Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
2. říj 2009

ahoj miky: kašli na sousedku, ať si trhne nohou. Na tebe se taky usměje štěstí neboj.

daida
2. říj 2009

Ahojky dasule. To jak to dopadlo, mě fakt mrzí. Štěstím v neštěstí je aspoň to, že MT to není, chvála bohu...no, asi když menstruaci v plánované období nedostaneš, tak Ti to možná vyvolaji aglutinem nebo tak nějak se to jmenuje, aspoň teda myslím...já mám jít na KET až za 2 měsíce, takže mně PN ukončili, ale v tvém případě si myslím, že by to přerušovat nemuseli, na 14-20 dní jít do práce je divný a taky finančně nepraktický. Pokud Ti CAR umožní být doma, tak bych neváhala, určo nebudeš jediná, kdo takhle smýšlí a kdo se ptá. Jinak ze zkušenosti vím, že hodně holek, a taky holky tady, otěhotněly třeba až napotřetí, napočtvrté, naporvé je to opravdu hodně o štěstí. A možná se zase opakuju, ale s každým těhotenstvím-a to i nepovedeným, se zlepšuje funkčnost dělohy přijmout další těhotenství, takhle to řekl doktor. Držím palce s mrazáčky, ať se už zadaří. To, že bylo aspoň biochemické t. naznačuje tomu, že těhotná být můžeš, někdo nemá ani to štěstí, je negativní už po 14 dnech a pořád. Četla jsem příběh holky, která byla několikrát na IVF neúspěšná ( negativní ) a doktor jí řekl, že s takou sliznicí co má, je předpoklad, že bude mít někdy dítě -minimální a přesto, po letech životosprávy, cvičení, meditace, bylinek, nakonec měla zdravého chlapečka a přirozenou cestou.Dočkala se. Hezká diskuse je taky tady "zázraky se dějí" nebo tak nějak se jmenuje a je dohledatelná a stojí k přečtení. Měj se hezky a dej nám vědět

daida
2. říj 2009

posílám kousek z diskuse-kačenčin příběh: kacenka.p • 1d, 68tt • 4. mar 2007 o 09:41

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky

daida
2. říj 2009

a ještě k celé popsané stránce 😀 dodávám: ta holka-kačenka.p ( viz. výše ) co je zkopírovaný její příběh už bude mít 2.dítě. Proto nezoufejte, má to smysl.

asmeena
2. říj 2009

daidi to je fakt moc pěkné

dasule
4. říj 2009

pěkný 🙂
pořád čekám na MS,hcg ještě asi nekleslo,v pátek jsem měla ještě 15,5,tak snad do týdne přijde.

dasule
4. říj 2009

tak už krvácím jako urvaná, na jednu stranu jsem ráda, že nemusím na žádné zákroky!
Pěkně se to rozjíždí, bolí to jako čert.

asmeena
4. říj 2009

dasul: tak to nakonec přišlo? Tak teď načerpej energii do dalšího snažení.

miky123
4. říj 2009

Ahojte,
V centru jsem se domluvila že další ivf skusím začatkem listopadu až dorazí MS,tak ted je jen stadium vyčkavání .

asmeena
5. říj 2009

miky: to se ani nenadáš a uteče to jako velká voda. Stejně jako u mě. Nedávno jsem se teprve objednávala do Reprofitu na první pohovor a vidíš, teď už stimuluju a zítra jedu na kontrolu. 😉

emulienka99
5. říj 2009

Ahojte dievčatá, Nemám gonal, neviete pomôcť. súrne.

asmeena
7. říj 2009

Ahoj holky, hlásím se po včerejší kontrole. Tak mám 6DC 10folíků a sliznici 0,5, takže ve čtvrtek a pátek připíchnu fostimon a v sobotu pregnyl a v pondělí OPU. 😵 Jen doufám, že svá vejce donosím. 😀

zuzka11
7. říj 2009

as super. ja myslela, ze jdes ns iui ne ivf.......jsem asi mimo, kazdopdne pekne si krm vajuvha a sliznici a drzim palce.

ywushka
7. říj 2009

as: jejda uz jsem tu nebyla ani nepamatuju,gratuluju ke stimulce!!! Pak nahlas kolik bylo vajicek!!!

zuzka: malicky je naaaadherny!!!

Hezky den

daida
7. říj 2009

ahojky.
Asmi: držím palce...
zuzi: já ještě malého neviděla, můžeš dát na foto nějaký odkaz?Ráda bych se taky podívala, jestli neva

asmeena
7. říj 2009

zuzi: já mám IVF, ale jen s minimální stimulací. Takže od 3DC do 7DC mám clostil a zítra už píchám jednou fostimon a v pátek taky a v sobotu večer už pregnyl 😵 Jen se modlím, abych je nevytřepala.

monajs
7. říj 2009

Ahoj holkčinky,

ASS:paráda,tak opatrně na vajucha,doufám,že budeš pečlivá slepička 😀 😀

miky123
7. říj 2009

Asme:moc ti držím palce,uplně to cítím v kostech že se ti to povede,si ted muj vzor,tak se opatruj.

Mam už stres s ivfka,pokud to tentokrat nedopadne ,tak bude muset byt nucena větší ivfková-peněžní pauza ☹ 😔

asmeena
8. říj 2009

holky budu se snažit donosit. Tak snad jedno by mi tam zůstat mohlo, ne? 😀 😵
Já jsem teď tak pozitivně naladěná. Pořád se směju a chytám přímo záchvaty smíchu - třeba včera jsem vykládala kolegům v práci jednu stupidní věc a než jsem ji dořekla, tak jsem byla 5 minut v křeči ze smíchu až mi tekly slzy - a přitom jsem vykládala úplnou kravinu. 😀 😀 😀
Že by ta stimulace na mě teď tak dobře působila?
Dnes jsem píchala fostimon. Jak jsem u minulých stimulací stresovala, jestli to budu umět namíchat (protože se mi stávalo, že jsem ten roztok natáhla do stříkačky a z té stříkačky mi to samo stříkalo ven 😖 jsem na toto trošku antitalent). A dneska úplná pohodička. Krásně jsem se vyspala, ani jednou jsem se neprobudila. Ráno mi to manža píchl do pupku (ať se taky trošku zapojí) a pak jsem šupajdila do práce.
Dnes budu v práci snad i nocovat, protože máme spoustu práce a já to musím stihnout do pátku, ať můžu mít příští týden v klidu dovolenou. 😵 😀

ywushka
8. říj 2009

as: no k tomu smichu: ja jsem po posledni stimulce a po poslednim ET dostavala takove zachvaty asi od 2.dne po ET,ze i manzel na me hledel co se to deje🙂 a vidis,jsem z toho tehulka!! Asi je to lepsi😀!!! Myslime na tebe a drzime palecky!!

asmeena
8. říj 2009

Moc,moc děkuji.

asmeena
8. říj 2009

Ivuš, ten košíček na spinkání do obyváku je úžasný. Kde jsi ho koupila?

ywushka
8. říj 2009

podaril se me ho koupit na aukru a uplne za super penize,je pouzity,ale nejde to vubec poznat a jeste k tomu me ho pani privezla az domu za 950Kc a doma jsem si pak jeste vsimla,ze je to mamasApapas🙂,takove kosicky i pouzite se prodavaji kolem 2500Kc😀,takze parada🙂

asmeena
8. říj 2009

Tak ho potom schovej, si ho od tebe odkopím 😉 pokud teda nestihneš mít hned druhé v závěsu. 😵 😉

asmeena
8. říj 2009

Ivuš: krásné fotečky malého, má krásnou bradičku. 😵

ywushka
8. říj 2009

Dik🙂 ted se vsichni doma dohaduji na tom,na koho je vlastne podobny🙂 Ha ha ha🙂!!! Hezky vecer

asmeena
10. říj 2009

holky, holky, nějak jsme se dostaly až na 4 stránku. Jak je to možné. 😎

miky123
10. říj 2009

Tak sem tu na vas jukla v mezičase při vařeni dušené mrkve,bramborku a pečeného masíčka,to matedy ale nějakou vadu 🙄 ,uř ho mám v troubě od skoro pul desáté a je furt jak dubové dřevo 😝 Manža už mi hlasil že jenom mrkev bez masa zasadně nejí,tak ho ze zoufalství asi pomelu 😎

miky123
10. říj 2009

Divala jsem se na fotky od zuzky a ywuš ,mochezké 😵

A co je s vámi ?ani maminy se nezvou ani mony.
Mě dneska při vaření toho masa tak hrozně rozbolela hlava,že se mi dělaly až černe mžitky před očima 😝 ,už nikdy více 🙄

V práci mame pani jejíž dcera se věnujě věštbě,tak sem to poprvé vyzkoušela.Jsem se dozvěděla že budu těhu do konce roku a narodí se mi holčička,no jsem velký optimista,v listopadu mě čeká to 5ivf.

asmeena
10. říj 2009

miky: tak ať ti věštba vyjde, moc držím pěstičky. A jak dopadlo maso?