Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
13. kvě 2009

IVI:no pokud ms dorazí tak jak má,tak hned zkraje června..a počítám polovina června opu....uvidíme 😉 ted beru antikoncepci...jestli to vyjde nebo nevyjde je ve hvězdách... 😉
měj se hezky..užij si manžela...

hnedoocka23
13. kvě 2009

a na pondělí se už těším s tebou 😵

hnedoocka23
13. kvě 2009

přeji pěkný večer..jdu do vany a navštívit lůžko...po inlinech jsem k.o.--- pápápá
😀

kat77
13. kvě 2009

Ahojky...Iwushko jak pak se máš? a co mimi? je vše v pořádku?

meduna
13. kvě 2009

a co noveho u tebe kat?

kat77
13. kvě 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš já v pátek IUI...dnes byl UTZ 2 folíky na levé straně po 17mm a na pravé jeden 22mm Dnes večer v 10 Pregnyl 5000

meduna
13. kvě 2009

co to je to ,ktera pravidla porusuje?

kat77
13. kvě 2009

já to jen zkopírovala, tak to tam vždy naskočí, nevšímej si toho 😉

asmeena
14. kvě 2009

kat: tak ať ti v pátek dobře dopadne IUI.

ywushka
14. kvě 2009

kat77 : zatim je vse v poradku, v pondeli byla jen bublinka,ale uvidime co bude ted v pondeli....!! A jinak uz mi zacinaji nevolnosti,ale je to spis jen takove "plavani" zaludnku,nekdy i po jidle,ale zatim nezvracim!!!

Preju vam krasny den

asmeena
14. kvě 2009

Ivuš: říkala mi kamarádka, že nějaká její známá byla taky na umělém a že šla na UTZ a měla jednu bublinku, šla podruhé na UTZ a měla dvě bublinky a manžel už jí prý říkal na třetí UTZ už tě nepustím, nerad bych měl trojčátka a pak nedejbože čtyřčátka. 😀

hnedoocka23
14. kvě 2009

ahoj holky,já dneska lítala venku..nebyl čas a večer jsem měla ehlení...o víkendu dělám,tak tu nebudu a pak jdeme do cirkusu Humberto,už se těším..pápá dobrou noc všem 🙂

semetrika
15. kvě 2009

Ahoj děvenky, v poslední době jsem sem nechodila. V březnu jsem byla na pokusu, vypadalo to, že je to dobré. Ale bohužel, obal je prázný. 5ekl mi to doktor minulý týden, včera to jen potvrdil. V úterý nastupuji na revizi. Ale na testu byly 2 čárky, rostly mi prsa, břicho, bylo mi blbě. Nevěděla jsem, že těhotenský hormon vytváří právě ten obal, ne plod či plody. Jsem na dně. Protože jsem pro náš stát stará matka, vše jsme si hradili sami, 2 pokusy vyšly na 80tis. Čert vem peníze, na další pokus bych asi našetřila, ale to zklamání je šílené.
Přeji Vám pevné zdraví, hodně štěstí s pokusama a ať se dětičky zakousnou hned.
Bylo tu s Vámi dobře, ale asi to vzdám.

zuzka11
15. kvě 2009

Dobré ránko!

I když se dívám pro Semetriku dobré není ☹ , zrovna včera jsem na tebe myslela, a říkala si, co se děje že už nechodíš........ Úplně tě chápu.......když se mi nepovedlo to 2.IVF dala jsem si pořádnou koníkovskou pauzu....uvidíš, jak se budeš cítit, jak moc budeš potřebovat odstup.......Je mi to moc líto.........

semetrika
15. kvě 2009

Já na Vás myslela pořád. Spíš jsem Vás nechtěla otravovat se svýma problémama.
Kolik Ti je, Zuzko? Na kolikátý pokus se Ti povedlo otěhotnět? Mám za sebou 2 pokusy, měl být ještě 3., ale embryjka nepřežily rozmražení. Takže bych musela stimulovat úplně od začátku. Mám s tím psychické problémy, s injekcema a narkozou, před 2 lety jsem prodělala těžkou operaci páteře, u které jsem málem umřela a když mi profukovali vejcovody, narkozu mi napichovali na 6x. Hrůza. Takže to je psychika. A taky bych musela začít se stimulací brzy, je mi 42, manželovi 44 a dítě v 50 fakt nechceme. Petr správně říká, že dělat něco přes moc, přes násilí nemá cenu.

ywushka
15. kvě 2009

semet: jejda tak to jsme nevedeli,to je nam mooooc lito ☹ !!! Ja vim ze ti musi byt strasne,taky se vzdycky bojim kazde kontroly,aby se treba neco nezmenilo nebo nezhorsilo....!!!☹
Drzim ti palecky, vim ze to ted musis mit hrozne tezke,to sklamani.....☹ Je mi to hrozne lito!!!

as: no uvidime kazde kontroly se bojim,ale navdily by me ani ty dve!!

Dneska jsem mela prvni poradne nevolnosti pomalu i se zvracenim,ale nastetsi jsem to ustala,jen jsem se nadavovala....!!! Jinak nez jsem do sebe neco dostala,tak to pekne dlouho trvalo!!!

semetrika
15. kvě 2009

Ivuš, neboj, nesmíš se nervovat. Já vím, jsou to kecy, teď mě každej uklidňuje, teda po sms, nemyslím Vás, protože my víme, jak to zklamání bolí. Ale když Vám to píše dvojnásobná máma, co má doma čerstvé mimčo, nepochopí.
Neboj, z naší minulé diskuze už je hodně moc miminek, ne všechny končí blbě jako já. Říkej prckovi, že jsi nejlepší máma na světě, že u jiné by se tak dobře neměl 🙂

ywushka
15. kvě 2009

😀 to je krasne!!!!Mej se krasne a hlavne se opatruj!!!

hnedoocka23
15. kvě 2009

ahoj holky,pěkné poledne všem...dneska mám napilno,kouknu sem až zítra..večer mě čeká práce..ted chci eště vysát,vytřít,pak skočit na soláárko a musím si umýt kebuli...tak se tu mějte pápápá 😎

seme:je mi to opravdu moc líto,bolest musí být veliká..nevím co na to ani napsat 😔 čas všechny rány zahojí..at je to co nejdříve..drž se 🙂

zuzka11
15. kvě 2009

Seme - Těžko říct, zkusím ve zkratce, holky prominou, už jsem to tu psala....snažili jsem se rok, pak CAR - nvšechny výsledky na 1, dg.idiopatická neplodnost, 1,IVF nic....mysleli si, že bude problém v imunitě- měla jsem asi 8den po ET horečku..., ale nic se nepotvrdilo, 2.IVF nedošlo k transferu, pak teda "2"IVF znovu a nic...pak další měsíc si nás sám našel náš gyrosek.......

Nenávidím lidi, kteří nezažili a rozdávají rozumy, někdy je lepší prostě mlčet......mě štvala i moje mamka, která mi asi chtěla dodat energii a říkala - však ono to jednou jde, uvidíš - mě štvalo, jak to jako ví, vždyť to prostě vyjít nemusí! Každopádně, a ty to víš selským rozumem, není to o tom, co děláš nebo neděláš, jak moc na to myslíš a nemyslí.š, jestli správně jíš, nepiješ alkohol.....jinak je mi 28 😉 Když bys chtěla pokecat, napiš IP.......

Peti - tobě dal někdo do zadečku vrtulku, nebo co? 😀 jedeš jako dráha🙂)) Užij si pracovní víkend, když je to občas, jde to, každý by byl na prd........

Miky - kočko já na tebe myslím, jak jsi dopadla?

Mony - tobě už taky skončila "ochranná" 14ti denní lhůta, jak s emáš, chystáš se na ten KETík? A jak v práci, pořád to vypadá bledě?

tak a teď trochu "ženské" téma - včera jsem byla na shoppingu, chtěla jsem manželovi koupit nějaké triko nebo košili, nic jsme nesehnala, ale pro sebe jsem viděla ÚŽASNOU peněženku....taky pěkně drahou - co myslíte, jít do toho nebo nejít? 😕

ywushka
15. kvě 2009

zuzka: taky nesnasim ty rozumy od lidi kteri to sami nezazili,delali si deti na povel a zacnou me vzdycky v necem poucovat!!!!

semetrika
15. kvě 2009

To je fakt, všichni uklidňujou, to bude dobrý, najdeš si koníčky a bla bla bla. Promiňte má prořízlá ústa, kurva já nechci koníčky, já chci uřvanýho posranýho prcka, smrada, miláčka, uááááááááááááá. To mám příštích 20 let jen makat, makat a makat? Budu mít peníze na co, sakra na co? Na hovno. Holky promiňte, já už zase bulím.

kat77
15. kvě 2009

Ahojky všechny 😉

tak dnes mám po IUI, dnes jsem necítila vůbec nic o proti minule, teď mám tlaky v podbříšku a před sebou zase čekánííííí 😒

zuzka11
15. kvě 2009

Katy vím, čekání pro mě bylo vždycky nejhorší...........přiď mezi nás, třeba ho ukrátíme 😉

Seme - mluvíš mi z duše..........nikdo tě teď uklidnit nemůže, musíš se vyřvat a najít si cestu a sílu jít dál........ta bezmoc je strašná, já si kolikrát přála, aby k mimču "stačilo" třeba den stát na hlavě, naučit se na šíleně těžkou zkoušku...prostě něco co můžu ovlivnit, a ne takhle čekat a doufat........

Ivuš - tobě na pondělí moc držím palce!

ywushka
15. kvě 2009

Zuzka: dekuju!!

Ja jsem si dneska nasla noveho konicka-patchwork bez jehly,prvni vysledek mam i v albicku....jeste to neni nic moc....ale to se vypiluje!!

seme: to je presne tak....spoustu lidi me dokonce rikalo,ze se mam na to vyprdnout a ze tomu mam nechat volny prubeh a tak....!!

Dneska jsem straaaasne unavena,takze uz jdu do hajan!! Preju vam krasny vecer

kat77
15. kvě 2009

zuzi děkuji....a jak pak jsi otěhotněla ty?

zuzka11
16. kvě 2009

Katy nemáš zač, moje "story" je na téhle stránce, vypsala jsem to Seme 😉

Já jsem na víkend slaměná vdova a ještě prší 😒 Odpoledne mám domluvenou kamarádku, ale jsem celá nějaká líná....... 😖

hnedoocka23
16. kvě 2009

ahoj holky,jdu vás jen na skok pozdravit...včera bylo staršně moc lidí..jsme se nezastavili dneska nás čeká ten cirkus od 17hod a na 20hod jdu do práce opět,je zase plno a navíc hudba..tak se mějte ovečky..pápá..hezkou sobotu...

zuzka11
16. kvě 2009

Peti užij si to a pak nám povíš, jo? Já byla naposledy v cirkusu jako maličkatá 😉 A práce bude taky fajn, uvidíš!

miky123
16. kvě 2009

Ahoj holky,
Nemohla jsem se přinutit sem vam napsat,se mnou to neni dobre.
Vyřčeny ortel Dr.u mně je stejný, jak co napsala semetrika jen s rozdílem že u mně se ujaly 3 embrya ,ale to je špatny vyraz ,něčeho co ma jen obal ,nevím jak je to možné,musím se s tim zžít.Když sem chodím tak se mi to vše vrací,Dr.mi k tomu ted v patek řekl:Ne všechny těhotenství končí porodem zdravého dítěte,a že na všechnu bolest je vyborný čas ,někdo více ,někdo meně.
Asme:místo IPsem napsela sem 😔

Tak se mějte všechny hezky ,a ja za vámi přijdu až se na to budu psychicky cítit