Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
13. čer 2009

Ivuš,taky si užij dnešní den. Já jsem dnes uklízela ložnici a pořád jenom peru, udělalo se krásně sluníčkově, tak to nádherně schne. 😉

monajs
14. čer 2009

Ahoj holky,

tak Peti,dnes den D.Moc na Tebe myslím 🙂

Dneska je taky moc krásně.Po obědě vyrazíme s manžou a hafanem někde na púořádnou prochajdu.Asi kolem řeky,ať má hafan radost 😀 Vždycky se zmáchá. 😀

zuzka11
14. čer 2009

Peti taky dneska moc drzim palce, at je uroda!!!

Chtela jsem povzbudit uz vcera, ale predstave si, Kun me sem vubec nechtel pustit! Pak vecer jo, ale zase nesla pridat zadna odpoved.... 😠

Manzel psal z Italei - ze uz po prvnim odpoledni ma spaleny nos 😀 , to je jeho poznavaci znameni, ze byl nekde na slunicko 😉 jinak s emaji fajn a prijede mi asi driiiiiv, tak se tesim....vcera jsem dala s kamaradkou piknik v parku, pak zmrzku, takze ani jako slamena vdova jsem to nemela spatne 😉

Co mate dneska v planu? pohodicka, nebo koupak?

monajs
14. čer 2009

Jéejda,piknik-to bych taky dala.Včera jsem dostala víno a mám na něj hroznou chuť.

Uvidíme večer.Jdu pomoct manžovi natírat plotek.Pak ugrilujeme maso co zůstalo ze včera,takže nemusím už vařit oběd a pak na prochajdu.je tam nádherně 😎

zuzka11
14. čer 2009

Mony, moc si to uzijte - teda ne ten plot 😀 Tady je taky super, chystam se na prochajdu a pak asi jeste ven...jen tak 😉 Vino jako piti nebo jako hrozny? 😕 ja jestli me provokujes... 😀

monajs
14. čer 2009

No víno jako pití.Ale hrozny bych si taky dala 😀 a melounek..... mňamka

Práve nás pozvala švagrová na kefe,takže dojde i na to vínko 😀

Netěř - má 6 let,včera byla na atletické olympiádě - u nás min týden byla druhá a včera na okrese vyhrála zlatou medajlu.Nějaké 3 disciplíny.Musíme to oslavit. 😀 😀 😀

hnedoocka23
14. čer 2009

ahoj holky,tak se hlásím..chtěla jsem napsat už kolem 12hod,ale nešel koník,zase něco opravovali.. 😒
Dorazili jsme kolem 11hod..punkce byla v 8,15h dělal mi ji mladý Sobek,příjemný(potom i pohovor)...takže mám 12 vajíček prý pěkné,Manža spermiogram 30mil.,ale i tak jsme je nechali všechny napíchnout metodou ICSI,že jsou prý potom kvalitnější embryjka...AH nechceme..aůe asi bude PK,pokud budou všechny dobré,atmůžou porovnat...punkce v pohodě,bolesti mírné a ted už se to dá...
v úterý mám ko v 10,10hod.. 🙂

zuzka11
14. čer 2009

Peti super zpráva, moc díky!!! me taky nesel Kun 😝 12je parada.....hlavne ted at jsi co nejvic OK, hodne pij, ale to ty vsechno vis....at jsi pripravena na ET v co nejlepsi kondici! Btw.uz jsi doma? nebo jeste zustavas v nemocnici do rana?

Mony - ja tusila ze jsi provokaterka, vis jak bych si vinko dala? 😀 Ale mozna dneska trosku dam, jak se manzel vrati, tak si urcite otevreme....a ja locku neodolam.....Uz jste poradne oslavily medaile?

Ja se púriznam, dneska je tu nadherne, ale ja krome prochazky a maleho uklizeni koupelny a vyprani tri podprsenek - nesnasim rucni prani 😎 neudelala NIC, jsem lina, porad bych spala.......

hnedoocka23
14. čer 2009

Zuzi,už jsem doma od 11hod 🙂 a po Et tam nebudu spát,po těch 4 hodinách pojedu domů pěkně,do své postýlky 🙂 díky moc

hnedoocka23
14. čer 2009

holky,dneska mám supeeeer večeři..makrelku mi manža opéká na ohýnku..mnamka 🙂

zuzka11
14. čer 2009

Tak at te ted manzel pekne rozmazluje - coz urcite dela, jak vas znam 😉 a uzivej si Cika......me manzilek taky dorazil, tak jdeme vsechno probrat a kouknout na fotky, mejte se krasne a cauki zitra! 😉

hnedoocka23
14. čer 2009

hezký večer Zuzi...jo lítá a stará se..ale je mi fajn..až na semtam píchnutí...

hnedoocka23
14. čer 2009

holky,na punkci byli semnou dvě slečny...ta jedna už šla po 5.na ivf a mezitím měla i kety..má vždycky kolem 25vajíček a nic z toho pak..nikomu nenašli chybu...je to na prd,bylo mi ji líto...byla ve Zlínu i v brně a nikde nic a ted zkusila fertimed...říkala,že po psych.stránce už je na tom špatně a proto to bude její poslední pokus...
a ta druhá měla u OPu komplikace..má totiž astma a do toho byla nachlazená+rýma a kašel...v anestezii jim modrala,dusila se..tak ji museli vzbudit,dát inhalátor,infuzi a pak znova..anesteziložka byla z toho pěkně vedle a ještě ji přišla min.2x zkontrolovat a vynadala personálu,že když ví,že je nachlazená,jakto že nic nebylo připravené,kdyby náhodou...nakonec získali 15vajíček...holka byla hodně sympatická,fajn jsme pokecali,snad se uvidíme na kontrole v úterý a budeme spolu ležet na ET... 🙂

kathyna
14. čer 2009

Ahoj holky!
Ocko, pěkná úrodička, moooc gratuluju 😉

Já se dneska smažila na zahrádce-po dlouhé době to sluníčko celý den bylo super 😀

zuzka11
14. čer 2009

Peti to je strasny....jak ta narkoza - to by ji vubec nemeli pustit!!!! Tak to 5.IVF....presne toho jsem se bala ja, nic nam nenasli, 2IVF a nic...a apk si nas Gyrosek nasel sam.....snad to u ni bud vyjde hned ted nebo "samo"........vzdycky mi je z toho strasne smutno.......veda uz toho dneska strasne moc dokaze, ale tohle je porad jeste dost "mezi nebem a zemi"......

hnedoocka23
15. čer 2009

ahoj holky,pěkné ráno všem přeji...konečně se začíná vyčasovat a bude krásně...já se chystám za půl hodky k sestřence na injekci a pak jedu s tatkou k němu na zahradu..jede totiž na dovču dneska,tak mi chce ukázat,co a kde mu mám zalívat 😉
makrelka byla vynikajicí,s čikem jsme snědli dvě jen tak bez ničeho 😀 ...a pak jsem šla zalomit..jsem dobře vyspaná dneska...nic mě už nebolí,tak je to fajn,protože dneska chci stihnout vše..pak už budu jen ležet 🙂

hnedoocka23
15. čer 2009

ahoj kathyno a moc děkuji,uvidíme zítra,jak na tom jsou a kolik se jich oplodnilo 🙂 kontrolu mám na 10,10h,tak do 13hod bych měla být doma tak dám ihned vědět..pokud bude ale ET zítra,tak přijedu kolem 17hod 🙂

monajs
15. čer 2009

Ahoj berusky 😀

Peti,tak konecne doma s manzilkem.Ale byla to urodicka 😀 Ty holky co byly s tebou,to je teda sila. 😒 😲

Takze priprava na ET? Ja jedu v patek na UTZ a pristi tyden by mel byt KET-jestli embrousci vydrzi rozmrazeni 😕

Tehulky jakpak je?

Ass´,Miky jaky byl vikend?

hnedoocka23
15. čer 2009

holky,tak jsem nic neuklidila,protože jsem spala od 12-16hod 🙂

monajs
15. čer 2009

Šikulka 😀

hnedoocka23
15. čer 2009

že jo Mony..jsem tragéd...říkám si zase,že zítra je taky den..myslím si,že spíš bude ET ve středu..asi bude ta PK 🙂

zuzka11
15. čer 2009

Holky, zase mi nesel Kun, tak uz me to se.. 😠

Peti - prospi se, hlavne at jsi fit na zitra nebo na stredu! Co prdnsaka o zalivani kytek, musela sis delat poznamecky? 😀 Tak to malem bylo s nasima, maji obr zahradu a kdyz odjizdeli, ja dostavala instrukce a po prijezdu zkoumali..... 😉

Mony - co ty, kocko, jaka byla oslava medaile? 😉

Ja dneska u kadernika, mam super barvicku....teda zadna extra zmena, ale uz to neni tak jako obvykle zanedbane - tmave korinky a vysisovane konecky, mam super hnedou vsudeeee! 😀

A na alsi pondeli mam termin na strihani, musim si to jeste rozmyslet.....kadernice rikala, ze mam konecky asi 3-4cm hodne slabe, ze by je ustrihla, ale me se tak moc nehcce, tak necim, termin jsem objednala, ale mozna odreknu....co vy, sly byste do toho? 😕

hnedoocka23
15. čer 2009

ahoj,byla jsem u ségry,na pokec....
záznamay jsem si nedělala,mám to v hlav,moc toho není naštěstí.. 😀 spíše se mu jedná o truhlíky a těch májen 10...počasí má být škaredé,tak záhonky nemusím...ještě mu musím nakrmit rybičky jeho v jezírku 😀 pokud bude nějaký den pěkně,tak tam asi strávím celý den s čikem..a budu chytat trochu bronzu a relaxovat 😅
Zuzu.to musíš být ale kočena a snovým účeem jakbysmet 😵 já si konečky a tak celkově nechám prostříhat vlasy jednou za půl roku..někdy i častěji...pak mi to rychleji roste a jsou lesklé,moc pěkné..takže bych do toho určitě šla Zu...a navíc přes léto strašně hodně rychle vlasy rostou,tak je budeš mít za chvíli dorostlé 🙂

zuzka11
15. čer 2009

Diky Peti za nazor...me ted boli kazdy ustrihnuty centometr...ale jak jsem psala, rozum rika, jdi do toho, termin mam, ta asi jo....at jsem kocka maca.....

To mi pripomina, ze se nam nekde flaka Ivus! Kde te mame?¨

A ostatni? Asmee, Mony, katy? O Miky ani nemluvim, ta uz ma Acek 😀

Peti tobe hodne stesticka zitra, co bricho, neboli?

hnedoocka23
15. čer 2009

Jdi do toho,vlasy jsou přece základ ženy 😀 a nepadají ti v těhu třeba dost vlasy??ségra měla velké chomáče...ale vše rychle dorostlo...
Iva už tady nebyla min.dva dny..asi má toho dost...
Díky, v deset tam máme být...odpo dám vědět..Břicho semtam zabolí..nic strašného 😉

asmeena
15. čer 2009

ahoj holky,

zuzi: já jsem se teď před létem nechala taky radikálně přistřihnout a jsem s tím hodně spokojená a být tebou,tak do toho jdu. Tobě to bude určitě slušet ty naše mamino. 😉

Jinak u nás víkend obyčejný, v sobotu jsme byli doma a já jsem vypadla alespoň včera na to kolo. Dnes jsem chtěla jít znovu, ale manžel mi řekl, co furt s tím kolem mám (nerad jezdí na kole), tak jsem nešla, ale jestli bude zítra pěkně, tak jsem mu oznámila že na kolo jdu. Včera mi dokonce řekl, proč jdu na kolo, že mám doma rotoped. No, asi si myslí, že čučení v obyváku je lepší než jízda na kole kolem rozkvetlích polí. 😠

hnedoocka23
15. čer 2009

dneska bylo strašně dusno asmeen,tak je lepší,že si nejela 😉 třeba by jsi ještě zmokla..

zuzka11
15. čer 2009

Asmee ja ti dam rikat mi mamino! 😝 To zni jako nadavka! ☹ Asi do toho pujdu, jak pisete, kdyz ja mela takovou radost, ze mi to dorostlo......jinak Peti - vlasy nepadaji, vsechno OK, i plet, podle me lepsi nez predtim, proste heboucka 😉 A praaaaave jako mamina vypadat nechci........

Asmee - vzdyt to je nesrovnatelne! Rotoped a kolo? Rotoped je super v zime, kdyz ven nemuzes, ale jinak kolo v prirode je nanahraditelne! Co koupaliste, uz jsi byla?

ja myslim, ze Ivca spis mela doma manzela, tak se mu jako spravna zenuska venovala 😉

asmeena
15. čer 2009

očko: tady vůbec nepršelo, ale psal mi brácha, že byl policejní den v Olomouci a že tam tajtrlíkoval, když je natáčela televize, tak že se mám dívat, ale pak na něho v telce stejně záběr nebyl.

zuzi: to není nadávka, to je konstatování mamuško. 😀 A o tom kole, tak to můj muž asi nepochopí. Mi přijde, že už žárlí i na kolo - má teď asi nějaké své dny. Místo aby se přemohl a jel se mnou, abych nejezdila sama (mohl by o mě mít taky aspoň trošku strach), tak mi řekne, že z kola ho bolí nohy a že ho to nebaví. Ale když já s ním chodím na jeho oblíbený ricochet, tak to je v pořádku. No dnes mě to hodně naštvalo.

asmeena
15. čer 2009

zuzi: a nechceš si do albíčka aspoň teď na chvilku hodit nějakou fotečku bříška a vlasů, dokud tady jsem? Protože když tady dáváš fotečky, tak to nějak prošvihnu.