní a nechtěla jsem jít na záchod kdyby mě volali) a šup k doktorce na UTZ " jeden vaječník OK - a co to tu máme,no vypadá to asi na cystu - hm hm nebo náplň střevní....sestři dejte to tam s otazníkem - na sále se na to musíme podívat" No červená jsem byla až na prdeli.....no moje střevní hovínko na UTZ. 😀
Pak na pokoji prášek,injekce a pak ještě Clexan na ředění krve a přišel si pro mě takový mladý bratr - fešák - motala se mi palice a tak jsem se ho držela jako klíště - no svali fešák teda měl.Dovedl mě do předsálí a říká - tak si vyslečte košilku,paní Řiháková - a já jak jsem byla oblblá tak říkám - trochu zhurta mladej,né? Vždyť se ani neznáme... 😀 😅 Ale jinak vše OK- v 10,30 na sál a v 15,30 si pro mě manža přijel.Včera už jsem byla v práci.Teď jen čekat na výledky....

micali777
29. led 2010

Ahoj,zdravím všechny.Můžu se přidat k vám?Chodila jsem kecat jinam,ale postupem času všechny otěhotněly,takže témat jaksi ubylo. ☹

agatice
29. led 2010

ahoj Micali777- já jsem na tom podobně, u nás na diskuzi jsou taky všechny těhulky a já jsem taky pořád bez mimi. Tak občas zavítám i jinam řešit tu mou neplodnost. 🙂

asmeena
29. led 2010

Ahoj holky, taky jsem tady dlouho nebyla. Že by se nám to tady zase trošku rozjelo?
Moni: držím pěstičky, aby byly výsledky v pořádku.
Já se chystám na minimální stimulaci. Od zítra beru clostík a ve středu kontrola. Tak už se moc těším. Doufám, že bude dobré počasí a nic nám cestu na kontrolu z Ostravy do Olomouce nepřekazí.

micali777
30. led 2010

Ahoj holky.Všem těhulkám to samo moc přeju,ale připadala jsem si tam tak trochu "mimo mísu".Už mám za sebou 3pokus,teď jsem doma a čekám.Dneska 8den po KET.Je mi 38,na jaře 39 a máme ještě jeden "hrazený" pokus.Když tenhle nevyjde,tak mě čeká laparoskopie.Jak jste tady na tom vy,můžu-li se zeptat?Všechno už nám tak trochu dochází.Pokusy,peníze i přítelovo zmražené spermie,leze na mě z toho depka.

asmeena
30. led 2010

ahoj micali: já mám za sebou 9xIUI, 2xIVF klasické, 1xIVF s minimální stimulací a 2xKET. Ale nevzdáváme to. Jednou se zadaří, věřím tomu. Já dnes začala užívat clostilbegyt a ve středu mám kontrolu, mám teď opět pokus s minimální stimulací. Sice to nehradí pojišťovna, ale cenově je to i tak přijatelnější. Protože to vyjde základ na 10000,- a každé napíchnuté vajíčko ICSI za 1000,- Léky vyjdou tak na 1000,- a hlavně to nejsou šílená kvanta hormonů do těla.
Já budu mít teď v pondělí sice teprve 30 let, tak se mi to dobře říká, že jednou se zadaří, mám před sebou relativně víc času. Ale ty nesmutni a mysli pozitivně, protože u sebe máš teď zmrzlinku (nebo zmrzlinky?) a ty potřebují, aby ses na ně těšila. Kam chodíte do CAR?

micali777
30. led 2010

Ahoj asmeena.Mám v pupíku tři nanuky 🙂 Měla jsem čtyři mražáčky,dvě hodněbuněčné,jedno nepřežilo vůbec a jedno se chytlo se spožděním,tak jsem podepsala souhlas na všechny tři.Zatím se to v mém CARu povedlo jen jedné pacientce,že se jí chytli všechny tři.Jezdíme do Arlety do Kostelce nad Orlicí.
No,máš toho za sebou dost,holka.Tak to ti budu držet palce,aby to vyšlo!!!!!!!!! 🙂 😉

agatice
30. led 2010

micali777- já chodím do Sanusu v Hk i když do Arlety to mám asi 4km od nás z domu. Mám hodně známých co tam chodí a taky mají dost úspěchy. Mně je 31. let a mám za sebou 2. IVF ,celkem 8 transferů a 2 IUI. Letos bych chtěla jít na 3. ivf ,ale pořád to nějak odkládám. U nás je problém u manži se spermiema ,ale né zas tak zásadní. Mudr. říká, že bych měla otěhotnět i přirozeně ,ale snažíme se už 3 roky a pořád nic.
Aspoň teda i z mého pohledu mně na tom vadí ty peníze ,protože nevím kde pořád je brát. Po vyčerpání všech 3 hrazených pokusů budu asi chodit s obrazama. 😅 😅
Né je fakt, že si někdy říkám, že už nemůžu ,ale člověk to prostě musí brát jak to příjde a musí se smát a radovat z jiných věcí. Ale někdy to je strašně těžký. 😔 😔
Jaký je u vás problém smím-li se zeptat?

micali777
30. led 2010

Ahoj agatice.U nás je problém v azoospermiích.Přítel byl na operaci a máme zamražíno,ale půlka už je v čudu. ☹ Já bych měla být zdravá,ale stejně pořád nic.Dr.říkal,že bychom byli fakt velký smolaři,kdyby byl problém i u mě,ale asi to tak nejspíš bude. I když,kdo ví....Třeba mám v břiše alespoň jednoho statečného nanuka!!!!!Zatím netestuju,je moc brzo.Minule jsem testovala a pak pořád brečela,tak teď na to prdím a počkám až na 14den.

agatice
30. led 2010

micali777- já snad testovala jen 2x za tu dobu po ketech. Radši si taky počkám na krev. Já z toho jsem taky vždy zoufalá a proto se mi do toho novýho snažení po IVF ani nechce.

micali777
30. led 2010

agatice - mě kdyby netlačil věk,tak si dám taky pauzu.Ten druhý neúspěch mě dost zdrtil.Všichni mi dávali obrovský šancem,měla jsem snad nejlepší embryjka,Dr.říkal,že měli raketový start a že tam je moc vysoká šance.No a když jsem pak přijela do CARu a sestřička mě posílala na krev a já,že je to zbytečný a pak se i Dr.hrozně divil:No já už počítal,že jste těhotná,s takovýma embryama je těhotná každá druhá.Tak jsem se mu v ordinaci rozbrečela jako želva.Dala jsem si teď 3měsíce pauzu.Na KET jsem měla jít už v prosinci,ale nechala jsem to až na teď.A jak říkám,kdyby mě čas netlačil,tak to nechám klidně až na jaro.
Takže jestli tě čas netlačí,tak si tu pauzu dopřej.Určitě je lepší jít do dalšího pokusu až budeš ty sama opravdu chtít.

miky123
30. led 2010

Ahojte,zdravim nove příchozí 🙂

asme:hodně zdaru do noveho boje 😵

Ja jsem byla v poradně minuly čtvrtek,a hned mi brali krev na tripl test.Ted v pondělí už mi volali z genetiky z OV,že krevní testy vyšly velmi dobře,že ona nevidi duvod proč bych měla jít na aminocintezu,ale že zaleží na mně,je mi 36.Tak jsme se dohodli na konzultaci na utery 2.2. v 10hod.,ale spiš mi radila že mužu bezplatně využít geneticky ultrazvuk,takže uvidíme .

agatice
31. led 2010

micali777-U tebe je to samozřejmě jiné s tim věkem, to chápu. Jednala bych úplně stejně.
Já v červnu 2008 až do ledna 2009 byla doma v jednom kuse a chodila na umělka a bylo to teda hrozný být takhle dlouhou dobu doma. Nikdy bych to už neudělala.Na psychiku to bylo strašný a já měsíc co měsíc jen čekala zda budu těhu. Teď už vím, že to byla špatná cesta k mimi i Mudr už mne pak po tý dlouhý době poslal do práce. A můžu říct, že to bylo vysvobození.
😔 😔

micali777
31. led 2010

agatice - to asi jo.Já takhle dlouho doma nebyla.Vždycky jenom 14 po ET.Ale i tak byly ty návraty strašný.Ještě ke všemu mám děsnou práci nebo spíš kolegy,takže bych s radostí vypadla a už se nevracela.

Nevíte,jak to chodí s dárcema?Nám už docházejí naše spermijky,tak se jen tak ptám.Tuším totiž,že to zase nedopadne........

miky123 - normálně ti závidím........fakt. 🙂

agatice
31. led 2010

micali777- nám v sanusu v HK vše v laborce vysvětlili úplně skvěle ,takže spíš přímo Doležal ti k tomu řekne víc. Ty myslíš přímo darovaný embrya nebo sperma???

asmeena
31. led 2010

miky: tak to jsou dobré zprávičky.To se ani nezdá, že už jsi 17tt. Tak jen tak dál. Doufám, že tě budu teď taky následovat.

micali777
31. led 2010

agatice - jenom sperma. Máme ještě dvě ampule,takže záleží na tom,jak budu plodit vajíčka.Můžeme mít ještě pár pokusů s vlastníma,ale těžko to jde odhadnout.První stimulace nebyla moc úspěšná.Ta druhá byla lepší,ale taky nic moc.

agatice
31. led 2010

micali777- já měla vždy hodně vajuch. Jednou 24 a 15 ,ale samotný embrya nebyli moc kvalitní. Prostě kvantita a malá kvalita.

micali777
1. únor 2010

agatice - já měla poprvé jen 4 a dvě dozrály a pak 7 a šest dozrálo.Všechno se oplodní,všechno to roste,pak mi to šoupnou a pak nic. ☹ Teď jsem 10den po KET.Mrcha má dorazit ve středu,tak čekám.Už mi hrabe.A tebe teď čeká co?IVF?Nám Dr. IUI ani nedoporučil,je tam prý strašně malá pravděpodobnost,ale zase je to bez těch strašnejch hormonů.Já tedy tloustnu pěkně.Ono je to jedno s druhým,hormony,nervy,pořád něco.

agatice
1. únor 2010

micali777- my byli v Plzni na imunologii a ještě nás tam čekají 2 cesty a budem vědět výsledky. Teď čekám na ms a objednám se na 3 IUI.Nám jeden mudr řekl ,že přirozeně je šance skoro žádná 😢 a druhý zase , že ať to pořád zkoušíme, že máme velké šance. Tak si pak vyber ,že?? No a chtěla jsem letos jít na IVF ,ale prostě mám strach a vloni nás to stálo šílený prachy a doma jsme nic neudělaly a taky chceme jet na dovču ,která nám fakt moc chybí. Lonský rok bych fakt hrozný.
Já když to čtu co je těhtoných žen přes 40 let věku tak si myslím, že se prostě musíme dočkat všechny. Otázka je ,ale kdy. Já do 40 let věku prostě čekat nechci, to budu spíše řešit adopcí.

janysek70
1. únor 2010

Micali a Agi (a samo i ostatní), neztrácejte naději, já už taky málem hodila flintu do žita a v měsíci, kdy jsem si doma po všech těch neúspěších a smutku vykručela štěně, jsem náhle a nečekaně v mém věku a po všech neúspěšných transferech a s jedním vejcovodem otěhotněla...... A těhu jsem byla už když jsme si pro Beníka jeli, tak to vypadá, že najednou budu mít mimi dvě 😉 .
Kočky držte se, Micali, ty jsi po KET 10.den, tak věř!!! Agi, už jsi taky byla u docentky, že? Já jí zrovna napsala mail, jak jsme dopadli, chtěla abych dala vědět, jak pokračujeme a já to stále odkládala, abych něco nezakřikla.....

micali777
1. únor 2010

janysek70 - taky mám pejsana.Je to zlato.Zatím jediné mimino v naší rodině,tak doufám,že ne poslední.Ale hodně mi to pomáhá,alespoň se mám s kým muchlat. 🙂

agatice - tak to já si do 40 klíďo počkám, páč to mám za pár. 😉 Ne.dělám si srandu.Za pár to sice mám,ale čím dřív tím líp.Všichni tady pořád mluvíte o imunu,ale já ho nemám.Asi se budu muset poptat Dr. proč mi to ještě neudělal.Na dovču jsme taky chtěli,ale všechno jsme narvali do přítelovo operace a mých tří pokusů.Tak si dej pauzu,když si o to tvoje duše říká.Však čas máš,tak proč si ji nedat?Načerpáš sílu a líp pak všechno zvládneš.Já bych taky chtěla někam odfrčet,ale úspory už došly a co našetříme,jde hned pryč.Mě bylinkářka radila,ať se do všeho tak nehrnu.Já jsem strašně netrpělivá,ale teď jsem ráda,že jsem byla ty 3měsíce v klidu.Rozhodně se cítím líp.Odfrčte někam k moři a co víš? 😉

agatice
2. únor 2010

janysku- já ti psala už kdysi do IP a ty nic 😀 😀 , ale to neva.
Jojo byli jsme u docentky a musím říct, že je to super paní. Byla jsem trochu překvapená z toho prostředí myslela jsem ,že to bude jak výzkumný ústav a vše tak nějak přesně udělané, odborné a ono vůbec ne. Normální ordinace a ještě si to vše musela přichystat sama. Sestra ji někam zmizela a ona byla na vše sama. Teď tam jedeme 10 .2a přespíme tam a 11.2 budou brát manžovi zvířátka 😅 . 22. by jsme měli znát výsledky na vše. A co ty a mimi jak se máte????

micali777- já mám za sebou imuna 2x- každé jiné, genetiku, laparsku, vyšetření na trombofolie.Je teda fakt , že na nic nám nikde nepřišli,ale zase jsem o hodně klidnější , že jsem proto udělala v tomhle směru maximum.
Určitě bych být tebou na tu imuno šla.Mudr. Gallová píše ve svém popisu práce, že pokud se páru nezadaří otěhotnět po 2. IVF tak by toto vyšetření mělo být samozřejmostí. Jenže je fakt, že co jsem si sama nenašla tak tam by mne mudr. ani neposlal.Všudee se musíš o všechno hlásit.

Já vím, jeď na dovču a nemysli na to. Tohle člověk slyšel snad 100. Ale máš pravdu k tomu moři pojedu aspoň se bude cítit líp. Já jsem zase trpělivá ,ale čeho je moc toho je příliš a mě to čekání už fakt někdy nebaví.

micali777
2. únor 2010

agatice - tak přesně tenhle pocit mám taky. Pokud se teď nezadaří (doufám, doufám a pořád doufám), tak mě čeká ta laparoskopie. No a když už to budeme řešit, tak bych si asi řekla. Jenom mě trápí, že si člověk musí říkat sám. Copak jsem doktor?
Jo, jo, jsou to pořád stejný rady. 🙂 😉 Ale dovča ti udělá dobře, tam alespoň na chvíli zapomeneš a rychleji to pak utíká. A to jde, ne? 😉