Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

kapr
28. lis 2008

aha 😒 Mno kotvičník je prý dobrý pro oba. Hele my když jsme byli jednou u bylinkářky tak nám řekla, že braní vitamínů je blbost a dala nám jen nějaký pročišťovací čaj a prý má manža zobat dýňová semínka. 😨 Tak teda nevím. Hlavně aby to vydrželo. 🙂
Viki držím palce ať manžu ukecáte
Macous - je jedno že zvracíš 🙂 hlavně že je vše OK 🙂 až budu zdravá těhule, klidně budu zvracet celé dny 😀 😀 😀

aannggiie
29. lis 2008

tak léčitelku mám za sebou.podle horoskopu nás odhadla úplně dokonale... 😉 No jinak mám dál brát zinek,E 400,listovku,napsala mi MACU a MENSTRI CARE tak jsem zvědavá na změny.První změna byla v peněžence 🙂 😕

paraple98
30. lis 2008

Ahoj holky, už jsem u vás dlouho nebyla, jsem v jednom kole. Po tom nepovedeném IVF jsem se vrhla plnou parou do práce, vzala jsem si ještě jednu navíc, takže domů chodím téměř v noci a ani nestihnu pustit PC a jsem KO 😉
Všechny zdravím a moc držím palce, ať se máte co nejlíp a samo konečně ty // 😉

Jinak kámoška co byla v dubnu na 3. IVF už je hrdou matkou 2 holčiček, jedna má 1,4 kg a 40 cm a druhá 2 kg a 43 cm 😉 Šla do poradny, termín měla na silvestra a už si ji tam nechali, nevím teda proč přesně už šla na sál, ale měla dlouhodobě nízko placentu, tak asi proto 😒 No hlavně že jsou všechny tři ok a holčiny se v inkubátoru drží skvěle 😀 A taky hlavně že i když se 2x nezadaří, tak potřetí to může mít takový krásný konec 😉

aannggiie
30. lis 2008

Já chci taky,aby mi takhle dopadl ten třetí pokus ☹ ☹

kapr
1. pro 2008

Čusík holkiii, tak jsem po konzultačce. 🙂 Vcelku to dopadlo dopadlo dobře. Akorád byl pan doktor asi rád, že jsem na genetiku šla. V papírech u nich jsem totiž asi nic o trombóze neměla, takže proto mě nesledovali. Což bylo ale při stimulaci prý nebezpečné 😒 Takže mi bylo doporučeno počkat na výsledky z trombocentra a pak se uvidí, kdy začneme. Jo a ještě jsem se dozvěděla, ža mám nějakou CMV (vir) a ten se nedá vyléčit, ale ovlivňuje plod. Takže to je špaténka. Tak jsem zvědavá. Pochopila jsem z toho, že budu muset chodit na kontroly a když nebude aktivní, tak do toho jít, jinak to posouvat. ☹ Takže bůhví, kdy půjdeme.

Jinak paraple schvaluji nasazení do práce, aspoň přijdeš na jiné myšlenky🙂
aannggii neboj. Uteče to jako voda a budeme si zde svěřovat své těhotenské problémy🙂

aannggiie
1. pro 2008

kapr-no nazdar a to je jako dobrý jo?! Já nemůžu vůbec nic číst,protže bych se asi zbláznila 😠

kapr
2. pro 2008

hele aannggii já z toho taky nejsem moudrá a už si přijdu jak malomocná 😒 Radši se už po ničem nepídím, protože bych se z toho mohla zbláznit. jediné čím se uklidňuju je, že všechno co mi zjistili má spousta lidí akorád o tom neví a taky žijou a mají zdravé děti. 😉 Tak snad se i nám poštěstí. 😵

kuba2
2. pro 2008

Ahojte 🙂 po dlouhé době Vás zdravím, ale já teď moc nestíhám. Konečně mi přišla MS po revizi -hurá, tak zvažuji IUI a hned jak to půjde tak nativ. Mějte se .

aannggiie
3. pro 2008

kapr-to máš pravdu.Taky si myslím,že by každýmu něco našli tak si z toho nebudem dělat hlavičku.A hlavně ať to všechno dobře dopadne

kapr
3. pro 2008

No budeme si držet palce 🙂
Kuba2 zdravím 🙂 prosím, mám ještě takovou otázku. Co je vlastně jen ten nativ a co to obnáší?

asmeena
4. pro 2008

Ahojte všechny, jsem tady poprvé a zavítala jsem se, protože jsem hledala nějaké informace po absolvovaném ET. Chodím od září 2007 do Fertimedu, kde jsem několikrát absolvovala neúspěšně IUI a letos v dubnu 1.IVF - kdy jsem měla 7 vajíček,ale jen 3 embrya, z nichž se ani jedno neujalo. Momentálně jsem po 2.IVF, ale myslím, že z toho zase nic nebude. Koukala jsem, že dasule bude přecházet do FN Olomouc - můžeš mi pak dát info, jak to tam chodí? Taky přemýšlím, že z Fertimedu odejdu: při 1.IVF mi přišlo, že mi vnucovali kde co, jenom abych platila, ale teď u toho druhého to byl pravý opak, tak ještě nevím. Možná to tak chodí všude. Jen mě zarazilo, když mi pan Dr. Holub (ještě jak byli ve fakultce v Ostravě), tak mi při pohledu do mé karty kdy jsem měla při 1.IVF hladinu FSH 12,8 řekl, že u mě umělé nemá cenu, že nikdy mít děti nebudu - takže už jsem k němu nikdy nešla a jezdím už jenom do Olomouce, na Dr. Vodičku a Dr. Koutnou nedám dopustit. Při 2. IVF jsem měla FSH 8,3 a všechna vyšetření moje i manželovala byla v pořádku.

monajs
5. pro 2008

Ahoj holky.Můžu se k vám přidat? Před rokem a půl jsem otěhotněla přirozeně,ale v 6t jsem potratila.V květnu jsme byli na IVF a úspěšně hned na poprvé - ale opět v 8t jsem o to přišla.Hrůza. ☹ V práci na mně všichni pokradmu zírají a litují.. V září jsme byli na KETu, ale nic.Do toho všeho mi můj šéf doporučil podepsání výpovědi, zě si nemůže dovolit tolerovat moje pokusy,že musí vědět,jestli už budu doma, nebo se vždy po měsíci vrátím do práce. 😠
Dnes nám mají volat výsledky genet.vyšetření embryjek a pokud budou OK,tak mi je zítra šoupnou 🙂
Nevím co dřív- teď mám strach,aby byly OK, potom zase přijde strach aby byly // a pokud budou,tak aby se mimi udrželo.Ach jo.Ale mám velkou oporu v manželovi,tak to tak nějak spolu zvládáme.Tak nám všem držím palce, ať nám to všecno vyjde holky 😀

asmeena
5. pro 2008

Monajs, tak to ti tvého zaměstnavatele vůbec nezávidím. To mě moje pokusy o otěhotnění v práci přejí, ale na jednu stranu by si také přáli, abych neodcházela, aby za mě nemuseli hledat náhradu. Stejně bych byla nejraději, kdyby se IVF podařilo a já se už do práce nemusela vrátit.

kapr
5. pro 2008

Ahoj holky, tak vás tady vítám a přeji, ať vše brzo dopadne. 🙂
Co se týče práce, já po prvním neúspěchu řekla, že chci odejít, protože potřebuji změnu a nabídli mi jinou pozici v rámci firmy. Takže úplně super přístup. Byla jsem z toho překvapená. Obzvláště když ví, že se pokoušíme o mimi. Je ale pravda, že jsem slíbila, že rok neotěhotním. 🙂 .....ale pokračujeme dál. A stejně než dojde k dalšímu pokusu, tak to bude skoro rok. No a do 12 tt už raději nebudu nic říkat.
je taky pravda, že jsem hned říkala, že bych chtěla pracovat i při mateřské na nějaký měnší úvazek. Tak snad se mnou do budoucna počítají. 🙂

monajs
5. pro 2008

Díky za podporu. 🙂 Přeřadil mně na jinou a samozřejmě méně placenou pozici,z kanceláře jsem se ocitla u lisu,protože jsem řekla,že to je diskriminace.Ale nevadí.Mám super mistra, který mi nedělá absolutně žádné problémy a přeje mi to. 🙂 A z laborky pořád nevolají a nevolají.Dělám vánoční úklid abych přišla na jiné myšlenky.Holky už jsem stihla od rána rozbít 2 sklenice a talířek po tchyni 😉 Tak snad ty střepy přinesou štěstí 🙂

monajs
5. pro 2008

Ahoj,tak právě nám volali a 5 embryjek máme genet. OK 😀 Tak zítra frčíme na transfer. 😀

asmeena
5. pro 2008

Tak to je monajs super zpráva. Aspoň něco pozitivního.
Já jsem včera 11 den po ET začala špinit a dnes se to rozjelo jako normální měsíčky, tak nevím. Testy jsou negativní, takže pondělní kontrola bude jasná.

monajs
5. pro 2008

To je mi moc líto asmeena ☹ .A krvácíš hodně? Zkus počkat na tu kontrolu.Pokud nic,tak vydrž,ono se to přece MUSÍ jednou podařit 😉

asmeena
5. pro 2008

No ze včerejšího špinění se vyklubalo normální krvácení jako u menstruace. Nedá se nic dělat, koupím si zase Femigard a začnu s užíváním - docela mi upravil hladinu FSH (pokud to nebylo něčím jiným) a možná se vypravíme ještě na nějakou dovolenou a možná za rok to zkusíme do třetice znovu. Možná taky nechám připustit naši čtyřletou fenku, ať se dostanu z toho šíleného stereotypu, ale připadám si poslední roky hrozně pohodlná, nic se mi nechce dělat. Přijdu z práce domů a místo abych šla sportovat, tak si to omluvím tím, že třeba už budu těhotná a jenom lenoším.
Taky jsem přemýšlela, že zajedu do Svitav k Wilantovým - jsou to lékaři, kteří se věnují holistické metodě. Kamarádka u nich byla a docela jí pomohli.

monajs
5. pro 2008

Tak to mne mrzí.Ale dovču si užij 🙂 My to pořád odkládali, že třeba UŽ budu těhotná a s tím sportováním jsem na tom úplně stejně.Tak držím palce,aby se ti ten další pokus podařil. 🙂

aannggiie
6. pro 2008

holky nesmutněte já si to omlouvám stejně jako vy.
Kapr-kolikátýho jdeš do Iscaru? Holky je tady někdo kdo má za sebou 3IVF ISCI

monajs
6. pro 2008

Ahpj holky,tak to mám za sebou 🙂 Úplně v pořádku jsme měli jenom 2 embryjka,dokonce nezbylo ani žádné k zamražení ☹ A tak jsem si je nechala dát obě 😉 😉 Dokonce jsme si mohli nechat říct pohlaví, ale odolala jsem.Dokud nebudou // tak se nebudu zbytečně nervovat.Tak a já jdu ležet a nechat se opatrovat 😀

kay..
6. pro 2008

zijem v zahranici a moja klinika robi endometrialnu biopsiu 3-4 dni pred ocakavanou menstruaciou a IVF cyklusom. Vraj to nastartuje maternicu, vznikne tam protein, vystelka sa zvysi a to pomaha embryu aby sa uhniezdilo. Ta bio vobec nebolela, trva to 2 min. Neviem ci to pomohlo ale ja som otehotnela na 1 IVF.

aannggiie
6. pro 2008

monajs-gratuluji nic netahej ani koš s prádlem a hlavně se neválej v teplý vaně!a že nemáš mrazáčky tak to neva .po kolikátý si byla?a že ti dali vybrat pohlaví to čumim jak blázen kam prosim tě chodíš?

asmeena
6. pro 2008

monajs, to taky koukám, že by ti byli schopni říct pohlaví. Tak se šetři a nechej se obskakovat.

kay..
6. pro 2008

asmeena - asi mala PGD test (genetika) tam sa odobere 1 bunka z embrya, zisti sa ci je vsetko OK a takisto ci je to chlapec alebo dievca.

aannggiie
6. pro 2008

kay-genetiku mohla mít,ale vybrat pohlaví si můžeš jenom ze zdravotních důvodů a to udělaj dr sami (třeba při hemofilii)jinak v čr,že by to dělali jsem teda neslyšela

monajs
7. pro 2008

Ahoj holky.Nemohla jsem si vybrat,to asi nejde.Ale když byly dobré jenom 2 a obě mi dali,tak jsem si na základě PGD mohla nechat říct už teď jaké mají embryjka pohlaví 🙂 Ale fakt přežít těch 14 dní bude hrůza.Dneska se mi zdálo,že mi moje mrtvá babička píchá injekce do pupku a pořád se budím. 😒 Nedá se nic dělat,že? 😉

aannggiie
7. pro 2008

monajs-když se ti zdá o mrtvejch tak všechno dobře dopadne

asmeena
7. pro 2008

monajs, tak ten sen bude znamenat určitě něco dobrého. Mě se zase poslední týden zdálo, že jsem měla na těhu.testu dvě čárky, a přitom jsem na něm doopravdy měla vždycky jenom tu testovací. Zítra jedeme na kontrolu, tak jsem zvědavá co mi doktor řekne. Mám ještě tři zmrzlíky, ale nedoporučovali mi je zamrazit, že jsou špatné kvality, ale já jsem na to nedala a stejně je nechala zamrazit, tak uvidíme jestli z toho něco bude - chtěla bych je když tak zavést co nejdřív.