Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
11. únor 2009

Jsi hubená ranařka 😀 Vidíš, a byla potřeba sukně nebo ses už vešla do kalhot?

asmeena
11. únor 2009

Nejsi? No to se ještě uvidí. 😀 😝

Asi jdu muže znásilnit, aby jsme ten náš prasklí fulikul posichrovali. 😀

hnedoocka23
11. únor 2009

do kalhot se vejdu,ale dělá mit o problém nějak 😀 vzala jsem si šaty...v těch jsem se cítila rozhodně líp...a pěkně mi v nich vynikl břuch 😀 vypadala jsem jak v pátém měsíci... 😅

hnedoocka23
11. únor 2009

běž běž...a pojistěte to 😀

asmeena
11. únor 2009

břuch nebyl vidět, byla jsi zaražená v té sedačce, ještě jsem si říkala, jestli tě v té poloze nebolí to břicho. 😒

zuzka11
11. únor 2009

To jsou řeči, úplně tě před sebou vidím 😀

As - užijte si to sichrování 😉

U nás střídavě sněží, je zataženo.....vůbec se mi nechce ven.......ale chuť mě asi vyžene 😀

asmeena
11. únor 2009

zuzi a co potřebuješ koupit? Tady je taky hnusně. Sněží a hned zase prší...no hnuf fialovej. 😖

hnedoocka23
11. únor 2009

to né...to už mi nedělá problém...akorát ještě nemůžu spát na břichu... 😠

hnedoocka23
11. únor 2009

já se ted převlekla do pyžamového kompletu a nikam nejdu...mám chut si pustit nějakou pohádku,zalezt pod deku a něco mlsat

hnedoocka23
11. únor 2009

u nás silně sněží,jak na Vánoce 😵

hnedoocka23
11. únor 2009

holky a pozor!!!!!!zítra se už chystám na úklid 😀 😀 po týdnu

larri
11. únor 2009

Ocko,kdyz budes uklizet a namahat,tak te to bude dele bolet a hlavne neprestane.Poznala jsem to taky.

hnedoocka23
11. únor 2009

fakt???tak jenom trošku a manža mi pomůže 😉

zuzka11
11. únor 2009

Já taky, dáme si vědět 😀 Čekáme totiž večer návštěvu......As - nějak bych si něco dala, doma toho moc není, ale ven se mi nechce.......krize situace 😀

Peti - já taky spím nejradši na břichu, nejlepší poloha 😀

larri
11. únor 2009

No ja ani tak neuklizela,ale spis jsem sla ven jako na prochazku a neodhadla jsem to.Citila jsem se dobre,ale najednou mne to zacalo bolet a bylo mi zle.Abych ti rekla pravdu,tak ted pri odberu jsem nemela bolesti,ale citila jsem dost jizvu z laparky.Ja mam teda jenom v pupiku a na leve strane.

hnedoocka23
11. únor 2009

já mám v pupíku a na každém vaječníku 😒 opu byla pro mě bolestivější než laparka...

asmeena
11. únor 2009

takže opu byla bolestivější než laparka? Tak to bych mohla taky přežít, když opu jsem přežila. První opu u mě bylo úplná pohodička, ale u dalšího opu jsem nemohla pořádně chodit.

asmeena
11. únor 2009

ivuš: tak to jste pořídili krásné nákupy, ale takové slevy na 3.000??? To teda nevím,nevím. Ale aspoň ti manža udělal radost.

hnedoocka23
11. únor 2009

asmeen,ale každý to snáší jinač,pozor..moje mamka po laparce trpěla jak kůn..a to ji nic skoro nenašli..a dren neměla...akorát chytila 3 dny po laparce zánět močáku..
Zuzi,co nákupy??

asmeena
11. únor 2009

očko: nestraš mě, musím pozitivně myslet, když mám ty vílí karty. 😀

hnedoocka23
11. únor 2009

né,to nechci ani...ale at si nemyslíš,že když já to měla v uvozovkách bez bolestí,že ty taky..zvládneš to..pokkud už ti neputuje vejcovodem oplod.vajíčko 😵

asmeena
11. únor 2009

no však říkal doktor, že kdyby mrška nedorazila, tak by to bylo aspoň vyřešeno.

hnedoocka23
11. únor 2009

bylo by to super.. 😉

hnedoocka23
11. únor 2009

a jestli nedej bože by ses jí nevyhnula,tak to ber pozitivně,že zase o krok budeš blíže miminku..pěkně ti to tam vypucují ..

asmeena
11. únor 2009

jo, to si taky očko říkám.

hnedoocka23
11. únor 2009

dr.Jaroš mě moc nepotěšil,ale na to mě připravil i Holub, že endometrioza se bohužel vrací a ikdyž ji zničí,stále tam zůstavají mikročástice entometriozy,které oni už ale nevidí..ale taky záleží,jaký stupen E je..já měla naštěstí 1...50procent žen nemůže otěhotnět k vůli E i po IVF.. ☹

asmeena
11. únor 2009

a očko: to se dá léčit nebo nějak upravit lékama ne?

hnedoocka23
11. únor 2009

řekl,že léčení je na dlouhou trat a nákladné 😒

asmeena
11. únor 2009

fuj, tak to je blbé, já myslela, že se napíšou nějaké léky a za měsíc je to v pohodě. 😖 Snad mi nic nenajdou. Říkal, že hydrolaparka byla v pořádku, tak že udělají tu laparku jenom nějak částečně, že mi nebude dělat HSG - tak nevím, co tím myslel, že mi budou dělat. Co Zuzi???

hnedoocka23
11. únor 2009

a řekl,že když ženské odstraní E,tak je raději pošle na IVF než přír.cestou a čekat..já řekla ale že chci na IUI,jelikož mám průchodné vejcovody,řekl,že není problém..