Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
22. pro 2008

Holky,ještě jednou díky. 😉
Musím si jít zdřímnout,jsem strááášně ospalá.Ahoj zítra 🙂

asmeena
22. pro 2008

holky díky za podporu. jsem zvědavá jestli tentokrát už // budou, budu testovat asi 1.1. - tak by to mohlo být takový novoroční dáreček.

asmeena
22. pro 2008

zuzi: koukala si se na to přáníčko, aby jsem tě trošku rozesmála? 😉

zuzka11
22. pro 2008

Koukala, Asmee díky!!!! teď jsem si byla zaběhat - potřebovala jsem vyčistit hlavu a teď jsem po sprše a je mi líp 😀
Takže 1.1. si zaškrtávám v kalendáři 😉

Holky je na Moravě sníh nebo taky spíš déšť???

Přeju vám krásný předvánoční večer a doufám, že se nám ozve ještě Miky, ať víme, že je v pohodě.......

asmeena
22. pro 2008

Na horách prý sníh je, ale v Ostravě není, dnes bylo 9 stupňů a v Jeseníku ve městě taky sníh žádný

monajs
23. pro 2008

Ahoj,
tak teda 1.1.,taky si to zaškrtávám 😀

Na Moravě není nic.Včera kolem 12 bylo v Brně 13 stupňů.A u nás taky nic. 😒
Tk holky poslední přípravy u hurá na štědrý den 😀

kapr
23. pro 2008

ahojky holky, tak si představte, včera jsem si dělala test a mám //, ale dnes jsem začala špinit ☹ máte někdo zkušenost jestli to i přes to může klapnout?

monajs
23. pro 2008

Ahoj Kapr, a špiníš hodně? Pokud ne,tak se říká,že se ti mimísci zahnizďují. Tak třeba to bude všechno Ok 😉
Kolikátý den jsi po ET?

asmeena
23. pro 2008

Ahojky holky, tak jsem dobalila dárky a jdu se konečně naobědvat. Letos jich naštěstí moc nemáme, takže to balení docela ušlo.
Dnes v Ostravě začalo docela dost foukat, ta že by nám to přifouklo třeba nějaký snížek? No to pochybuju, protože venku je opět docela teplo. 😉

kapr
23. pro 2008

Monajs paradox je, že nejsem po ET, já jsem otěhotněla přirozeně. Koukám na to jak puk. Test jsem si dělala náhodou, protože máme jít v březnu na další IVF a máme brát antibiotika. A jelikož jsem měla 2 dny zpoždění, tak jsem si test udělala jen pro jistotu. No a koukám a jsou tam //. Byla jsem z toho úplně vedle. No jenže ráno jsem začala špinit. Vždycky takhle špiním den před MS. ☹ Tak mám strach že se to rozjede 😒 Špiním malinko. Ale cítím pobolívání v podbřišku. Sice slabší než obvykle, ale cítím. ☹ Tak nevím

asmeena
23. pro 2008

Kapr: tak to by bylo super. A nevolala si na gyndu?

asmeena
23. pro 2008

Manžela jsem poslala do obchodu, šel pěšky, ani nevyužil vymoženosti tramvaje. Tak to tady bude minimálně o půl hodiny později. jdu toho hned využít a trošku se natáhnout. Nějak mě začínají bolet záda.

kapr
23. pro 2008

No jasně že volala. Musím čekat. Na UTZ by nebylo nic vidět Tak beru Ascorutin a když se nerozkrvácím, budu brát Utrogestan. Takže zítřek asi rozhodne. Ještě je riziko, že mimíska máme mimo ☹ To by asi byla největší trága, protože bych musela na odstranění vejcovodu a zase by se posunul termín IVF 😠 Bože ať je to v poho!!!! 😔

monajs
23. pro 2008

Tak na tebe budu moc myslet a budu držet všecky palečky.Drž se

macous
23. pro 2008

Ahoj holky,

přeji krásné a pohodové Vánoce a Šťastný Nový rok 2009, těhulkám klidné těhulkování a snadné porody a čekatelkám krátké čekání na dvě // 😵

asmeena
23. pro 2008

Taky všem přeji krásné vánoce.

zuzka11
23. pro 2008

Kapr, myslím, že jsi v pohodě, spousta holek krvácí na zač.těhotenství, zkus být v pohodě, dokud to není MS s jasnou červenou krví je to v poho, ale šetři se, může to být hematom pod mimčem, takže hoď nohy nahoru.....

Jo a tichounce gratuluju!!!!

Asmee - nedivím se mu, ony ty tramvaje musí být pěkně plné, co??? 😀

Taky přeju krásne Vánoce a hodně hodně štěstíčka do Nového roku!!!!

asmeena
23. pro 2008

no zuzi: já myslela jak si zdřímnu a on byl pěšky ještě rychleji.

zuzka11
23. pro 2008

Tak hoďte nohy nahoru oba 😀

A jak se cítíš Asmee, všechno v pohodě, nálada optimistická???

monajs
23. pro 2008

Nazdárek holky,
všem přeju krásné a pohodové vánoce,snažilkám // a těhulkám ať to vydrží. 😀

asmeena
23. pro 2008

Zuzi: vůbec mi nepřipadá, že jsem na nějakém transferu byla. Zatím to na mě nijak nedoléhá, asi taky tím, že na to není čas myslet. Zrovna jsem dodělala zelnou polévku a bramborový salát, dopekla chleba a hned dala péct vánočku. Takže docela v jednom kole - akorát si říkám, že jsem se měla šetřit, že? 😀
Pokud nedostanu MS, tak to neřeším, jakmile začnu špinit nebo dokonce krvácet, tak to zase začnu panikařit, ale zatím pohodička vánoční.
Manža jak se vrátil z nákupu, tak místo mě zaujal polohu spící na gauči a už víc jak hodinu chrní. Občas ho oblízne naše psisko, tak si říkám jupí, že by už byl vzhůru, ale on nic, jenom se utře a pokračuje.
Neměla bych se spíš válet já??? 😲 😀 😎
Zuzi: vy jste ještě v Německu nebo kdy vyrážíte domů?
Monajs: máš nějaké těhu příznaky, krom toho ranního hladu?

monajs
24. pro 2008

Asmee,příznaky nemám žádné.Jenom se mi teď začíná chtít odpoledne hrozně spát.Dřív jsem si nemohla odpoledne zdřímnout ani na 5 minut,protože mě jinalk bolela hrozně hlava.Teď prostě chrním 1-2 hoďky. 😀

Tak ještě jednou, všem na Koníku ŠŤASTNÉ A VESELÉ 😀

miky123
24. pro 2008

Ahojte,a Všem hezké Vánoce 😵
Po ET.na mě skočil jakysi morybundus 😖 ,chřipka ,v obličeji ,očích mám opar ☹ .
Na ET nás bylo 5 a všem nám zaváděli 2 mimiše a máme přijít na těhotenský test 5.1 a výsledky ihned do 1 hod. 🙂 je na co se těšit 😲 😵 No teda žádné těhu příznaky teda nemám ,sice občas mě pobolívá v podbříšku tot vše,tak ani nevím na čem sem 😖
asme:bereš taky od transferu utrogestan,teda cítím se po něm jaksi nafouklá 😝 ,nebo u Vás dávají něco jiného?

asmeena
24. pro 2008

miky: také beru utrogestan. Nafouknutá jsem taky. Po normálním ET jsem brala dvě tabletky třikrát denně a po KETu (protože mám žluté tělísko po prasklém folikulu) beru jednu třikrát denně.
Já chci testovat 1.1., ale už teď bych nejraději testovala, ještě musím ale vydržet, teď by to nemělo žádnou cenu. Doufám, že teď už to klapne.
Miky a ty si byla kdy na ET? Kolik si měla vajíček a kolik sis nechala zavést embryjek?

miky123
24. pro 2008

asme:utrogestan mám taky předepsaný až do testu 3krát denně 2 tablety.Já sem z toho teda zmatená , MS bych měla normálně dostat 31.12. ,tak nevím .ET jsem měla v pondělí tj.22.12 dali mi 2 mimise 😲 ,měla jsem prodlouženou kultivaci ,tak nevím jestli se mi to tim ta MS posouvá?
Prosím napiš mi jak to máš ty?
A toho 1.1,kdy chceš testovat to už by jsi měla mit po své MS,nebo si chtěla testit před MS?
A jaký máš koupený test?
Tuž to je otázek jak u výslechu 😎 😉 😀

asmeena
25. pro 2008

miky: já jsem byla na KET o den dřív než ty 21.12. - testovat zkusím asi 1.1. (ale kdyby to šlo hned, tak bych testovala 😝 😀 ). Na kontrolu UTZ a krev jdu 7.1., ale výsledky z krve budou mít ale asi až druhý den.
Minule když jsem byla na ET, tak jsem dostala MS přesně jak jsem dostat měla i když jsem brala utrogestan, ale doktor mi řekl, že ho mám brát dále dokud nebudou výsledky z krve a u prvního IVF když jsem začala špinit, taky v době kdy jsem měla dostat MS, tak jsem brala taky dál utrogestan.
Právě, že mám strach jestli zase dostanu MS nebo začnu špinit, tak vím, že to bude v háji. Já to mám dostat 30. nebo 31.12., doufám že to nedostanu, protože už mě to přestává bavit.
A kam chodíš do CARu? Já jezdím do Olomouce do Fertimedu a je to tam docela pohodové až na jednu protivnou sestřičku a že se tam dost platí, ale jinak je to tam taková rodinná atmosféra a příjemné prostředí.

asmeena
25. pro 2008

ježiš miky já jsem ale debil, proč se tě pořád ptám na ten CAR, když vím že chodíš do té Ostravy, jsem z toho zmatená, než si uvědomím s kým si vlastně píšu. Těch lidiček je tady tolik, že se mi to motá, tak se zase omlouvám. 😎

asmeena
25. pro 2008

miky a testovat se budu 1.1., test ještě koupený nemám a asi si koupím takový ten čurací co měla monajs, když se na něm dělají //. 😀 Že monajs?

miky123
25. pro 2008

asme:tak sem se dohodla se s vým ženským Dr.že mužu přijít na těhu.test už v pátek tj.2.1,on je bývalý primář z Vitkovické nemocnice a Moooooc hodny.CHtěla jsem si vyšetření krve zaplatit ,že to potřebujivědět spíše než toho5.1 kvuli prac. smlouvě a on mi řek že nic platit nemusím ,jelikož k tomu mám pádný duvod.A taky mi řek že spíse než za 7 dnu,po transferu se mi v krvi nic neoběví,že až po tomto dnu po dukladném zahnízdění se by mi v krvi nic nezobrazilo.Velký nárust HCG nastává až po 7 dnu .
Ale jak píšeš ty tak tak možná do toho pátku ani nebudu muset čekat ☹
Občas mě bolí v podbříšku atk ani nevím či se mám těšit 😕 ,cítíš na sobě nějaké změny??

kukuca
25. pro 2008

Pěkný vánoční podvečer, prosím můžete mi poradit?
Jsem ode dneška snažilka,ale mám strach že se mi vrátí kvasinky který jsme nedávno doléčila. Myslíte že bych si mohla na noc zavést čípek (takový průhledný na předpis- ještě mi zbyly z minula a můžou se v těhu) když by dneska došlo např. k oplodnění.nenaruším to nějak??
Asi blbá otázka,ale mám dneska plodný dny a mám strach.
Děkuju za odpověď