Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
14. črc 2009

deni:zkus vydržet do pátku 🙂 a když nic na něm nebude,nešil...záleží jak rychle se ti dělily a kdy zahryzli...možná to bude brzy na testování....

asmeena
14. črc 2009

ahoj holky, vítám i nově příchozí.

Ivuš: tak hodně štěstíčka zítra na kontrole. A v těhotenství se můžeš houpat? Nedělá to mimišku špatně? Aby se nepoblinkalo 😀 Ale hlavní je, že tobě už chutná. 😉 Jen tak dál.

Zuzi: koukám, že tam máš v profilu pořád, že uvažujete o jménu až se vám z hlavy kouří. Pořád ještě nemáte vybráno, nebo nás necháš napínat až do září? Taky už to máš za chviličku, že? Si pamatuju, jak si ještě po vánocích psala, že tady zůstaneš asi samotná netěhulka, a ouha, jsi spíš jediná těhulka. 😵 😀

očko: už určitě nemůžeš dospat pátku, že? Se nedivím, ta nejistota je strašná, ale podle všech předpovědí kartářek, je to jasnačka. 😵

hnedoocka23
14. črc 2009

ahoj holky já ležím jak larva a je mi tak hůř..když chodím,cítím se líp 😢 jsem jaksi unavená...vidím to už na postýlku+paralen+utrogestan a hají 😵 Všem přeji krásný večer a Ivi hodně štěstí na kontrole,at je vše OK!!

hnedoocka23
14. črc 2009

ta nejistota je strašná asmeen...snad to bude OK!!!jestli jo,tak se pak ožeru 😀 😀 😀 si dělám srandu 😉

asmeena
14. črc 2009

se ožereš tak z vody nebo čaje. 😀

ywushka
15. črc 2009

Tak uz jsem pripravena,jeste musim pockat na tatku ten me dneska zase veze misto manzela!☹ Ted chudacek zase odjel s kamionem do prahy v noci,byl uplne nevyspany,me ho bylo dokonce i lito! V noci tu byla taaaaaaaakoooooovaaaaaa silena bourka i s kroupama,fuuuuj!!! Mam dokonce na nasem dome vylaveny cely odpad (jako kanal)!!!

Mejte se krasne a drzte nam palecky at dopadneme dobre pa

asmeena
15. črc 2009

Ivuš: držím všechno co mám. 😵

ywushka
15. črc 2009

ahojky holky,uz jsme doma z kontroly🙂 Jsme zdravi jak rybicky,miminko sebou machalo na vsechny strany🙂 Srdicko mu tukalo jako zvon🙂 Byl uzasny🙂!!! Mam povoleny i sexik i bazen🙂,tak hadejte co dneska asi budu delat🙂!!! Ha ha ha 😀

Mejte krasny den🙂

deniska24
15. črc 2009

Jééé Ywusko,tak to je super! 😀 Hnedka to bude veseleji a rychleji utíkat 😉

zuzka11
15. črc 2009

Ivus ze by sex v bazenu? 😀 A co, bylo videt pohlavi??? Jinak gratulace ke kontrole!!!

Me dneska psala kamaradka, ze jim nevyslo 3.IVF, tohle bylo prvni s darcem, nasli jim v genetice paseku....tak je mi strasne smutno......... 😖 Jsem strasne doufala........

Peti - kocko, jak je tobe dneska? Co brisko, co spineni? Patek je za chvili!!!!! vydrz!

Asmee - jmeno mame, uz jsem ho tu holkam psala, Adam, ale rikam to jen vam, treba ho na posledni chvili zmenime, nebo tak....ale myslim, ze ne, jen ho dam do pasu az u nas bude....a jinak mas pravdu....ja tenktrat fakt mela pocit, ze jen ja budu cekat az se bude zase smet neco dit, vy jste zrovna vsechny stimulovaly nebo uz mely po ET.....a nakonec si nas G.nasel........moc drzim palce, at je to u vas taky tak, vzdyt stjene jako u nas vam nic nenasli!!!! takze sance proste je........

hnedoocka23
15. črc 2009

ahoj holky,přeji všem krásný den já se dýl dneska válela..... 🙂
u mě žádná změna bolesti na denním pořádku...

jsem opravdu zvědavá,co mi na ty bolesti řekne Koutná...to už není normální sakra... 😠

Ivi super že je vše dobré a že se má miminko k světu 🙂

ywushka
15. črc 2009

pohlavi mi nerekli,musim si pockat do toho 12.8:-)

zuzka11
15. črc 2009

takze napinacka 😉 nas napinal pacholek do 24tt! proste neroznozil....zato ted hodnekrat a ochotne 😀

Peti - jsem taky zvedava, bohuzel to podle me svede na delohu a delozni vazy.....hlavne vydrz, to cekani je na palici....

hnedoocka23
15. črc 2009

Manža mi dneska pojede koupit magnesium,je to na zklidnění dělohy...snad pomůže

ywushka
15. črc 2009

Zuzka: no to nase ted zase porad neco nacvicovalo! Kdyby takovy doktro byl kazdy jak tento muj gynekolog tak je na svete krasne!!!!

asmeena
15. črc 2009

Ahoj holky, jdu vás jen pozdravit, budu se teď dívat na Donutila. Přišla jsem před chvílí domů, byla jsem s kamarádkou na kafíčku a dobře jsme pokecaly. Pořádně jsem se teď vysprchovala, protože od zítra nepoteče 10 dní teplá voda, tak jsem udělala kompletní očistu a od zítra budu nahřívat zase vodu. Každý rok nám tady dělají něco s vodou, je to už na bednu.

Ivuš: tak to jsou super zprávičky, to teda nechápu proč tě ten debilní doktor předtím tak stresoval. Idiot. to se jinak nedá napsat.

hnedoocka23
15. črc 2009

ahoj holky..je po všem 😔 v 19hod mi oznámili na křesle,že jsemm potratila...bylo to strašné slyšet a pak se už spustil jen potok slz... 😢 pak už mě čekalo jediné vyčištění dělohy.. po 2hodinách mě pustili...

k večeru mi začli bolesti ještě horší,ve spodku mě píchalo tak,že jsem byla v předklonu a když jsem vlezla do vany,věděla jsem,že je to KONEČNÁ....proudy krve...rychle jsme jeli na pohotovost a jak DR viděl jak to ze mě valil,věděl která bije a já už taky!! 🙄
Nikdy na to nezapomenu,cítím se prázdná,prostě jiná..bolest je pryč..ale na Srdíčku zůstala 😔
Za 14dní mě čeká ko ve Fertimedu..ale pak si dávám oraz minim.na 6 měsíců...nechci vidět DR.žádné léky,žádné stresy..a oddych od koníka tak to ted bude pro mě Nej..až se budu cítit líp,kouknu...a doufám,že už tady budou další těhule nové a další miminka narozené,moc se těším holky moje 😵
VŠEM DRŽÍM PALCE A DOTÁHNĚTE TO DO KONCE.. 😵
TAK PÁ A ZA NĚJAKÝ ČAS ZASE TADY... 😎

ywushka
16. črc 2009

Peti: COZE??? To je me straaaasne lito,to uz jsem zazila s jednou holcinou na druhe diskuzi,ale te nedelali revizi!! Petiulko,drz se!!!Budeme na tebe vsechny myslet!! A neboj miminek si te najde! Drzime palecky at to co nejdriv preboli!!! ☹

Jejda vcera bylo fakt silene,tady se nedalo vydrzet,cely den jsem odolavala a stejne jsem nevydrzela spocena jsem byla az na prd.... tak jsem si oblekla plavky a sla na chvilicku do bazenu (pan doktor mi to povolil,ze je to pry pro zenu i pro plod moc prijemne). Vecer jsme si grilovali a poamlu jsme to nestacili ani dojist,prisla zase silena bourka!!!Fuuuuj jsem se uplne bala,tak jsem se zavrela doma,tatka s manzelem nejdrziv porad tam posedavali,ze snad to nic nebude a pak tam nevydrzeli ani oni kdyz se poradne rozprselo

asmeena
16. črc 2009

Očko: otevřu koníka a hned šok, kdybych mohla v práci bulet, tak tady brečím za tebe. Moc jsem tomu věřila, že ti to vyjde. Ale neboj, ty jsi ještě hodně mladá a ono se třeba ani nenadáš a jak si teď dáš trošku oddych od lékařů, tak třeba se příroda umodří a ono se zadaří samo, ani nebudeš vědět jak.

Ivuš: tak to jsi měla včera moc pěkný den. Taky bych si něco ugrilovala, poslední dobou nám hodně jednou grilované hermelíny.

deniska24
16. črc 2009

hnedoocka-to je mě taky moc líto ☹ za čas zase bude dobře a jak číkáš- dej si volníčko kolem dr.atd,tím rychleji to alespoň přebolí... 😢

lenkacar
16. črc 2009

chodim koukat jak dopadla hnědoočka a musim říct ,že tak jak to podala ,by to vzalo každýho .. 😔 ,je to hrůza co si někdo musí prožít ,brzy se dej do kupy at máš sílu bojovat dál ...

ywushka
16. črc 2009

Ja se zase cely den valela venku,dopoledne jsem jeste byla neco koupit v hyposce,ale pak jsem se doma i koupala,ted se jdu vylozit do postele a vyhodit nohy asi az na strop,protoze mi otekly kotniky z toho horka! Tak se mejte krasne!!! Petce jsem psala i smsku!!! pa

ywushka
17. črc 2009

Krasny slunickovy den!!! Pa

zuzka11
17. črc 2009

Omlouvam se, nejsem schopna docist, precetla jsem jen prispevek Petky.....bulim na klavesnici..........DOPRDELE, DOPRDELE, DOPRDELE........uplne se mi klepou ruce, kdyz pisu.......

Petulko, pauza je jasna, od dr., od vseho........myslim, ze pisu za vsechny tady, kdykoliv se budes chtit vypsat, sverit, pokecat - jsme tu pro tebe............

monajs
17. črc 2009

Peti,je mi mto strašně líto. 😢 Brečím. 😔 0Vím jak se cítíš,je to hrůza.Všechno přebolí,ale jizva na srdíčku bude pořád. 😢 Peťulko,tak se drž a až bude na dušičce líp,tak na nás koukni,budeme tu na Tebe všechny čekat.

monajs
17. črc 2009

Ahoj holky,
konečně se za váma na skok dostanu a taková hrůza 😢

No já byla na kontrole včera a pan primář mi řekl,že sliznice má krásné 3 linie a je pevně přesvědčený,že KET zmákneme ještě tenhle cyklus,tzn.na konci příštího týdne. 😀

Ass: na tu dovču jedeme na týden do Jeseníků na Rejvíz

Zuzi,jsem ráda,že ti vyšlo to vyšetření 🙂

ivuš,držím palečky

asmeena
17. črc 2009

mony: a kdy jedete do Jeseníků? A kde tam budete ubytování. Třeba tě tam někde potkám. 😉

zuzi: a ty se tady nesmíš stresovat, nechej gyroska v klidu. My se tady necháváme tebou inspirovat, že zázraky a štěstí je. 😵

kathyna
18. črc 2009

Ahoj holky!
Ocko, je mi to moc líto 😢 😢 😢

Zuzko, super, že vyšetření Gyroska bylo v pořádku 😉

Mony, gratuluju k sliznici a KETu 🙂

Já byla včera na kontrole v caru, cysta naštěstí žádná, stimulace koncem srpna a do tý doby antikoncepce,aby se žádná cysta neudělala. Tak nevím, jestli mám být ráda nebo ne. Myslela jsem, že budu mít ještě jeden měsíc příležitost zkusit domácí snažení za držení palečků od Gyroska 😀

ywushka
18. črc 2009

ja jsem se tu dneska jeste neukazala,rano jsem spala az nekdy do pul osme skoro a ted jsme byli cele odpoledne na navstevach v senici zase u svagrove a tak!!! Takze jsme ted prijeli,venku hnuuuuusne prsi,coz me vuuubec nevadi po tech silenych horkach je to prijemna zmena!!! Mam chut na neco dobreho,u svagrove jsem sice jedla,ale muzu jist zase (ani nevite jak je to super kdyz se v klidu muzu najist a nesmrdi mi to) Tak vam preju hezky den!!!

hnedoocka23
19. črc 2009

ahoj holky,jdu vás jen pozdravit...vše je u mě OK..tedkom jsem dojela z chalupy,jsem docela odpočatá..pá 🙂 Mějte se..