Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
9. únor 2009

Bude líp, peti, uvidíš, já po OPU, teda tom druhém nemohla celou nos spát, obr břicho a vzduch až u klíčních kostí.....ale další den bylo líp a pak zase líp..........pěkně se rozmazluj 😉 Jsem moc ráda, žes na tu laparku šla, takhle jste obě s Ivčou "v rychtyku" 😉

Jinak hlásím včerejší pařba byla super, jako nealko popíječ jsem sledovala jak s obsahem alkoholu v krvi je chytro 😀 , ale strašně jsme si to užili a zase poznali spoustu super lidí........

ywushka
9. únor 2009

Jinak vsem dobre ranko!Si predtsvte ze jsem si ted volala ke svemu gynekologovi,chodila jsem do brna do nemocnice a sestricka me jen rekla,pan doktor u nas uz nedela,odstehoval se do heliosu-to je soukromy CAR!Tak si to jako predtsvte,ani nedaji nikomu vedet,ze se odstehoval!Se na to vys...!Ted shanim gyndare,protoze potrebuju udelat jeste cytologii pred tim nez pujdu do IVFka!!!Me to vychazi ted nekdy myslim ze unor-brezen ta cytologie!Tak obvolavam gynekologi a shanim,uz jsem jednoho nasla,tak doufam,ze uz to bude na delsi dobu!!!Jsou ale fakt blbi ze se ani neozvou jako!!!

zuzka11
9. únor 2009

A nemuže ti Ivuš sestřička někoho doporučit???je dost neprofesionalni, ze nedal vedet predem, aby mely pacientky cas najit si nekoho jineho..........ale nerozciluj se, nekoho najdes , uvidis!!!!

hnedoocka23
9. únor 2009

ahojte holky...Ivi,jak se cítíš????? 😕 a co ty těhulko naše???ROSTE BŘÍŠKO?? 😵

asmeena
9. únor 2009

Dobré ráno holky,

tak se zrovna chystám do Fertimedu na tu IUI, vyrážíme za půl hodinky. Tak snad to bude v pohodě a nebude to zase bolet.

Očko: hlavně, že jsi doma a ty bolesti postupně odezní. (Už se na to taky těším 😲 )

zuzka11
9. únor 2009

Pak se nám ozvi, Asmee, určitě můžu mluvit i za holky, že na tebe moc myslíme!

Peti - je tam špek 😒 teda špíček, ale roste váha, dneska jsem tam ladně hupa a nečekala žádnou zradu, protože jsem to zkusila asi v páte a to bylo OK a najednou za ty dva dny o kilo víc!!!A to jsem nejedla nějak hodně.........

Peti, tys psala, že si pujdes ukoncit PN, to jako že pujdeš zase do práce??? 😕 Já myslela, že do IUI ne........a pak už tuplem ne 😀

asmeena
9. únor 2009

Peťa jde odevzdat jenom papíry k nemocenské co dostala ve špitále, viď Peti? 😉

Holky jsem ráda, že vás tady mám. Jste moje zlatíčka. Podle rozpoložení se tady potom ukážu. Ale stejně už se těším, jak si půjdu potom lehnout a trošku si zdřímnu.
včera jsem šla sice spát už ve 21:00 hodin, ale celou noc jsem se spíš převalovala a budila. Mám zase nervy na pochodu. A to mi přitom nebudou nic tak vážného dělat.

Zuzi: tak kilečko nahoře? No tak to je super, začneš se nám postupně zakulacovat 😀 😵 Budete si nechávat zjišťovat pohlaví?

zuzka11
9. únor 2009

As - já to asi poznám sama 😀 přece jen jsem jich pár viděla.......pokud se nebude schovávat.....

Ukaž se nám tu..........ale taky si odpočiň, zítra už dovču nemáš, viď????Škoda..........A neboj, všechno bude fajn!!!!!!!

hnedoocka23
9. únor 2009

Byla jsem se sprchnout a trošku zkulturnit 😉 asmeen,držím palečky moc moc 😉 at tě nic nebolí..
Zu,já jdu jenom do polanky zavést papíry k nemocenské,já nic takového nepsala,to se ti asi zdálo 😀 v březnu se chystám na iui...

zuzka11
9. únor 2009

To už je za pár!!!!!!!Jinak já se taky kulturnila, ale jde to těžce, nějak teď asi rok trpím na problémy s vlasama, na jaře na na podzim jsou suché, ale hned mastné........... 😠 Nemáte někdo tip, co s tím?????

hnedoocka23
9. únor 2009

v tom ti neporadím,jedině nějaké zábaly..masky,to si dělá ségra avlasy má pěkné,lesklé,zdravé...já na to nejsem,mě to nebaví 😀 já mám akorát konečky suché...a vlasy se mi mastí od umytí 3den..

zuzka11
9. únor 2009

Hm, tak to závidím........... 😒 A co používá? já bych do toho snad šla........jinak jsem na to taky líná, ale tohle mě fakt štve......

hnedoocka23
9. únor 2009

Zuzi,to bych se musela poptat,zrovna je ale na dovči v Alpách..myslím ale,že ji to doporučila kadeřnice přímo..

hnedoocka23
9. únor 2009

dáš si do albíčka pak z utz fotečku miminka?a bříško si vyfot,chceme vidět,jak krásně roste 😵

zuzka11
9. únor 2009

Já se stydím..........možná po středečním UZ........ 😕 teď jsem našla nějalý vzorek z časopisu - od Fohn Frieda, nějaký kadeřník celebrit, a vlasy jsou fakt lepší.....asi za týden se chystám ke kadeřníkovi, tak si nechám poradit.......

Co manžel, Peti, opečovává tě??? 😉

monajs
9. únor 2009

Ahoj holčinky,
konečně jsem se dostala k pc a než jsem všechno přečetla....

Peti,Iwuš-jsem ráda,že jste to přežily a máte to za sebou 😀
Prti,ten dren je ale hnus,co? Já když jsem ho měla,a šla na záchod,tak jsem trošku zavadila a měla strach že mi vypadne.Ještě jsem si to přelepovala náplastí 🙂 a druhý den mi to vytahovali a já myslela,že je tam tak 5 cm a nééé metr. 😝

Holky,frčím k zubařce,jak přijdu,tak se hned ozvu.papa

zuzka11
9. únor 2009

Ahoj Mony!!!Žiješ, jupí!!!!!! 😀 Držím palce na zuby, grrrrrr, nemám ráda...........jink po chřipce už jsi OK? A co práce?????

ywushka
9. únor 2009

ocka:ja jsem zacala dneska spinit,volala jsem do caru a pry to nic neni,pry je to bezne,jak se zacnes znovu hybat!A ty mas PN ne???A budes na ni do stimulky??Myslim jsi rikala ze pujdes jen na IUI nee???
monajs:jo jsme straaasne rady ze to mame za sebou,jsme dve sikulky,ktere to vydrzely!!!

monajs
9. únor 2009

Ahoj,tak jsem zpátky.Přežila jsem to 😀 Mám skvělou zubařku,u ní jsem se přestala bát 🙂

Iwuš,jste fakt šikulky i s Peťou.Mně to dělali před rokem 😝

Zuziku,ahóój 😀 Tak čekáme na tvoje bříško a mimi.Kde to vázne?Všichni vás chceme vidět.Tak nebuď stydlivka a šup foto do lbíčka 😀

zuzka11
9. únor 2009

Mony, víš jak se to říká: Dočkej času, jako........ 😀

monajs
9. únor 2009

Jako HUSA? 😀 😉

zuzka11
9. únor 2009

tak tak 😀 jak to vypadá s tebou, hcřipka teda definitivně pryč??,A jak ta práce????A nějaký další postup na gyndě????

monajs
9. únor 2009

No chřipka zatím snad fuč 😅 .V práci děs a hrůza.Propustili asi 15 lidí a na další směně jsou vždy 4 lidi na 60%.Čekáme,kdy to přijde i k nám do naší haly ☹
Dnes jsem si nechala píchnout vyvolávačku na MS,protože jsem ji opět nedostala. 😠 Kolem 20 máme volat na hematologii a podle toho se budeme objednávat do Caru.Tak uvidíme.Už se hrozně těším,ale strašně se bojím.Absolutně nezvládám situace kde vidím miminko s tatínkama.To se podívám a hned vidím na jejich místě manžu ☹ 😢 a jsem vyřízená.Ale i tohle jednou přejde,ne?Musím přece myslet pozitivně,pozitivně,pozitivně... 🙂
Pošli mi svoje těhu bacilky 🙂 ale móóóóc 😀

A co ty,furt papáš

zuzka11
9. únor 2009

Posílám co můžu, Moni, vždyť víš.......pak dej hned vědět výsledky, ať vím, kdy držet palce!!!!

Teď moc nejím, je mi zle....... 😖 ale nezvracím, já to snad ani neumím.........

Tak MS stávkuje????Sakra práce....... 😠 A v práci taky krize, jak koukám......no není to veselé.........snad bude vaše parta v pohodě........

As co ty, už jsi doma???????

hnedoocka23
9. únor 2009

halooo,já jsem odpočívala a pak zalomila tvrdě a ted jsem z toho nějaká mimo 😔
Ivi,já jsem začala špinit od toho pátku,ale úplně slaboulinko...a pořád stále...pokud silně nekrvácíš,nic se neděje 😉 já jsem na pn,musím ještě ve středu do Caru zanést papíry ohledně nemocenské a hned se domluvíme na IUI se stimulací..měla by být v prbním týdnu březnu.. 😉
ahoj monajsku....dren už nikdy!!!!JE TO PĚKNÉ HNUSNÉ..cítila jsem kde všude projíždí,jak to vytahovala!!!!

hnedoocka23
9. únor 2009

manžílek se stará,s pejsanem chodí jen on...ráno byl v ostravě,tak mi dovezl křupavé šátečky s pudinkem a čokoládou..mnamka...ale snědla jsem jen jeden,moc toho ted nesním po té laparce,jsem hned nafouklá...
v nemocnici jsem zhubla přes zadek a nohy a přes pas jsem nějaká objemnější...asi se ve mně drží ještě typlyny atak!! 😀

hnedoocka23
9. únor 2009

Ivi,taky ti dělá problém víc se najíst...my se pak špatně dýchá...tak si raději vemu vždycky kousek něčeho... 😕

ywushka
9. únor 2009

ja jsem zacala spinit az tedmspinila jsme po vykonu,ale dr rikal ze to nic neni,ze to je normalni,ze proste se ted vic hybu!Taky jsem nejaka nafoukla!!!

hnedoocka23
9. únor 2009

jo je to humus,cítím se furt jakoby najezená 😖

ywushka
9. únor 2009

jejda ted mi psala kamaradka co byla se mnou na prvni OPU,ted byla na druhem IVFku a je tehulka,dnes ji to potvrdili!!!Uplne jsem ji gratulovala!!!Jeste ji z teto stimulky zustali i mrazacci!!!ta se maaa!!!