Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
13. únor 2009

ale přestan..podcenuješ se 😠

asmeena
13. únor 2009

Když jsme se s manžou poznali, tak já vážila 59 kg a to mi tenkrát říkal, že by to chtělo trošku ještě zhubnout, no a teď mám 70kg a on mi říká, jak mám krásnou postavu. 😀 No chápete to?

hnedoocka23
13. únor 2009

má tě rád takovou jaká jsi...mi manža říkal,že chce abych ještě přibrala...když jsme se poznali,měla jsem 68kg,pak to shodila na 58..pak na 53,5...a ted nabrala na 60kg..

asmeena
13. únor 2009

já jsem šíleně přibrala z těch hormonů. 😖

hnedoocka23
13. únor 2009

ale cítím se nejlépe při 58kg...můj pocit..a ty dvě koilča mi fakt vadí...po víkendu začnu cvičit zase 3x denně

asmeena
13. únor 2009

a to můžeš tak brzo začít se cvičením

hnedoocka23
13. únor 2009

můžu,ptala jsem se..sám mi řekl,že mám dělat vše co před tím...kromě sexu.. 😠

asmeena
13. únor 2009

tak sex přijde v dalším cyklu

hnedoocka23
13. únor 2009

jo a řekla jsem mu o tom místě u třísla,že ho necítím a někdy to bolí,při protahování...prý se to dost stává při vpichu,že poškodí nerv...ale časem to odezní..

asmeena
13. únor 2009

no, tak snad to odezní a budeš to zase cítit. To musí být divné, když necítíš kus svého těla. 😲

hnedoocka23
13. únor 2009

je to fakt hnusné..semtam v tom brní,pak pálí,když pokrčím nohu...sprchuji to studenou a horkou vodou,at to proktŕvím více...aprozatím nic...je to hnusný pocit si potom přejet a nic necítíš 😒 ani proud studené vody..

hnedoocka23
13. únor 2009

doboru všem....hezký víkend......

miky123
13. únor 2009

ahojte děvčata,pozdě ale přece 😎

očko a proč vas poslali na laparoskopii ,protože si měla špatné nějake testy?,nebosi o ten výkon požádala sama?
Ja sem si právě myslela že semnou budou něco dělat v tom mezičase než bude březen a ivf.a dr.jen řekl že musím čekat do toho 3 měsíce.

Dneska mě tlačil čas tak sme na oběd měli obdobu těch tvých špaget,jenom se přiznám že uzené nebylo ,tak sem místo toho dala osmahnutý salam.Bylo to chutné a nenáročné na čas ,budu dělat častěji 😉

miky123
14. únor 2009

asme:mam dotaz,v Jesenikach -lazně Priessnitz to je přímo v centru?
S manžou sme se definitivně dohodli že Davča pojede tam ,dr. mi ještě dnes nabízela i K Vary to sme zavrhli , je to hodně daleko .Na mapě na internetu ,manžovi se právě Presnicz vubec nezobrazoval jen se ukazovala Dolní Lipová a ta je od nás z domu 125km.A ty si bydlela přímo v centru?

zuzi:a jake to máš s chutěma?,už sem tu delší dobu neviděla že by si pekla chlebík?,nebo mimiš se přeorientoval na jinou stravu? 😉

Já když sem čekala Davču,tak sem furt cpala hamburgry a k tomu hned větrnik když si na to těd vzpomenu tak je mi 😝 😀
A na snidani sem si dávala vánočku pomazanou máslem a na tom plnotučnou hořčici 🙄 😀 😀
U Lukiho (ten mladší)už to bylo normální,hodně ovoce a zeleniny a hnusila se mi jakákoliv káva .
Jo a ještě si vzpomínám že mi děsně vadily ty vuně co se zapnou do zásuvky,takže když sem přišla na návštěvu k babči a bylo to v zásuvce tak sem jim to schovala a oni pak hledali a hledali a nenachazeli 😎 😀 😀

ywushka
14. únor 2009

Dibre ranicko holky,tak se tak divam,ze jste se pekne vcera tady rojely! Ja jsem si sla v pul sedme lehnout k televizi,usnula jsem pri zpravach a vzbudila jsem se pred chvili🙂!!
Ocka: Peti,tak to mame doma stejne,manzel si vzdycky ze me dela srandu, ze me staci dat 600Kc a ja si prinesi dve igelitky plne🙂 jsem sikula na nakupovani ve slevach🙂,ale za to on je uplny opak🙂 libi se mu jen to co konci alespon na 3 nuly🙂!!
Jaj dneska je ten valentynek!!A my jdeme na tu veeecu uz se uplne tesim! 😀 Uz ted vim co si dam na jidlo,maji tam uplne vyborne steaky,ale ja si davam takovou kureci bilinkovou smes!!Mnam🙂
Jejda holky zase resite vahy-Ja jsem ponala manzela tak mel 72kg ted ma snad 84 kg a je z toho uplne na nervy!Ja kdyz vazim ted takto,tak mi nic nerika,ale kdyz mam tak 54 kg,tak mi nadava!!🙂 ale kdyz ja se s tema min kilama citim mnohem lip!!Merim jen 170 cm a 60Kg se mi na me moc nelibi!!A to jsem pribrala jen po tech hormonech tak!!!
MIKy123:My jsme s ockou byli na laprce zaroven!Ja jsem si tu laparku vyptala po dvou neuspesnych cyklech!!!

Jinak vsem preju krasny den!!! 😉

hnedoocka23
14. únor 2009

ahoj všem...venku máme nádherně,nevím jak u vás...
miky,já ji chtěla..protože nechci se hrnout ihned do IVF,když ani nevím,jaký problém tam dole mám...a měla jsem,takže už se ani nedivím...snad se ted zadaří přirozeně nebo přes iui...chceme ted vyčrpat 3 pokusy iui a pak kdyžtak to umělko...
Ivi,ty jsi ale spáč,kéž bych taky tak spala...já chodívám spát kolem 23h...dříve neusnu..a ráno si zase ráda pospím,to je moje 😀
jelikož držím dietku,tak si dneska vařím jenom kuř.křídla...manža prý nic nechce 😕 včera jsem měla krabí salát,byl výborný,dala bych si ho znova...no snad ty kilečka půjdou pomalinku ale jistě dolů,od pondělka začínám cvičit 😉

asmeena
14. únor 2009

očko: když tak mluvíš o krabím salátu, tak výborný dělali v Glóbusu v těch občerstveníčkách, ještě než se vlezlo do obchodu.Vždycky jak jsme jeli do Jeseníku, tak mě tam musel manža zastavit, já si koupila salát a jeli jsme dál.
Brali tam stravenky, tak se to dalo, protože stál kolem 55,-Kč, ale teď už stravenky myslím neberou, tak se tam nezastavujeme. Nebo možná berou???

Miky: já jsem přímo z centra Jeseníku. Priessnitzovy lázně jsou nad Jeseníkem 4km a je to tam opravdu krásné. Kdy tam Davča jede?http://www.mapy.cz/#x=139389824@y=136545408@z=1...

zadej si do vyhledávače ulici pressnitzova, jeseník a najdete to.

asmeena
14. únor 2009

Zuzi: už si byla na nějakém další utz? A máš už nějakou fotečku gyroska?

zuzka11
14. únor 2009

Dobré ránko!

Miky máš IP, abych holky nevyděsila..... 😀 mioje chutě, ojoj.... 😕

Asmee- kontorla byla ve středu, gyrosek na mě vykoplul nohou, byla to sranda...a brali mi tolik krve, že jsem malem padla..........

Holky, krasneho valentyna, objevim se dopolko, ted mizime s kamaradama na obed......

asmeena
14. únor 2009

zuzi: užij si obídek, ať chutná i gyroskovi.

Miky: jo vánočka s hořčicí, tak to jsem se dost nasmála.

Zuzi: netaj své chutě a přiznej se na plno.

monajs
14. únor 2009

Ahoj holky,
Iwuš,ty říkáš,že máš "jen" 170 cm? 🙂 Já mám 161 a vážila jsem 76kg.Když jsem poznala manžu,tak jsem měla 64 a zhubla jsem na 56.To se mi na sobě moc líbilo 😀 😉 Teď mám 72 a pomalu to jde dolů.ale fakt pomalu.Manža měl 90 a zhubl na 84.Teď na vánoce už měl 107 😲 A dnes má 95.Hrůza.Hubne až moc rychle.Ale on každý den běhá.A tajil mi to potvora. 😀
Holky moje,frčím na véču.Dostala jsem i antúrije v květináči-červené.Jsou nádherné.
Plavat jsem byla i dnes ráno a zítra jdu zase.
Tak pěkného valentýnka všem,ať věříte nebo ne 😀

dckami
14. únor 2009

holky,
tak jsem jasná, po neúspěšném IVF krvácím a to strašně moc, v pondělí musím jet na krev a potom se nechám uschopnit a pomažu do práce 😖 . Uvidím, kdy to zkusíme znovu, snad v létě........... Jsem z toho hrozně zklamaná, moc jsem tomu věřila.
Dnes mi manžel udělal po dlohé době radost - dostala jsem kdytku a objednal stůl v naší oblíbené hospůdce, tak jsem šli na večeři, měla jsem lososa, mňammmm 😉 .

miky123
14. únor 2009

měli jsme na navštěvě tchyni,tchán jel s myslivcema na vystavu zbraní a všeho ostatního souvisejícího s myslivostí do německa,tak už volal manžovi že jsou ve Vyškově a konečnou mají v Ostravě ,tak aby ho hodil domu ,a prodávala se tom i flinta na zvěř za čtvrt milionu korun 😕 a byla pry hooodně krásná.

očko,yvuš :díky za vysvětlení s tou laparoskopii,Dr.mi už řekl že mi pojištovna už další cyklus ivf.odsouhlasila,ale dojít mam až v březnu.

asme:manža už ten tvuj odkaz studoval,a Davča teda má jet do těch lázní v týdnu po 23.3 na 6 týdnu my tedy za ním pojedeme na týden ,na konec jeho pobytu.V příštím týdnu musím jít ještě na pojištovnu ,dají mi tel. č. a mám se domluvit na návštěvách,prý to po dobu pobytu nemají rádi ,děti pak hodně teskní když rodiče odjedou.

zuzi: a už jste probírali jména pro mimča?
A co by chtěl manža holku,kluka?

Já sem vždycky chtěla 3 děti ,2holky a kluka.Manža si to trošičku poměnil 😀 ,dělá si kluky aby měl nástupce do firmy 😎 😉

asmeena
14. únor 2009

miky: pěkná fotečka. Jsem si říkala, že nám sem píše někdo nový 😀 . No s těma návštěvama se nedivím, je to pravda, že děti jsou topom víc ubrečené. Ale uvidíte ,že to zvládnete. Můj synovec tam byl v lázních taky a byl spokojený. Pořádali tam pro ně karnevaly a různé akce, takže děcka se zabavili. V březnu, tam už možná nebude ani sníh. 😀 V Jeseníku je totiž normální, když třeba v dubnu, květnu začne sněžit. 😲 😀

dckami: to znám to zklamání, ale snad to přebolí a půjdete s energií do dalšího pokusu nebo možná už další pokus stejně jako Zuzik nebudete potřebovat. 😵

Monajs: ty jsi šikulka, že tak pořád cvičíš. Kolik si od začátku roku zhubla? Já se nedonutím k ničemu. Jsem líná jako veš. Dnes jsem se teda odtrhla od koníkování a šla jsem po obědě číst knížku co mi dal brácha k vánocům a teď jsem dožehlila. Už se mi totiž zase hromadilo prádlo za posledních 14 dní.

miky123
14. únor 2009

asme:dívala sem se do tvého alba a máš tam fotky jak by vypadaly tvé děti ,mohla by si mi sem napsat odkaz kde se to dá udělat?CHtěla bych si vyzkoušet jak by podle nich vypadali kluci.
Já sem hnědovlasá i oči hnědé a manža špinavý blond a zelené oči a kluci sou jeho originální obtisk,no jo hold má asi dominantnější geny ,když se mně nemají nic. 😎

asmeena
14. únor 2009

no počkej miky, teď se ti narodí konečně holčička a bude celá ty. 😵

myslím, že ten odkaz je http://www.makemebabies.com/

miky123
14. únor 2009

asme:díky,odkaz sem si napsala,sem si myslela že to hned vyzkoušíme ale tchán právě volal manžovi,tak ho jel vyzvednout do OV.a motal se mu jazyk 😀 ,tuž tak musím počkat až přijede 😨

A kdeže se nám zapoměla ta naše zuzka 😕

ywushka
14. únor 2009

Ahojky holky,uz jsme po veceri a ted se jedeme jeste nekam pobavit!🙂 jen jsem si prijela domu prezut boty!🙂!!Krasny vecer!!

ywushka
15. únor 2009

Ahojky,to je fa¨kt tak strasne riskantni tady nekam chodit kdyz jsem na PN!!!Na veci to bylo super,ale pak jsme jeli na paladium,kolem pulnoci jsem tam zahledla moji kolegini z prace,tak jsme se sbalili a jeli jsme sem na ples-tam byl valentynsky ples bez kravat a tam zase sice byla nase rodina,takze snad by me nikdo ani nepraskl,ale delaji o patro niz a jsou nejlepsi kamaradky s hlavni sestrou!!Hmmm tak i z tama jsme odjeli za hodinu!!Ted uz nemuzu spat,protoze jsem vypila snad pet redbullu🙂 tak jsem vyspana!Jdu se vysprchovat a pujdu asi varit!Mozna ze kdyz proletim "penovym tunelem" 😀 tak se me bude spat lip🙂
Jinak krasny den vsem!!!

zuzka11
15. únor 2009

Dobré ránko!

Tak náš "oběd" se protáhnul do půl 5, ale bylo to moc fajn, s kamarádama, pořád jsme kecali.....a pak povinnosti jako nákup.........dneska jel manža na hory, já jsme vaše 😉

Asmee - neboj, s toi dietou dělej něco jenom pokud ty jsi opravdu nespokojená, jinak s enenuť, manželovi jsi říkala, že se moc líbíš...takže jde o tvůj pocit........buď s estrašně naštveš a něco budeš dělat, nebo se objektivně zamyslíš a zjistíš, že to vlasně není potřeba, že jsi spokojená....že to je jenom tlak modních časopisů........
na žehlení se taky hchstám, ojoj.......

Miky - super, že to jde dolu, je to fajn, vidět výsledky........jasně že u nás ženských to jde pomaleji, chlapi to v tomhle mají jednodušší, holt jiný metabolismus.....manžel ti připravil krásné překvápko! kytka, véča.......

Ivuš - co napsat? zákon shcválnosti bohužel funguje, a myslím, že si tě nejen všimly, ale budou pomlouvat, pochybuju, že by dělalay něco víc.....to je ale pech!

Peti - ahoooj, jak sis užila včerejší den ty???

dckami - je mi to moc líto, ty se vždycky objevíš jednou za taaaak dlouhou dobu a je to buď pozitivní neb negativní bomba, nic mezi tím.........Moc držím palce...........