Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
26. únor 2009

Páne jo, Miky 😀 To jsou historky z povolání 😀

Škoda těch Jeseníkuů, teď abys hledala pro vás jiné ubytko,viď??A Dvača se podívá do Bulhrska, paráda......Lukymu to nebude líto??

Já měla ten srazík s kámoškou, po dlouhé době, pusy se nám nezastavily 😀

monajs
26. únor 2009

🙂 Ahoj holčiny
Tak se zase hlásím.jsem ostuda,že?Ale nemůžu teď každý den na pc. ☹

Tak v pondělí jsem začala špinit 🙂 Na hematologii nic nezjistili 😒 Jen ty trombof.mutace a homocisteiny mám na spodní hranici,tak Mudr říkal,že ty potraty tímhle nemůže definitivně potvrdit.Možná jo a možná ne.Ale od stimulace nebo od ET si budu píchat miniheparin a pokud se potvrdí // tak mně bude kontrolovat. 🙂
Hned jsem nesla výsledky do caru a protože jsem začala špinit,tak jdeme hned do toho! 😀 Místo Synarelu mi Mudr píchla injekci(aspoň nemusím myslet na stříkání do nosu) a 17 Utz a pokud bude vše Ok tak hned pícháme Puregon a prý koncem března odběr a hned začátkem dubna ET 😀 😀 😀 Netrušila jsem,že to bude takový fofr.Mylsela jsem že až za měsíc teprve budeme začínat.
7.5. nám mají dělat okna na celém baráku,tak jsme přemýšleli,že to IVF odložíme na květen,ale manža nakonec taky říkal,že šak se to nějak zvládne a prá ať jdeme hned.Máme oba strach aby byli // a pokud budou,tak aby to tentokrát vyšlo.Ale hrozně se těším.

Teda,to je ale román 🙂

monajs
26. únor 2009

Jo a plavat prý zatím můžu,ale pokud dostanu zánět,tak to hned hlásit.Tak mi to plavání manža hned zatrhl,že při našem štěstí radši ne.Mám si nechat zajít chuť.Na jednu stranu má pravdu,já na ty záněty občas trpím,tak budu hodná a budu ho poslouchat.Budu jenom zatím rotopedit 😒

zuzka11
26. únor 2009

Mony to mám ale radost!!!!Super, že se to hýbe!!!!takže už začátkem dubna transfer, paráda!!manžel má pravdu, s tím plavčem, radši rotoped....btw.jak jsi na tom váhově teď? zase se nám pochlubíš?

Mony a to budete zase i tohoto ET dělat celou PGD nebo už ne? nějak jsem ztratila přehled......

Já jsem dneska nějak strašně KO, teď jsem vytauhla na gauči a to ještě musím uklízet před tou návštěvou.......a umýt si hlavu.....prostě být za kočku 😉

Holčičky ostatní, jak vy se máte???

miky123
26. únor 2009

zuza:Víš ono to s tím Bulharskem není až tak jednoduché.Tchýně je velká šnofouska ☹ tak už jsme se i s manžou divili že ho sebou chcou vzít,no zazraky se asi dějí 😕
A Luki to ještě tak nechápe kam až jede Dav.,a ještě ke všemu tchýně více upřednostnuje právě Davču ,což se mi nelíbí ,má to být -každý stejným dílem.Když je maly ted to nechápe ,a když jsem ji na to upozornila,tak se na nás nasrala. 😠

Manža odjel a já jsem po obědě šla uspat Lukiho,a já jsem usla spíš než on 😀

Dneska nás drží slidná ,tak je na večer odsouhlašena tvarohová žemlovka,mnam 😵

monajs:tak to je super!!!! aspon budeme na to ivf. dvě ,ja jdu taky konec března .

zuzi:ten koláč je fakt super,děcka mě právě přesvěčovaly abych místo té žemlovky udělala koláč,ale už to nejde mám už nakráte rohlíky a vánočku,tak příště 😨

asmeena
26. únor 2009

ahoj sluníčka, konečně jsem vás dočetla. Všechny tady píšete romány.
Zuzi: takže kafíčko sis užila? A dáváš si teď normálně kofejnové? Hřešíš? 😉

Miky: tak to s těma lázněma budete mít ještě docela složité co? Prostě když to potřebuješ, tak to jednoduše jít nemůže. A taky jsi mě pobavila s tou tvojí kamarádkou masérkou. No hold chlapovi stačí málo 😀

Moni: hurá, že taky nakoukneš a něco napíšeš. Takže už rozjíždíš další kolo? To tak rychle uteče, že nám zachvíli budeš hlásit //. 😵

Teď jsem si holky udělala česnekovo sýrovou pomazánku a přežrala se, že čekám jestli mi bude těžko. 😉
Dnes ráno jsme byla na krvi, brali mi 4 ampulky. Holky chtěla jsem se zeptat Očko, Ivuš, když jste šli na předoperační vyšetření měli jste měsíčky? já jsem přemýšlela jak načurám do zkumavky, aby to bylo bez krve.
😖

asmeena
26. únor 2009

Ivuš: neboj, taky všem vytřeš zrak, až za pár let půjdou na promoce tobě.

zuzka11
26. únor 2009

Asmee bez krve nenačúráš, zkus přes tampon, ale ani tak to nebude ono, ale řekni to dr. a oni stejně na tu moč nehledí, hlavně teda kouknou na zánět, ale je normoš, že při MS tam bude i mikroskopické znečištění krví, nedělej si z toho hlavu.

Já a kafe - říkám, že jdu na kafe, ale kafe ani nic teplého teď bohužel pít nemůžu, už jen na to pomyslím, tak mi není nejlíp.....ale dneska jsem si malé bezkofeinové latte dala a ani ho nedopila, nechutnalo 😖

Asmeenko a jak ty, jsi moc smutná? nebo spíš optimistka???myslím, že po laparce jsi říkala, že jdete do IVF???Už to taky uteče, neboj a my se tu budeme s tebou radovat o 106!!!!

Miky - aha, tak tchýňka takhle upřednostňuje.......no, není to nejlepší, sama víš.......užijte si žemlovku, pááááni, tu jsem nejdela ani nepamatuju a domácí snad ještě nikdy....aůe v Apetitu jsem našla recept, že by taky někdy vyšla??? 😉

asmeena
26. únor 2009

Zuzi: užij si dnešní návštěvu.

Moni: to je dobře, že měníš bazén za rotoped. Asi je to tak lepší, nemusíš si potom nic vyčítat. To já už odložila i ten rotoped. Jsem líná jak veš. 😉 Jsem vůbec ráda, že jsem ta trička dokončila. Ještě mám dělat dvě pro kluky mojí kolegyně, oni si vymysleli dinosaury, tak musím vystříhat šablony. Nejhorší je, že každý chce jiného. Kdyby chtěli stejného, tak jsem měla o práci méně 😝

zuzka11
26. únor 2009

Já to fakt obdivuju Asmee, jsi kouzelkyně 😀

Návštěva až v 19, ještě mám čas 😉

asmeena
26. únor 2009

kouzelkyně? 😀 😀 😀 to je pěkné slovo. No kdybych byla, Monči jsem to tak zmršila, že se až stydím. To tak je, když se člověk snaží. Ani jsem si je nevyfotila.

Koukala jsem, že jsi neuklidila váš smraďoch pokoj - no fuj.

asmeena
26. únor 2009

😀 😀 😀

asmeena
26. únor 2009

jdu studovat nějakou chytrou literaturu, jak mám osázet akvárko (30x30x30), aby se mi v něm množily rybičky - minulý týden mi akorát jedna zdechla. Mám jenom neonky a sumečky.

zuzka11
26. únor 2009

a co vlastně ložnice, už je objednana? Kdy se můžete těšit??

asmeena
26. únor 2009

ložnice není objednaná, předpokládám, že pak jenom zajdeme do Ikey a vše tam pořídíme. Musíme počkat až skončí topná sezóna a nechám vyměnit radiátory a potom vymaluju, protože mám strach, že jak bych nejprve vymalovala a pak dala radiátory, tak že nám vyteče ta špinavá voda z radiátoru a postříká mi stěnu nebo, že mi radiátorem otřískají nový nátěr na stěně. 😲

zuzka11
26. únor 2009

Jasně, tak to je dobrý plán.......a co s kolegyní, najely jste na polévkový režim???

asmeena
26. únor 2009

no najeli jsme na režim jenom jedno jídlo, né polévka a pak hned druhé. Na dnešek jsem dělala dušenou mrkev, brambor a pangasia na másle s rybím kořením a česnekem. 😉

zuzka11
26. únor 2009

A to se vždycky dohodnete, na co máte chuť nebo to děláte jako překvápko??

Dobrý plán s úklidem asi vyšel nazmar - manžel ještě nedorazil,takže pokud nepřijde do půl, musím jít na smraďárku já 😖

asmeena
26. únor 2009

to né Zuzi, ať se ti z toho neudělá špatně, manža určitě dorazí a pomůže ti, nemůže tě nechat uklízet všechno samotnou.

Vždycky si dopředu řekneme co budeme vařit a pak se na to do druhého dne těšíme. Kolegyňka je taky hodně kuchařsky nadaná a vaří takové mňamky jako od maminky, takže je vždycky na co se těšit. 😉 zítra máme čočku na kyselo s vajíčkem. Mniam. Taková jídla mám ráda, ale moje mamka to moc nedělala, protože to taťka ani brácha nejedli. Pořád jsme doma mívali akorát pečené kuře a řízky, protože to chlapi měli nejraději. Jinak moje mamka je taky perfektní kuchařka a výborně peče.

asmeena
26. únor 2009

Zuzi: užij si návštěvu a ať ten tvůj manža přijde co nejdříve, já jdu koukat na svou oblíbenou Ulici. Sleduješ ještě po internetu tu novu?

A kdy chystáte návrat z německa. Si pamatuju jak si tady psala mezi svátkama jak jedete k nějaké rodině a že nevíš, co jim budeš vykládat až se tě zeptají co miminka a teď už to máš jasné co jim řekneš, že? To je stejně šílené jak ten čas letí, počkej za pár měsíců, už na koníka ani čas mít nebudeš, jak budeš hopsat s miminkem. To mojí kamarádce malý (má 3 měsíce) nechce spát jinde než v kočárku a tak ho vozí od 11:30 do 16:00 a on jí celou dobu vydrží spinkat. To by mě asi zabilo tolik kilometrů v nohách.

zuzka11
26. únor 2009

A co ostatní, nezávidí vám? nebo ony chodí do menzy? teda pokud něco takového máte......

asmeena
26. únor 2009

v práci dostáváme stravenky, platíme si za ně 19Kč a máme je v hodnotě 85,-Kč. Takže to je fajn. Můžu za ně nakoupit třeba v masně nebo i v jiných obchodech. Někteří v práci chodí na meníčka do vedlejší firmy, kde prý dobře vaří. Ale já ty stravenky raději využiju na nákup a pak z toho nakoupím - přijde mi to ekonomičtější. Já za jednu stravenku udělám i 4 obědy, kdežto oni když jdou na meníčko, tak jeden oběd, jedna stravenka.

To víš, že nám někdy závidí. Jsou ale taky holky, které si vaří.

asmeena
26. únor 2009

Končím jdu na tu telku. Pápá

hnedoocka23
26. únor 2009

ahoj kočenky..monyjsku..super..věci se dali do pohybu a zanedlouho budeš mít na tt // tlustice... 🙂
asmeen,já používám většinou tampony,jen večer vložky..a čůrala jsem s tamponem,taky jsem měla menzes...

já dneska furt někde lítala..nemocnice,obchody...v býv.práci na kafčo a pak jsme měli návštěvu...
malá od segry je už docela dobrá,směje se,vykecává a má teda tu spálu..v sobotu jdou domů naštěstí 🙂
zítra jdu té kámošce helfnout,už se těším..v sobotu máme ten srazík...moc se těším a pak jdu zase večer za bar..naštěstí v neděli můžu pospat a nic nevařit,jdeme k tchýni na svíčkovou,takže dietka 😀
a dneska jsem měla na oběd dve jelitka s chlebem královským..mnamka..ale vylítala jsem to,takže žádné výčitky nemám..
Ivi,menzes nedorazila,mám nervy..iui se mi zase oddálí!!!!

ywushka
26. únor 2009

no me taky nedorazila!!!
Jdu do hajan!!Dobrou nocku,zitra toho mam mooooc tak se jdu na to vyspinakt🙂!!!

hnedoocka23
26. únor 2009

teda Ivi,ty ses dneska překonala,jakto,že už nespíš??????? 😀

hnedoocka23
26. únor 2009

kdoví co nám při té laparce udělali...no snad nic..a mrška nás jen teošku napíná

hnedoocka23
26. únor 2009

sladké sny všem,nakouknu zřejmě až v neděli..pá hezký víkend kočeny 😵

ywushka
27. únor 2009

Dobre ranicko holky!!!Me uz zase vzbudily myslenky,ze mam dnes nejakou praci!🙂!!Nasi jsou na vylete-jeli do usti nad labem mamine pro auto,tak musim vsechno udelat sama🙂,ale my jsme strasne radi,kdyz jsme sami doma!!Pristi tyden nam uz budou zalevat podlahy v baraku,tak uz tady tato prace pomalu finisuje,pak uz se zacnou delat koupelny a kuchyne uz je taky hotova!!🙂 ted uz ji tam jen postavit🙂!!

Jinak preju krasny den!!

zuzka11
27. únor 2009

Dobré ránko!!!!

Asmee - já na ulici nekoukám, nikdy jsem nekoukala, ani nevím, že je nějaká nová 😀 Teď bych se asi nechytla, díl 1000 a něco 😉 Přežij poslední předvíkendový den, a pak se nám tu ukaž, OK??Jinak se vracíme v srpnu...

Peti - tak tos měla super den!!A v sobotu máte ještě srazík s holkama, viď???taky super program!!A nebojte, ta MS dorazí!!!Máte už velké zpoždění??? 😕

Ivuš - užijte si samotu!!!A neboj ty si tu školu taky uděláš - btw.už ti něco přišlo???Kdy začínáš???

U náš stávkuje metro a tram, celý den, jak jsem psala, takže vyhlašuju domácí pohodu, měla jsem hlídat, ale nedostala bych se tam.....