Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
27. říj 2009

As - mackam palce, jak jsi na tom?

asmeena
28. říj 2009

zuzi: nic moc, asi to nedopadlo, protože testíky stále jenom s jednou čárkou. Ofic testovat mám zítra, ale už nevěřím na zázraky. Naštěstí máme ještě jednu zmrzlinku, tak pro tu bych si chtěla jet co nejdřív.

zuzka11
28. říj 2009

As-dokud neni cervena, tak to ztracene neni....vydrz......

asmeena
28. říj 2009

držíííím, ale dnes mě chytla uklízecí mánie, což mívám před měsíčkama, tak nevěřím. Ale zázraky se občas dějí, akorát já jsem to ještě nezažila, tak třeba budu překvapená a nebo taky né.
Co Adámek? Kojíš nebo musíš přikrmovat. A používáš látkové plenky nebo papíráky?

daida
28. říj 2009

Asmi. Nezoufej. Nikdy nejsou věci tak, jak chceme. Vím, že Tě nijak neuklidním, ale aspoň Ti napíšu o mé známé.Nedávno, když jsem si posteskla, že se nedaří a roky ubíhají, mi říkala , že se jí podařilo otěhotnět až v 36 letech. Celý život žila život na plno, nedávala si pozor a nikdy se jí nepodařilo otěhotnět. A pak, až se dostala do středního věku, najednou otěhotněla. Řekla mi: vy otěhotníte, uvidíte, ale teď není Váš čas. Prostě každý tělo je jiný a jinak nastavený na těhotenství, ať s tím a proti tomu děláte co chcete a doktoři Vám transportují embrya jak chtějí do dělohy, třeba každý měsíc. U Vás to bude později.
A to si myslím, že je tak také s Tebou, Asmi. IVF není jedinou možnou spásou, a taky u jiných žen ukázalo, že vůbec nemusí fungovat a přitom vyšlo spontánní těhotenství o rok později, pro někoho IVF není nastavený, tělo to nemusí přijmout nebo to příjme až třeba napočtvrté nebo taky vůbec, IVF je spásou akorát pro ženy bez vejcovodů. Pokud jsou vajíčka dobrá, šance vždycky je. Prostě to pořád zkoušet dokud plodnost trvá, tak i tak. Různě. Máš ohromný dar- důvěru a trpělivost, tak ji měj v sebe a nedávej ji všechnu jen doktorům.

asmeena
29. říj 2009

daidi: já si mezi IVF dělám hodně dlouhé pauzy, ale stejně se nedaří. Manžel má horší spg a na umělé oplodnění je ale výborný, takže pochybuju, že by se spermijky jen tak zbláznily a samy oplodnily vajíčko. Musí jim být asi pomoženo. Možná, že se někdy zblázní, ale už mě to čekání nebaví. A hlavně nechápu, když mi zavedou krásné embryjka dobré kvality, proč se ve mně neudrží.

zuzka11
29. říj 2009

Cauki,

Daidi- nezlob se, mas asi pavdu, ale slibit to nikomu nemuzes, ze se nekdy podari a ta bezmoc a cekani.....ja se taky snazila nemyslet na to, mam spoustu zajmu, ale proste jsem nebyla smirena, ze to nemusi vyjit a tim padem jsem nemohla zit zivot naplno, jak pises....vzdyt to je bud a nebo, obrat o 360st.......a kdyz neco moc chces, nejde to, delas pro to maximum....fakt obdivuju znamoz, ze i pres to zila naplno, ja to holt v podvedomi mela......

As-kojim plne, ted na poradne v 6ti tydnech a 4dnech uz mel valibuch 4,670g.....vcera byl navstevni den, ale na vikend jsem vyhlasila stop stav a budeme sami, jupi 😉 A uklizeni- to teda jako MS priznak neberu 😀 Jooo, plenecky....mam papiraky, jsem spokojena.....kdyz bys chtela podrobnosti proc jsem se tak rozhodla, tak do IP, nechci to tu zahltit 😀 Co noveho v Jeseniku, vasi v pohode?A jak s manzou?

hnedoocka23
29. říj 2009

ahoj holky,zdravím vás.....přečetla jsem si příspěvěk od daidy...a musím souhlasit...naprosto souhlasím....ikdyž po mimi moc toužíme,tělo není ještě připravené,každá to má jinak a věřím,že u každé se vždy zadaří,u někoho dříve,bohužel u další později..a tak IVF a podobně mi přijde nucené,tělo neoklameš a pokud to tělo nechce přijmout,vypudí to....a hlavně nemluvím o těch dávkách hormonů a podobně....všechno má svůj čas..
asmeen a vzpomen si na slova kartářky...ty otěhotníš přirozeně,vím to... 😵
já o hodně omezila koníka a jsem za to ráda...myšlenky jsou někde jinde.... 😉

hnedoocka23
29. říj 2009

samozřejmě holky,které nemají vejcovod/vaječníky...tak jediná pomoc je pro ně IVF...... 😉
tím jsem nechtěla nikoho urazit/narážet,třeba na asmeen....ale myslím si,že není třeba vždy všechno urychlit a tlačit na to...vše má svůj čas... 🙂

zuzka11
29. říj 2009

Peti - ja si taky myslim, ze nas cas prisel a Gyrosek si nas nasel prirozene, ale v te dobe snazeni mi to prislo strasne beznadejne a nemela jsem nikde zaruceno, ze treba jednou......asi jsem moc velky planovac,a le zivot bych si dokazala 100% jen kdyz bych vedela, ze to opravdu jednou vyjde, ale tuhle jistotu mi nikdo nedal.....a obdobi omezeni konika jsem mela taky, trvalo cca pul az 3/4roku.....kazdy to asi potrebuje.......

asmeena
29. říj 2009

ahoj holky, tak MS stále nikde, teplota mi oproti včerejšku stoupla. Ale testík negativní. Tak pro klid duše zítra zajdu ještě na krev.
Očko: já vím, co mi psala ta kartářka. Ale víš jak. Já nemůžu žít naplno, když nemám děti a my zase nejsme s manželem takový, že bychom někde trajdali a velice si užívali. Jsme spíš jen tak pro sebe a hlavně rodinu a tak už mi to trošku leze na mozek. Ale věřím, že možná tělo není ještě připraveno. Ale těžko říct kdy připraveno bude a kdy bude ta správná doba. Ale neumím to prostě z hlavy vypustit. Musím na miminko myslet ustavičně. I když jsme si dali pauzu od doktorů. Prostě ty myšlenky jsou silnější.

asmeena
29. říj 2009

Zuzi: do Jeseníku jedeme za týden, už se těším, protože jsem tam nebyla 6 týdnů. Shodou okolností se mi dnes ozval taťka, že jel do Ostravy, tak jsem ho pozvala na oběd. Tak slupl špagety a už zase rychle frčel, protože nechtěl jet za tmy a musel ještě vrátit auto do práce. Byl tady služebně.
Jinak s manžou super, ale to miminko pořád chybí.
Nechali jsme před týdnem vykastrovat naši fenku, zároveň ji odebrali nádor, který měla v mléčné žláze a dnes nám řekli výsledek, že to není zhoubné, tak jsme rádi.

hnedoocka23
29. říj 2009

asmeen,držím palce,naděje pořád je 🙂

asmeena
29. říj 2009

očko: díky moc.

miky123
30. říj 2009

čauky,
tak jsem opět napsala dlouhy příspěvek a on nikde a hodilo mě to na první stranu,mužete mi to prosím někdo vysvětlit proč mi to děla?????

miky123
30. říj 2009

očko:ty se mi zdaš nějaka tajemna 😲

zuzi:a vy po navratu do CR.jste se vratili na to same misto kde jste bydleli?

anit6
30. říj 2009

Ahoj holky, nevím zda jsem už tady někdy psala, ale chtěla bych se k vám připojit. Jsem po IVF a nedopadlo to dobře, nejdřív radost z dvou čárek, pak ultrazvuk a 2 miminka a nakonec 1 miminko bez srdíčka. Jsem dnes po vyčištění a cítím se docela špatně. Tak strašně jsem si přála aby to vyšlo a opět realita mě dostala. Vím, že je to teprve začátek, ale poraďte jak vše zvládnout a nezbláznit se?! ☹

zuzka11
30. říj 2009

Dobre ranko!

Anit - a co to druhe miminko? 😕 je to hruza, clovek se natesi.....bylo to tvoje 1.IVF? Vim, ze ted radit, jako nemysli na to atak je hloupost.....clovek si musi poplakat, ale nedelat to zbytecne dlouho, pokusit se vrhnout na ruzne zajmy, chodit s kamarady ven a preckat co nejlip tu dobu, nez se na to vrhnete znovu......Jsem rada, ze jsi tu s nami, sice v tematu, kde by moc holek byt nehctelo, ale tady jsou same cupr holciny! 😉

As - drzim palce na dnesni krev, jak jsem psala, dokud neni cervena, je to dobryyyyyy. Jsem moc rada, ze s manzelem je to fajn, je to velka podporad mit fajn zazemi, vid? A Jeseniky si uzijes....my se chystame na prodl.vikend za P.rodicema, tak s etaky tesim, hcceme to pojmout hodne vyletove a protoze je to ten Lednicko - valticky areal tusim, ze tam bude kraaaaasne 😀

Miky - to je pech a ja bych si o tobe tak precetla....ja uz si kazdy delsi prispevek kopiruju, nemam na to nervy, kdyz mi to zmizi......tak az budes mit zase minutku, napsi jak se mas, co kluci, co vubec noveho......

Ja se dneska chytam na zarizovani spousty veci, uvidim kolik z toho planu stihnu 😉 A jedna vec by mohla byt prijemna - koupit si paaaaasecek do kalhot, videla jsem jeden moc hezky v casopise, tak snad mi skoci i do kosiku 😉

asmeena
30. říj 2009

ahoj holky, já taky vždy než odešlu příspěvek, tak si ho kopíruju, už hodněkrát se mi to stalo, že jsem se rozepsala, a pak mi kůň vypadl a neodeslalo se to a na to opravdu nervy nemám.
zuzi: no nevím jak si užijeme Jeseníky, protože jsem dnes mluvila s mamkou, brácha se rozešel s přítelkyní (byla o osm let starší a nějak jim to přestalo klapat), do toho máme hodně nemocnou babičku. Tak naši dnes stěhují babičku k bráchovi (má půl baráku s našima) a bráchovu přítelkyni zase stěhují do bytu po babičce. No, tak jsem zvědavá co se bude zařizovat až za týden přijedeme. Mamka je už z toho hodně špatná, protože to vše více méně organizuje ona a do toho ještě pracuje na směny, tak toho má hodně. Už jsem jí koupila krásnou Ferrero bonboniéru, abych jí trošku zvedla náladu. 😉
očko: na tebe jsem opravdu zvědavá co to bude za krásné překvapení. Jsi tajemná jako tajemný hrad v karpatech. Ale to je dobře, aspoň se máme na co těšit.

Já jsem byla ráno na krvi, byla jsem tam hotová za pár minut, mám to hned u baráku, takže pohodička a po 13:00 jdu pro výsledek. Mrška pořád nikde, tak si pořád dělám naděje, ale né zas moc velké, ať nejsem moc zklamaná. Pořád mám naději se zmrzlinkou.

Anit: zdravím tě a vítám mezi námi, vím, že to je pro tebe i partnera určitě moc těžké období, ale snaž se co nejdřív načerpat hodně energie do dalšího snažení a uvidíš, že to brzy přebolí. Já už toho mám za sebou taky hodně, ale ještě se mi nikdy po IVF nepodařilo otěhotnět. U nás není žádný problém, krom pomalejších spermijek. U vás zjistili nějaký problém?

zuzka11
30. říj 2009

As - takze ona zustava bydlet "porad s vama"? jako sice v druhe pulce domu, ale stejne? Jak dlouho s ni bracha byl? je to sakra tezke a do toho jeste babicka........super, ze na mamku myslis a potesis ji......

ty rozchody a nemoci, to by nemelo byt 😝

takze po 13h na tebe moc myslim, nadeje urcite je, zvlast kdyz jsi doted MS dostavala pravidelne a ted nic......ja jen septam 😉

asmeena
30. říj 2009

zuzi: né, babička bydlela v paneláku na druhé straně Jeseníku a mamka tam jak blbec každý den běhala, teď se babičce přitížilo (má rakovinu) a leží ve špitále, ale prý to není už na léčení, takže ji dnes přestěhují na barák k našim. V přízemí bydlí naši a v patře brácha a teď i s babičkou. Nejhorší je, že je z toho babi psychicky špatná, protože když nastupovala v pátek do špitálu, tak netušila o nějakém stěhování a tak už se nikdy nepodívá do svého bytu, kde strávila jednu část svého života. 😲 Musí to být dost psycho. Babi má už 80 let, tak to už hůř zvládá. Nejhorší je, že mozek jí pracuje pořád dobře, takže si vše uvědomuje, jen tělo už to nedává. 😒

asmeena
30. říj 2009

Výsledek z krve negativní. No nevadí, ještě máme v záloze zmrzlinku. Jdu psát panu doktorovi, že budu chtít zmrzlinku co nejdřív k sobě. 😀

monajs
30. říj 2009

ahoj holky

ass:to je škoda,já na tebe tak myslela. ☹ Ale máš ještě naději se zmrzlinkou 😀 tak napiš mudrovi,a za měsíc už možná pro zmrzlinku pojedete 😀

anit:vítej mezi náma.je mi líto,že vám to nevyšlo ☹ ale jak píšou holky,trošku si poplakat a pak zase nabrat sílu. 🙂

zuzi:tak to se budete mít u tchánovců asi dobře,co? 😉

miky:tak jak si na tom? a co kluci? 🙂

očko: máš krásnou fotečku,tajemnice tajemná 😉

anit6
30. říj 2009

ahoj holky, děkuji za přivitání. Bylo to moje 1. IVF po dlouhé léčbě, mám totíž endometriozu vaječníků a ta nějak způsobuje, že se vajíčka nemůžou oplodnit. Nedá se tu nemoc vyléčit, protože se neví proč vzniká a jak. Nejhorší na tom je, že jediným lékem je těhotenství ale otěhotnět nejde. Nemoc se podléči hormonama ale po nějaké době se vrátí a někdy v mnohem horší podobě než dřív. Je to takový boj s časem. Dneska jsem celý den byla mimo domov. Nechtěla jsem být sama, protože manžel byl v práci. Pomalu se dostávám do normálu a celkem jsem se uklidnila. Včera to ovšem bylo horší. Mám jenom z jedné věci hrozný strach, jak budu reagovat když potkám kamarádky, které zrovna těhotné jsou a jsou v pohodě. Budou se ptát a litovat a já nechci to poslouchat. 😠

asmeena
30. říj 2009

anit: nesmíš si to připustit, taky budeš jednou těhulka a maminka, ale chce to jen čas a s tou endometriozou, to zas nemusí být tak černé, znám holky, kterým se podařilo otěhotnět po nezdařeném IVF potom přirozeně i s endometriozou. 😉

anit6
30. říj 2009

asmeena -no jo to říká každý, ale už aby to bylo 😀

asmeena
30. říj 2009

anit můžu se zeptat kolik máš roků a jak dlouho se snažíte?

anit6
30. říj 2009

asmeena-je mi 31 let a snažíme se 5 let ☹

asmeena
30. říj 2009

tak to mně je 30 a snažíme se 4 roky, takže skoro stejně, akorát já nikdy těhotná nebyla ani náznakem a problém žádný. Tak doufám, že ta zmrzlinka co máme schovanou bude ta pravá.

anit6
30. říj 2009

my máme 3 zmrzlinky, ale kdo ví co budou zač. ☹