Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
25. pro 2008

a možná, že tě bolí v podbříšku jak se zahnizďují. Nebo ty míváš tak brzo bolesti v podbříšku před MS? Tak to máš super, že budeš vědět o tři dny dříve jestli jsi nebo nejsi těhu.

miky123
25. pro 2008

kukuca:já nevím nemužu poradit.
asme:tak sem nad tim přemýšlela a došla jsem k závěru,že mě v tom podbříšku začne pobolívat když mi přestává učinkovat ten utrogestan,co mám brát co 8hod.Dr. mi říkal že je lepší utroš. polykat než zavádět,zak už jen polykám ale je mi z toho 😝 A co si zvolila ty?

asmeena
25. pro 2008

No mě zase doktor řekl, že po ET je lepší ho zavádět, takže já ho zavádím.

miky123
25. pro 2008

asme:a co vy ste přes svátky doma?U nás dnes dyl tatka na oběd,zítra jsme pozváni ke tchýni na oběd,už se těším nemusím vařit,huraaaaa!

kukuca
25. pro 2008

Asmeena, prosímtě asi jsem blbá,ale nevím co je zkratka ET 😅

asmeena
25. pro 2008

kukuc: ET je embryotransfer, a já jsem po KETu, což je transfer rozmrazených embryjek.

kukuca
25. pro 2008

Aha,takže ta odpověď o závádění asi nebyla pro mě že?

asmeena
25. pro 2008

kukuc: tvůj dotaz jsem přehlédla, protože jsi psala zrovna ve stejnou dobu jako já a tak ještě před mím vzkazem naskočil tvůj vzkaz, který jsem ani nečetla. Já odpovídala miky na utrogestan.
Jinak k tvému dotazu nevím, raději bych si to nebrala, možná v těhotenství nevadí, ale aby to nezabílo spermijky,ale to by ti spíš poradil doktor.

monajs
26. pro 2008

Ahoj holky.
kukuca: taky nevím,ale asi bych to nebrala,dokud mi neporadí doktor.Fakt nevím.
Asmee: kup si ty čurací. 😀 Jsou myslím 2 druhy- na jedněch je napsáno již 5-7 den po oplodnění a druhé jsou první den předpokládané MS.Já měla asi ty druhé,ale dělaly se mi tam ty // 😀

Jak prožíváte svátky? Zase mě začíná pobolívat břicho,tak mám úplnou hrůzu,aby se mi to zase udrželo.Tak snad jo.Jenom polehávám a radši nic nedělám.
Tak odpočívejte a užívejte svátků. 🙂

asmeena
26. pro 2008

ahoj monajsku: já jenom papám a papám, takže ze mě bude velká koule. 🙄
Dnes se mi zdá, že mě začínají trošku bolet prsa, ale nevím, jestli mě spíš nebolí z toho jak si je pořád prohmatávám. Testovat budu až toho 1.1. (snad to do té doby vydržím a doufám, že nezačnu krvácet).

miky123
26. pro 2008

Ahojte holky,

monjas:v pondělí si du koupit testy.jaký název maji ty čurací,to by asi valili očiska když bych po nich chtěla čurací 😀 😉

asmeena
26. pro 2008

miky: já normálně řeknu čurací - ono je jich více druhů. Ale bojím se, že z toho zase nic nebude, protože mě začínají bolet prsa tak jak když mám dostat MS. Vždycky tak týden před MS mě začínají bolet.

monajs
26. pro 2008

Ahoj holky,
já říkám ,že chcu ty lepší a když neví,tak řeknu "čurací" 😀

Asmee,mě taky bolí prsa.Asi rostou 🙂 Držím palce moc moc moc

Já se pořád tak pozoruju a hlídám,že už nepoznám,jestli mě to břicho bolí víc nebo míň,nebo co vlastně.Pořád lítám na záchod a kontroluju se. ☹ Pak pár hodin vydržím,potom mě zase píchne a zase letím.No hrůza.
Musím vydržet. 😠

asmeena
27. pro 2008

monajs: ale ty si to měla v krvi, takže je to jistota a máš super embryjka a ta jsou tam tak pevně zakousnutá, že se pustí až za devět měsíců.¨
Já jsem si dnes koupila taky testy (málem jsem je už vyzkoušela a to jsem teprve 6 dní po KETu), manžel je musel rychle schovat a řekla jsem mu ať je vytáhne až 1.1.
Když jsem je kupovala, tak jsem řekla že chci ty čurací, ale pak jsem zjistila, že jsou úplně stejné jako jiné, které prodávají sice jako proužky, ale dva v balení za 30,-Kč a ten čurací stál jeden 70,- (přitom byly stejné značky i stejně citlivé - šlo jen o komfort), ale koupila jsem si ještě rapidclear - ten je citlivější, tak uvidíme na Nový rok.
A ta prsa mě bolí, ale nevím jestli to je příznak před MS nebo že bych byla těhu?

Taky jsem dnes ve slevě v Tesku koupila krásné bodýčka a kalhotky pro mimiko. Kdyby se nám nezadařilo teď, tak jednou se určitě zadaří.Byly tak rozkošné, že jsem je koupit musela.

asmeena
27. pro 2008

holky kde jste všechny? Ležíte u televize a cpete se cukrovím? (to neprospívá figuře? 😲 😀 Teda vlastně nám to může být jedno, figura se stejně zakulatí těhotenstvím). Nebo si užíváte návštěv? 😉
Zuzi asi objíždí půlku republiky, aby všechny navštívila.
Tak si to holky užijte a budu se těšit, že sem zase nakouknete. 😎

monajs
27. pro 2008

Ahoj holky,
asmee,měli jsme návštěvy,už se nemůžu na jídlo ani podívat.Musím vždycky manžu po obědě vytáhnout na malou procházku.
Ty bodýčka ti závidím.Ale na tohle jsem pověrčivá.Já ještě radši ty 2 měsíce počkám 🙂 ale strašně se těším.
A vydrž do toho 1.1. to bude krásný novoroční dárek 😀

asmeena
27. pro 2008

Já jsem právě byla taky pověrčivá a už se na to můžu z vysoka vy...kakat. Moc se mi ty oblečky líbily a když tak je dám nějaké kamarádce, která bude zase čekat miminko, pokud se nám v brzké době nezadaří. Nebo ti je pak monajs nabídnu. 😀

miky123
27. pro 2008

monjas:a kdy jdeš na krev ?
asme:prosím nevíš náhodou jestli je 2.1 otevřené tesko,babča mě přesvědčuje že mají inventuru.Dik za odpověd admini se na mě budou istě zlobit že jim to tu kazím.

monajs
28. pro 2008

miky: už jdu jenom na UTZ 7.1.Na krev neříkali nic, ale já tam budu v pondělí pro jistotu volat.
asmee: ale tobě se zadařilo určitě teď 😀

asmeena
28. pro 2008

monajs: a už jste odolali a podívali jste se na to pohlaví miminek? 🙂

asmeena
28. pro 2008

miky: a co ty? Už máš nějaké příznaky? Mě lehce pobolívá levé prso a včera večer mě šíleně řezaly oči a bolela hlava - ale nevím, jestli to spíš nemám z toho utrogestanu a z toho jak nic nedělám a jenom se válím. 😲

monajs
28. pro 2008

asmee:ještě nám nepřišly domů výsledky,tak nevíme nic. 😒 Možná je to tak lepší až do toho prvního UTZ.
Našla jsem hrozně pěkně napsané stránky o těhu-teda aspoň mně se moc líbí:

http://www.bonella.cz/clanky/Prvni-trimestr-0-8...

A jinak pěkně lež a nic nedělej jako já 😀

asmeena
28. pro 2008

monajs: už jsem na ty stránky koukala ráno, jak si posílala odkaz v té jiné diskuzi kam chodíš, né že bych tě pronásledovala,ale občas kouknu i na jiné diskuze. A zrovna jsem tam zahlédla tvoje jméno a ten odkaz, tak jsem hned mrkla - je to moc pěkně napsané.

asmeena
28. pro 2008

zítra ráno se zkusím testnout, i když vím, že je to ještě brzo, budu teprve 8 den po KETu, ale to čekání je šílené. 😒 Manža mi to dovolil, tak uvidíme.Se nebudu moct dočkat rána, abych to zkusila.

miky123
28. pro 2008

monjas:fakt moc hezky napsané stranky 😵
asme:tak čekaní stresuje ,zítra ráno si jdu koupit test,a hotovo.Jen nevím ted jestli to zítra jestli ještě testnu,musím na pojištovnu a minuly tyden tam byla fronta tak na čtyři hodiny 🙄

A kde se nám toulá zuza?,ta se určo nechává pěkně opečovávát 😎 😉

monajs
29. pro 2008

Ahoj holky,
tak nenapínejte a dejte vědět. 🙂 To čekání je strašné,že? 😠

A zuzi se nám vůbec neobjevuje, 😉

miky123
29. pro 2008

tak u mně sečteno-spečetěno NIC ,a ještě sem začla špinit 😠

asmeena
29. pro 2008

No, tak moje dnešní testování pouze /, celou noc se mi zdálo, že jsem šla za šéfovou do práce a mávala jsem jí těhu. testem před nosem, ať se podívá, že tam mám // a že už nepřijdu do práce. 😀 No, ale byl to opravdu zatím jen sen. Kéž by se splnil. Mám doma ještě dva testy, tak zkusím testnout ještě tak za tři dny.
Miky a to naše testování bylo možná ještě hodně předčasné já jsem zatím 8 dní po KET a ty 7po ET. Takže možná hodně brzo, a to tvoje špinění nemusí nic znamenat, pokud se nerozjede v krvácení.
Miky: mně doktor doporučoval začít stimulovat až tak za půl roku,což by mi vycházelo taky na duben, ale asi to nechám uležet, protože nechci nemocenskou trávit přes pěkné počasí doma (letos jsem to tak měla a vůbec mě to nebavilo, když venku svítilo sluníčko a já neměla vycházky, přes zimu to je lepší). Já se vrhnu když tak na inseminace, začnu chodit na mojžišovou, dělá to prý nějaká paní v Porubě a taky bych chtěla chodit na jógu.

monajs
29. pro 2008

Holky,nezoufejte,ještě je brzo.Určitě tam za pár dní budete mít // 😀 Ta mojžíšova je prý fakt hodně dobrá.Přemýšlela jsem,že bych zkusila jógu.Tak snad u nás něco objevím. 😎

aannggiie
29. pro 2008

ahoj holky dlouho jsem tu nebyla tak nevím co je nového.
Teda vim monajs měla // a teď vidim,že se tady něco nepovedlo.Holky kolik pokusů máte za sebou?