Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
11. únor 2009

tak to je fajn, a kolik má očko tvůj muž spg?

hnedoocka23
11. únor 2009

jednou měl 23mil...pak 14mil,18mil,a poslední IVF 7mil.. 😒 pije femigard přes měsíc.. 😉
myslím,že půjdeš na klasickou laparku..co já..ale třeba budeš mít jen dva vpichy..

asmeena
11. únor 2009

aha, to je více vpichů? Já myslela jeden pupkem?

hnedoocka23
11. únor 2009

pupek vždycky...a pak bud jeden nebo ještě dva 🙂 já mám tři dohromady..

asmeena
11. únor 2009

joj, tak to asi budu mít teda o vpich méně. Tak doufám, že se potom nerozhodne přidat vpichy a hlavně žádné odstraňování vejcovodů a vaječníků 😲 Říkám si, že když hydrolaparka byla v pohodě, tak mi teď najdou maximálně tu endometriozu

hnedoocka23
11. únor 2009

z toho jsem měla obavy,když jsem viděla dren,že mi něco vzali 😒

mieva
11. únor 2009

Ahoj holky.
Tak jsem našla toto téma a ráda se přidám, ať v taky nejsem sama. O mimčo se snažíme už 2 roky. Po řadě vyšetření, zkoušení atd. jsme došli až k IVF, ale dnes jsem zjistila, že embrya nerostou, tudíž není co vkládat 😠 😒 Takže te´d netuším, co bude následovat. Nemáte někdo s tímto zkušenost????

asmeena
11. únor 2009

vítáme tě mieva: to se někdy stává, že se embryjka zarazí a dál se nevyvíjejí. Je to lepší, když se to zjistí ještě před transferem, protože máš aspoň jeden pokus ještě k dobru.

hnedoocka23
11. únor 2009

ahoj mievo,taky tě vítám,přidej se k nám 😵

mieva
11. únor 2009

Díky. Aha. Takže se to bude zkoušet zase znova? To jako, že se to nepočítá pro pojišťovnu? Díky za rdy 🙂

asmeena
11. únor 2009

mieva: a kolik máš pokusů za sebou? Pojišťovna hradí 4 stimulace a 3 transfery. A jaký CAR navštěvuješ?

mieva
11. únor 2009

IVF to bylo první. Předtím jen UiU. Chodím do Olomouce, ale bydlím kousek od Ostravy. Jen aby příště rostly. Prý mě čekají další vyšetření ☹

asmeena
11. únor 2009

a chodíš do FN nebo do Fertimedu? Já jsem z Ostravy a Očko z Opavy.

hnedoocka23
11. únor 2009

já měla jen 3 vajíčka,měla jsem předčasnou ovulku...a udržel se jenom jeden bojovník 😉 ale nevyšlo to...ted jsem po laparce a chystám se na IUI..

hnedoocka23
11. únor 2009

holky,dobrou noc.. 😵

mieva
11. únor 2009

Jé, já jsem přesně z Albrechtic u ČT. Do FN. Kam chodíte vy? Ty jo, je to na ...., že se nám nedaří ☹

asmeena
11. únor 2009

mieva: a jaký problém byl u vás zjištěný? Mně prý špatně fungují vaječníky a manža horší spg (řekla bych střídavý). My chodíme do Fertimedu s očkou. a já mám za sebou 7x IUI, 2xIVF a 1xKET. a v březnu mě čeká laparoskopie.

asmeena
11. únor 2009

Jdu do hajan. Dobrou, a zítra pá.

Zuzi co nakupování? přežila si to hnusné počasí?

mieva
11. únor 2009

Manžel je v poho, ale já toho mám víc - PCO, bez ovulace, nepravidelní menzes.... Mě ještě na laparku neposlali, tak uvidím, co řeknou, až půjdu teď na kontrolu. Jak to bude dál.... Jste tam spokojené - mě od něho zrazovali ☹

asmeena
12. únor 2009

no, uvažovala jsem že z Fertimedu odejdu, přišlo mi to po 1.IVF jenom ždímačka peněz, ale najednou mi přišla změna a přijde mi, že se víc snaží. Změnila jsem taky doktora, už nejezdím do Olomouce, ale navštěvuju pobočku v Polance. Uvidíme co z toho bude. Už chci zkusit jenom laparku v březnu (pokud teda nevyjde ta naše pondělní a středeční IUI) a po lapárce poslední placenou IUI a pak už jenom vlastní snaženíčko.
V jiném tématu máme taky holčinu, co jí lékaři zjistili PCO, k tomu manžel špatný spg a včera nám ukazovala fotečku těhu testíku s // čárkama. Takže to chce být asi víc v pohodě a nezaměřovat se jenom na to umělé řešení. 😉

ywushka
12. únor 2009

dobre ranicko holky,se omlouvam ze uz jsem se za vama tady vcera nezastavila!Cele odpoledne jsem pak byla s manzelem na stavbe,ten tam natahoval igelity na polystiren a chystali jsme spolu ty koleckove polystireny na podlahove topenicko!!!Ja jsem mu tam mirne asistovala!!!Pak jsme jeli se psem na veterinu-jestli nahodou neni tehu🙂,ale nastesti neni!!!Zase tam behala jak silena vsude-je strasne neposlusna a se vsema si vzdycky chce hrat!🙂A pak jsem byla rada kdyz jsme se vysprchovali a zalehli jsme do hajan!!!¨
Me uz je fajn,brisko me neboli,uz se tesim az me vytahnou stehy!!

asmeena
12. únor 2009

Ivuš: a pokoušíte se už sexovat? To je fajn, že to už nebolí. Já jsem se včera s doktorem taky domluvila na laparce a měla bych to mít (pokud mrška dorazí jak má) 5. 3. 2009 - takže už to mám taky za pár.

ywushka
12. únor 2009

as:jeste jsme to nezkouseli!!🙂ale mozna o vikendu na nej zkocim🙂,mam hodneho manzela,ma pochopeni a vydrz🙂!!!Takze pokud proste nechci nebo nemuzu tak se na me nastesti nezlobi🙂

asmeena
12. únor 2009

jo, tak to já mám stejné, on si mnohdy vystačí sám 😀 😀 😀
Mně to tak v práci nebaví. Chce se mi spinkat... ☹

ywushka
12. únor 2009

tak sum na PN🙂 a muzes spinkat i cele dopoledne🙂

asmeena
12. únor 2009

no, jo ale to by mě asi taky nebavilo. Musím trošku vydělávat.
Ale už se těším na odpoledne, protože jdu nakoupit (máme prázdnou ledničku) a potom jdeme hrát ricochet. Jupí. Vyzkouším svou novou raketu, kterou mi manža koupil k svátku. 😀 😉

asmeena
12. únor 2009

A taky uvažuji, že si půjdu udělat své bezkofejnové kafíčko s kopcem šlehačky, abych si to v té práci, taky trošku osladila. 😉

ywushka
12. únor 2009

🙂 no ja se pujdu ted nasnidat🙂 musim zajet dnes do stavebnin koupit nejakou folii🙂 snad koupim spravne🙂!!!

asmeena
12. únor 2009

tak ať dobře pořídíš. Já si uvařila tu kávička a šlehačku už jsem z ní ojedla. Nějak rychle mi zmizela. 😀

ywushka
12. únor 2009

tak si musi zase nahoru te kavy dat dalsi vrstvu te slehacky🙂 to je totiz strasna zahada i u me,ze mi vzdycky strasne rychle ze vseho ta slehacka zmizi 😀 Ted jsem volala do jedne firmy a ja mam prijimeni Honzová a pani na me:"prsim vas pani honzakova🙂 ha ha ha🙂 nechapu jak takove jednoduche prijimeni muzou poplest🙂