Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
27. únor 2009

neee jeste me nic prave ze neprislo!!!🙂 ale snad se dockam🙂

zuzka11
27. únor 2009

Jasnačka....užij si krásný den!!

ywushka
27. únor 2009

nooo vypada to,ze dnes venku bude opravdu naaadherne!musim co nejdriv pouklizet a uvarit!!🙂 abych si z toho taky neco uzila🙂¨
rano jsem se kukala na film-nezadej svuj posledni tanec 2-super🙂) mam strasne rada takove filmy🙂!!
byla jsem v obchode pro jidlo a pro knedle🙂 a ted uz jdu konecne neco delat!🙂 chtela jsem dnes udelat jen testovinovy salat,to me bohuzel manzel zatrhl,zase chce maso🙂,takze musim udelat neco z masa🙂 ha ha ha🙂

miky123
27. únor 2009

ahojte děvčice,
Tak Davča už to má spečetěno,jede nakonec do lázní Bludov,je to teda od nás 150km a tam musí jet sám beze mně,tak se alespon něco vyřešilo beze mně 😉

Ted už jen musím jen ,zase zrušit ty zamluvené pobyty v jesenikach.

Ještě na vás během dne mrknu,právě přijel manža,dnes byl obědnaný na 1 garanční prohlídku auta.

hnedoocka23
27. únor 2009

dobré poledne všem..... 🙂 a přeji příjemný den.....a víkend......

miky123
27. únor 2009

tuž,kde ste všichni?

Je mi to jasné vy tu zase budete diskutovat večer,to já zase musím na nákup ,už vuuuubec skoro nic nemáme 😀

asmeena
27. únor 2009

miky jsem tady

asmeena
27. únor 2009

to je blbé, že vám tak ty lázně přehodili. Bludov to je za šumperkem?

miky123
27. únor 2009

asme:jo manža už to studoval ,je to směr rymářov,šumperk.Tam jsem taky ještě nikdy nebyla,večer se podívám podrobněji na ty lázně,ted mě tu rozčiluje Lukin 😠 Oni mi to i zduvodnili i tím že tam v jesenikach se léčí vše a nejsou tam tak připraveni na děti,kdežto Bludov ,je prý specializovaný na děti a rodič s nimi nemusí a oni tím pádem ušetří,Davča má předběžný odhad ceny za těch 6 týdnu 25.000,-kč a není to konečná částka,prý se bude odvíjet od toho co mu předepíše za procedury u přijmu Dr.

Co máš v plánu zítra vařit?
My budeme mít holanský řizek kaši.Oni by furt chtěli jen maso 😕

asmeena
27. únor 2009

Já nevím jestli budu něco pořádného vařit. Manža mi teď ulehl, má horečku 39, včera měl jen zvýšenou teplotu. Asi udělám jen gulášovou polívku a já jdu zítra s holkama z Fertimedu na srazík, tak si tam dám asi pizzu a manžovi když tak vezmu taky sebou. ale bude to mít až na večeři, protože jak se to tam zítra rozjede, tak se nám nebude chtít domů.
Jinak jsem dnes koupila vepřovou kýtu a udělám na neděli asi maso na hořčici a brambory. Aspoň budu mít i v pondělí do práce. 😉

miky123
27. únor 2009

Asme:a jak jste byli dlouho na tom předešlém srazu?,ted vas bude asi více že?

U nas sem zatím stále nemocná jen já,mám chřipavicu.

asmeena
27. únor 2009

No měli jsme to taky od 15:00 a myslím, že jsme končili kolem 19:00 - už přesně nevím. Tak myslím, že i teď to tak bude. Ale bude nás více, tak možná budeme i déle. 😉 Ale budou i holky z Karviné, Opavy (viď Očko) a z jiných končin než jen z Ostravy, tak nevím jestli nebudou spěchat domů, aby nejezdili moc za tmy.

miky123
27. únor 2009

Manža už přijel,tak se vystřídame v hlídání a jedu na ten nákup.

asmeena
27. únor 2009

tak všechno dobře pořiď a žádné mačkání z důchodcema, snad už tam nikdo nebude. 😎

zuzka11
27. únor 2009

Ahoj holky!!

Miky - taky jdeme za chvíli na nákup, ale nechce se mi 😖 Co je to Holandský řízek? Vím jen, že jsem ho asi kdysi jedla v školní jídelně, ale co to je,si teda vůbec nepamatuju.....

As - ahoooj, tak manžel chytil pěknou chřipajznu, chudák 😠 ty jsi v pohodě???Já myslela, že ta chřipková epidemie už skončila, ale jak vás tak poslouchám, tak ne.........

Mě dneska nebylo dopoledne nejlíp,a le teď už OK, manžel přišel na oběd - 14,30 domů a od té doby pracovat z domova, tak to byo fajn, ho tu mít a zítra kolem poledne razíme ke známým na chatu....prochajda kolem jezera, posezení a v neděli chlapi lyže......

asmeena
27. únor 2009

zuzi: tak to máš pěkné vyhlídky na víkend. Tu prochajdu ti závidím. Já bych se tak procházela, ale ta Ostrava je tak hnusné město, že mě to tady ani moc neláká. Škoda, že v Jeseníku není lepší možnost zaměstnání, hned bych se tam vrátila. 😉

zuzka11
27. únor 2009

Škoda.....ale zase máte super koupaliště - teda já na něj moc ráda v létě chodila, pěkně pěšky, pohoda, koupila jsem si časopisy.......

Ty si zase moc užiješ sraz, taky bych hned na nějaký šla 😉

Dneska ale budeš opečovávat manžela, viď??je mu moc špatně??

asmeena
27. únor 2009

no k manželovi se raději ani nepřibližuju, akorát mu tam nosím pití, ovoce a chodím větrat. Potí se, prý ho bolí páteř a vlasy. Tak si sám naordinoval slivovici a myslí si, že to tím vypálí. 😀 Má ale ultimátum, jestli do zítra nepřestane horečka, tak šupajdí na pohotovost. Nemůžu připustit, aby něco přechodil a nedej bože mě nakazil před tou laparkou.

Zuzi: na jaké koupaliště? Tady je jedno u krytého bazénu a jedno na Vřesině - ani na jednom jsem nebyla a to už žiju v Ostravě 9 let.

asmeena
27. únor 2009

Tak manžovi stoupla teplota na 39,6, konečně jsem ho donutila si vzít prášek a udělala jsem mu zábal - na ten nejprve nechtěl přistoupit, ale když jsem mu řekla, že to není můj výmysl, ale měla jsem poradu po telefonu s mojí maminkou zdravotní sestrou, tak se nechal i pro ten zábal přemluvit. Slivovici jsem mu raději sebrala, aby neměl ještě nějaké komplikace a vyměnila jsem mu to za vodu a džus. 😉 Tak doufám, že ta teplota půjde trošku dolů. Už taky nejsme nejmladší. 😠

ywushka
28. únor 2009

as:to jsem mela to same pred lapakou,to je zakon schvalnosti!Na noc mu kup coldrex sirup-je uzasny!!!a pro sebe si kup vitamin c,aby te to trosku posililo pred tou laparkou!!!a ja si delavam kdyz mam horecky misto zabalu sprchy,jsou to tri sprchy po sobe,od vlazne az temer po studenou,vzdycky se vysprchuje,pak na 10 minut at zalehne do hajan a to tak musi opakovat trikrat!!!Me to zabira jeste vic nez zabaly!!!

slivovici-to o tom je presvedceny i muj tatka,ze je to jedina medicinka na vsechno🙂
vcera vecer jsme mysleli,ze pjdeme ven,ale byla jsem rychlejsi nez manel,oblekla jsem si pyzamko,zalehla do hajan a bylo po diskotece🙂)!!

jinak MS porad nikde,uz me to pekne stve!!

Krasny den vsem preju

dnes asi pojedeme na navstevy k manzlove rodine!🙂 se neeeemuzu dockat🙂

asmeena
28. únor 2009

Ivuš, tak to jsi včera večer dobře vyřešila, lepší je se dobře vysat. Užijte si teda dnešní návštěvu.
Já jdu studovat nějaké recepty na česnekovou polívku, protože manžel si ji naporučil, ale prý do ní musím dát brambory a kmín a žádné opražené houstičky. Tak jdu hledat recepty. Česnečku jsem ještě nikdy nedělala.

ywushka
28. únor 2009

no manzel me ted utekl na stavbu,bude tam pry neco bouchat🙂,aby ale nespadl cely dum🙂!!!
Ja jsem si dnes volala do CARU ze jsem jeste nedostala tu MS,tak me doktorka uklidnila,ze mam jeste tyden pockat,ze mam byt trpeliva a kdyby se nahdou nedostavila,tak pojedu pristi pondeli na vyvolavacku,pry aby se zacalo zase neco dit!Bylo by uz i na case!!!Ja mam vednou neschopenku u sveho obvodaka,ten mi rekl,ze snad uz budu neco 20.3 vedet,to bude s takovou tak v puli cyklu!!!🙂!!Takze zase nic🙂!!!No to jsem fakticky zvedava!!!

asmeena
28. únor 2009

Ahoj holky, tak jsme dnes měly srazík. Můžete mrknout ke mně do albíčka, mám tam nějaké fotečky. 😉 Bylo to moc fajn. Sešlo se nás devět a probraly jsme všechny naše problémy. 😉

ywushka
28. únor 2009

zdravim vsechny v prijemny podvecer🙂 my jsme s manzou uzkutecnili male snazenicko,i kdyz asi zbytecni🙂!!Ale ted se musim kukat sama na miss🙂,strasne se mi libilo to vyrazovani,to jsem se musela i smat🙂

asmeena
28. únor 2009

Taky jedním očkem koukám na miss a líbí se mi akorát č.7. Jinak děs běs.

asmeena
28. únor 2009

Ivuš tak snaženíčko? No tak třeba je ještě někde uchycené vajíčko a třeba... Moje kolegyně v práci má například všechny tři děti počaté poslední den menstruace. 😉

ywushka
1. bře 2009

no taky se mi libila jen sedmicka a hlavne to byla velika favoritka!! Ale tu sestku co vybrali,tak tam nemeli uz z cekho vybirat a nastesti vybrali ty nejschopnejsi holky!!!

asmeena
1. bře 2009

Ivuš, ty už zase nespíš? Ty jsi teda opravdu ranní ptáče. Já jsem udělala akorát svému chorému muži čaj, vyvenčila psa a jdu zase spát.. 🙂

ywushka
1. bře 2009

to my chodime spat v nedeli az po obede🙂!!!Krasny den

hnedoocka23
1. bře 2009

dobré ráno všem 🙂