Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
28. lis 2009

Pouze nás posouvám ze třetí stránky.
Jsem teď u našich v Jeseníku a chystám se s kamarádkou na pizzu.

Zuzi: co Adámek? Už jste byli za známýma v tom Německu?

asmeena
28. lis 2009

Miky: ty si asi užíváš na Bořkovi viď? A stále držíš své tajemství pod pokličkou?

paraple98
28. lis 2009

Asmi - nazdárek, netestla jsi už náhodou? já vím, jsem nemožně zvědavá...když já mám takové mrazení a přikládám to tomu, že se bobci u tebe pěkně uhnízdili 😉
Jinak já jsme odešla ze 2 hlavních důvodů, nechci to moc rozepisovat, ale jedn byl Sobek, pred ET nas nechal hodinu cekat a kdyz jsem sla zrovna na WC, tak prisel a urazil se a nechal nas tam cekat dalsi 3 hodiny, manza byl na prasky, protoze nevedel co se deje, nevzala jsem si mobil....no a druha vec byla , ze po OPU mine ukecavali na darovani vajec, ja byla jeste zblbla po narkoze a navic rikali, ze sat ten papir podepisu, ze se pak jeste dle situace a zralosti vajec domluvim s embryolozkou a kdyztak papir vyhodime, ale pak uz se se mnou nikdo nebavil a za 2 dny jsem se dovedela, ze jsem je darovala. To darovani mi nevadilo,spis ten zpusob, jak to udelali...no a tak jsme si rekla, jdu od nich. Navic mi tvrdili, ze je vse ok, ale po tom vsem jsem jimprestala verit a sla na nove geneticke vysetreni, kde mi nasli mutaci C677T, ktera muze mit za nasledek, ze sotva se mimco kousne, tak se pusti.....jo a taky ve FN mi nasli nejake trombofilni markery,takze jsem si tedu IVF pichala fraxiparin...sice se nakonec nepodarilo,ale mela jsme chvili pozitivni test a tak daleko jsme se jeste nikdy nedostali 😉

rebeka33
28. lis 2009

Paraple prepáč ja sem neprispievam, ale chcem sa len opýtať? Nepochopila som to, túto skúsenosť máš s repromedom alebo reprofitom?
Ja rozmýšľam ísť na jar do reprofitu na soft, ale tento komentár ma dosť vystrašil. ďakujem.

paraple98
28. lis 2009

Rebeka - nemusis se omlouvat 😉 Ne, tuto zkusenost mam s Fertimedem v Olomouci, na Reprofit jsem zatim slysela jen to pozitivni, obzvlaste na dr. Machace.Ted chodim do FN a nemuzu si ji zatim taky vynachvalit 😉

rebeka33
28. lis 2009

ďakujem. Ja som až z Košíc, ale čo mi už nie sme ochotné podstúpiť. Tak budem rada cestovať, len nech sa to podarí. Mám v Košiciach ešte ketko, ale veľkú nádej tomu nepripisujem. Prajem pekný víkend a veľa sily do tehotnenia. 😵

paraple98
28. lis 2009

Rebek - drzim palce, at vyjde Ket a kdyby nahodou ne, tak at do Olomouce jezdis jen chvili a brzo najdes // 😉

asmeena
28. lis 2009

rebek: já chodím do Reprofitu a jsem tam velmi spokojená.

asmeena
28. lis 2009

parap: už jsem testila a byl jen nádech a pak to hned zmizelo, zítra zkusím znovu.

paraple98
28. lis 2009

Asmi - tak na tebe budu myslet a drzet moc moc palce....doufam, ze pisnes hned rano 😉 tfuj tfuj tfuj

monajs
29. lis 2009

Ass,moc moc na tebe myslím.jsem napnutá jak špagát,ale jsem přesvědená,že JSI JASNÁ TĚHULE.Tak tvoj tfuj tfuj - pro štěstí.. 😀

rebeka33
29. lis 2009

as- mne sestrička povedala,že tehotné majú bledé uši. Znie to smiešne, ale prvý 😀 krát keď som bola tehu(MA) , tak som došla na krv testik negat. A ona , vy ste tehu. a bolo to tak.

zuzka11
29. lis 2009

Boze, As, jsem napnuta jako ksandy 😉 Koukej dat vedet, budu si to tu hlidat!

my do nemecka jedem az 12., ted jsme byli doma...Adanino je porad nejaky nachlazeny, chudak....porad ho odsavam, place u toho.......

asmeena
29. lis 2009

tak jsem testla ráno, ale bohužel už ani duch nebyl. Ale pořád mě bolí břicho a prsa, tak to zatím nevzdávám.
rebek: jak bledé uši? To slyším poprvé. 😀

paraple98
29. lis 2009

Asmi - to ještě nic neznamená, on každý test je jiný a navíc ty testy nejsou búhví co 😉 Pořád věřím a držím palce 🙂

asmeena
29. lis 2009

jdu si okouknout uši do zrcadla 😀 😀 😀

rebeka33
29. lis 2009

Naozaj som sa si myslela, že má nadprirodzené schopnosti. Najbližšie nám vypýtam normálnejšie príznaky. 😀 😀 😀 Dobrú noc.

paraple98
30. lis 2009

Dobré ránko dámy 😉

Já jsem zas slysela, ze znamkou tehu je teply podbrisek (aleto v nasem pripade,kdy se basti utros neni zrovna prukazny priznak) a pak taky pry ma tehule rozsirene zornicky 😉 😀

agatice
1. pro 2009

ahoj holky
Asmi- kdy jdeš na krev???
No u mě to vypadá, že další IUI nedopadlo.

asmeena
1. pro 2009

Na krev jdu ve čtvrtek, ale dnes jsem testla a bohužel to asi ani tentokrát nedopadlo. Tak jsem si aspoň udělala radost, že jsem si ozdobila vánočně balkón. Teď už zase jen přečkat další měsíc a v lednu jdeme do dalšího snažení.

agatice
2. pro 2009

ahojky Asmi- to mě moc mrzí 😔 😔 ,ale další snažení je zase krůček k dalšímu úspěchu. Kolik máš ještě mražáčků???

asmeena
4. pro 2009

Ahoj holky, hlásím se po delší době. Včera mi umřela babička, testy krve negativní. Prostě když se sere, tak se sere. Doufám, že ten příští rok bude o něco lepší.

monajs
5. pro 2009

ahoj Ass,je mi to moc líto.tak se drž holka,myslím na tebe 😔

miky123
9. pro 2009

Ahoj holčiny,
chodim tady ted malo je mi špatně a zle a toto se střída 😝 🙄 ☹ ,toto těhu je uplně odlišne od těch dvou ,to jsem ani nevěděla že jsem těhu 😵

Tak se opatrujte a až mi tyto stavy poleví,tak napíšu 🙂

miky123
9. pro 2009

Ještě sem tu 😉
sem si všimla dotazu od asme,Bořek byl typicky anglicky humor,Děcka to bavilo jen z počatku,pak divne.Děti si měli s nimi zaspívat písničku RECYKLUJEMa to několikrat po sobě.
Lukašek,vubec netušil co to slovo znamena,a to tam byly i menší děti ,a zima tam byla hrrrrozna.

Ale co bychom neudělali pro kulturu,tuž 😀

asmeena
15. pro 2009

ahoj holky, nějak nám to tady stávkuje, tak jak to s vámi pokračuje? Já nafasovala clostík a po Novém roce začnu stimulovat. Uvidím ještě jak mi to vyjde, protože do 12.1. je CAR zavřený, tak mám strach, že mi MS dorazí v termínu kdy bude zavřeno a tak budu muset stimulaci o měsíc posunout, ale co, kdo si počká ten se dočká. Ale už se moc těším, že bude zase další naděje.
Manžel mi nařídil, že si po ET musím vzít 14 dní dovolenou a zaveze mně k rodičům do Jeseníku, že tam je prý lepší vzduch než tady v Ostravě a že tam budu třeba u rodičů v lepší psychické pohodě. Přece jenom je to tam můj domov a cítím se tam nejlépe. Tak uvidíme.

zuzka11
15. pro 2009

As a ty stimulujes na IVF jen Clostikem? tak jste se s dr.dohodli? Budu moc drzet palce......

Miky - co ty, porad ti je spatne? Snad uz to prestane.....pak koukej napsat, co rikal manzel "darecku" 😀

U nas je nove to, ze Adam konecne objevil dudlik, furt je plival, ted si oblibil pest a rve si ji tam celu, nejradis po kojeni a pak se poblije, frajer 😉 , alke konecne jeden dudlik vysel a je to.....na vikend jsme byli v nemecku u kamaradu a ted planujeme, teda spis neplanujeme nic, ale ja tusim, ze Petas zacne na posledni chvili resit darky...ne ze ja bych mohla hazet kamenem, ale neco mam, pysna na sebe ale nejsem.....

Co vy a darecky?

asmeena
16. pro 2009

zuzi: jdu zase do minimální stimulace, což obnáší clostík a pak dvakrát připíchnout fostimon - úspěšnost jsem z toho měla stejnou jako u klasické stimulace těma driákama.
Jinak dárky stále řeším. Ale já už dostala dolce gusto, tak kávičkuju a manželovi jsem už včera dala monitor, protože jsou to velké věci a neceme to rozbít jak pojedeme do Jeseníku k našim na Vánoce, tak si asi dáme pod stromek jen prázdné krabice 😀

zuzka11
16. pro 2009

As a jake kavicky zkousis? tady je uz vsechno vyprodane, svagrovce jsem koupila na zkousku Moka, pry je s cokoladou......

A nakupy jsou fakt silene, nikam se nevejdu, s kocarem v tech davech je krize, smetu vzdycky pulku veci ze stojanu, proste to vzdavam:((((Ale mrzi me to, protoze nemam pro Petu nic z ceho bych mela velkou radost a tesila se az to rozbali:((((

asmeena
17. pro 2009

zuzi: tak já včera koupila super klávesnici za krásnou cenu 480,- a to je bezdrát. Mám z toho radost, protože to manža netuší, zabalím mu to do té krabice od monitoru, když už je monitor plně využíván. Tak myslím, že bude překvapen.
Jinak my koupili čokoládu, laté, presso intenso, capucino. Na moka jsem zase já vůbec nenatrefila a to bych ho taky moc chtěla ochutnat. Mám ráda čokoládové příměsy. A taky u nás v obchodě mají nějakou kávu s nějakým aroma, ale to nevím co je. Mají na ně zrovna akce za 109,- ve Sparu.

No s tím kočárkem ti to nezávidím, v Ostravě teď docela dost nasněžilo, tak to pro ty maminky musí být taky trošku peklo.

Jinak na Vánoce i na Silvestra se chystáme k našim do Jeseníku, tak už se těším. Dnes jdu ještě dokoupit nějaké blbosti do Ikey, tak už se těším na ty tlačenice a fronty u pokladen.