Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

kathyna
28. črc 2009

Očko, hezky si jeĎte odpočinout na dovču, ať načerpáš spoustu nové energie na domácí snažení 😵

kathyna
28. črc 2009

Zuzko, toho tvého kola je mi líto, ať se na něm parchant přerazí 😠 Ale hlavně že jste s Gyroskem v pořádku 😵

zuzka11
28. črc 2009

cauki zensky moje! 😀

Katy - kraaaasne si uzij dovcu a ja na tebe myslim a s G.pomalu zhavime palce 😉 S tim kolem mas pravdu, rozum mi to taky rika, ze bych byla o hodne zoufalejsi, kdyz bych se na nem vymlatila, ale stejne me to taaaaaak moc stve.....

Asmee - super! TADY BYLY TEDA TROPY CELY VIKEND I VCERA, DNESKA JSEM SE VZBUDILA DESTEM, ALE UZ JSOU ZASE......sory, za caps lock, nemam energy menit.......

Ivus - koukam, ze v baru dzusiky, chipsy vecer - takze jidlo uz prestalo byt problem? Supeeeer!

ja mam na brise 5 efektnikch zarudlych stipancu od komara - normalne me pokousal pres tilko! A ja netuse co to je, jsem si je v noci pekne skrabala........jinak si musim postezovat, moje energie kolisa v prubehu dne - rano ji mam na rozdavani, jsem cila, podnikava, poledne - jde to....vecer nejde to 😝 Nemuzu s eporadne narovnat - bricho me nejak tahne dolu, z toho me boli zada, zacnu byt protivna, nemuzu sedet, jenom lezet.....proste priiiijemnaaaa spolecnice hadr 😉

Preju moc krasny den - jeste neni poledne, tak je krasny 😀

monajs
28. črc 2009

Ahoj holky 😀
Jsem tu jen na skok.Blbne nám pc.
Tak opět stopnutý KET 😝 sliznice sice měla 3L ale opět byla malilinkatá,jen 5,2. 😝 Se z toho picnu.Tak za měsíc zase.no.Jinak dovču musíme zrušit,mamka je v nemocnici a musím se starat o pejska a kočičku.Nevadí,pojedeme příště,hlavně že mamina bude ok.

Kuřátka,až budu vědět něco nového,tak zase písnu.Ten starý pc nám dává zabrat.Budeme si muset koupit nový.Krásné léto a všem těhulkám i nám netěhulkám držím palečky. 😀

ywushka
28. črc 2009

JIDLO JE SUPER🙂 uz jim snad vsechno🙂!!!! Jen zase nekdy mam rano problem s tim co si dam🙂,protoze si nemuzu vybrat 😀

mona: tak drzim palecky aby se mamka uzdravila!!! Tyyy jo tebe ta sliznice porad tak zlobi,az hruuuza!!! Ja vubec netsuim co je jeste potreba udelat aby hezky vyrostla!!! To je pech

zuzka11
28. črc 2009

Mony - to je teda pech:(((( Zkousela jsi ten caj z herbaty? mrkni myslim na herbata webgarden a caj na otehotneni - ja po nem mela sliznici uplne super...a je bylinkovy a dobry a posilaji i na dobirku.....proc to nezkusit? A jsou to bylinky.....

Ivus 😀 ten problem mam taky 😉 Holt pak neco jde ke snidani, neco ke svacince, neco ke druhe svacince 😉

asmeena
29. črc 2009

mony: ta tvoje sliznice ,teda zlobí. A nezkoušela jsi Femigard? Mně pomohl co se týká cyst, ale je to na celé ženské pohlavní orgány.

Zuzi: pošli mi emailíkem fotečku jak ti to teď jako těhulince sluší a ať se podívám co tě tak k večeru už stahuje dolů 😀 😵 .

Ivuš: to je síla, nedávno jsi tady stimulovala a teď už jsi 17tt. To je paráda a když ti chutná, tak to je taky super.

ywushka
29. črc 2009

zuzka: jo a takove ty gumove kysele pasecky misto cokoladky ty jsou ted super 😀 parada 😀 kazdy den si je musim koupit🙂

as: jo taky na to vzdycky kukam!!

V patek budu volat na ty triple testy,jsem zvedava na vysledky! Jinak vam preju krasne dobre ranko a prijemny den

asmeena
30. črc 2009

nějak nám to tady holky vázne, musím nás z té 4té stránky poposunout.
Jinak máme v práci makačku - zastupujeme kolegy co jsou na dovolené, tak nevím kde mi hlava stojí.
Dnes jsem se dala do tvoření dalšího trička a tentokrát to bude první výtvor pro mě samotnou. 😉 Myslela jsem, že ho stihnu udělat ještě dnes celé a zítra si ho vezmu do práce, ale asi né, nějak to neusychá.

ywushka
31. črc 2009

DOBRE RANICKO VSEM!!🙂
as: to mas pravdu,jen by me zajimalo kde to vazneee!!🙂

Ja jinak hlasim,ze triple testy jsou negativni 😉 ,vim to od vcerejsku,ale nejak jsem se sem nedostala!!! Parada!🙂

KRASNY DEN VSEM PLNY SLUNICKA

Nasi jedou na vikendovou dovcu na slovensko,tak my jsme si naplanovali grilovacku🙂,tak snad nekdo z jeho sourozencu i prijede🙂 Pa

hnedoocka23
31. črc 2009

ahoj všem,zdravím.....já si ještě užívám pár dnů volna a pak hurá do práce...příští týden mám kontrolu porevizní,pak by měla dorazit ms a hurá do dalšího snaženíčka,už se těšíme... ted je půda pohnojená,tak snad to půjde hladce....IVF vůbec neřešíme a spíše to necháme na další rok,pokud by se vůbec nezadařilo,prostě to neřešíme 🙂 ........mějte se krásně,já jedu na chatu dneska,ale na otočku....pápá

hnedoocka23
31. črc 2009

holky,já vás nečtu vůbec,chci mít hlavu čistou,je to možná sobecké,ale tak se opravdu cítím lépe 🙂 tak se nedivte,že třeba neodepíšu nebo vůbec nereaguji na novinky o vás....pápá

zuzka11
31. črc 2009

Taaaak ja se hlasim, ze ziju 😀

Predevcirem jsem byla parit jako zamlada, proste pred 24 me doma nevideli 😉 Az jsem si v metru pripadala nepatricne a dneska jsem co....hadejte? Ano, jsem krasna 😉 Prehanim, ale vcera jsem psychicky nevydrzela a objednala se k holici.....tak je to Ok, poprve snad nejdu kanalama - nejak mi prijde ze sice udelaji dobry strih, ale upravit si to umim nejlip ja doma sama.....ale dostala jsem sprdaka 😕 a to jako docela drsne, malem jsem se te holciny bala - jako ze je poznat, ze jsme ty vlasy zanedbala - ano, vim, nechala jsem je rust.....ze MUSIM chodit co 6-8tt, proste jsem si prisla jako smudla 😝 Jsem pak hned zasla do kavarny na male povzbuzeni🙂))

peti - nedivim se, jsem rada, zes napsala, ze jsi v pohode.......a mas pravdu, je pohnojeno, pujde to
😉

Ivus - a co to pohlafiiiiiiiiii? ja jsem napnuta jak kšíry! 😀

Katy - ty si uz urcite uzivas dovcu, tak at se vydariiiiiiii!

Mony, Miky - ahoooooj, jak se mate vy?

As - diky za posunuti, ja na nej nejak nemela energii, jinak jsme v pobodne fazi jako ty cca pred 3 mesicema, planuju skrinky v obyvaku.....ojoj, tezke rozhodovani, chceme od truhlare, protoze ty typicke bychom tam nenarvaly, nebo naopak by byly male a nevyuzily vsechen prostor......tak surfuju o 106......

ywushka
31. črc 2009

zuzka: ani nevis jak jsme napnuti my!!🙂 Ja se uz nemuzu dockat,ale musime jeste 10 dnu vydrzet do kontroly🙂!!! 12.8 v 11:00 mame screening🙂 jejda ja se snad ani nedockam🙂!!!Ja uz bych tak straaaasne chtela nakupovat a nemuzu 😀

ocko: to je v pohode,ani se ti nedivim!!!Mej se krasne

ywushka
31. črc 2009

My budeme zitra grilovat,takze jsem nakladalo masiiicko!!🙂 a ted si prohledam sranky mimibazaru.cz-jejda to jsou tak uzaaaasne oblecky!!!

zuzka11
31. črc 2009

Ivus a predstav si, Gyrosek na tom screenngu neroznozil, tak jsem musela jeste mesic cekat, padousek nas malej 😀 Drzim palce, at je sampionek vic kooperativni a ty uz muzes vybirat bud ruzove nebo modre - samozrejme, obrazne receno🙂))))

Uzijte si grilco, ja porad jeste maso neeeeee 😖 Ale rybu jo, tak bych si tam hodila tu.......

papuchalk
2. srp 2009

Ahoj holky,
vím, že je tu u vás několik zkušenějších břichatek 🙂 , chtěla jsem se zeptat na UTROGESTAN:
Beru ho teď (12 +2 tt) 2-2-2 a mám ho postupně vysadit (ještě od zítra vysazuju Estrofem, ten beru 1-1-1). Jakým způsobem jste ho vysazovaly? Každý den jste odebraly jednu tabletku? Nebo jste to nějak prokládaly, aby to nebylo tak najednou? Mám z toho celkem obavu, v CAR říkali, že teď bude záviset vše na tom, zda výživu prcka převezme placenta, jako by těch nervů pořád nebylo dost a dost... Díky za odpověď.

ywushka
3. srp 2009

papuchalk: ja kdyz jsem ho zacala vysazovat kolem toho 12tt,tak jsem zacala nejdrive jednou tabletkou-davala jem si tri dny 2-0-2,pak jsem davala 2-0-0 dalsi tri dny a pak uz jsem si nedala zadny!!!

preju vam hezky den

zuzka: no snad "roznozi" 😀
My jsme vcera byli na vylete v brne jen v ikeii a pak jsme se zastavili u mcdonalda a bylo tam "CACKO" a manzelovi se tam libila takova chlupatoucka kombinezka,ale jsem mu to zatrhla jeste🙂,sice byla takova univerzalni,ale nevadi,pocka jeste do pritiho tydne🙂

papuchalk
3. srp 2009

Ywushka - díky za odpověď, nějak si to taky tak propočítám, aby to nebyl pro tělo šok. Na jednu stranu se už těším, že do sebe nebudu něco pořád rvát, a na druhou mám strach, aby to mimčo s placentou společnými silami zvládli i bez podpory. 🙂

ywushka
3. srp 2009

neboj taky jsem se toho bala a zvladla jsem to!!! Drzim palecky 😉

Jinak vsem hezky vecer a dobrou nocku🙂

asmeena
4. srp 2009

Ahoj holky, tak hlásím, že jsem se dnes objednala do jiného CARu, takže 23.9 první pohovor v Reprofitu Olomouc 😉

zuzka11
5. srp 2009

Ahoooooj!

Asmee - super, jsem zvedava, co na vas noveho vymysli.......hlavne at jim veris, takze drzim palce na nejakeho super dr.!

Ivus - tak uuuuuzzzzzzz? Holcicka nebo kluk?

My byli o vikendu v CR na kazdorocni akci - chlap sportovni, holky s detma a vecer a dalsi den vsichni spolecne grilovaci.....nejak jsem se strasne pretahla, vubec jsem necitila unavu, az pak jsem najednou padla a rozbolelo me bricho - strasne, cele dve noci jsem bolesti nespala, nemohla se narovnat a tak, lahudka.....ted uz OK, ale na vcerejsi kontrole se mi ukazala na CTG kontrakce, tak mam do konce tynde nakazany klidovy rezim, z cehoz jsem zpruzena, ze jako nemuzu byt jako normalne aktivni, ale zaroven vim, ze musim Gyroska udrzet aspon 2-3 tydny jeste u sebe........

Taky si prijdu pritazliva asi jako kybl na vytirani, ale tim vas nehcci desit, u vas vsech to bude jinak, budete se citit uzasne az do porodu! 😉 😀

hnedoocka23
5. srp 2009

ahoj holky,mám po kontrole..dopadla na jedničku,jsem uzavřená,čípek v pohodě,sliznice krásně roste,vaječníky v klídečku sex a koupání povolen...dávám si oddych od fertasu,Kája to ví,takže ko mám v lednu 2010 holky,cítím se báječně,nic neřeším,hlava čístá,co víc si přát......vysedávání doma a furt jezdit na kontroly a stresovat se,to není ted nic pro mě...... 🙂
mějte se holky krásně a já zase někdy kuknu vás pozdravit 🙂

j.aja
6. srp 2009

Ahoj holky, nevadí že jsem vám tady naskočila? Jsem tady nová. Mám po třech IVI a jedno nezdařené IVF. Nevíte jestli už dělají IVF v Polance? Nebo se ještě jezdí do Olmíka? Jaroš říkal, že s tím v Polance měli začít brzy, tak nevím v jaké je to fázi. 🙂

asmeena
6. srp 2009

zuzi: tak to ti věřím, že u nás všech to bude úplně jiné než u tebe. Já budu vypadat jako dva kýbly, protože jsem totiž už teď jako netěhulka jiných proporcí. 😀
Gyroskovi trošku domlouvej, ať nezlobí a ještě si v klidu užívá u maminky v bříšku. 😉

Očko: to děláš dobře, chce to načerpat novou energii a až budeš 100%přesvědčená, že chceš jít do dalšího snažení, tak do toho půjdeš. Taky jsem říkala, že dřív jak na jaře do toho nejdu a dívej, něco mi mozek říká, že musíme jít dál. 😉

zuzka11
6. srp 2009

Asmee - ahooooj! 😉 Jsem rada, ze tu jsi! Pdr budes vypadat jinak, koukni na pribirani v tehtenstvi, jsem valila oci, kolik holek tam udava cisla, jako 2kg, 4kg na KONCI tehotenstvi!

gyrosek se snad umoudril, at uz je ale za 2-3 tydny, budu klidnejis 😀

Jinak chapu, ja to mela taky tak....pauza, ale pak mozek rikal, ze "nicnedelani" uz nejde a sla jsem do toho......

jajko - ahooooj! Pokud to chapu, tak tobe se uz 2x IVF povedlo? 😕 S centry na Morave neporadim, jsem Prazanda........ale kazdopadne vitej!!!!

Ivus - ty nas teda napinas, nebo uz jsi v nakupnim rausi? 😀

j.aja
6. srp 2009

zuzka11 - Ahojky, nene...mám za sebou 1x nepovedené IVF...dvě mě ještě čekají....ale když vidím tu malou pravděpodobnost.......v dudnu jsme na to byla v Olomouci.

zuzka11
6. srp 2009

Jaji, nechci plane utesovat, ale ono se to 1.IVF vetsinou nepvede, rika se, ze telo se musi "nastavit", musite s dr.vychytat typ stimulace, ktery ti sedne a tak........kdy se chystas na dalsi? Budu moc drzet palecky!!!

ja hlasim, ze jsem se dokulila z mesta, musela jsem uz poresit darek petasovi k nedelnim narozkam.....sla jsem rychlosti asi 3 sneci za minutu, i ty hsem musela prrusit protoze jsem proste MUSELA mit svacinku 😉 no des....ale MAM DAREK!!!! 😀

jak se mate vy?

ywushka
6. srp 2009

Ahojky holky,jsem tu straaaaaaaasne dlouho nebyla!🙂 Tak vas jdu alespon pozdravit!

ocko: to je dobre ze uz jsi v pohode,tak to ma byt!!!

zuzka: tobe se to pomalicku krati!!!🙂Uz se teim n prvni fotecky toho tveho zlaticka!!🙂

preju vam hezky a prijemny zbytek odpoledne pa

asmeena
6. srp 2009

j.aja: a v jakém centru jste byly? Já jsem chodila do Fertimedu v Olomouci, ale od září měním CAR a přestupuji do Reprofitu.

Zuzi: to musela být krásná šnečí chůze, tak chodit neumím. Vždycky závidím těm lidem, kteří nemusí nikam spěchat, já proto taky nemůžu nosit boty na podpatku, protože většinou chodím hodně rychle, abych všechno stihla.