Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
3. dub 2009

tak to bude miky taky super úrodička. 😉

ywushka
3. dub 2009

My jsme byli na prochazce odpoledne se psem!!!A vecer jsme odjeli nejak uplne neplanovane do kina do hodonina misto brna!Byli jsme na tom-LIBAS JAKO BUH-super🙂!!!Ted jsme prijeli,jdu do pyzama,zitra mam zase nejakou praci🙂!!!Tak krasny prijemny vecer

miky123
3. dub 2009

yvuš:přesně na ten film mám zálusk jit do kina 😅

Zítra jsme měli být doma ale ,změna .Davčovi došly v lázních peníze 😒 Po telefonu nám říkal že na nás hooodně myslel a koupil nám dárky.Manžovi -kaktus 😀 (nevim jek ho napadlo zrovna toto,on nemusi,a ještě když to má bodliny ,tak to má po čase zabodané v nohach,a to ani nemluvím o těch malých postavičkách z kinder vajec,to se cedí krev 😎 😀
A mi že koupil seminka kukuřice 😀

A v neděli jsme spojili narozky mé a od Lukiho,tak přijde rodina a budeme se přejídat 😎 😔

ywushka
4. dub 2009

Dobre ranko 🙂,tak ja jsem uz vzhuru a jdu pracovat🙂 musim pouklizet!!! Krasny slunickovy den vam preju

Manzel mi zase ujel,nastesti jen s nakladakem do mycky,ale v pondeli me odjede na cesty,jejda....uz jsem byla zvykla ze jezdil jen tady takze kazdy den prijel domu,ale ted mi odfrci zase tak na 3-4 dny....No co nadelam,nekdo ty penize musi vydelvat,kdyz ja se flakam doma🙂 😀

ywushka
4. dub 2009

Tak manzel brousi podlahy o zivot,chudak ma toho nejak moooc🙂 a chceme jet do brna,musime dokoupit dlazbu do obyvaku a na chodbu,mame ji malo!!!

monajs
4. dub 2009

krásný den holky 😀 ,
jste moc hodné,že jste na mně myslely 😀Tak genet.Ok bylo z 10 celých 6 😵Nevím proč jich šlo na genetiku jen 10,samozřejmě sem se nezeptala,ale asi nevydržely. 😕A z těch 6 jsou 4 ukázkové.Tak 2 máme u sebe a 2 jsou mražáčci.A mudr nám i řekla pohlaví ☹sice se do toho nějak zamoala,tak nevíme jestli máme 2 holky nebo páreček.Ale holka je tam 100%.Já to nechtěla vědět.Ale ona byla taková jakási šťastná a rozvykládaná a už to bylo venku.Mohli jsme si i vybrat co chceme.Ale my řekli,že ty nejlepší embryjka.Tak to by bylo aby to nebylo 🙂
Tak už čekat jen těch hnusných 14 dní 🙂

Očko,kdypak budeš testovat?

Miky už to máš taky za pár,co?

Ass,já taky hledala košulku 😀

Iv,odpočiň si,však furt jen uklízíš.

Zuzi,make-up mám taky doma a dokonce dva a už asi 2 roky a jsou skoro nedotčené 🙂

Tak jdu si hodit nožky na stůl a relaxovat.papa 🙂

ywushka
4. dub 2009

mona: to u nas tak jeee🙂 tady se musi uklizet kazdy den a kdyz zrovna neuklizim jsem na stvbe!!Ted je hlavni aby jsi odpocivala ty!!Tak hezky lehni a ani se nehybej,at se vsichni pekne drzi u maminky!!!

asmeena
4. dub 2009

My jsme dnes byli v zámku Hradec nad Moravicí, bylo to úžasné. Vzali jsme i psíčka, tak se krásně prolítala. Už aby to počasí takhle skoro letní zůstalo. Na Velikonoce jedeme k rodičům do Jeseníku, tak už plánujeme grilovačku.
Zuzi: kdy ty jedeš do Čech? Taky ten víkend o velikonocích?

ywushka
4. dub 2009

Tak prijemny vecer vsem🙂, my jsme dorazili z brna,zastavili jsme se v KIKE,meli spoustu sedacek peknych v akci!!🙂!!Ale jeste jsme zadnou nevybrali!!!Protoze jedina co se nam libila sice taky byla v akci,ale trosku v jine🙂-slevnili ji ze 78tis na 63ti🙂,takze akce jako blazen🙂Takze bohuzel,budeme muset vybrat s tech prijatelnejsich!!Jdu se kukat na novu,je tam nejaky film🙂 paa

asmeena
4. dub 2009

Ivuš: tak to je teda síla pálka za sedačku. Je aspoň kožena?

ywushka
5. dub 2009

as: jo kozena jeee!!!🙂
Jinak preju krasny den,my dnes jedeme ke tchyni na obed🙂

asmeena
5. dub 2009

tak to já jsem včera pekla cheescake a když už jsem měla rozpálenou troubu, tak jsem tam dala i maso a tak už dnes udělám jen rýži a mám navařeno. 😉

monajs
5. dub 2009

Ahoj holky,

Zuzi,prosím o radu.
Mám obavy,že mám zase hyperstimulační syndrom.Dnes v noci mě chytly strašné bolesti v podbřišku.Ono to za pár minut přejde,ale je to hrůza.2x za noc.A pak zase nic,jako by se nic nedělo.Dá se to nějak zvládnout i bez nemocnice? Měla jsem to i po mém 1 IVF hned od ET a skončila ve špitále na kapačkách.Ale když budu moc moc pít,tak by to šlo nějak zmáknout?A nemůže to ovlivnit uchycení embryjek?Mám hrozný strach.

monajs
5. dub 2009

Ass,díky za podporu u Repromedy 🙂 Si zlatíčko 🙂

asmeena
5. dub 2009

to spíš podporuje přichycení embryjek né, ten OHSS? A hodně pij, to ti určitě neuškodí.

aannggiie
5. dub 2009

ahoj Monajs jsem tu z jiné diskuse,ale můžu ti říct co se stalo u nás jedné holčině.Teď byla na odběru jajuch a hned druhý den jsme jí nahnaly k dr,protože jí bolelo břicho.Doktor jí řekl,že má první stupeň hyperstimuláku takže se to včas podchytilo a měla předepsaný na 2 dny kapačku.Dneska jela na transfér a dr jí řekli,že při hyperst (asi jenom,když je takhle malý) se dobře chytaj embrouši.Tak držim palce ať je vše ok

miky123
5. dub 2009

ahoj holky,

Prosím máte někdo na pujčení nebo koupím SYNAREL nosní sprej,vrátím ho v pondělí jdu na kontrolu.
Stříkla jsem si 4Ox a sestra mi říkala že mi to vyjde na 60x nevim kde teda do zítřka vyždímám ještě to stříknutí ve 20.00hod ☹

Byla jsem už ve všech lékárnách i nemocničních a tyto věci nevedou ,dodávají to jen přímo určení dileři na místa center.
Ani na pohotovosti na Varenské,mi nemohli pomoct.Teda říkali že mi recept mužou předepsat ale nemám si to kde vyzvednout,gyncentrum a Polanka jsou dnes uzavřeny.

Prosím poradte,nebo jestli alespon nevíte o někom kdo by ho měl,já bych se s ním už spojila.

Děkuji.

kathyna
5. dub 2009

Miky, nestresuj se, já stříkala Synarel jenom 3 dny, dostala jsem ho zapůjčený od CARu a na poslední dávku mi taky nevyzbylo(a byla taky neděle večer), psala jsem to Dr. na mobil a ona mi napsala, že to vůbec nevadí, hlavně ať se nestresuju.
Takže buď v klidu, stříkala sis 40x a holt ta poslední nebude a nebo vyždímáš alespoň trošku a v caru ti zítra určo řeknou, že se nic neděje 😉

monajs
5. dub 2009

Holky moc děkuju.jdu si udělat steak a jdu se móóc napít.Tak papa a ještě jednou díky,

hnedoocka23
5. dub 2009

ahoj holky..přeji hezkou slunečnou neděli,já se chystám na kolečkovky a mám to vlastně v plánu asi každý den na dvě hodky,je třeba postavu zpevnit a mít taky ten pohyb...
jinač mrcha o tři dny spíše dorazila,ale co..mám ještě dalších 5 pokusů IUI..tak to musí vyjít a každopádně se už těším na snažilkování..na iui jdu 15 dubna... akorát manža byl z toho celý smutný... ☹

ywushka
5. dub 2009

Ahojky,my jsme zase byli v dalsim obchode kvuli sedacakam,ja se z toho asi opravdicky jednou zblaznim,do toho prostoru s nasima podminkama zadna nesedi ani kdyby jsme se na hlavu postavili

asmeena
5. dub 2009

ivuš: tak si pořiďtě jenom polštáře a udělejte si obyvák v čínském stylu. 😀

očko: dnes jsem na tebe myslela, jak jsem viděla prohánět se děcka na kolečkovkách v parku. Já jsem si byla trošku nastříhat větviček na velikonoční výzdobu.
Dnes mě bolí celý den hlava a ani prášek nezabral.

Miky: jak si to vyřešila s tím synarelem?

ywushka
5. dub 2009

as: to by bylo asi uplne idealni reseni!!!🙂 My totiz mame v obyvaku velke trojte francouzske okno,na televizi uz je pripravena rampa,takze uz s ni nejde pohnout ani na jednu stranu a z druhe strany jsou zase dvere do loznice,takze potrebujeme nejakou normalni variantu,obyvak je siroky jn neco malo pres 4 metry,nas pozadavek je ten,aby bylo z kazde strany sedacky tolik mista,aby to bylo pruchozi,aby to nezavazelo v otevirani francouzskych oken a pak aby to melo nejaky svuj rad ta mistnost,takze nekolik silenych pozadavku,kterym nam vyhovuje bohuzel jen maloktera sedacka!!!A jeste mame pozadavek asi tmavou (nejlepe cernou),nejakou moderni,pohodlnou!Vcera meli v kike tmave hnerdou,ale strasne malickou a byla na dve casti jako 3 a 2sedak,takze jeste uplne pro nas neprakticke reseni! No proste hruza!!🙂 Dnes meli ve skalici (na slovensku) v decodomu nejake sadcky,ktere by se nam i libily,ale zase nesplnovaly nase pozadavky a kdyz uz splnovali,tak by jsme se nevlezli do naseho financniho limitu 😀 Ha ha ha🙂, jsem si myslela ze kupovani sedacky bude to nejednodussi🙂

ocko: nevyslo to ted,vyjde to jindy....🙂

ywushka
5. dub 2009

monajs: ja mam sinarel doma!!!Jestli potrebujes!!!

asmeena
5. dub 2009

ten potřebovala miky

ywushka
5. dub 2009

😀 Jaj🙂me to ani nedoslo🙂!!!Tak jo🙂 jsem ji napsala uz o IP

hnedoocka23
5. dub 2009

holky dobrou noc všem.....kolečkovky mě zmohli,jdu do postýlky....zítra mě čeká práce..ale ráno ještě skočím na kolečkovky...pá

miky123
5. dub 2009

Asme:nakonec sem sehnala tel.na mého Dr.,mám přijít hned ráno a uvidíme dle UZ,ale jelikož prý jsem už 13DC,tak asi už nic,ale uvidíme zítra.A OPU vypadá na středu.

A jelikož jsem si už nevěděla kudy,kam tak sem volala ráno i vašemu,našemu Dr.Jaroškovi ,a je fakt moooc hodný.On už se na to pomáhání lidem narodil 😵 škoda ,že takových lidí není více.

Yvuš jsem už odepsala .

Jsem zvědavá jak mi ta stimulka dopadne,od začátku roku se mně drží ve všem , 😖 velká smula.

ywushka
6. dub 2009

Dobre ranko holky moje!!🙂 Tak ja uz jsem vyspinkana, manzel mi bohuzel odjel dnes na cesty,vrati se mi az asi ve stredu nebo ve ctvrtek, jel s kamionem do italie!!!Jejda....uz na to nejsem zvykla,ze mi odjizdi pryc!!!Tak byl kazdy den doma....i k doktorum ted budu muset jezdit sama,ale co nadelame🙂!!
Preju krasny den,zase tam sviti slunicko,tak snad bude krasne!!!Pa

monajs
6. dub 2009

Dobré ránko holčiny,
tak dnes v noci mě ty kbolesti chytly 2x 😝 😝 😝 Ale teď to bylo hrozné,ale ne strašné.Myslím ,že to bylo o něco slabší než v sobotu v noci.Tak uvidíme. 😕
Clexan manžel statečně píchá,mám po něm jen u vpichu malilinkatou tečku modřinku.Ale jehly jsou tupé a tlusté,a stáááášně to pak štípe. 😖 😝 Ale co by jsme neudělali že? 😀

Teda očko,kolečkovky...mě by asi museli odnést,já bych už nemohla asi chodit.
Ass,co ta hlavička?je to lepší?
Iw,se sedačkama to poznám,když ti vyhovuje,tak je draha.Když by cenově šla,tak je na ní vždycky alespoň něco jinak než potřebuješ.
Miky,už na tebe teď moc myslím