Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
23. dub 2009

ahoj holky 🙂 jsem konečně ostříhaná,mám zase ofinku a konečky mi zkrátila a sestříhala...za dva měsíce to mám tu délku zpátky,roste mi to jak z vody... 😀
Ivi:jak se cítíš??mimíska jsou doufám hodné a už uhnízděné 😵
monajs:já sadila surfinie nějakou novinku,prý lépe odolnější a více husté převislé,pak begonky,kopretinky a ještě jeden druh,ale ten neznám 😀 má takové malinké řůž.květy a má to být taky převislé...
holky a lituji,že jsem se vyučila servírkou..to sazení mě tak nadchlo,ani nevíte jak...ale záda z toho bolely fest... 😀

hnedoocka23
23. dub 2009

včera jsem si koupila v tom velkosladu mimojiné i krásnou velkou orchidej fialovou,jen za 200,-jsem z ní unešená...mám ještě 3,ale ty mi odkvetly,tak zase čekám...
holky,za půl hodky jdu pomoct bráchovi do kichyně,má dneska akci,tak mu připravím oblohy a pomůžu mu ji vydat,už se těším..slíbil mi,že mi za to udělá potom vyborný šopský salát s nálevem 😀
mějte se,večer možná nakouknu...zdravím všechny 😵

asmeena
23. dub 2009

miky: a testovat si ještě nezkoušela. 😵 Moc ti držím pěstičky.

Monajsku: ty to budeš mít na zahrádce krásné. To musí být fajn, sednout si po práci na zahrádku a kochat se jezírkem.
Očko bude mít zase krásný balkón.
No já vás holky možná doženu, jedeme v sobotu na flóru do Olomouce, tak tam něco nakoupím a potom tady vedle baráku máme super zahradnictví, kde mají krásné kytičky a levné, tak opět neodolám.

Ivuš: ty se opatruj a hlavně nic nedělat.

ywushka
23. dub 2009

nic nedelam....odpocivam,ale mam nejake silene zachvaty smichu cely den,asi jsem rano dobre vztala🙂!!Uz se me manzel ptal co jsem si pry dala,kdyz se tak smeju....pripadam si jak naprosty debil!!!Zitra nam prijdou delat kuchyn!!!Mejte se krasne a preju hezky vecer

monajs
24. dub 2009

jé Ass,já tam chci jet taky,ale manža už zase špekuluje,že nebude čas a peníze.Hlavně,že tam před měsícem chtěl jet sám.Tak snad se mi ho podaří ukecat.

Ivuš,to by mě taky zajímalo?Co sis vzala? 😀

Peti,prostě šikula.

ywushka
24. dub 2009

😀 😀 nic🙂!!!Uz nam delaji kuchyn🙂,bude asi hezka🙂

monajs
24. dub 2009

jak asi! 100% bude krásná 😀

ywushka
24. dub 2009

😀

hnedoocka23
24. dub 2009

ahoj holky,jdu vás jen na skok pozdravit,chystám se na kolečkovky a pak do práce..víkend má být nádherný,tak si ho užijte,hlavně nesedte doma..Ivi,ty jo 😀 opatruj se..
mějte se,zdravím všechny..pá 🙂

ywushka
24. dub 2009

ocka: uzij si koleckovky!!!

kathyna
24. dub 2009

Ahoj holky!
Omlouvám se, že vám sem lezu. Příští týden mám stimulovat na 2.IVF a máme jet na kola - jen tak trošku víc rekreačně 😅 - myslíte, že můžu? Nerada bych něco pokazila, ale zase se mi nechce sedět doma na zadku 😉 Dík.

Jsem zvědavá, co Miky123, držím palečky 😉

kathyna
24. dub 2009

Ještě pro doplnění mám krátký protokol - Gonal + Luveris a od cca 7.-8.DC Orgolutran

ywushka
24. dub 2009

kythyna: pokud je to jen stimulka a nemas zadne probleky pri stimulce by nemel byt problem!!!Vylety jen prospivaji

miky123
24. dub 2009

Kathyna:nemusíš nikam utíkat,zustan na pokec s nami 😎
Ja si taky myslím že u stimulky se muže dělat vše,spíš se pak šetři po ET 😉

Sem furt zaneprázdněna,dočtu si vás za včerejšek i dnešek až večer.

Holky ,užívejte dokud jste ještě bez mimoušu.David je 2dny doma a už si mě zavolala učitelka na pohovor že používá vulgarismy.Tak mě teda zajímalo co řek a že se učili lidské tělo,jak se co jmenuje,a ona než jim řekla správný název tak se jich zeptala.Když došlo na pohlavní orgán,muže ,byla řada na Davčovi a ten že jí řekl že to muže byt jedině šulin 😎 A že jí hned k tomu řekl ,že se v lázních naučil k tomu říkanku:Karle ,karle smrdí ti varle.
😀 😎 A bylo rozhodnuto mamča už musela fičet do školy 😖
A ještě říkala že bych nevěřila ,jak si to hned ostatní děti zapamatovaly

ywushka
24. dub 2009

http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlb... kdo chcete muzete se kuknout do albicka,jak vypada nase jeste nedokoncena kuchyne,chybi nejake dodelavky,ale myslim si,ze je jinak zdarila🙂

asmeena
24. dub 2009

Ivuš: máte krásnou kuchyň a taky máte krásné vchodové dveře - to se bude krásně bydlet a ještě s těma dvojčátkama. 😉

asmeena
24. dub 2009

Miky: manžel říká, že varle není sprosté 😀 Davča je ale číslo, co ho všechno v těch láhních nenaučili? 🙂 Ale i přesto bych chtěla miminko, to ze začátku nemluví. 😀 A na třídní schůzky bude chodit manžel.

asmeena
24. dub 2009

kathyn: já bych se začala hlídat tak 5 dní před punkcí, aby ti nepopraskaly folíky.

kathyna
24. dub 2009

Holky, dík za rady, ještě jsem zvědavá, co mi poradí Zuzka 😉

Občas k vám nakouknu a zapojím se do diskuse, ju? 😵

ywushka
24. dub 2009

as: dekuju!!Sice se nam ty vchodve dvere uz nejak nelibi,ale kdyz jsme je vybirali tak jsme zadne peknejsi nenasli,ale daji se,treba budeme mit za oar let nejake penize na vymenu!!🙂Hm me by ani ty dvojcatka nevadila!!!

Mejte se krasne a preju vam hezky vecer!!My se jdeme uz kukat na telku

asmeena
24. dub 2009

kathyn: nemusíš jenom občas nakouknout, můžeš nakukovat častěji. 😉

Ivuš: ty dveře mi přijdou takové decentní.

asmeena
24. dub 2009

Moni: třeba tě někde potkám na flóře, vezmi si tričko s drakem, ať tě poznám 😉 Pokud teda pojedete.

monajs
24. dub 2009

Ass,vypadá to bledě ☹ Pavel jde ráno do práce,tak snad aspoň v nedělu,ale už se z toho vykrucuje,potvora 🙄

Kathyn ahoj 🙂 koukej častějc 🙂

Iv,kuchyň je nádherná 🙂

asmeena
24. dub 2009

moni: a bývá tam v neděli ještě něco? Já tam zítra totiž všechno vykoupím. 😀

zuzka11
24. dub 2009

Tak já radím katy 😀 - všechno v pohodě, taky jsem jezdila na kole i asi 2 dny před odběrem, nemá to vliv, pokud tě nebolí břicho a jsi v pohodě, užij si to! Hlavně se nechovej jako invalida, ona ta břišní stěna a všechny věci před dělohou a ona sama strasně tlumí nárazy, tak neboj! Jinak ti moc držím palečky, koukej s enám tu častěji ukázat a dát o sobě vědět! Už tu nechci být sama, chi tu kolem sebe baby boom 😉

Ivuš - pěkná kuchyň, úplně odpovídala návrhu, už se těšís na stěhování, viď? Kdy to má přesně být?

Peti - brusle? Záááávist! tady se každé pondělí zavře část města a jezdí se na in linech po slinicích, super zorganizovaná akce, každá trasa - srřídají s epo týdnu má kolem 18-22km, paráda! Min.rok jsem si to užívala.....

Miky - Davča je číslo! 😀

kathyna
24. dub 2009

Zuzko, dík moc za rady, to mi přesně vyhovuje, kolo je pro mě relax 😉 Ale nechtěla bych nic zanedbat.
Dík za přijetí, budu nakukovat častějc 😀

ywushka
25. dub 2009

zuzka: asi snad nekdy v cervnu!!Teda alespon tak s tim pocitame!🙂 Uz se strasne tesim!!!

mona: dekuju,jsi zlata!!🙂

as: jsou no ale mame vsechno takove trosku do modernejsiho,tak toto neni az tak moderni,ale zase to alespon nebude kazit dojem z venku🙂

Ja jsem poslala fotky i segre do londyna,ta me zkritizovala i koupelnu a i kuchyn!!Pry je to koupelna jak na letisti,krava jedna,hlavne ze oni bydli porad v podnajmu a stehuji se z mista na misto,uplne me nastvala tupka jedna!!🙂

Jinak preju krasny den,ja jsem uz vyspana,jelikoz jsem brzo usnula!Manzel se do noci dival na horory🙂,takze ten bude jeste dlouho chrnet!🙂Dneska ma umyvat bazen u nasich,ja se tam vyvalim na lehatko a prikryju se dekou a budu se na nej divat jak mu to jde 😀

zuzka11
25. dub 2009

Teda Ivus - hned jdu na ty fotky kouknout znovu, zadnou letistni koupenu jsem tam nevidela 😕 ber to s rezervou, kazdemu se libi neco jineho, nasim se taky nelibi nas byt - mam rada minimalismus, hodne bile, a moje mamka je na takove ty "píčovinky" jak já říkám, všude samé ozdůbky....tak se jí prostě na názor v zařizování neptám......hlavně že vy budete spokojení!

Katy - super, hlavně at jsi v poho, jak jsem psala.......me bylo kolo i beh prijemne az do OPU, pak jsem davala plavani a vsechno super....na kole kdyz to byl teren jsem jela proste pomaleji a casteji sla ze sedla a vsechno v poho.....on je ten výsledek proste mezi nebem a zemi a my pr to muzeem udelat jen tu co nejlepsi psychickou pohodu, coz byl pro me nejvetsi problem, jsem netrpelivka a to ze nemuzu ovlivnit vysledek byl des.......

Já jsem dneska asi zase vstala "zadlem nahoru" jak není doma manžílek cítím se jako kulík v plotě, kamarádkám nevolám - jako že mám předsevzetí se učit , ale stjeně mi to nejde......tak jenom uvažuju, jestli mám na kole zajet do supermarketu pro čokoládu nebo jestli to vydržím 😀 Zítra je tu totiž zavřeno 😖

asmeena
25. dub 2009

Ahoj holky, dnes jsme byli v Olmiku na flóře - bylo super, dovezla jsem si spoustu kytiček a až do teď jsem je na balkóně přesazovala.

Ivuš: možná ségra akorát závidí.

Zuzi: tak co čokoláda? Zajela sis nakonec pro nic?

zuzka11
25. dub 2009

jestli jsem si zajela pro nic? 😀 nakonec ne, našla jsem zbytek nutely 😉

Super, že sis udělala radost kytičkama! A co ricochet, už jste s manželem zase začali? A jak v práci? jak dietka s kolegyní, jak se cítíš?