Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

buresinka
autor
21. říj 2008

Čekatelky na //

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 14 embryjek, 12 je zamraženo, ET 21.10. 🙂

Ostatní snažilky

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 vajíček,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, plán OPU na 22/10.

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

macous
22. říj 2008

Ahoj holky,
vítám Modenu, ikdyž jsi v tomto tématu asi trochu předčasně 😉

Buresinko, koukala jsem do tabulky, super, super, tak ať se embrouškům u tebe v bříšku moc líbí 🙂 😵 😵 hlavně, že OHSS nebyl, to je fajn, já jdu na OPU do Podolí v pátek, tak typuju tak 20 folíků a 5-8 emborušků (minule jsem měla 34 folíků a 14 embroušků). Budu mít prodlouženou kultivaci, tak snad mi 2 bojovníčky v úterý dají 😵

Kubi - ahoj, takže buď v klidu u nás nic nebylo cca 2 měsíce a teď už máme před OPU zákaz, takže budu asi fakt poslední 😠

vika34
22. říj 2008

macous drž sa a Kubi dúfam ,že v najbližšej dobe zlomíš toho svojho,pozdravujem aj ostatné

macous
24. říj 2008

Čekatelky na //

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 14 embryjek, 12 je zamraženo, ET 21.10.

Ostatní snažilky

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 folíků,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, OPU 24/10, 13 folíků, 9 vajíček - embrijka budu vědět zítra

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

macous
24. říj 2008

Ahoj holky, tada moc jste toho nenapsali 🙂 upravila jsem tabulku a zítra jí asi upravím zase, až budu vědět embrijka, já se modlím, aby mi to už konečně vyšlo a nemusela jsem to absolvovat znovu 😒

tak pa pa

kuba2
24. říj 2008

Ahoj holky. Buresinko opatruj broučky a Ať u Tebe už zůstanou. Macouši Tobě také moc držím palečky ať je vše ok. Holky ať je to pro Vás už poslední pokus, připadají v úvahu jen pokusy na 2.miminko 🙂
Já jsem dnes byla na hematologii -tak jsem zvědavá za 14 dnů na výsledky. Jinak v pondělí to budou 4 týdny po revizi, tak doufám, že už brzy dorazí MS ať se může něco dít.
A co ostatní jak se máte?

macous
25. říj 2008

Ahojky,
tak máme 5 spontálně oplozených vajíček a ET bude asi v pondělí, tak doufám, že to dobře dopadne a že už se taky konečně dočkám 😵

Kubi, tak to už by se něco dít mohlo začít, kdy ti má přijít MS?

kuba2
25. říj 2008

Ahojky všichni. Macouši kdy přijde MS nevím-má přijít cca 6 týden po revizi, takže si ještě asi počkám. Snyd do konce roku alespoň IUI stihnu. Jinak u nás doma pořád nic ☹ no ale oproti dřívějška už na mě alespoň sahá 🙂 tak jsem zvědavá kolik týdnu bude ještě trvat než se k něčemu odhodlá. Macouši jinak 5 vajíček to je super 🙂 budu ti moc držet palce.

macous
25. říj 2008

no Kubi, u nás to nebude ještě asi hodně dlouho, do ET mám být v naprostém klidu, po ET taky, takže nic, víš co je nejhorší, že jsem si jistá, že mu to zmetkovi ani nechybí ☹ ☹ spíš tak pusinku obejmout, vlézt ke mě do pelíšku a dobrou noc 😖

Díky za palečky a já jen doufám, že ti ta mrcha přijde o trošku dříve, neboj se, to uteče 😒 budeme si zatím hezky psát 🙂

kuba2
25. říj 2008

No Macousi já mám taky pocit že mému chlapovi to vůbec nechybí - no jo to jsou ti lenivci 😉 Macouši já doufám, že tentokrát ti už vyjde to mimčo a bez sexíku ještě nějakou dobu vydržíš 😉 . Jinak já té MS nechávám volný průběh, když tak bude pokus až v lednu a do té doby to stejně uteče.

macous
26. říj 2008

to víš že jo Kubi, to uteče jak nic, když si vezmu, že už je to rok co chodím do CARu a že už je to 3 roky, co se snažíme o mimi, tak musím říct, že to vážně uteklo, ikdyž trápení to je, a to obzvláště ten poslední rok, kdy pořád doufám a čekám a pak je z toho vždycky prlajs.
Klidně vydržim bez sexu jakkoli dlouho, hlavně už to miminko potřebuju 😀 😀 😀

kuba2
26. říj 2008

Ahoj holky jak se máte? Buresinko jak Ti je? Macousi mi se taky snažíme skoro 3 roky ( asi od března 2006) a do cCAR chodíme rok a nějaký ten měsíc, ale otěhotněla jsem přesně do roka..jenže bohužel ☹.

zulik
26. říj 2008

Ahojky, holky doufám, že to tu konečně někdo přetrne, tu smůlu smůlovatou 😠 Kubo, jak píšeš o svém chlapovi,někdy mám doma taky takový pocit, čím víc by měla být snaha, tím méně se chce a je fakt pitomý to nějak podsouvat.jsou to asi fakt lenivci.

modena11
26. říj 2008

Ahoj,tak doufám že to nevadí,ale chci se připravovat na to že to třeba na poprvé nevyjde,ikdyž se na to uplně asi připravit nedá!!!!!!Nechci se tvářit,že to určitě vyjde a pak se z toho zhroutit!!!!

zulik
26. říj 2008

Modeno, samozřejmě, že to nevadí. Osobně si jen myslím, že bys měla uvažovat poprvé spíš pozitivně, prostě tak, že to vyjde napoprvé. Na neúspěch asi nikdo nemůže být tak úplně připravený, vždy to trochu bolí u srdíčka, pravda, že s opakovaným neúspěchem se dá možná snáz vyrovnat.Tak je to alespoň se mnou.

modena11
26. říj 2008

To dlouhodobé vyčkávání,mě tak nějak vyhodilo na kolej,že si spíš myslím na neúspěch než že by to mohlo dopadnout,no uvidíme!!!!!Samozřejmě to asi nebude lehký,to je mi jasný!!!Ty jsi zažila už neúspěch,no to by si tady asi nebyla,že jo????

kuba2
26. říj 2008

Zulíku a Modeno tak se přidejte do postupky 🙂. Modeno musíš doufat že to prostě vyjde . Já jsem brala svůj 1.pokus jako zkušební a když to nevyšlo tak jsem se z toho nehroutila, pobrečela jsem si a druhý den už bylo dobře. Ale to je hrozně individuální, každý to prožívá jinak. Nejhorší to bylo když mi nevyšel 3.pokus-to jsem se vzpamatovávala asi týden. Mnohem horší to bylo teď když se to povedlo a mimčo v 11tt umřelo-je to přesně 4 týdny a já se z toho pořád nemůžu úplně vzpamatovat 😢

modena11
26. říj 2008

Jo,nějak tak doufám,to určitě,ale jak řikám mám něco malilinkatýho v sobě co kdyby náhodou ne!!!!taky se snad z toho nebudu hroutit!Kuba2,máš toho fakt moc za sebou,musíš být neuvěřitelně silná!!!!Co vás ted čeká,máte nějaké vyhlídky do budoucnosti????

macous
26. říj 2008

Čekatelky na //

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 14 embryjek, 12 je zamraženo, ET 21.10.

Ostatní snažilky

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 folíků,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, OPU 24/10, 13 folíků, 5 embrijek, ET asi 27.10.

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

macous
26. říj 2008

Tak jsem lehce upravila tabulku a jestli zítra bude ET, tak sem napíšu až později a zase to upravím, rozhodla jsem se, že prodl. kultivaci nechci, všechny embrijka jsou na tom stejně, tak to asi ani nemá cenu a jsou to vyhozený prašule, buď budou u mě bojovat a nebo máme všichni smůlu oni i já a taky manža 😀
Zatím jsem bulela jen poprvé a to asi minutu, pak jsem si řekla, že si mimi nevybulím a od té doby jsem slzu neuronila, akorát nevím, jestli je to ten správný přístup 😖

vika34
26. říj 2008

macous ,držím palce na zajtrajšok a taktiež aj ostatným ,ja už som po prvom menzes po potrate,ale ešte sme sa nijak nerozhodli čo dalej,tak zatiaľ nič....

macous
26. říj 2008

Vika, pořádně to promyslete, hlavně že jste na to dva 😀

vika34
26. říj 2008

no zatiaľ nemáme čo premýšlať,manžel sa stále nevyjadril,že by chcel ísť do KET ,niekedy koncom novembra som sa ZAHLáSILA NA KONZULTáCIU DO car a chcem e ísť do IUI,uvidíme

macous
27. říj 2008

Ahoj holky,
tak já budu mít ten ET až zítra, volala jsem do laborky a všechna embrijka jsou od začátku ukázková, drží se všech pět na stejné úrovni a vyvíjejí se tak jak mají, tak alespoň něco. Prodloužená kultivace už prý od dnešního rána běží, tak je to jedno, takže zítra ráno jdu určitě na věc, dáme si dvě a tři zamrazit, u nás v CARu tři nedávají, což mě mrzí, protože by se mi zvýšila šance na úspěch, ještě tam mám odpoledne volat, tak je zkusím přemluvit, ale vidím to bledě .

dasule
27. říj 2008

macous držím moc pěstičky,kreré budeš mít IVF?Aáá vidím že druhá 😉 holka tak přeji moc štěstí 😉

macous
27. říj 2008

V poledne jsem začala špinit - dobrý co - parádní nervy, tak jsem volala do CARu a doktorka, že je to po OPU normální ( já měla tu tamponáž - krvácela jsem jim na sále, což se mi při prvním IVF nestalo), ale že to nesmí být čerstvá krev, což teda není, ale mám z toho depku jak blázen, po tom všem si už člověk pramálo věří 😔
zítra v deset mám ten ET, tak donutím doktorku, aby mě před tím vyšetřila a řekla mi, že to není na mrchu (já taky jiné krvácení neznám, takže mám furt pocit, že musím začít krvácet a chodím čumět na WC do kalhotek )

Dašulko - díky za štěstíčko, budu ho potřebovat 🙂

dasule
27. říj 2008

ježíš to věřím...nikdy nemůže jít nic hladce!Taky mě to sere,pořád nějaké komplikace!Ale doufejme,že to bude v pořádku.Hlavně v klidu,určitě udělají vše proto,aby to bylo ok! 😉

macous
27. říj 2008

Dášulko díky, mě uklidnila doktorka, když řekla, že je to normální, ale znáš to, člověk už takovej ze všeho hotovej - po tom všem 😔

dasule
27. říj 2008

jj to věřím,člověka už dokáže rozhodit cokoliv!

katy2
27. říj 2008

ahojte 🙂
macous, spinenie aj krvacanie po OPU je normalne.... ja som bola 2x.... nestresuj... drzim ti palce na ET.... 😵