Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
12. říj 2009

Ahojte děvčátka, se tady nějak flákáte.
Dnes jsem měla OPU a bylo i s minimální stimulací 4 vajíčka a prý tam bylo ještě 15 folíků, ale malých, tak z nich nic dr. nevytahoval.
Zítra si máme volat na výsledky jak jsou na tom embryjka.

ywushka
12. říj 2009

as: tak alespon nejake vajicka,4 uplne staci!!! Budeme na tebe myslet a drzet ti palecky!!!

asmeena
12. říj 2009

děkuji. Pokud se chytí nějaké embryjko, tak budu mít ET ve středu nebo ve čtvrtek.

ywushka
12. říj 2009

no tak snad nejaky bojovnicek vydrzi!!

miky123
12. říj 2009

Caute ,

sem ti neodpověděla na to maso 😝 Fíčel na provar do tlakače a pak ještě na barvičku do trouby 😎 😀 Již nikdy více 😝

zuzka11
12. říj 2009

as to je super uspech, s tak malou stimulkou 4 vajicka.....mam radost...dej vedet, jak se vyviji, OK?

miky- taky dobre zpravicky a holcicka k tvym dvema raubirum 😀

ivus-co noveho u tebe?

miky123
13. říj 2009

Ahoj,

Tak dneska jsem se dozvěděla výsledky z imunologie ,výsledky jsou v pořádku ,tak v čem je potom ta chyba že to nejde 🙄

zuzi:a jak se cítíš jako mamina 😲
Jezdíš na prochazky s mimatkem,a v noci vyspíš se?

zuzka11
14. říj 2009

miky ahoooooj- jezdim 2x denne, dest nedest, naopak, v nem a v zime se adamovi spi nejlip, to jenom maminka si bude muset koupit vybaveni jak na severni pol 😀 noci jdou, budicek kolem 3 a 6te...ale nekdy je spatny vecer- to brisko 😕 ale moc moc ho miluju a byt maminka je čupr 😀

asmee- kocko, palce mam uplne modry,tak jak?

asmeena
14. říj 2009

ahoj holky, máme 3 embryjka, dnes si mám zase volat jak se vyvíjí.
miky: tak na jednu stranu jsou to dobré zprávy a na druhou by byl člověk rád, kdyby něco našli a to se dalo třeba léčit, že? Já mám ten stejný problém, nic nám nenašli. A nechcete taky zkusit ten Reprofit?

zuzka11
14. říj 2009

as voleeeej, drzim palce.....kamaradka ma dneska iui s darcem, tak drzim palce vam obema......a musim se pochlubit, mam novou cepici, ano ano, moje prvni asi po 100letech, ve vsech vypadam jako debil, v tehle neeeeee a vite odkud?z detskeho HM 😀

asmeena
14. říj 2009

to si se vlezla do dětské čepice? ji pak po tobě podědí Adámek 😀 A jaké je u vás počasí? Taky takový hnus jako tady? Trošku nám ta zima přišla dříve? Chodíš i v takovém nečasu ven s kočárkem?

zuzka11
14. říj 2009

As - ona to asi byla cepice pro "dospivajici", velikost asi univerzal, ale byla proste mezi detskyma 😀

Ven chodim, jak jsem psal, snazim se 2x denne, dest nedest, v tom se mu spi nejlip🙂))To ja si musim poridit valenkya bundu jako na Sibir 😉

Co ty tvoji 3 bojovnicci?

ywushka
14. říj 2009

as: drzime palecky!!

Zuzka u me neni nic noveho,tydny vidis jak naskakuji🙂,dneska jsme byli v poradne🙂!!!

asmeena
14. říj 2009

tak máme stále 3 embryjka, dvě 4buněčné a jedno 3buněčné. 😵

asmeena
14. říj 2009

zítra jedeme na transfer.

zuzka11
14. říj 2009

same dobre zpravidky.......a s minim.stimulkou, to je parada........tak dneska pohodicka s anzele, myslet optimisticky a zitra supna to.......at jsou bojovnicci u tebe....

asmeena
14. říj 2009

manžela jsem poslala přezout auto, tak s tím jel do podzemní garáže k supermarketu, aby tady před panelákem nezmrzl. 😉 Jsem řekla, že jinak na letňákách zítra do Brna nejedu.

ywushka
14. říj 2009

as: a to ti budou vracet embrisky,ktere nemaji alespon 16b?? Vim ze tam jak jsem chodila tak kdyz to melo po 10b.tak je nikdy nechteli vracet!!!

ywushka
14. říj 2009

as: budeme na tebe myslet a drzet palecky!!!

asmeena
14. říj 2009

ivuš: no já nevím, taky mi to přijde málo. Uvidím jak na tom budou zítra. Třeba překvapí a budou mít aspoň 8. Mně vždy zaváděli maximálně 6buněčné.

monajs
14. říj 2009

Ass- moc na tebe myslím a strášně držím pěstičky 😀 😀 😀

Jinak holky ahoj,to je ale venku sibérie 😝

zuzka11
14. říj 2009

Hlavne aby pokracovali v deleni, Asmee! To je dulezite!!!pak dej vedet jak se citis....btw.co tricka, porad kreslis? A jak squash s manzelem, chodite?Jeste jsem koukal na tu cepici, je pro 13-14lete slecny, ale ja myslim, ze jsem v puberte nemela mensi hlavu nez ted 😀

Mony - ahoooooj, no konecne se tu zase schazime! jak se mas? U nas taky siberie, odpo me to malem odvalo 😝

katrin32
15. říj 2009

Ahoj holky, jsem po prvním IVF, ale bohužel nevyšlo. Jsem z toho smutná, ani se mi to nechce říkat manželovi. Při představě, že budu muset všechno podstupovat znovu, těch peněz a tak, je mi z toho na nic 😢

zuzka11
15. říj 2009

asmee drzim palce, pesti....proste vsechno 😉

katri- moc me to mrzi.....je jasne, ze manzela to bude mrzet taky, ale odzijete si to, oklepete se, seberete silu a pujdete do dalsiho snazeniii..uvidis....tahle faze je strasna, clovek moc doufal, dusicka boli....ale uvidis, zitra uz bude o trosku lip....zkus jit mezi lidi, hlavne se netrap sama doma....a prid zase k nam a neco nam o sobe napis....jsme takova parta hic, a jme dukaz, ze kdo si pocka...... 😀

katrin32
15. říj 2009

zuzi, dík za povzbuzení, potřebuju najít jiné myšlenky, ale kdo si tim prošel asi ví, jak druhému je hrozně. Nebojím se jít to druhého, ale ten čas co uplyne, čekání a tak, to je na tom to nejhroznější

emulienka99
15. říj 2009

Ahojte dievčatá, mám za sebou 3 neúspešné IVF a vrhám sa do štvrtého ako samoplatca. Nemám však gonal a cetrotide resp. orgalutran. Neviete pomôcť.

zuzka11
15. říj 2009

emu- bohuzel, vse jsem spotrebovala.......drzim palce.....

katri- mas naprostou pravdu, to cekani nejistota a to, ze to nemuzes ovlivnit....to me nicilo.......ale clovek toho vydrzi o tolik vic nez si mysli.......moc na tebe myslim, at je brzo lip.....co manzel, uz to vi?

asmeena
15. říj 2009

Ahoj holky, tak už jsme doma. Ještě jsme se stavili nakoupit do Globusu.
V čekárně jsem se potkala s paní lékařskou co se mnou byla na OPU (blééé), při samotném ET byl se mnou na sálku manžel a na plazmě jsme viděli naše dva broučky (oni vám ukazují jak natahuje laborantka katetrem ty embryjka).
Pan Dr. na to, že jsem chtěla blonďáčka a blondýnku volal přes okýnko laborantce, ať mi tam natáhne blonďatého chlapečka a že holčička může být i tmavá (sprosťák) .
Pak když nám ukazoval embroušky v děloze, tak říkal, že to je to svítivé a já na to, že to jsou světlušky. Tak se smál, že to mu ještě nikdo neřekl, že to si bude pamatovat. Takže máme u sebe dvě blonďaté světlušky.
Jinak jedno embryjko zůstalo ve zkumavce a uvidí co s ním bude dál. Ta embryjka co nám zaváděl byla stupně 1, že prý lepší už to být nemůže.
Se jenom divím, že v Reprofitu u minimálky 4 vajíčka, 2 krásná embryjka a ve Fertimedu vždy maximálně 6buněčné a céčkové.

asmeena
15. říj 2009

kat: ahoj kočko, vím, co to pro tebe teď znamená, ale uvidíš, že se z toho brzy otřebeš, smutek přebolí a čas tak rychle letí, že půjdete do dalšího snažení. Já už toho mám taky za sebou spoustu, ale snažím se to brát pozitivně. Ono všechno špatné je k něčemu dobré. A věřím, že na nás všechny se jednou usměje štěstí.

miky123
15. říj 2009

Ahojky,
jsem napsala dlouhý příspěvek a on nikde 😠 😝

Asme moc ti fandím,si ted moje zrcadlo 😉 Mi stimulace má začít mezi 2-4.11 ,už se těšííííííím 😉