Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
10. bře 2009

já jsem dodělala gulášovou polívku (sice jen z pytlíku a dodělávanou uzeným a bramborama) a jsem z toho přežraná a později budu dělat ty amolety s domácí jahodovou marmeládou. 🙂 😀

a ten prednison se bere každý den, nebo jak je dávkování?

asmeena
10. bře 2009

ale jak jsem tak četla jaké to má vedlejší účinky, tak by se mi do toho asi ani moc nechtělo.

zuzka11
10. bře 2009

Asmee bere se půlka denně, má něžádoucí účinky jako zadržování vody a tak, ale to je u 100x vyššího dávkování......já ho beru denně a nic 😉

tak domácí jahodová marmeláda, ňam, jsi požitkářka....honem si jdu taky udělat něco k obědu, nebo umřu hlady 😀

ywushka
10. bře 2009

zuzka mi dnes udelila novy titul: "vase soukroma kosmeticka poradkyne" ha ha ha🙂!!
me to proste jen hrozne bavi takove veci🙂!!!

as: je to uplne jednoduche!!!udelas pesinku pricvaknes,kdyz to spatne drzi tak ty tve vlasy trosku natupirujes a prelakujes!!Ja jsem to jeste az tak nezkousela,nikam jsem si je teda jeste nedavala!!🙂!!ale uz se tesim az je vyzkousim doopravdy!!🙂

asmeena
10. bře 2009

Zuzi a jmenuje se to prednisol nebo prednison?

Ivuš: jo to je pravda naše soukromá kosmetická poradkyně, to je dobře ,že tě takové věci bavy, aspoň nám má kdo poradit.
To budou všichni koukat jak ti rychle rostou vlasy. 🙂

ywushka
10. bře 2009

To si pis ze budou koukat🙂!!Ja jsem se ted nudila,tak jsem si je dala na hlavu a ted jsem je nafotila🙂,tak tam supnu nove fotecky!!!!

asmeena
10. bře 2009

Ivuš, teda super, to vypadá perfektně a moc ti to sluší. A ta tvoje hubená postavička. To by se mi taky líbilo, ale to bych musela hodně cvičit, protože na mě se usazuje už asi i voda.

ywushka
10. bře 2009

Ja ti dam ze hubena!!Ja mam hubeny mozna jen ten vrsek...jinak jsem jak valejici se soudek🙂

ywushka
10. bře 2009

Dukaz toho,ze se z toho da udelat i culicek!!!

hnedoocka23
10. bře 2009

ahoj holky..Ivi jsi šikulka...sluší ti ty vlásky.. 🙂

hnedoocka23
10. bře 2009

dneska nemám dobrý den,tak jsem vás přišla jen pozdravit...pá

asmeena
10. bře 2009

Moc se mi líbí Ivuš, jak máš prostříhanou tu ofinku, já to mám pěkné akorát když přijdu od holiče a pak už si to tak upravit neumít.

ywushka
10. bře 2009

🙂 ja si vlasky upravuju kazdy den....takze jsem zvykla si to upravit i sama,ale uz nikdy to nemam takove pekne jak od kadernika!!!

gabina79
10. bře 2009

Zuzko, tak to je nádherné, že se vám to nakonec povedlo přirozeně...už jsem někollikrát slyšela, že se to stalo...taky jsem si říkala, že když to nevyjde s KETem, tak možná půjdu ještě do jednoho IVF a pak si dáme určitě čas na normální snažilkování 😉
Uf, čtyrčátka, to by byl teda náklad As. Já pořád přemýšlím, když mi rozmrazí jednu várku mražáčků, kde jsou tři, tak jestli mi je všechny tři zavedou (když budou OK), když se normálně zavádí dvě... 😕

ywushka
10. bře 2009

Dobrou nocku vsem!!!Jdu se kukat na ulici paaa

zuzka11
10. bře 2009

Tak se hlásím zpátky z kontroly, zatím vše OK, ale Gyrosek je asi tvrdohlavec po tatovi, furt na nás koukal, ukazoval hlavu, ale aby ho mohli změřit do délky, to se mu nechtělo...tak jsem ležela s rozcapenýma nohama asi 15min 😖

Ivuš - ty vlasy jsou fakt super, mě se na tobě líbí i krátné i dlouhé, ale je to super na změnu.....a taky mi přijdeš hezky štíhlá, tak s enám tu nepodceňuj 😉

Asmee - už jsi zvládla palačinky? Nechtěla bych těď být tvůj soused, palačinky vždycky nááádherně voní, stejně jako vafle a to pak všichni kolem slintají 😀

Peti - co se stalo, kočko? nechceš nám to říct? Někdo tě naštval nebo prostě den Blbec a 100x nic umořilo vola??

Gabi - duben je za chvíli, rozjede se ti to!!!Já bych to asi řešila taky jako As, ony se všechny nerozmrazí stejně kvalitně a pak bych řešila asi počet, ale hlavně aby to vyšlo.......

asmeena
10. bře 2009

Očce: se dnes zabil kamarád v autě. ☹

zuzka11
10. bře 2009

Tak to je fakt den blbec...... ☹
Mě zase teď kamaradka na skypu píše, že je těhu, po 2,5 letech, přirozeně, ale začala krvácet, žije v Hollandsku a nechtějí ji vzít na kontrolu, prý až konecm 7tt a že se uvidí........nechápu 😖

asmeena
10. bře 2009

tak to je teda zuzi mazec, jak si můžou dovolit ji nevzít na kontrolu?

zuzka11
10. bře 2009

u nich se to prostě nedělá, to samé HCG z krve....řekli jí, že test z drogerie je rpůkazný dost a první kontrola koncem 7tt.......je dost na dne.......to pak člověk přestane nadávat na náš systém......co ty, koukáte na telku nebo s manželem kecáte jen tak??

miky123
10. bře 2009

hezký večer,

tak jsem si vás početla a jsem se i zasmála,holky ste fakt dobré na odreagování 😵

yvuš fakt si s těma vlasema kočka 😵 ,jestli tě mužu poprosit mužeš mi ten návod na manipulaci taky poslat do IP,díky

gabi :vítej u nás 😵 😉

zuzi:a jaké mají ted tam kde jsi těhu.prukazky,jsou stejné jako u nás včechách ,nebo líp vymakané 😕

Jinak u nás doma je ted balící , kufrový ,mazec 😝
V po.jak mi slíbili tak zaslali vše,co potřebuje Davča do lázní,ale po otevření Ip pošty se mi oběvily samé
hauznumera,tak jsem jim hned volala at mi to pošlou v jiném programu ,třeba HP,a teda NEOCHOTA 😠 že to odeslal ve vordu a dřisty prdy,no na to všechno ,že maji z každého pacoše tolik penez ☹
Ted už tedy mám uplně vše ,ted zapomněla jsem ,uvedené gumáky a gumovou koupací čepici.Proti té čepici teda manža protestoval že se to nosilo za našich dob 😀 😨 a nemám mu ji kupovat,tak ji nemá. 😎

Zítra má nástup mezi 10-10.30hod. a pak ještě k přijímacímu Dr.na každého nového příchozího má prý určených 15min.a Davča je 57 z 80dětí,a to toto číslo chtěli ještě vyšit na všechny věci 😝 Tak toho moc nepopište at nam ještě elán vás dočítat 😉 😀

ywushka
11. bře 2009

miki: mas to tam!🙂

Jinak preju krasny den!!

ocko: Ja vim,ze je to sok,kdyz se ti zabije kamarad v aute,ale ted ti neco povim ja!!!Zacalo to v srpnu 2006-kamarad,byla to streda a sedel jeste u nas v baru na pivu,pak odesel,od toho dne byl nezvestny,nasli ho az dalsi tyden v utery-skocil z 30m veze... V rijnu 2006 na to,dalsi kluk-ten dostal infarkt na slovensku,kde ho taky nasli mrtveho,v prosinci 2006 dalsi dva po ceste ze skoly moji dva kamaradi z puberty to napalili do stromu-bylo jim 19 a 24 let!!! a aby toho nebylo malo,polracovalo to v unoru 2007-kdy z nestastne lasky to dalsi kamarad napalil do zdi!!! a ukoncil to posledni-TOMAS a to byl uzasny kluk,strasne zabavny a jel s tatkou z prace,on umrel a tatinek prezil!!!Tak si predstav ze ja jsem stratila behem pul roku 6 kamaradu-proste 6 znamych lidi!! Staci ti to???Doufam ze toto silene obdobi uz zkoncilo...byla to naprosta hruza!Meli vsichni v rozmezi od 19-24 let!!!

Hmmm konec pesimismu!!! A hlavne smutku!!! Mejte se krasne a preju prijemny den

ywushka
11. bře 2009

JINAK HLAAAAASIM novinku!!!MS DORAZILA dnes RANO

gabina79
11. bře 2009

Dobré ráno všem!! 🙂 🙂 🙂 I když moc dobré není, protože tady pršé a prší (Kemr by to řekl jinak 😀 )
Iwuš, no to je super, že konečně ta mrcha dorazila...tak zítra valíš na Obi? Budeš mít zase krátký protokol?

ywushka
11. bře 2009

Jo kratky🙂 a snad uz dopadneme jen s tim nejlepsim vysledkem!!!

gabina79
11. bře 2009

držím pěstičky!!! 🙂

ywushka
11. bře 2009

Dekuju.... 😉

asmeena
11. bře 2009

Ivuš: tak super mrška dorazila a ty můžeš zase začít. Tak hodně štěstíčka. 😵

Dnes mi holky přišel kájenský pepř, tak jsem si dala jednu pilulku (je to průhledná kapsle která se rozpustí a v ní nadrcený pepř, vypadá to jako chilli), jak jsem to polkla tak jsem potom cítila v rameni pálení. 😀 Tak uvidíme jestli to pomůže.

semetrika
11. bře 2009

ahoj holky, jsem jedna další ubulená snažilka.Z 1.manželství mám 20letého syna, ale momentálně máme problémy. S nynějším manželem jsme myslím šťastní, ale chybí nám dítě. V listopadu 2005 jsem v 8tt o mimčo přišla, od té doby to nešlo. V létě 2007 jsem byla na těžké operaci páteře, pak profuky vejcovodů, laparka. Manžel je v poho, ale já mám téměř nefunkční vejcovody. V říjnu jsem byla na 1.pokusu, zavedli mi 2 embrya, ale nic. Mám ještě 4 mražáčky, ale mám hrůzu, že to nedopadne. Bylo mi 42, takže si vše platím, zatím to stálo 75tis. Peníze vem čert, ale na další stimulaci už penízky nemám. Jsem spíš pesimista až depresista 🙂, takže moje myšlenky jsou černé. Bez dítěte zůstat nechci, vždy jsem chtěla velkou rodinu, život to zařídil jinak. Máme fenku, máme chovatelskou stanici, ale to dítě nenahradí. Už také uvažuji o pěstounské péči, jen manžel tím moc nadšený není. Má z 1.manželství také syna, takže jeho rod pokračuje.Moje známá byla minulý týden na 5.pokusu, tak čekáme, jak to dopadne. Když tady čtu, kolik pokusů máte za sebou, tak mě jímá hrůza. Přesto všechno doufám, že se nám to všem podaří.

asmeena
11. bře 2009

ahoj sem: nesmíš to brát tak černě, zkus mrazáčky a uvidíš. Já už mám za sebou taky 2xIVF, 1xKET, 7xIUI, hydrolaparoskopii, laparoskopii a taky pořád nic. Ale ono se na nás jednou štěstí usměje. Začne jaro a bude všechno veselejší. Taky jsem každý neúspěch obulila, ale to zachvíli přešlo a jede se dál. Jen to nevzdávej. Máš fajn, že máte oba s partnerem své dítě. My zatím ani jedno. ☹