Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
17. kvě 2009

miky123 : jejda to snad neni ani mozne....!!!! To je mi strasne lito!!! Na kazdou bolest je nelepsi cas....tak si ho udelej tolik,kolik budes jen potrebovat!!! Budu ti straaaasne moc drzet palecky!!!

Jinak vsem preju prijemny den....

hnedoocka23
17. kvě 2009

ahoj holky,venku je nádherně,tady ani noha se ani nedivím....já už byla na prochajdě...a red tlačím halušky se zelím a uzeným..mnamka... 🙂

hnedoocka23
17. kvě 2009

miky:je to někdy nespravedlivé!!!Jemi to moc líto,jsem s tebou...vím,že to nejde ani popsat slovy,jak je bolest veliká..kdo nezažil,nepochopí.... 😔 snad se co nejdříve dáš do kupy a bude líp...těšíme se na Tebe..přeji Ti,abys měla co nejdříve úsměv na tváři 😉 pápá

ywushka
17. kvě 2009

ocka: to mas pravdu,venku je naaadherne,ja jsem se ted vzbudila!!!🙂

hnedoocka23
17. kvě 2009

cirkus:holky bylo to pěkné...ALE..už to není to co bývávalo... ☹ artistů minimum...navíc,každý měl vždycky pod sebou nějaký druh zvířete,ted se jeden drezér stará o všechny...a jak dokončí své číslo,jde prodávat párky... 🙄 nebo cukrovou vatu...pamatuji si,že tam bylo vždycky kolem 30osob..ted s bídou 10-15 a všichni dělají všechno...žádná živá hudba..jen z CD...je to jen otázka času,kdy cirkus zanikne úplně ☹ což je škoda...

hnedoocka23
17. kvě 2009

Ivi:ahoj těhulko...zítra možná uvidíš další bublinku,o které nemáš ani potuchy 🙂 držím palečky at je vše OK!!!a kartářka ti předpověděla jeno-dvě?

zuzka11
17. kvě 2009

Peti - jojo, zlatý Humberto 😀 Já myslím, že i jako díte to člověk prostě vnímá jinak.......

Ivuš - taky jsem napjatá co zítra!

Miky - IP

Já dneska na koupáku - paráááááda, pak - kolem 15 se to nějak moc zaplnilo, měla jsem strach, že mě nějaký názuživý plavec kopně do Gyroska, tak jsem sedla na kolo a drandila domů, teď si dělám véču....a za chvíli mi končí slaměnovdovský víkend, přifrčí mužíček 😀

Peti - co vlastně práce?

Ivuš - nosíš ještě pravidelně "příčesek"?

hnedoocka23
17. kvě 2009

Zu:já byla na Humbertu 😀
v práci mazec mazec mazec!!!jsem dneska něaká chcíplá a to doslova...dopoledne jsem byla na prochajdě,ale už se mi nic nechce..jen loudím směr balkon a net... 😀
bylo po výplatách,tak se ani nedivím,že lidí chlastali jak o závod...

hnedoocka23
17. kvě 2009

a bazén by dneska taky bodl...ale fakt se mi nechce ani hýbat..venku je pěkný pařáček krásných 31,2stupnů..příští víkend hlásí přímo tropické počasí...dělám jenom pátek a v sobotu,jak se vyspím se sbalím a jedu na dva dny na Podhradí za ségrou..už se těším,je to tam nádherné...a hlavně řeka hned u chalupy,tak bude i koupáníčko 😉

zuzka11
17. kvě 2009

Vidíš, že se máš na co těšit! 😉 😀

Tak Humberto jsem netrefila 😉

kathyna
17. kvě 2009

Ahoj holky!
Miky, to je strašný, když má člověk naději a pak takové prázdno 😖

Já jsem dopadla taky jak sedláci u Chlumce, měla jsem 6vajec, všechny je oplodnili ICSI, přežili prodlouženou kultivaci, ale po PGD mě naprosto šokoval verdikt - všechny geneticky špatný 😢 Takže opět běz transferu.
Nechápu, jak se to může embryologovi povést, aby vybral všechny spermie špatný, když pravděpodobnost je maximálně 30%.

kathyna
17. kvě 2009

Myslíte, že nevadí, že chci zase za tři měsíce zkusit další IVF?
Jakou jste měly přestávku mezi IVFky?

ywushka
17. kvě 2009

zuzka: jen nekdy,kdyz se mi chce nasdazovat,ted jsem si zase nechala ostrihat mikado na podkovu,takze to musi malinko dorust🙂!!

Ocko: no jsem strasne zvedava na kontrolu,vzdycky se hrozne bojim!!! No uvidime!!!

kat: ja jsem mezi 1 a druhym mela jen 1 mesic a pak jsem mela 4 mesice,protoze jsem mezi tim sla na laparku!!

Mejte se krasne a preju prijemny vecer a snad zitra prijdu jen s prijemnyma zpravickama!!

Kartarka me rekla jen o jednom- a to o chlapeckovi!!!🙂

ywushka
18. kvě 2009

Ahojky holky,mame srdicko a dokonce i fotecku,tak vam ji pak supnu do albicka!!! Ale necekane se objevila jeste druha bublinka,ale ta srdicko jeste nema!! Na kontrolu jdeme zase v pondeli🙂,tak jsem fakt zvedava nakonec kolik tech deti bude 😀 ,pekne nas napinaji 😀

zuzka11
18. kvě 2009

Ivuš gratulace! 😀 Proč mě ta druhá nepřekvapuje? 😉 Co ty, bulelas?

Katy - myslím že 3 měce jsou úplně OK, tělo se stihne trochu vzpamatovat z těch hormonů a jdete na to.....je to fakt pech....myslím že za to ale nemůže, on vybral nejlepší spermije, ale jak se to tam spáruje, je osud....blbej, já vím..... Takže v létě šup na to, teď už nad ntím zkus neuvažovat a řeš to co bude, ne to bylo nebo být mohlo, jinak se zblázníš! Dej si nějaký cíl, já si třeba po nepovedeném IVFku zaplatila fitko a chodila denně, fakt jsem na sobe zamakala a pak jsem nafotila manželovi k narozeninám s profi fotografem akty - takové ty nahaté, ale jde není nic vidět 😉 Sakra, snad mě teď nebudete mít za nestoudnici nestoudnou 😉

zuzka11
18. kvě 2009

Ivuš tak jsem koukala na fotečky, ale ještě jsi je tam nedala viď? Tak já si počkám 😀 A jak pokračuje patchwork?

ywushka
18. kvě 2009

zuzka mas ho tam🙂

kathyna
18. kvě 2009

Zuzko, dík 😉 Já se taky chystám na poivfkovou odtučňovací kúru a 1.6.jdu na konzultaci s Dr.,tak uvidím, co vymyslime. Chtěla bych s tím embryologem mluvit, tím že jsem se ještě k ET nedohrabala, jsem ještě neměla tu čest a trochu mi to chybí, abych k němu měla důvěru.Je pro mě zatím imaginární 😅

Jinak to zklamání snáším o hodně líp než minule😉

Ywushko, blahopřeju k srdíčku 😵

Zuzko, teda za nestoudnici tě nepovažuju 😉 , já jsem vždycky chtěla nafotit takové fotky s těhu pupkem (že neni skoro nic vidět, jenom ksichtík, pupek a nějaký krásný hedvábný šál kolem těla 😵

lenkacar
18. kvě 2009

ywus taky gratuluji k srdíčku

hnedoocka23
18. kvě 2009

iVI,´gratuluji k srdíčku a k další bublince 🙂 fotečka krásná...

holky já dneska byla ve městě,koupila jsem si dvě trika a rifle..ale z těch riflí jsem nadšená nejvíce..slevněné na 450kč a vypadají jak replay(střih)..a ještě řetízek s příveškem P..osazený kamínkama...

zuzka11
18. kvě 2009

Petko - tak to jsi byla úspěšná! nevyfotíš je do alba ať máme představu?

Katy - taky dobrý nápad - bříško, šál.......mě se líbí i ty fotky s malým miminkem, černobílé.........já se zatím odvázala takhle a manžel byl překvapený a potěšený 😀 Držím palce na tu konzultaci a hlavně za 3 cykly! 😉

Já mám dneska líný den a nějak mi nesedl oběd, dala jsem tam omylem víc česneku a teď to ještě cítím v krku:(((

asmeena
18. kvě 2009

očko: udělala sis radost, tak to má být, chceme fotečku.

My jsme byli o víkendu zase v Jeseníku, grilovali jsme v pátek i v sobotu, v sobotu jsme dělali kuřecí maso a grilovanou zeleninu a bylo to moc dobré. Taky jsem si zase nakoupila další kytičky (verbeny a minipetúnie) a už to mám na balkóně jako v botanické zahradě.

Očko: ten cirkus se teď přesunul kousek k našemu baráku, ale co jsi psala, tak mě vůbec neláká.

hnedoocka23
18. kvě 2009

ok..přemluvily jste mě...dám je do alba,ale nevím zda zítra,pokusím se 😉
verbeny mi asmeen nešli,tak jsem je vyhodila... 😠 a navíc ta růžovounká barva mi totálně vybledla...

asmeena
19. kvě 2009

tak to jsem očko zvědavá co to udělá mně, mám taky růžové a jednu červenou a nemám převyslé (ty mi loni obalily mšice,takže z nich nic taky nebylo) koupila jsem tentokrát na zkoušku vzpřímené. 😉

ywushka
19. kvě 2009

krasne dobre ranko preju🙂

zuzka11
19. kvě 2009

Taky přeju dobré ránko!

Peti - těším se na ty fotky 😉

Asmee - děláš mi chutě, sakryš.......já přibírám snad i z vody a ty tu vyprávíš o takových pochoutkách 😠 😀

Ad kytičkay - obdivuju tpěpělivé pěstitelky, fakt moc....mě to skoro vždycky umře 😖

hnedoocka23
19. kvě 2009

ahoj holky 🙂 asmeen,já taky měla vzpřímené a místo nich jsem pak nasadila žluté surfinie a jedou mi krásně,jsem spokojená..akorát nevím,co s něma udělá to deštivé počasí,protože mám celý balkon otevřený a ony to vyloženě nesnášejí 😠

pokusím se ty fotky dát dneska večer.. 🙂 ted jdu na kafe za babi od manži..pápá

hnedoocka23
19. kvě 2009

čuste buste 😀 venku lije a lije a mi se nic nechce...byla jsem na drb u babi od manži,pak ji i nakoupit...a ted už trčím doma...vařím polévku,na víc se dneska nezmůžu zítra dělám i čtvrtek..tak musím ještě vysát+vytřít,ale pořád si říkám,že zítra je taky den
co vy ženské?jo a vpátek vlastně taky dělám,ale až od večera...v sobotu do neděle večera budu na Podhradí na chalupě,se už těším,tak se tady neukáži 😉

ywushka
19. kvě 2009

ocko: ja nedelam nic🙂,max jsem dneska byla v obchode a na poste a i to me mamka nadala,ze jsem tahla tys tasky z auta zepry jsem to udelala naposled abych ji nezavolala aby to odnesla!!Pak jsme byli po praci s manzelem objednat plovoucky a pujcovne pro DVD,zastavila jsem se v GATU a meli tam peknych balerynek a pantoflicku,pujdu si nejake koupit🙂!!!a jinak ja nedelam nic🙂,odpocivam a patchworkuju sve vytvory v posteli🙂

asmeena
19. kvě 2009

očko: tak kde máme ty fotečky? Já jsem dnes taky v práci trpěla, protože jak jsem šla do práce, tak nepršelo a jenom jsem zasedla v práci za počítač, tak začal takový šílený slejvák, že jsem jenom trpěla, jestli to petúnie přežijí (nemám krytý balkón), ale naštěstí to přežily.

Zuzi: v Jeseníku máme vždycky dobrotky a nejlepší je, že nemusím vařit, navaří maminka a ta je přímo kouzelnice.
Dnes jsem si koupila v akci koření na grilovanou zeleninu, tak to budeme mít příště na jiný způsob.

Ivuš: co ty naše těhulinko? tak tahat tašky se ti zachtělo? Raději se nepřeceňuj, za pár měsíců se ještě nataháš s prďolkou. 😉 A co to tvé studium?