Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hanca..
12. lis 2008

ahoj kubo2,mužu se zeptatkde je reprofit a co znamená nativy?

jeany
13. lis 2008

Holky, tak jsme se dnes ráno po dlouhé době bavili o tom s manželem, že to zkusíme nanovo v lednu. Přemýšlím, že už si vyzvednu marvelon a začnu ho brát už v prosinci. Když tak čtu tyto stránky, docela mě to pomohlo k rozhodnutí - jít do toho znovu. Ale bude mě to stát 30 000,- Musíme mít ICSI + PK. Takže na vánoce nemůžu moc utrácet za dárečky, ale budeme se muset uskrovnit.

jeany
13. lis 2008

Holky a co je zkratka OPU?

macous
13. lis 2008

Ahoj holky,
Jeany - OPU se říká odběru folíků puncí - to je to co ti dělají pod narkozou - odsávají folikuly 😉
Holky, ještě jednou děkuji za podporu a je určitě pravda a taky to na sobě cítím, že dvěma čárkama ty nervíky opravdu teprve pořádně začínají pracovat, je to hrozný strach, aby to nebylo biochemické nebo mimoděložní, pak z krve je dobré HCG, tak zase čekání na váček a pak na srdíčko, pak do konce 13 tt atd. a všechny ty testy...... Já to říkám pořád, jsme tady z Koníka znalí všeho a pak to prožíváme v nervech 😨 je to teda parádně nespravedlivý, protože holky co do toho přijdou hned a přirozeně mají i to těhotenství klidnější. Jedinou a velikkkááánskou odměnou je nám to miminko, se kterým pak máme mnohem více trpělivosti a myslím, že si ho i více užijeme, když na něj tak čekáme 😵 .
Holky moje, já tomu věřím, že mě budete brzy následovat a že se budeme společně nervovat před těma všema testama 😀 .

kapr
13. lis 2008

Ahojky holky 🙂 Macous jsem z tebe nadšená 😵 a pořád držím. 🙂
No a já dnes se smutnou zprávou.
Byla jsem na genetice pro ty výsledky a ještě si mne vzala doktorka stranou a vysvětlila mi ty mé dvě hrozné trombofilní mutace. ☹ je to trápení. Ikdyž vím, že je to dnes hodně rozšířené a má to každá pátá, tak je mi z toho smutno.
Hlavně mě mrzelo, že mi řekli, že o mimi jsme přišli zřejmě kvůli tomu ☹
Tak si myslím, že to bylo zbytečné.
Jinak jak jsem měla už docela pozitivní náladu a těšila se na další pokus, tak z toho začínám být tak akorád unavená a vyčerpaná. 😖
No nic, ale jasně že do toho půjdu v březnu znova 🙂 A pak vám to tu natřu 🙂 budu mít rovnou dvě 😀 (to je samo legranda)
To už tu budu posledníček poslední, protože vy už budete všechny těhu. A Macous půjde už do závěrečné třetiny🙂
tak pápá

pilnice13
13. lis 2008

Kapřiku,tak přeju hodně sil do dalšího boje se štasnějším koncem 😉 😉 😉 😉 😉

macous
16. lis 2008

Ahoj holky,
Kapr - hlavně že se ví, čím to je, pak už se to dá pohlídat 🙂 Jednou už jsi do jiného stavu přišla, tak to bude znovu a je to jen a jen otázka času, přeji taky hodně štěstíčka při dalším pokusu a třeba z toho nakonec opravdu budou dvojčátka 😀 😀 😀

aannggiie
16. lis 2008

ahoj holky,přečetla jsem si vaše příspěvky a rozhodně už patřím do vaší diskuze.jsem po 2.IVF ISCI a zase se to nepovedlo.Do třetího kola bych měla jít v únoru ale rozhodli jsme se že to necháme na březen-duben (ikdyž to nemá žádný vliv) akorát na mojí psychiku-to je něco šílenýho.přemýšlím jestli nemám změnit car nebo doktora atd atd.rozhodně jsem z toho netu už hrozně chytrá... 😉

vika34
16. lis 2008

aannggiie,hlavu hore ,nezdávaj sa,čas rany trochu zahojí a hup do dalšieho pokusu aj ked je to hrozne vyčerpávajúce,hlavne na psychku 😖

aannggiie
16. lis 2008

nevim co bych měla pro to víc udělat aby byly lepší embrijka.ani mrazáčky jsme nikdy neměli.Já jsem prý zdravá manža má špatný spermo(málo a ještě líný).a největší psycho darda byla,že druhý pokus jsem prožívala úplně jinak než první-byla jsem úplně natěšená a nic.a 2 dopadla hůř než 1

petranela
16. lis 2008

Ahoj Aannggiie, jsem na tom stejně jako Ty. Teď jsem po druhém neúspěsném pokusu, v únoru půjdeme do třetího pokusu, nikdy jsme neměli mrazáčky, minule nám většina ebryjek fragmentovala, ale na zavedení byly vždycky dvě kvalitní ale nic z toho... Taky přemýšlím jak zvýšit kvalitu... S mojí psychikou to taky dost zamávalo, snažím se být v vpohodě, ale moc mi to nejde... je to těžkej boj. Kvůli mojí endomrše musíme do dalšího pokusu pospíchat, aby se nešířila dál. Ještě máme špatné spermio a já sníženou funkci štítné žlázy.... no docela dost překážek...
Aanngiie, drž se, třeti pokus to jistí. 😉 Ať nám to konečně už vyjde!!!

vika34
16. lis 2008

babi,ja som musela podstúpiť IVF kôli predošlím 5 potratom ,robili nám PREDIMPLANTAčNú GENEtiku a tvrdili ,že určite donosím a potratila som znovu,mám 3 zamrazené embria ,,manžel nechce o KET ani počuť a hlavne to zamávalo s jeho psychikou,takže nie že musím riešiť seba,ale aj jeho ,mám pocit ,že prestal úplne veriť,že by som mohla niekedy donosiť,jediné na čo som ho nahovorila je IUI ,kedže sa nepotvrdilo ,že vytváram geneticky zlé embriaúto mi tvrdili pred ivf/takže hlavu hore a ideme dalej,aspoň sa pokúsim ,lebo moje bilog.hodiny už silno ťukajú 😀

pilnice13
16. lis 2008

Ahoj holky,dneska sem po OPU,devět folíků,ale jen tři zralé!!!Sem z toho docela zklamaná,myslela sem si že zbydou na zamražení,ach jo!!!

vika34
16. lis 2008

pilnice nebud sklamaná musíš veriť,že budú tie tri dobré a aspoň jedno sa uchytí a nepotrebuješ mrazáčikov 😅

pilnice13
16. lis 2008

Vika,no já to vidím hnedle černě,to sem celá já!!!Díky

vika34
16. lis 2008

ja mám aj mrazáčikov a aj tak mi je to na prd

pilnice13
16. lis 2008

No a nevíš jak to teda udělají,dvě zavedou nebo se taky nemusejí vyvíjet,takže by z nic nemuselo být nic???

vika34
16. lis 2008

stať sa môže všeličo,ALe musíš veriť,stať sa môže ,že sa prestanú deliť a nauzaj nebude čo transferovať,ale na to teraz nemysli,držím palce

pilnice13
16. lis 2008

Jo jo,dííííky!!!

zulik
16. lis 2008

Ahojky.
pilnice,někdy stačí málo a zrodí se z toho hodně.každopádně pokud třeba nejsou embrijka v pořádku, zastaví se ve vývoji a pak je lepší, když zbytečně nedojde k transferu.hlavně neplaš dopředu.pozor, to co ti odebrali, jsou vajíčka.folikul je jakoby obal vajíček,může jich obsahovat víc ale také může být prázdný.
aannggiie-úplně tě chápu. já se taky dalšího pokusu bojím, dlouho jsem ho ani nechtěla absolvovat,myslím, že k tomu teď už spěju ale až po novém roce.

macous
16. lis 2008

Ahoj holky,
tak vítám Angie 😵
Je to holky s těma pokusama těžký, nejhorší je, když člověk přestane úplně věřit, byla jsem už taky skoro na hranici a na pátý transfer se povedlo - zatím se držíme, tak snad se udržíme 🙂
Pilnice-hodně štěstíčka na embrijka, aby byla kvalitní a mohla k tobě do bříška, hele, já měla na první IVF 14 embrijek a nic a na druhé 5 z toho mi dvě dali a jsem z toho těhu 😵 tak nevěš hlavu, někdy stačí jedno embrijko a je to pravé - to vysněné miminko 😉

Všechny se držte, zase juknu 😉 😉

pilnice13
16. lis 2008

macousku,tak díky,nějak sem to tady už obulela,nějak to na mě padlo!!!třebas čím mín tím sou lepšíííí!!!!

aannggiie
16. lis 2008

petranel-a dělali vám genetiku?měla bych jít do 3.kola taky v únoru,ale ted jsme se rozhodli,že vyměním doktora(zkusim jestli mi řekne něco jinýho než ostatní).toho na pokec navštívim v lednu-to potřebuju antikoncepci abych to měla pravidelně jinak jsem vyřízená a pak do toho skočíme březen-duben.Mě hlavně připadá že mi dávaj hrozně nízký dávky Puregonu(125) to jsem tady u nikoho neviděla

petranela
16. lis 2008

Aannggiie, na výsledky genetiky čekám už každým dnem. Jinak máme všechna vyšetření hotová kromě hematologie, tam mne moje dr. nechce dát doporučenku, prý jen kdyby bylo podezření na problémy s hematologií z genetiky. Ty máš genetiku i hematologii hotové?
Dávky máš fakt dost nízký. Já měla 225. Je dobře, že vše zkonzultuješ i s jiným doktorem. Já jsem teď ve třetím brněnském caru a jsem moc spokojená.

aannggiie
17. lis 2008

čau holky
petran-mě a manžovi dělali jenom ty vstupní základní testy co dělaj asi všem (imunologie atd atd)o genetice nebyla řeč.ale tu nedělaj většině holkám co psaly.Ty si byla na genetice hned na začátku

petista
17. lis 2008

Můžu se ještě zeptat, jak jste to měly s neschopenkou po neúsp. IVF, jdu ve středu 19.11. na KO, tam mi tedy určo řeknou, že nic, a no teĎ co? V práci jsem pro jistotu musela odvolat všechna jednání a klienty až do konce listopadu, no a teď, kdyby zjistili, že jsem v práci, by to mohl být docela problém. Myslíte, že mi dají PN až do konce listopadu?

aannggiie
17. lis 2008

pet-já neschopenku neměla tak vůbec nevim,ale jestli máš normálního doktora tak ti jí dá do konce

macous
17. lis 2008

Pilnice, moje kámoška měla jedno jediné embrijko, no a dnes je z toho Honzík 😉
Angie - no nám třebas genetiku taky nedělali, jen imuno na začátku a tokový ty vstupní vyšetření ...tak snad to bude, jak má být 😵
Petisto - no, když budeš mít negativní krev, tak by ti mohli chtít neschopenku teoreticky ukončit, ale vím, že v některých CARech se to neřeší a nechají ti jí běžet klidně do dalšího pokusu, tak se na to vyptej a řekni, že by ti to tak vyhovovalo a uvidíš, za optání nic nedáš 😵

macous
17. lis 2008

Jo a Angie - já měla jen 75 Puregonu, abych nebyla přestimulovaná, je to podle toho, jak ti na něj reagují vaječníky, když to bude potřeba zvýšit, tak to uvidí dr na ultrazvuku, neboj se, je to určo v pořádku 😉

aannggiie
17. lis 2008

mac-ty seš úžasná že mě takhle uklidňuješ-to dělá i moje ségra 😉
Na 1 IVF jsem měla P125 12 foliků 6oplo 2 zavedený,do mrazu nic a 2.IVF uplně stejné dávky Puregonu 125 3 vejce 2 zavedený nic do mrazu a zase nic z toho-je to čím dál horší.A taky mi nikdy neřekli že by ty embrijka byly nějak úchvatný.Jsem z toho úplně už na palici a to si nedovedu představit co se zase bude dít až se bude blížit termín 😔